Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא מבחינה פוליטית. מה תתן התחלת ריבונות על בקעת הירדן ומעלה אדומים?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאחד שעובר שם המון בחודשי הקיץ.

מה זה יתן?

המכוניות עם המספרים הירוקים הפלסטינאים לא יסעו שם?

הצבא ומשטרת ישראל שם, מה יקרה עכשיו?

הבדואים בצידי הכביש, יפונו?

בית בקליה שהיום זול מאוד {800 אלף שקל} יתייקר או יוזל?

המחסום יזוז מעיינות צוקים?

המון שאלות ואפס תשובות מבחינת גוגל.

תודה לעונים.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הרבה מבחינה מעשית, נניח והכנסת מחוקקת חוק כלשהו (נניח שכר מינימום 40 שקל לשעה לצורך הדוגמא).

בכל השטח שמוחלת עליו ריבונות (או למעשה מוחל החוק הישראלי) אוטומטית החוק שחוקקה הכנסת תקף, כולל מזרח ירושלים ורמת הגולן.

בכל השטח שלא מוחל עליו החוק הישראלי (שזה כולל את יהודה ושומרון) החוק שחוקקה הכנסת אינו תקף, כדי שהמצב יהיה זהה בין יו"ש ובין שאר הארץ יש צורך בצו אלוף שמחיל את החוק הספציפי על האיזור (כמו כן יכול האלוף להחליט שאותו חוק יוחל רק על חלק מהשטח או כלל לא), עשו קצת שינויים בנוהל ככה שכל חוק יוחל אוטומטית בצו אלוף מקביל ולכן מבחינה מעשית אין הרבה הבדל.

יש לזה בעיקר אפקט הצהרתי, תודעתי ועתידי, כרגע השטחים שבהם לא מוחלת הריבונות הממשלה כאילו אומרת "לא יודעת מה יקרה איתם", כשמוחל החוק הממשלה כאילו אומרת "זה יהיה שלנו גם בעתיד".

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה ממצה ומדויקת ^

רק בתור דוגמה למרחק בין הצהרה לשינוי מעשי בפועל - מזרח ירושלים. באופן מוצהר יש לישראל ריבונית בכל שטחי מזרח ירושלים (יענו המעמד "מוסדר" יותר מזה של מעלה אדומים...). באופן מעשי הטווח נע בין שכונות מסודרות עם תשתית תקינה (שועפט, בית חנינא) לבין "מערב פרוע" מבחינה תשתיתית וחברתית בעיסוויא, צור באהר ועוד.

מבלי להיכנס לפוליטיקה, היו פה ושם דיבורים על יציקת תוכן לאותה ריבונות באמצעות הסדר רישום קרקעות ויצירת איזו שהיא תוכנית מסודרת לייצוב תשתיות - וזה עוד לא קרה, הרבה יותר קל לדבר מאשר אשכרה להתחיל לפרק את חבית אבקת השריפה הזאת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואפילו לא נכנסנו לעניינים פעוטים בהרבה כמו פינוי אשפה או אספקת מים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוגל? איך גוגל יידע? אף אחד לא יודע מה ההשלכות המעשיות, אולי חוץ מקומץ אנשים במנהל האזרחי (שבטח יושבים עכשיו עם הפנים בין הידיים).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בשינוי אחד מעשי (לא רלוונטי לפות"ש אני מניח) - נכון להיום ניתן להרחיק אזרחים ישראלים ופלשתינים ממקומות מסוימים ביו"ש בצו אלוף, עם החלת הריבונות הרחקה תהיה אך ורק לפי תנאי החוק, כלומר בצו שופט.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.

רצה הגורל והגיע היום לקוח שמתגורר מעל עשור ביישוב אובנת שנמצא בים המלח, משהו כמו עשר דקות נסיעה מקיבוץ קליה.

שאלתי אותו מה יהיה ומה מדברים במושב והוא טוען כי ברגע שזה יוכל, השמירה מבחינת צה"ל תסתיים שם - יש שם חיילים 24\7,והשמירה תעבור אליהם- כמו בעין גדי שנמצא אחרי המחסום,שם יש חברת שמירה פרטית ולא צה"ל. הפלסטינים אכן לא יוכלו לנסוע יותר ברכבים עם המספר הירוק ואת הבדואים יפנו ביותר קלות מצידי הכבישים.

הם בישוב ממש מחכים לזה כי מבחינתם המצב הביטחוני יהיה טוב יותר. סובלים מאוד מהנסיעה באיזור.

עריכה אחרונה על ידי eladns

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואת הבדואים יפנו ביותר קלות מצידי הכבישים..

אמין מאוד. מדינת ישראל חזקה מאוד נגד הבדואים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה לי לדעת. זה מה אמר.

לא ראיתי שהם מפריעים יותר מדיי.

זה אפילו יפה לראות אותם עם הכבשים והחיים הפשוטים.

היו פעמים שעברתי וראיתי שם דגלי הרשות הפלסטינית.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נשמע סביר. יכול להיות שהוא דיבר מתוך איזו משאלת לב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומני גם שכל נושא רישום הקרקעות, תביעות בעלות וכד' יעברו להיות מנוהלים כמו בתוך תחומי הקו הירוק (קרי טאבו, בתי משפט עם דיוני הוכחות וכד').

אמנם בקעת הירדן זה לא יו"ש, אבל גם שם סביר שזה יקל עליהם את החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.

רצה הגורל והגיע היום לקוח שמתגורר מעל עשור ביישוב אובנת שנמצא בים המלח, משהו כמו עשר דקות נסיעה מקיבוץ קליה.

שאלתי אותו מה יהיה ומה מדברים במושב והוא טוען כי ברגע שזה יוכל, השמירה מבחינת צה"ל תסתיים שם - יש שם חיילים 24\7,והשמירה תעבור אליהם- כמו בעין גדי שנמצא אחרי המחסום,שם יש חברת שמירה פרטית ולא צה"ל. הפלסטינים אכן לא יוכלו לנסוע יותר ברכבים עם המספר הירוק ואת הבדואים יפנו ביותר קלות מצידי הכבישים.

הם בישוב ממש מחכים לזה כי מבחינתם המצב הביטחוני יהיה טוב יותר. סובלים מאוד מהנסיעה באיזור.

אשרי המאמין.

אני עם האנס, מספיק להסתכל על צידי הכביש ב"ש-דימונה כדי להבין שהחלת ריבונות =/= הסדרה אמיתית בהכרח

דומני גם שכל נושא רישום הקרקעות, תביעות בעלות וכד' יעברו להיות מנוהלים כמו בתוך תחומי הקו הירוק (קרי טאבו, בתי משפט עם דיוני הוכחות וכד').

אמנם בקעת הירדן זה לא יו"ש, אבל גם שם סביר שזה יקל עליהם את החיים.

תיאורטית זה צריך להיות ככה גם היום, וזה אמור להיות ככה אחרי שכל תשובות המדינה לבג"ץ עוברות אישור של עו"ד עמיר פישר (לא יודע אם זה עדיין המצב לאחר פיטוריה ומינוי אמיר אוחנה)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שביו"ש קרקעות ובתים נרשמים בגוף מסויים שחוסה תחת המנהל האזרחי, זה לא מתבצע מול הטאבו למיטב הבנתי (הלוואי, ככה סבא של אשתי יוכל לרשום את הקרקעות שלו, ולא יתזזו אותו במשרד הביטחון..).

לא יודע מה המצב בבקעת הירדן, אבל אין סיבה להניח שזה שונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...