Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום חלקי מביטוח של צד ג' פוגע

שימו לב! השרשור הזה בן 1529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

בספטמבר רכב שנסע רוורס ביציאה מהחנייה פגע ברכבי (i25 שנת 2012). היה בעיקר נזק פח לצד האחורי-ימני, כולל בדלת. הבחורה שנהגה ברכב צד ג' הודתה באשמה ואחרי יידוע של הסוכנות ביטוח שלי על המקרה, החלטתי לתבוע את הביטוח של צד ג'.

1. הביטוח שלי נתן לי רשימה של מוסכים שבהסדר ורשימה של שמאים שבהסדר, ובחרתי אחד מזה ואחד מזה.
  2. את הרכב הכנסתי למוסך הסדר, שם סידרו לי רכב חלופי לתקופת התיקון (בלי עלות) ותיקנו את הרכב לשביעות רצוני. במהלך התיקון החליפו את הדלת האחורית שנפגעה בדלת מקורית. חשוב לציין שלא תבעתי את הביטוח שלי (לא שילמתי השתתפות עצמית, לא אמרו לי שום דבר על פרמיה, והיום כשדיברתי איתם הם בכלל לא הכירו את התיק). כשלקחתי את הרכב, אגב, כתבתי צ'ק לשמאי (ירד כבר) וצ'ק דחוי לחברת הביטוח שלי (לא למוסך - המוסך אמר שהוא מתקזז עם הביטוח).
  3. בימים האחרונים הודיעו לי הביטוח של צד ג' כי הם משלמים את עלות התיקון והשמאות, בקיזוז 1483 ש"ח. הסיבה: "על פי דוח גלגלים נכון ליום בדיקת הרכב קיימת דלת משומשת במלאי ועל כן אושר סכום של 1600 ש"ח בגין החלפת דלת". כלומר, הביטוח של צד ג' אומר "בדוח גלגלים ביום הבדיקה ראינו שיש דלת חלופית, אתם בחרתם לתקן בדלת מקורית, אנחנו משלמים פחות 1483 שח".
  4. דיברתי עם המוסך שלי - הוא אומר שהוא שלח בקשה לביטוח שלי לדלת חלופית וקיבל בחזרה מהביטוח דלת מקורית. כלומר, הביטוח שלח את הדלת המקורית.
  5. דיברתי עם הביטוח שלי (לא הסוכנות) - הם לא מכירים את התיק בכלל (הרי לא תבעתי את הצד ג' שלי), לא יודעים מה לעשות, ומבחינתם אני יכול ללכת לבית משפט לתביעות קטנות נגד צד ג'...
  6. דיברתי עם הסוכנות שלי - הם שלחו ערעור שנוסח ע"י השמאי שלי לביטוח של צד ג' (לא התקבל). הם מנסים לשלוח לביטוח שלי מכתבים כדי לראות מה יפול מהעץ, ופה אני עומד כרגע...

חשוב לציין: כשלקחתי את הרכב מהמוסך שמתי צ'ק דחוי למוסך שלי על סך כל הסכום, והוא עדיין לא נפדה. כמובן שלא אבטל (לא רוצה הוצאה לפועל על הדלת שלי...), השמאי והמוסך היו בהסדר של הביטוח שלי.

מה אני אמור לעשות? כתבתי צ'ק על סכום גבוה כלשהו וקיבלתי בחזרה צ'ק על סכום נמוך ב-1483, וכל אחד מעביר אחריות למישהו אחר - המוסך לביטוח, הביטוח לצד ג'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש לראות את ההתכתבות מול דו"ח גלגלים. מולם העמד את זה שסופקה לך דלת חדשה כיוון שלא הייתה דלת תחליפית / משומשת ונסה להגיע לפשרה.

קיבלת דלת חדשה כלומר מצבך שופר לעומת דלת תחליפית / משומשת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבקש מהמוסך אישור שהוא פנה לחברת הביטוח, ביקש דלת חלופית, ואמרו לו - מקורית.

שהמוסך יוכיח. כי למוסך יש פה אינטרס לשקר.

המוסך מקבל יותר על דלת מקורית. נכון שחברת הביטוח רוצה לחסוך.

אבל - שים לב מה כתבת\

דיברתי עם המוסך שלי - הוא אומר שהוא שלח בקשה לביטוח שלי לדלת חלופית וקיבל בחזרה מהביטוח דלת מקורית. כלומר, הביטוח שלח את הדלת המקורית.

אז שהמוסך יוכיח. כי בינתיים המרוויח העיקרי פה זה המוסך, והכסף שלך שבוי בידו. ההמחאה שהשארת.

לא ילך עם המוסך, קבל הצ'ק ותבע את ההפרש מהמוסך.

אין דבר כזה לזרוק באוויר "הביטוח שלח מקורית". תוכיח (המוסך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שהמוסך יוכיח. כי בינתיים המרוויח העיקרי פה זה המוסך, והכסף שלך שבוי בידו. ההמחאה שהשארת.

הצ'ק שהשארתי - לטובת הביטוח ולא לטובת המוסך (לטענת המוסך דאז והסוכנות שלי - הוא מתקזז עם הביטוח ישירות ואת הצ'ק פודה הביטוח אחרי סיום התביעה).

גם במקרה כזה הכסף שלי שבוי בידי המוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר קצת פרטים על איך תבעת את הביטוח שלה מבלי לערב את שלך ?

כשרכב פגע בי אני הודעתי לחברת הביטוח, הם פנו לחברת הביטוח שלו, וכמובן שהכירו את התיק וידעו הכל.

איך בעצם טיפלת עצמאית מול החברה שלה מבלי לערב את שלך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יידעתי את סוכנות הביטוח שלי, הם יידעו את חברת הביטוח שלי (הרי לקחתי בסופו של דבר רכב חלופי מהביטוח שלי), הם דאגו לספק את הדלת החדשה למוסך וכו', והסוכנות דאגה לתבוע את הצד ג' של הפוגע. הכל עבר דרך הביטוח שלי, אבל לא תבעתי את הביטוח שלי. הוא תפקד כמעין מתווך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יידעתי את סוכנות הביטוח שלי, הם יידעו את חברת הביטוח שלי (הרי לקחתי בסופו של דבר רכב חלופי מהביטוח שלי), הם דאגו לספק את הדלת החדשה למוסך וכו', והסוכנות דאגה לתבוע את הצד ג' של הפוגע. הכל עבר דרך הביטוח שלי, אבל לא תבעתי את הביטוח שלי. הוא תפקד כמעין מתווך.

אוקי. כשהיה לי טוטאלוס לא זוכר שתבעתי את הביטוח שלי אבל הם ניהלו את כל העניין מול הביטוח השני, וברגע שקיבלו שיבוב הודיעו לי שלא נרשמה שום תביעה והכל בסדר

לדעתי הסיפור תועד במערכת, פשוט לא יצאתי אשם ואין תביעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מנסה לפנות לנהג הפוגע לבקש ממנו לטפל בעניין מול חברת הביטוח שלו ולא תתבע את הנהג הפוגע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...