Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי חניות נכים "מוצמדות" בשטח ציבורי

שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

מתגורר ביישוב בעל ציביון כפרי שכל הבתים בו הינם צמודי קרקע ,לכל בית 2 חניות פרטיות בשטחו רשומות בטאבו .

בשנתיים האחרונות המון (עשרות)חניות ציבוריות הופקעו לטובת חניות נכים עם תמרור ומספר רכב שרשאי להחנות ,למרות שכאמור יש חניה פרטית בתוך השטח של הבתים , אדגיש ואומר שאין מדובר בחניות לרכבים עם מעלון אלה חניות נכים "רגילות" .

לא מצליח להבין מדוע אדם שברשותו 2 חניות פרטיות שלרוב צמודות לדלת ביתו זקוק גם לחניה ציבורית לשימוש רכב הנכה שלו , פניה למועצה נענתה בתשובה לקונית כי הדבר נעשה ע"פ חוק, וועדת תנועה ביישוב בוחנת ומאשרת בקשות אלה.

מישהו מכיר את לשון החוק ויודע מה ההיגיון ?

בנוסף על כך שמתי לב שבמקרים מסוימים בעל האישור לחניית נכה מעמיד בשטח זה רכבים אחרים שבבעלותו שאינם נושאים תו נכה ומספר הרישוי שלהם שונה ממספר הרישוי הקבוע בתמרור , פיקוח הוזמן על ידי למקום וסירב לתת דוח או התראה לבעל הרכב ומשטרה טענה שיש לזמן פיקוח וזה לא מעניינם .

תודה מראש על תשובותיכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי חוק חנית נכים סעיף 4ד, אם יש לנכה חניה פרטית הוא אינו זכאי לחניה במרחב הציבורי:

״א. רשות מקומית תקצה לרכב מזכה אחד של נכה המתגורר בתחומה....

...

ו. הוראות סעיף זה לא יחולו אם לנכה חניה הנמצאת בשימושו הבלעדי באופן קבוע, ובכלל זה חניה הצמודה לדירת מגוריו, ובלבד שהיא מותאמת לצרכיו.״

המלחמה שלך היא מול הרשות המקומית שמקצה חניות בניגוד להוראות ומסרבת לאכוף חניה לא חוקית.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע שמקור הבעיה (והמקור לחוסר הפתרון) הוא ברשות המקומית, גם הקצאה לא תקינה (בהנחה והחניות הפרטיות אכן מתאימה לצרכי הנכים) וגם סירוב לאכוף.

אתה יכול גם לאיים בתביעה לבית המשפט לעניינים מנהליים שיכול לכפות על הרשות עמידה בהוראות החוקים ואכיפה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

ברור לי שהתנהלות המועצה פגומה ומריחה רע אבל כנראה שאין סיכוי לשנות את ההחלטה הזו (הטבה שלדעתי ניתנה בעבר למקורב ומאז כולם רואים עצמם זכאים לה) , ברמה האישית עצוב לי שאנשים לוקחים משאב ציבורי ועושים בו כשלהם רק כי הם יכולים ואפילו לא ממש צריכים בעידוד גופים האמונים על שמירת החוק ורווחת האזרח . פייר התבאסתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך כמה דרכי פעולה אפשריות (לא סותרות אחת את השנייה):

1. פנייה למבקר הרשות המקומית

2. תביעה לבית המשפט לעניינים מנהליים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם קיימת מצוקת חניה ביישוב?

אם לא , שכח מזה

אם כן ? תפעל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...