Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C3 סיטרואן או סיאט איביזה

ophir555
שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמא שלי צעירה בת 82 רוצה להחליף את הרכב שלה הונדה גאז לסופרמיני חדשה.

נסיעות בעיקר בתחום העיר כ 4000 ק"מ בשנה

מחפשת רכב חדש, יפה, בטיחותי ואמין.

חשוב לה. מזגן חזק שעובד גם בעמידה ולא כבה בסטארט אנד סטופ וגם בקטנה כיף בנהיגה.

השאלה עד כמה הרכבים שציינתי רלבנטים בעיקר מבחינת אמינות.

מתכוונת להחזיק את הרכב לפחות 5 שנים

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת יופי זה עניין של טעם, תשאיר את זה לבחירתה של אמך.

מבחינת בטיחות, הסיטרואן זכתה ב-4 כוכבים במבחני הריסוק, בעוד האיביזה זכתה ב-5 כוכבים.

כמה שאני יודע, באיביזה הבלימה האוטונומית עובדת בטווח מהירויות גדול יותר, בעוד זו של הסיטרואן עובדת עד 80 קמ"ש.

בנוסף, לשתיהן מערכות לזיהוי סטייה מנתיב, אבל ב-C3 מדובר במערכת מקורית, לעומת זאת באיביזה יש מובילאיי בהתקנה מקומית.

לדעתי בנסועה כזו, לא אמורות להיות בעיות אמינות בשום רכב.

מה שכן, לצורך העניין עוד 5 שנים, יש סיכוי טוב שהאיביזה תימכר טוב יותר, אני מתרשם שקשה למצוא רכבים כאלו במצב טוב.

יכול להיות שגם הסיטרואן תימכר לא רע, אבל נכון לעכשיו לאיביזה שוק עדיף.

קח בחשבון: לאיביזה רק שנתיים אחריות (עם אפשרות הרחבה ל-3 שנים תמורת 1000₪), בעוד ה-C3 מגיעה עם 5 שנות אחריות.

אני לא חושב שאף אחת מהן תהיה בחירה גרועה, אולי שווה לקחת את אמך לעשות נסיעת מבחן ולתת לה גם לראות מה מתאים לה יותר.

אני באופן אישי יכול להגיד שעבורי למשל, איביזה FR לא הייתה נוחה. אני מניח שאם אתם חושבים על רמת גימור כמו סטייל, נוחות הנסיעה תהיה עדיפה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מודל הגאז שלה?

לעיר לדעתי גיר רציף יהיה מצוין ונעים יותר מאשר הגור של הסיטרואן.

הגאז אמינה, בטיחותית מושבים מושבים נוחים, שמירת ערך טובה ותדמית מצוינת.

הסיטרואן בין הנוחות שיש, מאובזרת ונראית מעולה לדעתי.

בנוסף הוא זריזה ובטיחותית. לדעתי הגיר בעיר לא מושלם, בפקק או במצבים מסוימים הוא לא מעביר הילוכים בצורה חלקה, זה לא מקהו קריטי או דיל ברייקר אך גיר רציף נעים יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסיעות בעיקר בתחום העיר

עדיף להימנע מהרכב סיאט איביזה.

עקב תפקוד תיבת ההילוכים הרובוטית DSG

הידועה לשמצה בתוואי נסיעה עירוני.

בת הזוג שלי עם ארונה ואין לה שום טענות לגיר הרובוטי של VW , שאלה מי הנהג וכמה הוא מודע לזה...

מרבית האנשים אשר אני מדבר איתם לא מבינים על מה המדובר בכלל...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה פחות לתיפקוד הגיר שלדעתי עושה עבודה טובה אלא יותר לשחיקה למצמדים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כולם שכחו דבר אחד פשוט

מדובר באישה בת 82 , האם היא מסתדרת עם הקידמה ? מכיוון שבסיטרואן הכל עובר דרך הצג המרכזי .

אם אין לה בעיה עם זה אז הייתי בוחר ב c3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה פחות לתיפקוד הגיר שלדעתי עושה עבודה טובה אלא יותר לשחיקה למצמדים.

ברצינות? שחיקת מצמדים? (תהיה, אבל כמה כבר?)

בסך הכול מדובר על 4000 ק"מ בשנה, לא משהו מטורף.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מעיף מבט על מאזדה 2, אמנם פחות מרווחת מהג'אז אבל עונה על יתר הדרישות. אם לא דחוף אז אולי עדיף להמתין שהדגם המעודכן יגיע לארץ.

בכלל בשנה הקרובה אמורות להגיע המון סופר מיני חדשות: פיג'ו 208, אופל קורסה, הונדה ג'אז וגם טויוטה יאריס ואולי גם פורד פיאסטה החדשה, ככה שאם אפשר לחכות קצת עם ההחלפה אז הייתי ממתין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלי סי 3 לדעתי היא אוונגרדית מדי לאישה בת 82, החל ממוט ההילוכים המוזר ועד לתפעול דרך המסך.

הייתי לוקח משהו קצת יותר סולידי

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מודל הגאז שלה?

לעיר לדעתי גיר רציף יהיה מצוין ונעים יותר מאשר הגור של הסיטרואן.

הגאז אמינה, בטיחותית מושבים מושבים נוחים, שמירת ערך טובה ותדמית מצוינת.

הסיטרואן בין הנוחות שיש, מאובזרת ונראית מעולה לדעתי.

בנוסף הוא זריזה ובטיחותית. לדעתי הגיר בעיר לא מושלם, בפקק או במצבים מסוימים הוא לא מעביר הילוכים בצורה חלקה, זה לא מקהו קריטי או דיל ברייקר אך גיר רציף נעים יותר.

הגאז שלה היברידית שנת 2013 עם כ 15,000 ק"מ כמדומני והיא משום מה לא אוהבת אותה

90 אחוז מהנסיעות שלה זה בעיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כולם שכחו דבר אחד פשוט

מדובר באישה בת 82 , האם היא מסתדרת עם הקידמה ? מכיוון שבסיטרואן הכל עובר דרך הצג המרכזי .

אם אין לה בעיה עם זה אז הייתי בוחר ב c3

הצג, זה הדבר היחידי שאני חושש...אבל בעיקר בנושא האמינות שלו לאורך זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מעיף מבט על מאזדה 2, אמנם פחות מרווחת מהג'אז אבל עונה על יתר הדרישות. אם לא דחוף אז אולי עדיף להמתין שהדגם המעודכן יגיע לארץ.

בכלל בשנה הקרובה אמורות להגיע המון סופר מיני חדשות: פיג'ו 208, אופל קורסה, הונדה ג'אז וגם טויוטה יאריס ואולי גם פורד פיאסטה החדשה, ככה שאם אפשר לחכות קצת עם ההחלפה אז הייתי ממתין.

הייתה לה מאזדה 2 לפני הגאז והיא מאוד אהבה אותה, אבל מדובר בדגם ישן יחסית 2008 ...האם המאזדה 2 אמורה לעבור מתיחת פנים, או בכלל דגם חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...