Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאציה דוקר דיזל 2019 שמן מנוע

yoni159
שימו לב! השרשור הזה בן 1550 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם מותר לערבב 0w20 ו5w30 אותו תקן אותו חברה רק צמיגות שונה.. בספר רכב רשום לשים 5w30 תקן c3 ובמוסך קניתי שמן כי חסר לי . האוטו חדש הוצאתי אותו מהחברה לפני 9000 קמ מנוע דיזל ידני 1.5 .עכשיו במוסך הם אמרו לשים 0w20 c5 למרות בספר רשום משהו אחר מוזר.. וגם אני לא יודע באמת איזה שמן יש לי במנוע כי הוצאתי אותו מהחברה ככה . קיצר אפשר לערבב בין שניהם? וכשלערבב אני מתכוןן בערך להוסיף עוד 500 מל שמן

עריכה אחרונה על ידי yoni159
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מוזר מאוד מה שאמרו לך. לפי מה שאני יודע למנועי dci 1.5 מתאים שמן בתקן רנו RN0720 בלבד, שמן כזה תמצא בארץ בדירוג ACEA C4 וצמיגות 5W-30 בלבד ככל שאני יודע (יש מבחר של כשישה או שבעה יצרנים שניתן להשיג בארץ).

באיזה מוסך היית? מורשה יבואן? אמרת להם איזה מנוע יש אצלך? אל תוסיף גרם שמן לפני שאתה מברר את העניין לעומק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מאוד מה שאמרו לך. לפי מה שאני יודע למנועי dci 1.5 מתאים שמן בתקן רנו RN0720 בלבד, שמן כזה תמצא בארץ בדירוג ACEA C4 וצמיגות 5W-30 בלבד ככל שאני יודע (יש מבחר של כשישה או שבעה יצרנים שניתן להשיג בארץ).

באיזה מוסך היית? מורשה יבואן? אמרת להם איזה מנוע יש אצלך? אל תוסיף גרם שמן לפני שאתה מברר את העניין לעומק.

כן במוסך המורשה יבואן בראשון לציון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי מוזר, במיוחד הצמיגות שאמרו לך, זה לא קרוב אפילו למה שמומלץ למנועי 1.5dci לרבות בחו"ל. הייתי בודק שוב מול המחלקה הטכנית של קרסו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי מוזר, במיוחד הצמיגות שאמרו לך, זה לא קרוב אפילו למה שמומלץ למנועי 1.5dci לרבות בחו"ל. הייתי בודק שוב מול המחלקה הטכנית של קרסו.

שאלתי אותם כמה וכמה פעמים אמרו לי שזה מה שהם שמים .ואמרתי לא יכול להיות ואז הם הלכו למחשב כדי לבדוק בטוח והוא אמר לי 0w20 באמת הזוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התמונה. לא סתם שמן קיקיוני, אלא שמן הבית של רנו, בתקן RN17 FE!

אז התחלתי לחפור ויש כאן בהחלט נקודה מעניינת.

לפי מה שאני קורא, יש לרנו שורה של תקני שמן חדשים, כאן מדובר בתקן חדש בין השאר למנועי K9K שעומדים בתקן יורו 6.2 עם הזרקת אוריאה. כפי שזה נראה כרגע משיטוט קצר בגוגל, יש אך ורק שמן אחד שעונה לדרישה זו בשוק, וזהו ה-ELF הנ"ל בצמיגות 0W-20. לא מצאתי עד כה שמן בצמיגות אחרת שעומד בתקן זה.

מקור: כאן. זה אמנם בפינית אבל כרום יודע לתרגם יפה מאוד.

אותי די מטריד הרעיון של שמן 0W-20 במנוע טורבו דיזל במדינתנו החמה. האם יש כאן עוד בעלי רכבים עם מנועי K9K עם הזרקת אוריאה (דאסטר, מגאן וכו') שיכולים לשתף מה שמים להם במוסך המורשה?

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התמונה. לא סתם שמן קיקיוני, אלא שמן הבית של רנו, בתקן RN17 FE!

אז התחלתי לחפור ויש כאן בהחלט נקודה מעניינת.

לפי מה שאני קורא, יש לרנו שורה של תקני שמן חדשים, כאן מדובר בתקן חדש בין השאר למנועי K9K שעומדים בתקן יורו 6.2 עם הזרקת אוריאה. כפי שזה נראה כרגע משיטוט קצר בגוגל, יש אך ורק שמן אחד שעונה לדרישה זו בשוק, וזהו ה-ELF הנ"ל בצמיגות 0W-20. לא מצאתי עד כה שמן בצמיגות אחרת שעומד בתקן זה.

מקור: כאן. זה אמנם בפינית אבל כרום יודע לתרגם יפה מאוד.

אותי די מטריד הרעיון של שמן 0W-20 במנוע טורבו דיזל במדינתנו החמה. האם יש כאן עוד בעלי רכבים עם מנועי K9K עם הזרקת אוריאה (דאסטר, מגאן וכו') שיכולים לשתף מה שמים להם במוסך המורשה?

אז שורה תחתונה מה שהם נתנו לי מתאים לרכב?

אבל איך קשור שמן מנוע להזרקת אוריאה ? גם שאלו אותי אם הרכב שלי אם אוריאה אמרתי שכן ואז נתנו לי תשמן הזה אבל איך יש קשר בין זה לזה? וזה נחשב לשמן טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה כן.

ELF שמן טוב מאוד, אלה "שמני הבית" של רנו.

מה הקשר לאוריאה? אני יכול להעלות השערות בלבד. יכול להיות שיש קשר ישיר בגלל השפעה על מערכת ההזרקה של האוריאה שנמצאת במערכת הפליטה, ויכול להיות שיש קשר עקיף, רק בגלל הדרישה לעמידה בתקן Euro 6.2.

שורה תחתונה: אני במקומך הייתי נמנע מהוספת שמן כרגע אלא אם כן יש צורך ממשי. הייית ממשיך לברר את הסוגיה לעומק.

הייתי בודק אם ניתן להשתמש בשמן בתקן RN17 במקום RN17 FE. אם כן, זה פותח פתח לשימוש בצמיגות 5W-30 (יש של ELF ושל מוטול).

מעבר לכך, הייתי ממתין להתפתחויות בנושא ונשאר עם אצבע על הדופק. התקנים האלה, וגם השמנים, מאוד חדשים, ייתכן שבקרוב יהיה מבחר גדול יותר של שמנים וגם בצמיגויות אחרות. מעבר לכך לא אתפלא אם יהיו שינויים בהנחיות היצרן/המחלקה הטכנית של קרסו. במיוחד אם מנועים יתחילו ללכת על ימין ועל שמאל בגלל שימוש בשמן 0W-20.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה כן.

ELF שמן טוב מאוד, אלה "שמני הבית" של רנו.

מה הקשר לאוריאה? אני יכול להעלות השערות בלבד. יכול להיות שיש קשר ישיר בגלל השפעה על מערכת ההזרקה של האוריאה שנמצאת במערכת הפליטה, ויכול להיות שיש קשר עקיף, רק בגלל הדרישה לעמידה בתקן Euro 6.2.

שורה תחתונה: אני במקומך הייתי נמנע מהוספת שמן כרגע אלא אם כן יש צורך ממשי. הייית ממשיך לברר את הסוגיה לעומק.

הייתי בודק אם ניתן להשתמש בשמן בתקן RN17 במקום RN17 FE. אם כן, זה פותח פתח לשימוש בצמיגות 5W-30 (יש של ELF ושל מוטול).

מעבר לכך, הייתי ממתין להתפתחויות בנושא ונשאר עם אצבע על הדופק. התקנים האלה, וגם השמנים, מאוד חדשים, ייתכן שבקרוב יהיה מבחר גדול יותר של שמנים וגם בצמיגויות אחרות. מעבר לכך לא אתפלא אם יהיו שינויים בהנחיות היצרן/המחלקה הטכנית של קרסו. במיוחד אם מנועים יתחילו ללכת על ימין ועל שמאל בגלל שימוש בשמן 0W-20.

הבעיה שקניתי אותו ולקחו ממני מחיר מטורף של 370 שח על 5 ליטר אז אני לא יזרוק.. אבל עוד משהו הרכב שלי 2019 אז כנראה הוא כבר הגיע עם 0w20 בפנים לפי מה שאמרו לי במוסך.. לא יודע אם להאמין למה שהמכונאי אמר.. אבל יכול להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לזרוק. השמן עצמו טוב מאוד. בהחלט יכול להיות שמה שאמרו לך נכון (מבחינתם - כלומר אלה הוראות היצרן או המחלקה הטכנית). בכל מקרה אל תמהר. אולי יהיו כאן תגובות נוספות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מותר לערבב 0w20 ו5w30 אותו תקן אותו חברה רק צמיגות שונה.. בספר רכב רשום לשים 5w30 תקן c3 ובמוסך קניתי שמן כי חסר לי . האוטו חדש הוצאתי אותו מהחברה לפני 9000 קמ מנוע דיזל ידני 1.5 .עכשיו במוסך הם אמרו לשים 0w20 c5 למרות בספר רשום משהו אחר מוזר.. וגם אני לא יודע באמת איזה שמן יש לי במנוע כי הוצאתי אותו מהחברה ככה . קיצר אפשר לערבב בין שניהם? וכשלערבב אני מתכוןן בערך להוסיף עוד 500 מל שמן

שלום לך.

גם לי יש רכב עם אותו מנוע .

כמו שרשמו לך נדרש לשים שמן C4 RN720 5w30

לא מערבבים בין סוגי שמן ובין יצרנים שונים.

ממליץ לרכוש שמן מוטול Specific לתקן C4 5w30 Rn720

עדיף משמן פז של מוסכי מורשה שמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש,

ניגשת לכל הבעיה הזו עקום לגמרי.

1. נשאלת השאלה שצריכה לקבל תשובה, למה רכב עם רק 9000 ק"מ מאבד שמן לרמה שנראה לך שחסר.

2. אתה לא צריך לקנות שום שמן (טוב, כבר קנית, רק תדע להבא).

3. אתה ניגש למוסך מורשה, מתלונן על החוסר, דורש שהחוסר יתועד בכרטיס הרכב, דורש שימלאו למפלס תקין וממשיך לעקוב מידי שבוע אחר המפלס לראות שזה לא משהוא חד פעמי (אולי קיבלת את הרכב עם מפלס נמוך).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלצ'קו, זה לא כל כך פשוט. קרא את השתלשלות השירשור.

מרגע שנכנסו לחיינו המנועים בתקן Euro 6d עם אוריאה (אצלנו זה היה מרץ 2019 כמדומני), מסתבר שרנו הכניסו לשימוש גם תקני שמן חדשים למנועים אלה, ולפי מה שאני מבין נכון לעכשיו, כרגע השמן היחיד בשוק שמתאים לתקן למנוע K9K *בגירסת Euro 6d* הוא השמן שפות"ש קנה במוסך.

גם לי אינטואיטיבית נראה הרבה יותר בריא להמשיך להשקות את המנוע ב- RN720 5W-30, אבל אם ייגרם נזק, האם אני או אתה ניקח אחריות על כך??

מצד שני, אני מוטרד משימוש בשמן 0W-20 במנועים האלה באקלים שלנו, ומהאפשרות של הרס מנועים עקב שימון בלתי-מספיק בתנאי עומס וחום גבוה.

לפי שעה אני מוצא מעט מאוד חומר רלוונטי באנגלית. אולי ברוסית/פולנית/אוקראינית/רומנית יש סיכוי למצוא קצת יותר.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1550 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...