Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך נוהגים בערפל כבד?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדליקים אורות ערפל.

[ATTACH=CONFIG]526867[/ATTACH]

ושל האחורי:

[ATTACH=CONFIG]526868[/ATTACH]

תשובה מעולה, בין השאר מהסיבה הבאה: אין שום מיקום סטנדרטי לכפתורים האלה,

ובכל דגם של מכונית (אפילו מאותו יצרן) הם יהיו תקועים באיזו פינה נידחת אחרת -

ולכן חשוב לזהות את הסמל ולשנן.

בנוגע לנהיגה עצמה - אורות דרך + אור ערפל קדמי + אור ערפל אחורי.

פעם-פעמיים נתקלתי בערפל כל כך סמיך שאפילו אורות הדרך שלי סינוורו (אותי!) - כיביתי אותם ונשארתי רק עם אורות הערפל + איתותי מצוקה.

כך עשו גם אלה שנסעו לידי, אגב.

לגבי תובנות של מורי קורס נהיגה מונעת... נו. עדיף שלא אגיד כלום.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איתותי מצוקה בוודאי לא גורעים, אבל הם לעולם לא יכולים לבוא במקום אורות ערפל. רואים אותם לא הרבה לפני שרואים את הפנסים הרגילים.

רק לתת הסבר נוסף -

אדום זה הצבע האחרון שנבלע בחושך או בתנאים ללא אור.

בצלילה, לפני שהכל חשוך סביב 35 מטר, הצבע היחיד שרואים הוא אדום. בזריחה המוקדמת ממש, השמיים נצבעים באדום לפני כל צבע אחר.

אדום הוא הצבע בעל התדר הנמוך ביותר (ארוך גל הגבוה ביותר) בספקטרום הנראה:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A1%D7%A4%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%9D_%D7%94%D7%A0%D7%A8%D7%90%D7%94

ככה שיש סיבה מדעית פשוטה למה צריך להפעיל אורות ערפל - בערפל.

עריכה אחרונה על ידי TheNessus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלג כבד, ערפל כבד או גשם זלעפות אני לא יוצא לנסיעה או ממתין עד אשר תנאי הדרך יאפשרו נסיעה בטוחה. במקרה שהאישה עם צירי לידה אני אקח את הסיכון ואסע עם רכבי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר האחרון שאתה רוצה בערפלהוא אורות דרך (אור גבוה). מאחור תשתמש בפנס הערפל, מלפנים באור החניה+פנס הערפל, ואם אין לך פנס ערפל קדמי - באור המעבר (אור נמוך).

שלג כבד, ערפל כבד או גשם זלעפות אני לא יוצא לנסיעה או ממתין עד אשר תנאי הדרך יאפשרו נסיעה בטוחה. במקרה שהאישה עם צירי לידה אני אקח את הסיכון ואסע עם רכבי.

במצב חרום הזמן רכב חרום. הנהג אמור להיות מיומן בנהיגה בתנאים קשים (אם כי זה לא מובטח) והרכב מצוייד, בין השאר, בתאורת ביטחון וסירנה שירחיקו ממנו נהגים אחרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל נניח שאתה נוסע על גשר אלנבי (לרבת עמון) ביום שמש נאה, ופתאום באמצע הגשר - ערפל כבד. מה אתה עושה?

רכב זה דבר שנוסע, ועובר סוגים שונים של מזג אוויר. יצאת מהבית ביום נאה, ואחרי 100 קילומטר אתה בתוך סופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגשם שוטף בכביש מהיר אני תמיד תמיד עם פנס ערפל אחורי דלוק. לא לוקח סיכונים שמא לא יראו אותי. בעיקר בגלל שאני עם רכב קטן ויצא לי כבר לנהוג אחרי פיקנטו בלי פנס ערפל דלוק בגשם שוטף כשבקושי רואים ותאמינו לי שזה לא סתם "אובר-זהירות".

על אחת כמה וכמה בערפל (לא שכזה יוצא לי לנהוג בערפל באיזור המרכז).

אני חושב שאתה מסכן את עצמך ונהגים נוספים, לא מעט נהגים מדליקים אורות ערפל אחוריים סתם וזה גורם לסינוור לנהג מאחור כך שאתה יכול לגרום לתאונה. ע"פ חוק אסור להדליק אורות ערפל אלא בתנאים של ערפל כבד או גשם כבד שמאד מגביל את הראיה

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי מצבים שבהם איבדתי את מקומי על הכביש, אם כי יותר בגשם שוטף בלילה מאשר בערפל. עצרתי בצד הדרך עד יעבור זעם.

בגשם כן זה יכול לקרות, גם בלי ערפל, בגלל הצבע שבו משתמשים, בגרמניה לא משנה כמה גשם שוטף נתקלתי (ונתקלתי), היה ברור איפה מתחיל הנתיב ואיפה נגמר הנתיב, אפילו בכבישי L או K צדדיים.

יש בצד הדרך - למיטב זכרוני בעיקר לצד אוטובאהנים - שלטי הגבלת מהירות עם הכיתוב IM NEBEL שפרושו "בערפל"

לא נתקלתי בכאלה, אלא בשלטי הגבלת מהירות עם הכיתוב IM NESSE

אני חושב שאתה מסכן את עצמך ונהגים נוספים, לא מעט נהגים מדליקים אורות ערפל אחוריים סתם וזה גורם לסינוור לנהג מאחור כך שאתה יכול לגרום לתאונה. ע"פ חוק אסור להדליק אורות ערפל אלא בתנאים של ערפל כבד או גשם כבד שמאד מגביל את הראיה

הוא כתב במפורש "בגשם שוטף", שזה גם לפי תקנות התעבורה אחד מהתנאים שבהם ניתן להדליק פנסי ערפל.

פעם-פעמיים נתקלתי בערפל כל כך סמיך שאפילו אורות הדרך שלי סינוורו (אותי!) - כיביתי אותם ונשארתי רק עם אורות הערפל + איתותי מצוקה.

כך עשו גם אלה שנסעו לידי, אגב.

עדיף אורות מעבר + אור ערפל קדמי + אור ערפל אחורי.

אורות המעבר בעלי זווית שמוטה מעט למטה, ובמכוניות עם תקינה אירופאית עם "פזילה" מעט ימינה (והפזילה גם מגיעה לטווח של 40-50 מטרים לעומת 30 בערך במרכז הנתיב), מה שעוזר לראות קצת יותר טוב את הפס הצהוב אליו אמורים להצמד בתנאי ראות קשים.

ובנוסף לזה אורות הדרך שהם מכוונים בצורה ישרה ועם זווית קטנה יותר (כלומר מכוונים יותר כלפי מעלה) יכולים לגרום לסינוור יותר מאורות המעבר.

זה פשוט עניין של פיזור האור כשהוא פוגש בערפל.

לגבי תובנות של מורי קורס נהיגה מונעת... נו. עדיף שלא אגיד כלום.

כל דבר שהם אומרים צריך לבדוק עשר פעמים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא במזג אוויר הזה:

[video=youtube;-XOAZO3Yzzg]

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גשם שוטף חביבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נתקל לא מעט בנהגים שמפעילים אורות ערפל ללא צורך, במרבית המקרים (למעט נהגי השופוני שעושים זאת בכוונה) זה נובע מאי הכרה מספקת של התפעול אורות, בעיקר במכוניות שבהן הפעלה האורות נמצאת על מוט ההגה ומפסק מדורג.

חברה של אישתי היייתה תמיד מסובבת את כל המפסקים יחד כל פעם. למזלי היום ברכב שלה הפעלת התאורה היא במפסק נפרד משמאל להגה ולא על מוט ההגה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר האחרון שאתה רוצה בערפלהוא אורות דרך (אור גבוה).

צודקים שניכם, מתנצל על הטעות, התכוונתי לכתוב אורות מעבר (החום עושה את שלו ואני כותב יותר שטויות מהרגיל).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אז במצב שבו אורות המעבר מייצרים החזרים שמסנוורים גם כשהגלגלת (כשיש כזו) מכוונת למצב הנמוך ביותר שלה - כדאי לכבות את אורות המעבר ולהישאר עם אורות החניה + פנסי ערפל קדמיים + פנסי ערפל אחוריים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי VAG זה בכלל סודי. מושכים את ידית האורות החוצה.

ובכלל עדיף שיהיה סודי - יש הרבה מטומטמים שמדליקים אורות ערפל אחוריים שלא לצורך ומסנוורים את הנוסעים מאחריהם.

מי שיודע מתי צריך גם יטרח ללמוד איך מפעילים את הציוד ברכב.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפיה גבוה למדי, כשבממוצע בשבועיים האחרונים של הסופות והגשמים וראות שהיא גם ככה על הפנים, אפילו בחושך אנשים לא מדליקים אורות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...