Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי עבודה חשמליים ש"טבעו" בהצפת מרתף

avnerak
שימו לב! השרשור הזה בן 1525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כלי חשמלי לא נטען.

אחרי יבוש של מספר ימים בחום (שמש/תנור/וכו)

אמור לעבוד בסדר במידה ולא חובר לפני לחשמל.

סוללות נטענות יש סיכוי גדול שימותו בקרוב / מתות מפריקה וקורוזיה

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מישהו מתכוון במקרה מסויים לעשות שטות גמורה אני צועק חמאס חאמס...

מתיאור המקרה כנראה גם המטענים טבעו במים לכן גם אותם אין לחבר לחשמל.

1. מכשירי עבודה חשמליים כוללים גם מפסק חשמלי מכני וגם ווסת מהירות מכני/חשמלי ורוב הסיכויים שהמים הרגו אותם בגלל קורוזיה וחוסר אפשרות לייבשם כראוי.

2. כבלי חשמל אינם חסינים בפני חדירת מים למרות שרובם חושבים שכן. בין הבידוד החיצוני של מוליכי החשמל וגם בין התילים המיוצרים מנחושת קיים מירווח אוויר שדרכו לאט לאט מקצה הכבל מים עלולים לחלחל לאורך הכבל וגורמים לקורוזיה.

מרק, על פניו אתה צודק. ולו רק מעצם הזהירות האבסולוטית אותה יש לנקוט כאשר מדובר במכשירי חשמל.

אבל: אם לבנאדם יש 2 ידיים טובות, ראש חושב והרבה סבלנות - אני לא רואה מדוע לא לפרק את הכלי, לייבש עם לחץ אויר, לייבש בשמש כמה ימים (כן, מומלץ לחכות לקיץ), ובמיקרה הכי חשוד - להחליף כבל ותקע.

אני חושב שתסכים איתי שמבחינת הבטיחות (שאתה כל כך שם לב אליה ובצדק רב! כך גם אני) - הבנאדם מכוסה.

כלומר מקסימום יגלה שהכלי אכן התפגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבנר - במידה ותהיה אחוז פאניקה בעקבות התגובות של מרק(לא שולל את דעתו) ותחליט לזרוק את הכלים, אשמח לקבל אותם במקום הפח זבל. תודה!

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד חכמולוג שמנסה לייבש לוח חשמל שנרטב בעזרת פן.

מקור התמונה פורום חשמלאים.

מרק בוקר טוב,

אני מאד מחשיב את דעתך וגם עזרת לי הרבה פעמים עם עצותיך, אבל לא הצלחתי להבין מה הקשר של התמונה לנושא שעליו אנו מדברים?

מה הקשר של הטיפשות הזו, יסלח לי מי שעשה את הזה - לנושא שלנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחדירת מים, יכולה לקרות חלודה. חלודה יכולה לגרום ל"תפיסה" של חלקים מכניים. חלקים תפוסים יכולים להתחמם מאד, או "להתפוצץ" כשהם מתחילים לזוז.

בהרבה מכשירים חשמליים, כולל אלו שנראים פשוטים, יש גם אלקטרוניקה. אלקטרוניקה לא מסתדרת טוב עם מים. ייתכן שהגנות אלקטרוניות לא יעבדו, או שהכפתור הפעלה "ייתפס" על מצב פועל, או דברים נוספים שאני לא יכול לחשוב עליהם כרגע.

במקרה הטוב ביותר הכלים פשוט ייסרבו להתחיל לעבוד, במקרה הגרוע הם יידלקו :lol:

לא חסרות בעיות פוטנציאליות, שלאו דווקא קשורות ישירות להתחשמלות.

אם ההסבר של מרק10 לגבי מים בכבל נכון, אזי יש גם את הסכנה של או התחשמלות, או גרימת קצר והקפצת הפחת (במקרה הטוב) או אם הפחת לא תקין, לנזק רציני יותר.

לו זה היה קורה לי, יותר מסביר שהייתי מחליט שזה זמן מצויין לרענן את המלתחה עם כלים חדשים וטובים יותר.

מקווה שיש ביטוח תכולה שמכסה (גם) את הכלים שנרטבו.

ולגבי התמונה.

לא הצלחתי להבין את עזות המצח של הבחור לחבר את מפזר החום לשקע שיוצא מאחד הלוחות הרטובים :lol::lol::lol:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, אתה צודק כמובן.

אבל כמובן גם ברור מאליו ולא ציינתי בגלל זה, שלאחר הייבוש יש לדאוג לשימון, סיכה ו/או WD40 היכן שצריך.

קורוזיה לא מתפתחת תוך דקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שלא מתפתחת בשעה אלא שמיסבים וגלגלי שיניים מחלידים גם בלי להיטבל במים. לפי אותו היגיון כלי יכול לעבוד שבוע ואז צריך לזרוק.

לגבי האלקטרוניקה, או שהיא תעבוד או שתמות. לא מדובר פה במערכת מחשב שתפתח שגיאות תוכנה בגלת איזה ביט שנמחק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כמובן גם ברור מאליו ולא ציינתי בגלל זה, שלאחר הייבוש יש לדאוג לשימון, סיכה ו/או WD40 היכן שצריך.

לא צויין למיטב זכרוני אילו פעולות ננקטו לאחר החשיפה למים...

לגבי האלקטרוניקה, או שהיא תעבוד או שתמות. לא מדובר פה במערכת מחשב שתפתח שגיאות תוכנה בגלת איזה ביט שנמחק.

מה לגבי מתג עם ווסת, כמו זה שבהדקים של מקדחות מודרניות? בהחלט יכול להתחיל לעבוד, ולהינעל- הכלי יישאר במצב "עובד". למשל.

וזה נכון שחלודה לא מתפתחת בדקה. אבל, אל תשכח שיש גם אנשים דחיינים בעולם. "אין לי עצבים\זמן\חשק לזה עכשיו" או חמור מזה, "יש לי דברים חשובים יותר לטפל בהם אחרי ההצפה", והטיפול המונע נדחה בשבוע-שבועיים-חודש. בינתיים, החלודה מתחילה לחגוג.

רק אומר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלודה מתפתחת תמיד וכשמדובר על שימוש ביתי מדוברעל כלים שיכולים לעמוד שנתיים ויותר בלי שימוש. הלחות באויר היתה יוצרת את אותו האפקט.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...