Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יכול להיות שקצת פספסו את מהות הטורבו בארץ?

shlomi6280
שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חידוד נוסף לתגובה של יוחאי לגבי הסיבה שבגללה שיצרניות המשיכו להשתמש במנועים אטמוספריים במכוניות ספורטיביות: אותה השהיה גרמה לכך שלאדם מהשורה, שקנה את המכוניות האלה, היה קשה מאוד לנהוג אותן חלק ואפילו להוציא מהן ביצועים טובים בכביש מפותל. היית נכנס לפניה, עובר אותה, מיישר את ההגה, לוחץ על הגז וכלום... כלום... כלום... ואז באאאאם! הטורבו נכנס הרבה אחרי שרצית שהוא יכנס, מה שבפועל אומר שעברת את הפניה לאט יותר ממה שרצית או יכולת. ואז כמובן היית מאבד את הזנב של האוטו (אם מדובר בהנעה אחורית) ומוצא את עצמך התעלה.

במנוע אטמוספרי ידעת שאתה משאיר אותו ב-5000 סל"ד, לוחץ על הגז ויש כח, זהו. קל, פשוט, חלק ונעים.

מעניין איך היו נראות קבוצות וואטסאפ של חובבי/מועדוני רכב לפני 30-40 שנה, בטח היו רצות שם פי 100 יותר תמונות של מכוניות מרוסקות מאשר היום.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

להיפך, אני מת שתראה לי שאני טועה, אבל עם נתונים. לא עם "אני יודע".

איזה מידע אתה כותב? ש"אתה יודע"? תרשה לי לא להסתמך על זה ולבקש מספרים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל מה שאני אומר שטורבו גורם לשחיקה מהירה יותר של המנוע ובל נשכח שגם טורבו לכשעצמו הוא עוד רכיב יקר מאוד שתור רוכש של רכב משומש אתה עלול למצוא את עצמך במצב שטורבו יכול להגיע לקץ חייו ועלותו בכלל לא זולה.

מנוע טורבו לא נשחק מהר יותר ממנוע אטמוספרי. במנוע טורבו יש רכיבים שמתוכננים לעמוד בעומס גדול יותר מאשר במנוע אטמוספרי. ראיתי מנועי טורבו בנזין עם 300k וגם 400k. על טורבו דיזל אין מה לדבר בכלל.

טורבו זה רכיב יקר, נכון. אבל גם מחשב ניהול מנוע זה רכיב יקר. מערכת הזרקת דלק זה מאד יקר. קיט טיימינג שמחליפים לפי הוראות יצרן זה יקר. שיפוץ גיר אוטומטי זה מאד יקר. מזגן זה יקר. אז נחזור לקרבורטורים, חלונות ידניים וגיר רגיל ונשלם בביצועים, בנוחות ובזיהום האויר כדי שלא נצטרך להחליף רכיבים יקרים?

מה זה "מהות הטורבו"? טורבו זה רכיב שמייעל את פעולת המנוע. זה לא מילה נרדפת לביצועים קיצוניים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

\

מה שבטוח שהוא שברגע שמתרגלים לטורבו, קשה מאוד לחזור אחורה. זמינות הכח היא משהו שאין לתאר ביחס למנוע אטמוספרי מקביל.

פחות או יותר הסיכום שלי לכל מאזדה לאחרונה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתה שום נחרצות חוץ ממה שרשמתי שמנוע עם טורבו פחות אמין נטו כי יש בו יותר מכלולים זזים.

לגבי מחירי מנוע-יש במנועי טורבו עוד רכיב שעולה לא מעט.

אין שום נחרצות לגבי מחירים ומעולם לא טענתי כזו-לא בדקתי כי זו לא הייתה הטענה שלי.

(מאיפה המחיר?מה המלאי שיש?חדש?מיובא?משומש?-אם תרצה להתקיל באמת שלא חסר לך איפה,אני אחסוך את הכיף הזה לשנינו).

ובאמת,במחיר שתחליף בו מחר טורבו בפיאט טורבו אני כנראה יכול לעשות ראש מנוע.

לא בדקתי ספציפית לפיאט פונטו כלשהי,אבל ממחירי הטורבו שאני מכיר ברכבים עממיים(לא פרארי 458 ספציאלה).

אתה מאוד לא מדייק בלשון המעטה.

נכון שמנוע טורבו יש יותר חלקים (בעצם רכיב אחד, המגדש) אבל מצד שני המנוע עובד בסל"ד יותר נמוך ועם חלקים בעלי אינרציה יותר נמוכה אז אתה יכול להקיש מזה על הבלאי של המנוע (אני למשל כמהנדס בעל הרבה שנות ניסיון לא יכול כי יש הרבה מאוד משתנים שאנחנו לא יודעים כמו סוג הסגסוגת, גיאומטריה , מקדמי ביטחון בתכנון ועוד)?

עלות מנוע היא לא עלות הייצור שהרבה יותר נמוכה ממה שאתה חושב (ככלל אצבע גס קח את המשקל שלו, תכפיל בערך ב 50 ותקבל עלות ייצור עם רזרבות בשקלים) אלא עלות תכנון, פיתוח, שיווק, וכל העלויות הנלוות כדי שהמנוע ישב בתוך אוטו. אחרי כל זה מחיר המנוע בשוק נקבע לפי היצע וביקוש. מנוע נדיר ומבוקש יעלה הרבה יותר ממנוע נפוץ ולא מבוקש (למשל מנחש שמנוע 1.9 טורבו דיזל של דובלו יעלה פחות ממנוע אטמוספרי של מאזדה).

לגבי עלויות הטורבו, עלויות המגדשים יורדות באופן מתמיד כי הם הופכים נפוצים יותר. אם לפני 10 שנים מגדש חדש יכול היה בקלות להגיע ל 20,000 ש"ח היום הוא עולה פחות מרבע (ואם תביא לבד יעלה עוד הרבה פחות) וזה לפני שדיברנו על שיפוצים שעולים הרבה פחות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איי איי איי, נוסטלגיה.

היתה לי כזו אונו בדיוק במשך קרוב לעשור ומאות אלפי ק"מ.

האמת שיחידת הכוח הפגינה אמינות בכלל לא רעה בפרט הטורבו.

פיאט ופרארי הצליחו ליצור לה יחידת הנעה מטורבתת ונעימה לנהיגה.

בוודאי ובוודאי בהשוואה לפורשה שציינת, האוטו סבל מטורבו לאג, אבל לא דרמטי מדי.

עם הפונטו טורבו דור ראשון הם חזרו אחורה מהבחינה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בטורבו עסקיננו איך נחשב מנוע הטורבו בפורד פוקוס מ2016 1500 150 כ''ס ?

המנוע הזה תענוג גדול. כשבועיים איתו והקלות שצוברים איתו מהירות או עולים עליות מאוד מהנה. איפה שהרכב הקודם צרח ותקדם לאט, זה מבצע את המשימה ללא מאמץ גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי 6 שנים על סיאט טולדו 1.4 טורבו

אחרי 5 שנים החלפתי תושבת מנוע. משהו כמו 1500 שח, לדעתי הנזק נגרם בעיקר בגלל נגלל שהייתי סוחב.

הגיר שלה היה ידוע לשימצה DSG 6 והוחלף במסגרת אחריות

אבל את הטורבו מעולם לא החלפתי ומבחינת מנוע + גיר הייתי מרוצה מהרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...