Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי רכישת SEAT IBIZA FR 1.0 טורבו, תיבת DSG

hondacivic02es
שימו לב! השרשור הזה בן 1497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

כרגע נוהג על פיקנטו 1.2 ידנית.

מתעניין לגבי רכישת סיאט איביזה FR עם תיבת DSG (לא אומר לי הרבה אבל הבנתי שזו תיבה של 7 הילוכים - אמור להיות חסכוני יותר?).

חיפשתי בפורום ספציפית לגבי הדגם הזה אך לא מצאתי ביקורות\חוות דעת.

הרצון שלי להחליף הוא בעיקר בגלל שעם הפיקנטו הנסיעה ממש ממש לא נוחה, וחסר לי כוח בעיקר מחוץ לעיר (עקיפות, עליות).

אני מחפש רכב ספורטיבי, גם בהתנהגות וגם במראה.

הכיוון שלי כרגע הוא רכב יד 2 שנת 2018.

אשמח לקבל חוות דעת, והאם באמת שווה להחליף, האם באמת ההבדל בנוחות הנסיעה, בכוח שיהיה לי זמין במנוע, והרגשה ספורטיבית באמת ארגיש את כל ההבדלים האלה.

תודה מראש לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה פיקנטו 1.2 אוטו’

האיביזה החדשה מרגישה הרבה יותר גדולה, מרווחת ונוחה מהפיקנטו (כל מה שאני אומר הוא כמובן מנקודת המבט שלי).

כוח - שמים וארץ, האיביזה הרבה יותר זריזה מהפיקנטו.

נוחות - האיביזה נוחה יותר, הגיר פחות חלק בפקקים ובסביבה עירונית מעצם היותו רובוטי, נסעתי על אחת חדשה לגמריי (3,000 ק״מ) ובמעברים מהילוך 1 ל2 היו קצת רעידות ורעשי חריקה, לא מרגיש טבעי למי שלא מכיר את הגיר הזה אני מניח.

מן הסתם שהאיביזה תהיה בטיחותית יותר ותגיע עם מערכות בטיחות אקטיביות כגון בלימה אוטונומית ופאסיביות כגון מוביליי.

לדעתי אתה תרגיש שדרוג משמעותי בכל המובנים.

קח בחשבון שהגיר הידוע DSG קצת רגיש, דובר על כך המון בפורום, תריץ חיפוש על DSG7.

המלצה שלי תנסה לדוג אחת מפרטי שהרחיב את האחריות על הרכב משנתיים לשלוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הזה מותקן בלמעלה מ-250000 כלי רכב בישראל, לא אגיד שהוא חף מבעיות, אבל זה ממש לא מתקרב למה שניתן להבין מפוסטים פה בפורום.

יש כבר לא מעט מכוני גירים שמטפלים בגירים, ועלויות התיקון במקרה של תיקונים מחוץ לאחריות בצניחה חופשית. כך יש כבר מכונים שנותנים עודף מ-3500 ש"ח בהחלפת מכטרוניק או מצמדים. וזה ממש לא הכרחי שתזדקק מתישהוא לאחד מאלה.

בלי קשר - מצטרף להמלצה להרחיב את האחריות משנתיים לשלוש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם היא תענה לך על הפן של הנאה מנהיגה,

אבל יש לי את המנוע הזה על הארונה וגמעתי כבר קרוב ל-1000 ק"מ, המנוע עדיין בהרצה (כנראה? לא קראתי את ספר הרכב בנתיים, פשוט החלטתי על דעת עצמי לעשות הרצה), לפני כן נהגתי בפיקנטו אוטומטית 2017, ההפרשים בסחיבה משמעותיים.

הרבה יותר קל להאיץ, לעקוף, תאוצות ביניים הרבה יותר טובות (משמעותי מחוץ לעיר), הרכב עולה עליות בלי להתאמץ וממשיך להאיץ גם בלי להדביק את הדוושה לרצפה.

וקח בחשבון שהארונה איטית במעט מהאיביזה, זה מופיע גם בנתוני היצרן. תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ומהירות מירבית גבוהות יותר באיביזה מאשר בארונה.

אני יכול להגיד לך שבעיניי האיביזה FR לא מכונית נוחה, זו אחת הסיבות שבסוף קניתי ארונה ולא איביזה.

אתה משתדרג בהרבה דברים, רכב יותר מרווח, יותר בטיחותי, יותר אבזור נוחות - בקרת שיוט אדפטיבית שעובדת יפה מאוד (ממה שהספקתי לנסות בנתיים), מערכת מולטימדיה הרבה יותר טובה ומהירה מזו שיש בפיקנטו הנוכחית (לא יודע מה יש אצלך), מבחינת צריכת הדלק מוקדם להשוות, אבל בפיקנטו הייתי מוציא בסביבות 1:16 מחוץ לעיר בנהיגת סבתא, האצות סופר עדינות ואיטיות.

תדלוק ראשון בארונה באופי נסועה משולב, עדיין קיבלתי מעל 1:15. רוב הזמן לא לבד ברכב (עוד משקל).

מאמין שבשיוט בינעירוני רגוע ובלי הרבה פקקים אפשר לראות מספרים יפים מאוד, ברמה של 1:17-1:18 בלי להתאמץ יותר מדי.

האיביזה גם אמורה להיות טיפה יותר חסכונית מהארונה, לא בהפרש גדול.

סך הכול אתה אמור לקבל שדרוג משמעותי ברוב הדברים.

קח בחשבון שיש סיכוי שהביטוח באיביזה יהיה יקר יותר ואולי גם עלויות האחזקה (שוב, מוקדם לי לענות על זה).

מצטרף להמלצות שקיבלת כאן לחפש רכב עם 3 שנות אחריות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה לדעתי סופר מיני מצוינת.

היא זריזה, מושבים תומכים, מרווחת ומאובזרת ובטיחותית.

לדעתי תספק לך פאן גם אם לא נחשבת לרכב ספורט.

הגיר יכול להיות נקודת החולשה מבחינת אמינות, אבל מנגד מבחינת אופי פעולה לדעתי הגיר בין ההטובים שיש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על כל התגובות.

עוד כמה שאלות, מה נותן הTSi ? זה מנוע אחר? אבזור אחר?

ולגבי התיבה, אם יש לי אפשרות לקנות את הדגם עם ה6 הילוכים עדיף על ה7 בקטע של האמינות?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על כל התגובות.

עוד כמה שאלות, מה נותן הTSi ? זה מנוע אחר? אבזור אחר?

ולגבי התיבה, אם יש לי אפשרות לקנות את הדגם עם ה6 הילוכים עדיף על ה7 בקטע של האמינות?

TSI - זה שם גנרי למנועי הטורבו בנזין של קבוצת VAG.

האיביזה משווקת רק עם תיבת אוטומטית אחת עם 7 מהירות ומצמדים יבשים.

התיבת בעלת 6 המהירויות היא תיבת עם מצמדיםן רטובים, יקרה יותר לייצור, ולא זולה לתחזוקה ( 1500 ש"ח החלפת שמן ופילטר כל 60000 ק"מ )

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע מחברי הפורום שנוהגים על הרכב מהדגם הזה, אך הרכב בנסיעות ארוכות יחסית מבחינת נוחות.

ורציתי גם לדעת איך מנוע 1.0 טורבו יכול להרגיש יותר חזק מפקינטו 1.2 או בכלל, זה מנוע 1.0 ליטר, נשמע קטן.

המטרה שלי היא להשתדרג מבחינת כוח מנוע וזריזות, זה מאוד חשוב לי.

תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע אמנם ליטר אבל טורבו, לכן חזק משמעותית מהפיקנטו.

כמו יש יש הרבה יותר מומנט, יותר כוח סוס, הכוח מגע בסלד נמוך יותר, תיבה מהירה יותר מהפלנטרית שיש בפיקנטו.

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת כוח וזריזות אתה בהחלט תשתדרג, יחידת ההינע הכי זריזה מהאוטומטיות העממיות הפשוטות.

מבחינת נוחות, האיביזה קשיחה יחסית ומושב הנהג לא נוח (לי לפחות) בנסיעות ארוכות.

מבחינת התנהגות, ההגה של האיביזה מדויק יחסית ומת מבחינת פידבק וההתנהגות צפויה ובטוחה (כמו רוב הואגיות), אבל לא הייתי מגדיר את זה כמהנה במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת כוח וזריזות אתה בהחלט תשתדרג, יחידת ההינע הכי זריזה מהאוטומטיות העממיות הפשוטות.

מבחינת נוחות, האיביזה קשיחה יחסית ומושב הנהג לא נוח (לי לפחות) בנסיעות ארוכות.

מבחינת התנהגות, ההגה של האיביזה מדויק יחסית ומת מבחינת פידבק וההתנהגות צפויה ובטוחה (כמו רוב הואגיות), אבל לא הייתי מגדיר את זה כמהנה במיוחד.

נוחות נהיגה במיוחד בנסיעות ארוכות מאוד חשוב לי, אם אקח את הדגם המפואר עם כיסאות מדגם אלקנטרה, ישנה משהו?

עריכה אחרונה על ידי hondacivic02es
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות זה משהו אישי, לי המושבים כן היו נוחים עם תמיכה טובה.

תבצע נסיעת מבחן ואז תחליט.

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי רק את הFR , אז אני לא יודע.

אם זה רק ריפוד אלקנטרה לא אמור להיות הבדל מהותי.

אם בסיס המושב שונה אז אולי.

נוחות בסופו של יום זה סובייקטיבי לכל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, ברור שאני אבדוק את הרכב עצמו לפני הקנייה, מבחינת נוחות וכל מיני רעשים שיכולים לצוץ גם מהפלסטיקה (אני מאוד רגיש לזה, יש לי טראומה מהפיקנטו).

שאלה כללית יותר - רכב של 2018 בכל מקרה הייתם לוקחים לבדיקה? גם אם ההיסטוריית טיפולים תראה כניסה שגרתית למוסך לצורך טיפולים שוטפים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...