Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוקץ המע"מ?

moshe levi ford
שימו לב! השרשור הזה בן 1526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה, לאחרונה הייתי במוסך לצורך החלפת פלאגים. המחיר של הפלאגים (למוסך עצמו לא היה, הוא לקח מחנות חלפים ליד) היה 250 ש"ח בערך.

על העבודה לקח 80 ש"ח לא כולל מע"מ. בחשבונית יצא לי באיזור 370 ש"ח, כלומר הוא הוסיף מע"מ על הפלאגים.

השאלה שלי- יש לו זכות להפיל עלי 18 אחוז מע"מ שלא קשורים אליו בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא ממש יודע איך מע"מ עובד.

הוא לא משלם מע"מ על הפלגים שהוא קונה מהספק.

מי שמשלם מע"מ על מוצר הוא הלקוח הסופי, לא ספקי משנה.

כמו שמפעל רהיטים לא משלם מע"מ לספק הברגים שלו, והוא בתורו לא משלם מע"מ לספק המתכת שממנה יוצקים את הברגים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כלקוח סופי צריך לקבל הצעת מחיר סופית, אין דבר כזה "לפני מע"מ" ללקוח סופי.

זאת עברה על החוק לתת ללקוח מחיר ללא מע"מ ואז "פתאום" לשנות אותה למחיר פלוס מע"מ.

מאותה סיבה אם כתוב על הלחם בחנות מחיר, אז זה המחיר ללקוח סופי (שכולל את כל המסים), בקופה לא יוסיפו לך עוד 18 אחוז.

מחיר ללא מע"מ הוא רק בין עסקים.

אני גם נתקלתי כמה פעמים במוסכים קטנים שנותנים הצעות מחיר ללא מע"מ.

הסיבה לזה כנראה כי חלק מהם התרגלו לעבוד בשחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להעלות את החשבונית והפירוט? מחזק את הבחור מעליי. את הפלאגים המוסך קונה מהחנות שהם כבר כוללים את המעמ כלומר אם הוא שילם עליהם 250 שח זה כולל את המעמ. אם בחשבונית שלך אתה רואה תוספת של מעמ על הפלאגים כלומר 250 פלוס מעמ זה לא אמור להיות ממה שאני יודע לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב אני עדיין רואה שהרבה אנשים לא מבינים ויודעים מה זה מע"מ ואיך התחשבנויותיו מתבצעות ואסביר זאת:

מע"מ = מס ערך מוסף, קרי, המדינה תקבל לבסוך מס על הערך המוסף (הנוסף) למוצר, שירות וכו'.

דוגמא:

מחיר המחירון של מוצר/חלק חילוף וכו' כלשהוא הנו 100 ש"ח ללא מע"מ.

הסוחר מוכר אותו בהנחה, לדוגמא, למוסכניק בהנחה והמוסך משלם 80 ש"ח + 17% מע"מ 13.60 ש"ח וביחד 93.60 ש"ח.

המוסך מוכר את החלק לצרכן ב 100.00 ש"ח + 17.00 ש"ח מע"מ וביחד 117.00 ש"ח.

המוסכניק הרויח 20 ש"ח.

17.00 ש"ח מע"מ המוסך צריך להעביר למע"מ (הכסף אינו שלו אלא של המדינה), אבל הוא מקזז מזה 13.60 מע"מ ששילם ברכישת

החלף כך שהמדינה מקבלת 3.40 ש"ח שזה כמובן 17% מהרווח הנוצר (ערך מוסף) שהיה 20 ש"ח כאמור.

מכיוון שמחירי חלפים משתנים ולפעמים גם המע"מ משתנה בענף הרכב המחירים הנם ללא מע"מ שמוסיפים אותו בסוף החשבון.

כמובן שזה לא תקין אם לפי הדוגמא שנתתי המוכר לצרכן ימכור במחיר של 117.00 ש"ח + עוד מע"מ, כי אז זה "גניבה" וזה במקרה של חלפי רכב שהנם בפיקוח והמחיר המירבי לצרכן הנו המחיר הקטלוגי של היבואן.

בשרשרת הסחר ועסקים יש קיזוזים וחיובים כפי שהדגמתי והצרכן הפרטי הסופי הוא זה שמשלם מע"מ על רכישתו.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון חוץ מזה מהמדינה קיבלה 17 שח ולא 3.

גם החנות הראשונה העבירה את המעמ שגבתה למדינה. בקיזוז מה ששילמה מעמ לקודם בשרשרת.

בסוף המדינה מקבלת את המעמ כפי שנמכר ללקוח. כלומר, היחיד שבאמת משלם את המעמ זה הלקוח הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הלקוח הפרטי במיקרה הזה הוא המוסך שלקח מהחנות את הפלאגים. כמובן שהוא גם מיזדכה במעמ על זה. אז הוא גם רשאי להוסיף את המעמ של הפלאגים שוב על הלקוח? אני לא מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליך, רפי. לקוח הביא לך את הרכב לתיקון, אתה בעל המוסך. אתה צריך למלא דלק על סך 50 שקלים כולל מע"מ. נגיד ולא ביקשת חשבונית על המספר רכב של הלקוח. אתה צריך לחייב אותו על סך 50 שקלים בחזרה. מה עליך לרשום בחשבונית? חיוב של 50 שקלים? או חיוב של 50+ מע"מ? הריי מגיע אליך 50 שקלים בחזרה, וגם אם אתה מחייב את זה בחשבונית זה לא יהיה נטו, כי יש הרבה קיזוזים בין לבין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לקחתי חשבונית (הפתק מהמכונת תדלוק) אז יש בו פירוט של 42.70 ש"ח הדלק + 7.30 ש"ח המע"מ

וכך יחויב הלקוח וקיבלתי את ה 42.70 שהוצאתי חשבונאית וגם בפועל.

יש גם אפשרות שאשלם 50 ש"ח בתדלוק מכיסי והלקוח יחזיר לי 50 ש"ח, לא עשיתי כאן שום פעולה עסקית

ורק תדלקתי עבורו, ללא חשבונית התדלוק זה כבר שאלת אמון בין שני הצדדים.

ההסבר שנתתי קודם הוא היחידי הנכון להתחשבנות מע"מ (שהתחיל בשנת 1986 ומאז ועד היום עדיין יש כאלו שלא מבינים אותו).

המע"מ אינו המצאה ישראלית וקיים בהרבה מקומות בעולם (VAT - VALUE ADDED TAX).

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דוגמא של רפי מוסך ימכור ללקוח את חלק ב117 שקל ולפני מעם + תוספת על שירות (אספקה של חלק ) וגם על עבודה ועד מעם - וזה חשבון הסופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין אם כל יד שחלק עובר זה כל יד פלוס מעמ? כלומר הסוכן חלקים מכר לחנות חלפים נגיד עלה החלק 100 ללא מעמ אז לחנות הוא יימכר ב 117? ואז החנות החליטה שהיא מוכרת ב200 אז ללקוח זה יימכר ב 234?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי התייעצות עם חברים עצמאים וכאלה שמבינם עניין:

מוסך קנה את החלק מחנות חלפים ב 117 ש"ח (100+ מע"מ) שילם בקניה 17 ש"ח מע"מ.

אחרי זה מכר את החלק ללקוח ב 234 ש"ח (200 + מע"מ), בעסקה זו הוא גבה 34 ש"ח מע"מ.

בסוף החודש הוא מתקזז עם המע"מ, עושים 34 (מה שהוא גבה במכירה) פחות 17 (מה שהוא שילום בקניה), יוצא 17 ש"ח ואת זה הוא מעביר למדינה על העסקה הזו.

החנות מעבירה את ה 17 ש"ח ה"שניים" שגבתה בעסקה שלה מול המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה ההסבר צריך להיות כל כך מסובך.

ה 17 שהוא שילם לחנות פשוט חוזרים אליו אחר כך.

בגלל זה אם קנה ב 117 בחנות ב 117 ואחכ מכר לקונה ב 117, ה 17 שח מעמ שהוא 'הפסיד' יחזרו עם הקיזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...