Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לנסיעות קצרות-C4 או יפנית עם קמ רב?

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אני מחפש רכב שני לבית, רכב זה עתיד לשרת את אישתי ולעשות סגר גודל של 10-15 קמ ביום אך ורק בעיר, ולעיתים רחוקות גם נסיעות מחוץ לעיר.

לנסיעות ארוכות\רחוקות ישנו רכב מודרני שלי.

התקציב שהגדרתי לעצמי הוא 15-20 אש"ח כולל יישור קו.

בעקבות כמה פרסומים כאן בפורום נתקלתי בסיטרואן C4 מהדור הראשון והנושא עניין אותי עוד יותר ואף הלכתי לראות רכב אחד.

התרשמתי לחיוב מאוד אך משהו קטן בתוכי עדיין גורם לי לתהות.

מצאתי אקזמפלר שמור(עם היסטוריית טיפולים ו170.000 ק"מ אשר נשמר טוב) במחיר הוגן מאוד.

מנגד חשבתי להעלות את התקציב לכיוון מאזדה 2 עם 170-180 אלף ק"מ.

ואף להצפין לכיוון הונדה סיוויק 5 דל משנתונים 09-10, ראיתי 2 אקזמפלרים עם 210 ו220 ק"מ אך היסטוריית טיפולים עקבית וישרה.

אך קניית הונדה תדרוש ממני השקעה נוספת מבחינה תקציבית.

האם לדעתכם סיטרואן עם מנוע הוותיק יכול לשרת את המטרה?

מה שלי חשוב זה הבטיחות, צריכת דלק\ירידת עךך לא מהווים שיקול. כמובן שהייתי רוצה שהוא יהיה כמה שיותר אמין אך אני מודע לעובדה שעדיין מדובר ברכב בן 10+.

הסיטרואן שראיתי עולה סביב ה10 אש"ח ואילו המאזדה סביב ה15, האם הדלתא שווה את ה"שקט הנפשי"?

האם פוטנציאל תקלות לא עד כדי כך איום ונורא?

האם הסיטרואן יכולה לשרת אותי עוד שנתיים שלוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוספת בתקציב שלך, פיאט בראבו 2010-2011. רכב מצוין, מנוע טורבו חביב, כיפי לנהיגה ויחסית אמין אם טיפלו בו יפה.

אני מחזיק ידנית 2010 אבל הרוב רובוטיות.

הייתי הולך על רכב אירופי חדיש יותר ולא על יפנית ישנה , גם מצד הבטיחות העדיפה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע כבר שנתיים ב C4 משנת 2007 ומרוצה מאוד. רכב כזה, אם טופל היטב (עם עדיפות למי שטיפל במוסכי רשת היבואן) ישרת אותך יופי, ובעלות מצחיקה. הוא בוודאי בטיחותי, מרווח מאוד ונוח.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם שואל האם סיטרואן C4 תהיה אמינה כמו סיוויק או מזדה 2? התשובה היא לא. לא משנה עכשיו איך תסובב את זה. היא לא.

גם לסיוויק יש תקלות. גם למזדה. פשוט הסיכוי שתהיה אחת בסיטרואן היא גבוהה יותר.

המנוע 1.6 בעל אמינות סבירה. אבל הגיר לא.

הוא לא חסכוני ולא זריז.

ישנן גם תקלות יקרות במזגן ברכבים האלה.

לסיטרואן ניתן לרכוש חלפים מקוריים במחירים אטרקטיבים משמעותיים מחו"ל. אם זה רלוונטי לך.

החלפים של מזדה די סבירים.

של הונדה יקרים וקשה יותר למצוא מהרשת.

לדעתי מזדה 2 האופציה הכי טובה ממה שהעלת. היא זריזה. נעימה לנהיגה. המושבים נוחים באופן מפתיע. פחות מרווחת מהאחרות. יותר טובה לנסיעה עירונית יותר קל למצוא חנייה איתה.

האם ה-C4 תעלה 5000 ש"ח יותר בתיקונים ממזדה 2? לא יודע.

את המזדה 2 יהיה יותר קל למכור אח"כ.

ידני זה אופציה? אם כן - אז אתה חוסך לך גם לא מעט כסף ברכישה וגם לא באחזקה.

לחפש סיטרואן 2007 שמטופלת אצל היבואן זאת משימה לא פשוטה. גם מיותר קצת לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשימושה של אשתי C4 שנת 2008, כבר השנה השביעית - חפש במגזין סיכום שלי לאחר 4 שנות שימוש, אני ממשיך לעדכן את השרשור. האקזמפלר שלנו נקנה מיד ראשונה פרטית שטופלה במוסך היבואן. המכונית נוסעת רק נסיעות עירוניות ובסך הכל מגלה אמינות סבירה.

לדגם הזה היו מספר מחלות שסביר להניח שכולן טופלו לאחר 10 שנות שימוש:

- אלטרנטור: במקורי יש מייצב מתח כושל שגורם לכך שהאלטרנטור מחזיר נשמתו מוקדם מהרגיל. האלטרנטורים המשופצים כוללים מייצב משופר ובעלי אורך חיים נורמאלי.

- קופסת הנתיכים בתא המנוע מתפגרת מתישהו, וכתוצאה מכך לרב המזגן יפסיק לפעול - קופסת הנתיכים הזאת יקרה , באזור ה-₪1000

- בדגמים מסויימים (לפני מתיחת הפנים) היחידה הפנימית של המזגן דולפת. אצלי לא קרה, אבל החלפתי מדחס לפני כשנה וחצי (שהיא הייתה בת 10.5)

- טבעות האטימה של הגיר נוטים להישחק בשימוש עירוני קשה. עד 2008 שסתומי הגיר נטו להתפגר מוקדם יחסית. עלות התיקון כ-₪1300 (כולל ריענון שמן)

- בית מסנן השמן מחומר פלאסטי שעם השנים נחלש וגורם לנזילות שמן - החלפתו עולה כ-₪400

עלות החלפים והתיקונים לרוב זולה מאד.

מבחינה בטיחותית, זה הרכב שזכה ל5 כוכבי בטיחות, מצוייד ב-6 כריות אוויר ומערכת בקרת יציבות בזמן שרב המכוניות ששווקו בארץ לא כללו מערכת כזאת.

כמכונית היא מאד בינונית עם נוחות נסיעה פחות טובה מהמצופה מהיצרן (הקסארה הייתה הרבה יותר נוחה בהשוואה), התנהגות כביש בטוחה ללא שאר רוח. תא הנוסעים מרווח מאד, ותא המטען בעל נפח מכובד.

הדגם המומלץ הוא C4 דור ראשון לאחר מתיחת הפנים, רצוי מהשנים האחרונות (2010 או תחילת 2011), שחלק גדול מהמחלות הנ״ל טופל כבר בקו הייצור.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש ידנית שטופלה יפה ואתה על הגל מלא אוטו במעט כסף

(כמובן עם מנוע NFU תוצרת הקונצרן ולא עם הזבל עופות ה 5FT שהחליף אותו מתוצרת BMW - דגש מאוד חשוב המנוע תוצרת BMW זוועתי אמינות גרועה ביותר - איך מזהים ה NFU 110 כ"ס ברשיון ה 5FT 120 כ"ס ברשיון)

בתור בעלים של אחת 2009 ידנית עם ק"מ שמגרד את ה 225 אלף (קניתי אותה לפני כארבע שנים עם 140 אלף) הרכב נהדר בכל קנה מידה, נותן המון ביחס למחיר.

האוטומטית קצת עגלה ורגיש להחלפות שמן גיר בזמן.

הידנית חזקה מאוד מרגישים מה יש למנוע לתת, עושה 1:12.5 בנסיעה משולבת ואני לא חס על הרכב מעביר בעליות גם ב 4500-5000 סלד כשצריך לעקוף איזה זחלם

צרפתיה נותנת עבודה רק אם מטפלים בה בזמן ובחומרים טובים - רכב שלא קיבל נוזל קירור בתקן לא להתקרב בכלל - אם יש סימני נזילות במערכת קירור או קורוזיה להתרחק!.

לבדוק שטופל עם שמן מנוע סינטטי מלא 5W40 לאורך התקופה.

שהרכב היה עם פילטרים מקוריים או OEM לא רכב שאכל זבל סיני.

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי yehonatankapara
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף לך שרשור שפתחתי לפני כמעט שנה בדיוק, שנגמר ברכישה של C4 2008 כמו של menir1, שעד שעברה אלינו הייתה אצל אותם בעלים מיום עליתה על הכביש.

בסוף יש הודעה עם דברים שנעשו לרכב. מאז אפשר להוסיף החלפת מייצב באלטרנטור (450 ש"ח) וחיישן MAP שעלה 80 ש"ח [אבל לא היה חייב החלפה].

אם אתה קונה את הרכב ואין הסטוריית טיפולים, אין ברירה אלא לקחת בחשבון את כל התקלות היקרות. בנוסף לאלו שנאמרו כבר, תוסיף טרמוסטט שיגיע ל 300 ש"ח אם לא תחליף בעצמך, ושים דגש על מצב הבלמים האחוריים כי מחיר הצלחות לא זול. ויש גם את ריפוד הגג שנופל.

חוץ מזה, עניין הדליפה ההיחידה הפנימית קיים גם אחרי מתיחת הפנים. מכיר דגם מנובמבר 08 עם הבעיה.

לא חושב שהייתי ממליץ על רכב בלי הסטוריה שמעידה על טיפול בבעיות כמו שצריך, אלא אם כן אתה מטפל בעצמך.

בשימושה של אשתי C4 שנת 2008, כבר השנה השביעית - חפש במגזין סיכום שלי לאחר 4 שנות שימוש, אני ממשיך לעדכן את השרשור. האקזמפלר שלנו נקנה מיד ראשונה פרטית שטופלה במוסך היבואן. המכונית נוסעת רק נסיעות עירוניות ובסך הכל מגלה אמינות סבירה.

לדגם הזה היו מספר מחלות שסביר להניח שכולן טופלו לאחר 10 שנות שימוש:

- אלטרנטור: במקורי יש מייצב מתח כושל שגורם לכך שהאלטרנטור מחזיר נשמתו מוקדם מהרגיל. האלטרנטורים המשופצים כוללים מייצב משופר ובעלי אורך חיים נורמאלי.

- קופסת הנתיכים בתא המנוע מתפגרת מתישהו, וכתוצאה מכך לרב המזגן יפסיק לפעול - קופסת הנתיכים הזאת יקרה , באזור ה-₪1000

- בדגמים מסויימים (לפני מתיחת הפנים) היחידה הפנימית של המזגן דולפת. אצלי לא קרה, אבל החלפתי מדחס לפני כשנה וחצי (שהיא הייתה בת 10.5)

- טבעות האטימה של הגיר נוטים להישחק בשימוש עירוני קשה. עד 2008 שסתומי הגיר נטו להתפגר מוקדם יחסית. עלות התיקון כ-₪1300 (כולל ריענון שמן)

- בית מסנן השמן מחומר פלאסטי שעם השנים נחלש וגורם לנזילות שמן - החלפתו עולה כ-₪400

עלות החלפים והתיקונים לרוב זולה מאד.

מבחינה בטיחותית, זה הרכב שזכה ל5 כוכבי בטיחות, מצוייד ב-6 כריות אוויר ומערכת בקרת יציבות בזמן שרב המכוניות ששווקו בארץ לא כללו מערכת כזאת.

כמכונית היא מאד בינונית עם נוחות נסיעה פחות טובה מהמצופה מהיצרן (הקסארה הייתה הרבה יותר נוחה בהשוואה), התנהגות כביש בטוחה ללא שאר רוח. תא הנוסעים מרווח מאד, ותא המטען בעל נפח מכובד.

הדגם המומלץ הוא C4 דור ראשון לאחר מתיחת הפנים, רצוי מהשנים האחרונות (2010 או תחילת 2011), שחלק גדול מהמחלות הנ״ל טופל כבר בקו הייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
חפש ידנית שטופלה יפה ואתה על הגל מלא אוטו במעט כסף

(כמובן עם מנוע NFU תוצרת הקונצרן ולא עם הזבל עופות ה 5FT שהחליף אותו מתוצרת BMW - דגש מאוד חשוב המנוע תוצרת BMW זוועתי אמינות גרועה ביותר - איך מזהים ה NFU 110 כ"ס ברשיון ה 5FT 120 כ"ס ברשיון)

בתור בעלים של אחת 2009 ידנית עם ק"מ שמגרד את ה 225 אלף (קניתי אותה לפני כארבע שנים עם 140 אלף) הרכב נהדר בכל קנה מידה, נותן המון ביחס למחיר.

האוטומטית קצת עגלה ורגיש להחלפות שמן גיר בזמן.

הידנית חזקה מאוד מרגישים מה יש למנוע לתת, עושה 1:12.5 בנסיעה משולבת ואני לא חס על הרכב מעביר בעליות גם ב 4500-5000 סלד כשצריך לעקוף איזה זחלם

צרפתיה נותנת עבודה רק אם מטפלים בה בזמן ובחומרים טובים - רכב שלא קיבל נוזל קירור בתקן לא להתקרב בכלל - אם יש סימני נזילות במערכת קירור או קורוזיה להתרחק!.

לבדוק שטופל עם שמן מנוע סינטטי מלא 5W40 לאורך התקופה.

שהרכב היה עם פילטרים מקוריים או OEM לא רכב שאכל זבל סיני.

בהצלחה

מנוע NFU זה רק בידני? כי באוטומטי ראיתי רק דגמים של 120כ"ס.

או בקיצור - מה הדגם האמין לשנתונים 2011-2013

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע NFU קיים רק ב-C4 דור ראשון ששווקה עד ראשית 2011. נתון ההספק של מנוע זה הוא 110 כ"ס.

מנוע פרינס האטמוספרי בעל הספק 120 כ"ס.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע NFU קיים רק ב-C4 דור ראשון ששווקה עד ראשית 2011. נתון ההספק של מנוע זה הוא 110 כ"ס.

מנוע פרינס האטמוספרי בעל הספק 120 כ"ס.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

אגב כשמסתכלים ביד2 על C4 מהשנתונים האלה עם מנוע 1.6 110 כ"ס ישנם אקזמפלים עם מנוע בנפח 1,598 סמ"ק וכאלה בנפח 1,587 סמ"ק.

מעיון ברשימת מנועי קבוצת PSA ניתן לראות (לכאורה?) שנפח של 1,598 קיים במנועי פרינס בלבד (ובמקביל אין מנועי פרינס של 110 כ"ס, אגב), בעוד שבמנועי הTU5 (NFU, להבנתי) קיים נפח של 1,587 סמ"ק עם 110 כ"ס.

כשאני הסתכלתי בזמנו על רשימת האקספלרים ביד2 התקשיתי להבין איזה מנוע יש באקזמפלרים של 110 כ"ס+1,598 סמ"ק. האם זו טעות של יד2? האם אלה בכל זאת מנועי NFU? ומהם המנועים של ה-120 כ"ס+1,587 סמ"ק? גם הם משתייכים לקבוצה האמינה הזו [שהרי ישנו מנוע TU5 מתת-דגם EC5 (w/ VVTi) (NFN)]? האם כל ה-TU5 אמינים או רק ה-NFU?

כואב לי הראש.

מנוע פרינס.pngNFU.pngיד2.png

עריכה אחרונה על ידי אייתוללה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצרפתים יש "קוד מנוע" ו"דגם מנוע"

קוד מנוע TU5JP, דגם מנוע NFU. הספק 110 כ"ס.

זה אותו דבר. אותו מנוע, לא שני מנועים שונים.

קיים רק בדור ראשון של C4, זה עם תבור גלגל הגה קבוע ולוח שעונים במרכז.

דור שני של C4, יש רק מנוע פרינס. קוד 5FS, דגם EP6. הספק 120 כ"ס. תבור גלגל הגה רגיל ולוח שעונים במקום הרגיל.

בתמונה שצירפת כל המכוניות למעט הלבנה מודל 2011 הן הדור הראשון עם מנוע NFU עם 110 כ"ס. גם אם בתאור כתוב משהו אחר.

הרכב הלבן מודל 2011 הוא דור שני עם מנוע פרינס 120 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להוסיף לכל הדברים הנכונים שכתב בוקי, יש כמה c4 דור ראשון עם מנוע פרינס מוגדש, קל לזהות אותם לפי הספק של 140 כ"ס (או יותר, לא זוכר בוודאות). מאלו רצוי מאוד להתרחק.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן במהלך מודל 2008 מנוע 2.0 ליטר ב C4 דור ראשון הוחלף במנוע פרינס טורבו 1.6 עם 140 כ"ס. הספק מופחת לעומת הגירסאות האחרות (150, 156) וגם מומנט נמוך יותר בגלל מגבלות הגיר AL4 שנשאר ללא שינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהצד הצרפתי, עוד אפשרות מעניינת היא הסיטרואן C-אליזה / פיג'ו 301 עם מנוע NFP (למעשה NFU משופר) 15000 ש"ח יכולים לקנות אחת מ-2013/2014.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...