Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מותר ואסור בסוללרי בזמן נהיגה?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף אחד כנראה, כולל מפכ"ל המשטרה ונשיאת בית המשפט העליון, לא יודע מה בדיוק מותר ומה בדיוק אסור בהקשר של טלפון בזמן נסיעה.

לכן, או שאל תתעסק בכלל, או שתהיה מוכן, במקרה הטוב, לקבל דו"ח. במקרה הרע, תזכור שבמהירות של 60 קמ"ש, בכל שניה שאתה לא מסתכל על הכביש, הרכב שלך עובר 16.7 מטר, שזה אורך של 4 מכוניות משפחתיות.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעסקות עם סלולרי בזמן נהיגה, כולל רמזורים, היא אסון. נסעתי לפני כמה ימים עם חבר ברכב גבוה כזה שרואים מה נהגים עושים ברכבים, וספרנו ארבע או חמש מכוניות ללא נהג (כלומר כהזה שמתעסק בנייד) בכל שעה. לגופו של עניין, אסור לגעת בנייד בעת נהיגה, כולל רמזורים. בפועל, שוטרים לא יתנו דוח על שימוש בנייד בעודו בעריסה קבועה ובעת עצירה באור אדום, אלא אם עיכבת תנועה כשהתחלף לאור ירוק, או המשכת להתעסק בנייד בתחילת הנסיעה באור הירוק.

סכנה, סכנה, סכנה.

בעיקרון כל ענין שאינו נהיגה מסוכן בזמן נהיגה, גם שימוש חוקי וכשר למהדרין בטלפון הוא כזה. אובדן הריכוז והארכה בלתי נמנעת של זמן התגובה הם תוצר נילווה של דיבור בסלולר בזמן נהיגה, כל מי שנתקע מאחורי רכב שנוסע במהירות מוזרה לרוב איטית, מזגזג לעיתים, נעצר פתאום, ימצא שם קרוב לודאי נהג שמנהל שיחה ערנית בטלפון או סתם שיכור. אפשר היה לדעתי למנוע חלק לא קטן מתאונות הדרכים לו היה איסור גורף והחלטי על שיחות טלפון בזמן נהיגה. די אגב לראות כשאתה הולך ברחוב, נוסע ברכבת או באוטובוס או סתם יושב ברכב מול מעבר חציה שכשאנשים עוברים בו בכדי להבין שאלו שמדברים בטלפון פשוט מתנתקים לגמרי מהסביבה בזמן השיחה. גם לנהגים זה קורה, רע מכל הם בכלל לא מודעים לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתקשר דרך מסך המגע של הרכב אמור להחשב חלק מתפעול מערכות הרכב...עד שיהיה פסק דין תקדימי בעניין.

יש אנשים שאפילו לקנות רכב צרפתי מגובה ב5 שנות אחריות מפחדים לקנות, ואילו אתה מעז לרכוש רכב Low Cost צרפתי רומני משומש עם K200+ ק"מ . מה שאני רוצה לדעת זה איך לעזעזל אתה קם בבוקר עם ביצים כאלה גדולות ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסך המגע הזה מסוכן מאד. לדעתי צריך להיות אסור בחוק - אבל הסוסים כבר ברחו מהאורווה. מדובר באופנה פסולה.

לאחרונה היה על כך דיון בשרשור הטסלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפט די תמוה לדעתי, כי זה כמו שיעצרו אותי על 90 בכביש החוף, ויתנו לי אזהרה כי "אי אפשר לדעת אם לא תמשיך להגביר מהירות עד 150"

לא מכיר את המשפט המקורי?

בתקופת החוק היבש תפסו מישהו שהיה לו מכשיר זיקוק ליצור אלכוהול בבית.

הוא אומר - אני לא מייצר שום אלכוהול, מה אתם רוצים ממני?

אמרו לו "לא מעניין, המכשיר קיים - אתה אשם".

אז הוא בתגובה:

- בואו תשפטו אותי על אונס.

- מה, אנסת מישהו???

לא, מה פתאום. אבל המכשיר קיים...

* מצטער, לא נוהג לכתוב תגובות בלי תוכן אבל הייתי חייב :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגופו של עניין, הבעיה עבור אנשים שאין להם דיבורית BT מקורית עם שליטה מההגה היא לענות לשיחה או לחייג למספר מספר טלפונים כשהטלפון נמצא במתקן קבוע ברכב ויש דיבורית בהתקנה מקומית.

הפתרון הוא:

1. להגדיר מענה אוטומטי לשיחה נכנסת בזמן שיש Bluetooth מחובר.

2. לשמור את אנשי הקשר העיקריים באנגלית ולהשתמש בזיהוי קולי של גוגל.

Ok Google

ואז Call Moshe Cohen.

התחלתי להשתמש בזה ממש לא מזמן וזה לא מושלם אבל עובד די סביר ופותר את בעיית החוקיות.

ובהחלט אני גם ממליץ ככל האפשר לצמצם את שיחות הטלפון בזמן נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתקשר דרך מסך המגע של הרכב אמור להחשב חלק מתפעול מערכות הרכב...עד שיהיה פסק דין תקדימי בעניין.

יכול להיות שאני לא מי יודע מה מעודכן ספציפית בזה, אבל זכור לי שתפעול מערכות הרכב זה מזגן, איתותים, אורות, מגבים.

רדיו למשל לא נכנס תחת הקטגוריה הזו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה+ היו תלונות ששוטרים מתחפשים לקבצנים וניגשים לאנשים ברמזור מסתכלים להם באוטו ואם הם בנייד נותנים דוח

לא ברור אם התלונות נכונות או לא, אבל ראיינו מישהו בכיר, אם אני לא טועה מפקד יחידת האופנוענים, אמר בצורה ברורה שלא יתנו דוחות לאנשים שעומדים ברמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונת לזאת.

למרות זאת, ניתנים דו"חות לנהגים בעת עמידה במופע אדום ברמזור.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...