Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת צמיגי 205/60R16 + חוות דעת על צמיגים נוכחיים

YairZov
שימו לב! השרשור הזה בן 1530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

לאחר 3 שנים, הגיע הזמן להחליף צמיגים ברכב.

מדובר על סוזוקי SX4-HB (דגם 2009), צמיגי 205/60 R16.

קצת חוות דעת אישית על הצמיגים הנוכחיים שלי - Toyo NanoEnergy R38 למי שמתעניין/רוצה לרכוש אותם:

- עלו לי 1440 ש"ח בזמנו (לפני 3 שנים בדיוק)

- טובים משמעותית בכמעט כל פרמטר מהסיניים שהיו לי לפני וגם מהברידג'סטון טורנזה שהגיעו עם הרכב.

- ללא פנצ'רים כלל - ככל הנראה בגלל מבנה/רוחב החריצים. בצמיגים הקודמים מסמרים נכנסו חופשי.

- שנה וחצי מתוך שלושת השנים הללו עשיתי בכביש בין ב"ש לאשקלון (כביש 25 ו-34) שהוא כביש מהיר מאוד משובש. הצמיגים הקדמיים נשחקו לחלוטין (ברמה שכמעט אין חריצים) והחלו להיות גם קרעים בשל יובש, הצמיגים האחוריים במצב טוב יותר, אם כי עדיין יבשים.

- עד לפני כחצי שנה - האחיזה הייתה מעולה גם ביבש וגם ברטוב. כעת בשל השחיקה - הרכב שלי הוא דוגמא חיה לכך שאפשר לעשות דריפט עם הנעה קדמית על כביש רטוב.

בכל מקרה, חזרה לנושא - אני רוצה לרכוש צמיגים ברמה של הצמיגים הללו - צמיגים איכותיים יותר באותו טווח מחירים (באיזור ה-1400) יתקבלו בברכה. אני סה"כ רוצה הכל מהכל במידה - עמידות, רעש, אחיזה, צריכת דלק וכדומה. סה"כ צמיגים טובים, איכותיים ואמינים. אני עושה בערך כ-10-15 אלף בשנה - כפי שציינתי למעלה - בכביש מהיר די משובש לצערי. אני מניח שאני צריך לשים דגש על קניה של צמיג קיץ (בכל זאת, ב"ש וחם) וכן עמידות טובה יותר מהנוכחיים.

תכננתי לרכוש את Toyo Proxes CF2 אבל לא מצאתי בשום מקום במידה שלי. כרגע יש לי מספר אופציות, אשמח אם תכוונו אותי לאופציה הטובה / משתלמת ביותר וכמובן אשמח לאופציות טובות נוספות:

Falken ZE310

Goodyear Eagle Sport

או שווה להוסיף כסף עבור Michelin Primacy 4

* הוצעו לי גם Dunlop SP Sport 2020 אבל לא בטוח עד כמה הם ברמה של אלו שציינתי לעיל.

נ.ב. - עד כמה הרייטינג על כל צמיג ב-tyrereviews.co.uk הוא אמין? כי שם ראיתי שה-Goodyear Eagle Sport אוכל בלי מלח גם את ה-Primacy 4 שזה מוזר:

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-Sport-All-Season.htm

תודה רבה מראש על כל העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. - עד כמה הרייטינג על כל צמיג ב-tyrereviews.co.uk הוא אמין? כי שם ראיתי שה-Goodyear Eagle Sport אוכל בלי מלח גם את ה-Primacy 4 שזה מוזר:

הצמיג קיבל רק 2 חוות דעת !

על פי זה אתה מסיק שהוא קיבל דירוגים יותר טובים ?

ה Primacy 4 קיבל 50 חוות דעת וברור ששם תקבל מגוון חוות דעת שיאזנו את הציונים הסופיים.

בוא לא נשכח שאלו חוות דעת של רוכשים ואין כאן שום מדידה מקצועית, כן ?

למזלך, זו אחת המידות הנפוצות ביותר שיש בארץ, וניתן למצוא עשרות דגמים במגוון רחב של קודי מהירות ועומס.

נקודתית לבקשה שלך נראה לי ש Goodyear Efficient grip performance יתן לך את הטוב בין כל העולמות:

דירוג רעש: 68DB (נמוך מאוד)

דירוג על רטוב: A

דירוג צריכת דלק: B

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תמצא בתקציב שלך Goodyear efficient grip perfomance לא תוצרת טורקיה, זה הכי טוב שאפשר. שווה גם להגדיל קצת את התקציב לטובתם.

Eagle sport ברמה יותר נמוכה.

גם Falken לא צמיגים ברמה גבוהה אלא יותר תמורה טובה למחיר.

ב300₪ יש את kleber hp3 שהם לא רעים.

אגב, dunlop sp2050 ( אני מניח שהתכוונת לזה ) צמיגים טובים שהגיעו במקור על מיצובישי לנסר הדור החדש 2008.

שים לב לקוד מהירות הנדרש לרכב שלך

https://tires4u.co.il/compare?diameter=6&aspectRatio=14&width=18

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה.

לגבי אתר -tyrereviews,אם הדירוג מבוסס נטו על חוות דעת, מן הסתם שזה מובן - חשבתי אולי יש משהו מעבר לכך.

אני רואה שהעלות של Goodyear efficient grip perfomance (לא טורקיה) דומה/קרובה לזו של Michelin Primacy 4. מי מהם עדיף?

לפי מה שהבנתי ה-kleber hp3 הם צמיגים מאוד רכים. האם הם יחזיקו מעמד בכביש מהיר שהוא די משובש לאורך זמן? (יש לציין שלפעמים הנהיגה היא מעט ספורטיבית)

האם בהתבסס על המידע שרשמתי - האם הייתם חוסכים והולכים על צמיג משתלם יותר (300-350 ש"ח לצמיג) או משהו יקר יותר (500-550 לצמיג) כי ההבדל מורגש ברוב הפרמטרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, נכון שהפאלקן לא מתיימרים להיות צמיגי פרימיום, אבל בכל המבחנים והביקורות הם מקבלים ציונים טובים וממש לא נחשבים צמיגי לואו קוסט, אז למה בכל הודעה שלך אתה כותב עליהם כאילו הם המדרגה הבאה מעל הסינים, ונותן דוגמאות של צמיגים שהם דגמי הבסיס של חברות פרימיום כצמיגים בהכרח טובים יותר, בזמן שהם מקבלים ציונים הרבה פחות טובים במבחנים והביקורות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוות דעת של משתמשים הרבה פעמים מתבססות על מחיר טוב+ "עושות את העבודה".

אני מסתכל באתר הזה יותר על מבחנים השוואתיים בין דגמים שונים. שם נבדק מרחק בלימה, אחיזה ברטוב, יבש, רעש וכו..

מבחן כזה נותן תמונת מצב יותר אובייקטיבית.

אני לא ראיתי שמישלין פרימסי 4 עולים כמו גודייר.

בטח אם אתה יכול לקנות צמיגים עם קוד מהירות Н.

אין שום בעיה עם Kleber.

אם אתה נוסע לא הרבה ( כ 20 אלף קילומטרים בשנה ) תקנה Goodyear.

מישלין מתייבש יותר מהר מאשר נשחק.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישלין מתייבש מהר - הוא פחות רלוונטי אלי, אז אותו הורדתי מהרשימה.

מבחינת קוד מהירות - עד כמה זה קריטי? כלומר במקרה שלי כמדומני זה H, אני לא בטוח שהצמיגים הנוכחיים שלי הם H בכלל.

אני קצת פחות הבנתי איפה אני פוגש את הפרש המחירים הזה בין Kleber נניח לדגמים היותר יקרים ביום יום.

כלומר אם אני קונה רביעיה, מדובר על הפרש כספי של מאות שקלים (בין 1400 ש"ח נניח ל-2000 ש"ח צפונה). אני יכול להוסיף את ההפרש הכספי אבל רק אם אראה שיש תמורה לזה בפרמטרים השונים (רעש, עמידות/שחיקה, אחיזה, חסכון בדלק וכדומה).

בכל מקרה אנסה להתמקד ב-Goodyear efficient grip performance, ואם לא אמצא אז אבדוק גם את Kleber hp3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל ברישיון הרכב מה רשום ליד מידות הצמיגים, H או V. אם לא רשום, תסתכל על המדבקה של לחצי ניפוח צמיגים.

זה כן רלוונטי בכל רכב מ2008.

במידה והקוד הנדרש H, כן תוכל ב 1500₪ לקנות סט Goodyear.

https://tires4u.co.il/tire-service?tire=522&cs=1&diameter=6&aspectRatio=14&width=18

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שבסופו של דבר הצמיג הנבחר הוא Kleber hp3.

לאחר שיחה עם מספר מוסכים בב"ש - כולם אמרו שאין ולא ניתן להזמין את ה-goodyear למידה שלי.

ב-"ג'נו צמיגים" היה במלאי את ה-Kleber, בסוף הלכתי עליהם. מנסיעה קצרה - לא מרגיש ממש הבדל בינם לבין הננו-אנרג'י שהיו לי.

בכל מקרה, מקווה שיחזיקו מעמד היטב והם אכן איכותיים (יחסית כמובן).

תודה לכולם על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזאפ, עבור הצמיגים הספציפיים שלי, העלות היא 340 ש"ח. זה מפנצ'ריה אחת לכן אני מניח שבפועל איפשהו מוכרים גם ביותר זול.

אני שילמתי עבור שלי 350 ש"ח לצמיג (כולל הרכבה ואיזון) וכן 80 ש"ח נוספים עבור כיוון פרונט שביקשתי שיעשו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...