Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאציה דוקר דיזל 2019 שמן מנוע

yoni159
שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פות"ש,

ניגשת לכל הבעיה הזו עקום לגמרי.

1. נשאלת השאלה שצריכה לקבל תשובה, למה רכב עם רק 9000 ק"מ מאבד שמן לרמה שנראה לך שחסר.

2. אתה לא צריך לקנות שום שמן (טוב, כבר קנית, רק תדע להבא).

3. אתה ניגש למוסך מורשה, מתלונן על החוסר, דורש שהחוסר יתועד בכרטיס הרכב, דורש שימלאו למפלס תקין וממשיך לעקוב מידי שבוע אחר המפלס לראות שזה לא משהוא חד פעמי (אולי קיבלת את הרכב עם מפלס נמוך).

כי רכב חדש תמיד אוכל שמן בהתחלה אז רציתי להוסיף ולקנות כבר שמן וזהו לא לעשות סיפור וללכת למוסך ולחכות שעות לשירות החרא שלהם. בסוף הוספתי כמה מיליליטרים ולא היה חסר לי . אבל השאלה באמת למה שינו את זה ל0w20 זה צמיגות שמתאימה לשלג... הסוכניות בישראל בדיחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. נשאלת השאלה שצריכה לקבל תשובה, למה רכב עם רק 9000 ק"מ מאבד שמן לרמה שנראה לך שחסר.

זה נורמלי לגמיר ברכב חדש, עד הטיפול הראשון הוא יכול לצרוך כחצי ליטר שמן. אחרי זה הצריכה אמורה לרדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שקניתי אותו ולקחו ממני מחיר מטורף של 370 שח על 5 ליטר אז אני לא יזרוק.. אבל עוד משהו הרכב שלי 2019 אז כנראה הוא כבר הגיע עם 0w20 בפנים לפי מה שאמרו לי במוסך.. לא יודע אם להאמין למה שהמכונאי אמר.. אבל יכול להיות?

זה אכן שמן יקר, להבא אם אתה באיזור רחובות תוכל למצוא אותו אצל אבי (אתר justmotor.co.il) ב 295 ש"ח ל-5 ליטר.

https://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2--elf-evolution-rn-tech-elite-fe-0w20-356231

בעניין צמיגות השמן - דובר בשירשור אחר, ממש לא מזמן, על 0W30 במנועי דיזל.

מסקנה, נכון לעכשיו: מנועים שעברו 200-300 אלף ק"מ ויותר - לא מתו מזה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלצ'קו, זה לא כל כך פשוט. קרא את השתלשלות השירשור.

מרגע שנכנסו לחיינו המנועים בתקן Euro 6d עם אוריאה (אצלנו זה היה מרץ 2019 כמדומני), מסתבר שרנו הכניסו לשימוש גם תקני שמן חדשים למנועים אלה, ולפי מה שאני מבין נכון לעכשיו, כרגע השמן היחיד בשוק שמתאים לתקן למנוע K9K *בגירסת Euro 6d* הוא השמן שפות"ש קנה במוסך.

גם לי אינטואיטיבית נראה הרבה יותר בריא להמשיך להשקות את המנוע ב- RN720 5W-30, אבל אם ייגרם נזק, האם אני או אתה ניקח אחריות על כך??

מצד שני, אני מוטרד משימוש בשמן 0W-20 במנועים האלה באקלים שלנו, ומהאפשרות של הרס מנועים עקב שימון בלתי-מספיק בתנאי עומס וחום גבוה.

לפי שעה אני מוצא מעט מאוד חומר רלוונטי באנגלית. אולי ברוסית/פולנית/אוקראינית/רומנית יש סיכוי למצוא קצת יותר.

זה גם לא מסובך כמו שאתה חושב.

דבר ראשון המנועים חדשים או "מודרנים " זה שרכב אוכל שמן עד 500 מייל ל10000 זה נחשב היום תקין לחלוטין.

דבר שני זה שפ.ש בודק מפלס שמן זה בסדר גמור רק הוא לא אמר כמה חסר באמת אולי לא חסר ,הרי אין נתונים של כמות השמן וגם אין צילום של מדיד.מנוע שלנו לא אוהב מפלס מלא בגלל לחץ שמן גבוה ובכל מקום ומוסך איפה מכירים טוב מנוע K9K יגידו לו את זה.

דבר נוסף וזה מה אני חושב מנוע שלו ייצרו במקרה טוב ב2018

התקן החדש נולד רק אז וסביר להניח ששמן ששמו לו היה ELF 5W30 FE RN720 C4.

התקן הזה כנירא יוחלף בחדש RN17 בגלל יצרני שמן כמו Total או ELF (שזה אותו דבר) בגלל שמגיע סוף למנוע דיזל וכדי לא להפסיד את השוק ייצרני שמני פיתחו שמן "חדש" שכאילו טוב יותר מישן וכל זה בגלל הירוקים ,כי חוץ מזהום סביבה אין שום דבר טוב בשמנים החדשים,כי עדיף היה להשתמש למנוע בשמן C3 מאשר C4 כי יש בו יותר תוספות חיוניות למנוע מכל הבחינות אבל לא טוב לDPF.

בפעם הבא ממליץ להגיע ולהתעיץ למוסך מורשה בבאר יעקב הילוך השישי ,לגשת למנכל בשם אסי בורג (אפשר להגיד לו שאלצקו מקהילת דאציה המליץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינטואיטיבית גם לי נראה שאין בתקן החדש שום דבר מלבד מרדף אחרי עוד 2%-3% בצריכת הדלק כדי שיוכלו לעמוד בדרישות היורו. אבל זו רק דעתי. אני לא יכול לקחת אחריות על הרכב של פות"ש, ומן הסתם גם לא אתה. ברכב פרטי שלי, יש מצב שלאחר התייעצות וחפירה לעומק שמניח את הדעת, הייתי שם פס על ההנחיה הרשמית וממשיך לשים RN0720.

להתייעץ עוד זה מצויין, זה גם מה שייעצתי לפות"ש, אבל בסופו של יום, האם מוסך מורשה יבואן יסכים לשים לו RN0720 בלי כל מיני אותיות קטנות? אל תשכח שהרכב של פות"ש חדש ובאחריות. אשמח מאוד לשמוע מה אמרו בהילוך שישי.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נורמלי לגמיר ברכב חדש, עד הטיפול הראשון הוא יכול לצרוך כחצי ליטר שמן. אחרי זה הצריכה אמורה לרדת.

יכול להיות גם מצב שהוא בכלל לא צורך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ידוע לי וידוע לך, אבל אם הוא לא יתלונן על זה זה לא יהיה ידוע למוסך ואז (חלילה) אם עוד 10K ק"מ ילך מנוע הוא יוכל להגיד להם "מהתחלה הוא אכל שמן, תראו בתיעוד" בעוד שאם לא יתיחס, לא תהיה לו הוכחה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות גם מצב שהוא בכלל לא צורך?

לא יכול להיות מצב שהוא בכלל לא צורך.

יכול להיות מתב שהוא צרוך ממש מעט אז אנחנו בקושי שמים לב לזה במדיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שגם עם 300K ק"מ על המונה עדיין לא מוסיפים גרם בין טיפול לטיפול.

מצד שני, יש רכבים שאיזה פעמיים בין טיפול לטיפול צריך לתת תוספת קטנה לשמן.

כל יצרן והסטייל שלו.

יש איזה יצרן גרמני שבדגמים מסויימים אומר שקילו לאלף ק"מ זה סביר...:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליטר שמן לאלף קילומטרים זאת כבר תקלה .

כזה יצרן צריך למכור רכב יחד עם מספר גלוני של שמן כמו גלגל ספאר.

אין דבר כזה ,כי כזה מנוע יתפרק בגלל חוסר שמן אפילו לא יספיק להגיע לטיפול שנתי.

אולי הייתה כוונה 1 ליטר ל10000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3486629,00.html

[h=1]פולקסווגן: ק"ג שמן לאלף ק"מ זה סביר[/h]

[h=2]האם תצרוכת שמן של ק"ג לכל אלף ק"מ היא דבר סביר? אם שואלים את פולקסווגן ויבואניתה לישראל, חברת צ'מפיון מוטורס - התשובה היא כן[/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה תודה לכולם על העזרה אני ימשיך להשתמש במה שהיבואן אומר לי בגלל האחריות ושאלתי מוסכניק איזה שמן יש לי במנוע הוא אמר לי 0w20 לא יודע אם הוא יודע או שהוא סתם אומר אבל הגיוני דווקא כי קניתי אותו ביולי 2019 . ועוד משהו כמה אמרו פה שהשמן הקודם זה 5w30 c4 בעוד שרשום לי ספר רכב את השמן הקודם 5w30 c3 rn0720 . ועוד משהו המדיד של הדאציה ממש מוזר וקשה לקריאה זה מדיד נטו ברזל בלי שום איקסים עליו כל השמן נמרח על המדיד בצורה גרועה ואי אפשר להבין ב100 אחוז מה רמת השמן.

רואים שיש אבל לא ברור כמה. הוספתי 50מל כדי לא להזיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום חקרתי טיפה את הנושא יותר לעומק.

ייצרני שמן total או ELF יחד עם רנו עברו לתקן החדש עוד בסוף 2018 ,הסיבה כנירא ביקוש שוק ודרישה ההתחדשות הטככנולי ,ירידה של יצור מנוע דיזל ואז עשו שמנים יותר אוניברסליים למספר גדול של דגמי מכוניות. צד שיווקי חזק.

למנוע בנזין של רנו מתאים משמן חדש לפי תקן RN17 C3/C2 5w30

למנוע דיזל חדשים עם DPF מתאים שמן 0W20 RN17FE C5.

היום אותם תקנים וסוג שמן שלהם מתאימים למספר מכוניות ולא רק לרנו מה שהיה פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. זה מה שכתבתי מקודם.

אגב, שים לב שב- C5 עלו בחזרה ל-mid SAPS. מעניין. כאן מצאתי data sheet של ה-ELF, דווקא את הדברים המעניינים לא מצאתי שם (כגון HTHS).

מקווה שהם יודעים מה הם עושים, ומנועים לא ייתפגרו כל שני וחמישי.

איציק: שים לב שאצלכם הויכוח היה על הקצה "הקר" של הסקלה, ואנחנו פה מדברים על הקצה ה"חם".

פות"ש: האם יש לך תוכנית תחזוקה של הרכב, או ידוע לך מה מרווחי ההחלפה שהוצמדו לשמן הנ"ל? האם נשארו עם 20K?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק: שים לב שאצלכם הויכוח היה על הקצה "הקר" של הסקלה, ואנחנו פה מדברים על הקצה ה"חם".

פות"ש: האם יש לך תוכנית תחזוקה של הרכב, או ידוע לך מה מרווחי ההחלפה שהוצמדו לשמן הנ"ל? האם נשארו עם 20K?

בוולבו עובדים עם 0W20 במנועי טורבו בנזין - ועדיין, לא שמעתי על אף מנוע שמת מזה (לזכרוני, דיזלים עובדים בטמפ' נמוכה יותר).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...