Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בנוגע למספר דגמי סופר מיני

Neus
שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר זמן ממושך של חיפושים אחר רכב, אני מתלבט נכון לכרגע בין מספר דגמים של רכבי סופר מיני (ככל הנראה הרכישה תהיה של רכב משומש בן 3-4).

מה הכי חשוב לי ברכב, בסדר יורד:

א.אמינות

ב.בטיחות

ג.סחירות

ד.אבזור

ה.ביצועים

אני מתעניין כרגע במספר דגמים: פג'ו 208, סיאט איביזה, הונדה ג'אז, סוזוקי בלנו.

התובנות שלי עד כה הן כלהלן:

פג'ו 208 מצטיינת להבנתי (יחסית לקטגוריה) באבזור וביצועים, אך לא בסחירות ובאמינות.

סיאט איביזה יחסית מאובזרת והביצועים שלה די טובים, היא די סחירה ובטיחותית אך יקרה לתחזוקה ולביטוח.

הונדה ג'אז מצטיינת בסחירות, אמינות, בטיחות אך היא די יקרה יחסית לקטגוריה ועד כה התקשתי למצוא עסקה טובה.

סוזוקי בלנו אמינה יחסית, מאוד מאובזרת אך הביצועים פושרים והבטיחות ככה ככה.

לבינתיים אני נוטה יותר לכיוון האיביזה או הפג'ו, אך אני לא בטוח האם קנייה של רכבים כאלו מיד 2 תהיה הדבר הנכון לעשותו.

להבנתי אם הפג'ו והאיביזה לא תוחזקו כהלכה ע"י בעליה, הן עלולות להתקלקל לא מעט בהמשך הזמן.

אשמח לשמוע את דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, מה התקציב?

לפי סדר עדיפויות שלך, תתעזר בסבלנות ותחפש הונדה ג'אז 2015+, רצוי ברמת אבזור COMFORT.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם דוגמאות מיד 2 :

https://www.yad2.co.il/s/c/097cel

https://www.yad2.co.il/s/c/e1owis

יש עוד כמה ג'אז 2016 קומפורט, עם קילומטראז' יותר גבוה מזאת, אבל עדיין עם פחות מ 100 אלף קילומטרים, שישאירו עודף מ 70K. גם 2017 נכנס לתקציב.

תבדוק באוטוסנטר, טרייד מוביל או בכמה סוכנויות "מאיר" (יבואן הונדה).

זה גם רכב עם צריכת דלק מעולה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי ה-208 - למעט עניין הרצועה (חפש בפורום הטכני) אין לה בעיות אמינות מיוחדות. אם הרצועה הוחלפה לאחרונה אז הייתי יותר שקט, אם לא אז הייתי מחליף בעצמי אם יש צורך.

לגביי תחזוקה - לדעתי כל רכב שלא תוחזק כראוי עלול לעשות בעיות. אכן ל-208 ולאיביזה יותר פוטנציאל לבעיות אם לא תוחזקו כראוי, אבל גם לג'אז ולבלאנו עלולות להופיע בעיות אם לא תוחזקו כראוי.

מבחינת ביצועים - אין ספק שה-208 והאיביזה בראש הרשימה (כמדומני לאיביזה יש יתרון קל מול ה-208).

מבחינת סחירות - אני נוטה להאמין שאיביזה שמורה תמכר היטב, ל-208 לדעתי יהיה השוק הכי פחות טוב מבין 4 האופציות שלך, למרות שזה יכול להשתנות. אני רואה שבזמן האחרון יש לא מעט אנשים שמתקשים למכור דגמים שונים של הונדה, אז לא הייתי בונה ב-100% על הסחירות של הג'אז.

מבחינת אבזור - תלוי ברמת הגימור שתמצא בכל רכב.

מבחינת אמינות - הסברתי את נושא הרצועה ב-208. באיביזה יש גיר רובוטי DSG, אם אתה מכיר את הגיר אתה יודע שיש לו שני קלאצ'ים, אורך החיים שלו תלוי בנהגים לפנייך ובאיך אתה תנהג עליו. אם יש לך אפשרות, חפש רכב שנסע בעיקר מחוץ לעיר, שם הבלאי לקלאצ'ים קטן משמעותית.

(יש לי רכב עם גיר כזה, אבל מוקדם מדי להגיד מה האמינות ברכב בן שבוע עם 300 ק"מ)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם דוגמאות מיד 2 :

https://www.yad2.co.il/s/c/097cel

https://www.yad2.co.il/s/c/e1owis

יש עוד כמה ג'אז 2016 קומפורט, עם קילומטראז' יותר גבוה מזאת, אבל עדיין עם פחות מ 100 אלף קילומטרים, שישאירו עודף מ 70K. גם 2017 נכנס לתקציב.

תבדוק באוטוסנטר, טרייד מוביל או בכמה סוכנויות "מאיר" (יבואן הונדה).

זה גם רכב עם צריכת דלק מעולה.

הבעיה עם הג'אז היא המחיר הדי יקר שלהן. סופר מיני מ2016 ב70K? אפשר לקנות ב80K סנדרו סטפויי חדשה מהניילונים.

הרכב מ2017 בלי תמונה ובלי שום תיאור, 10K ב3 שנים ובלי תמונה? :?

אם הייתי מוצא ג'אז עם קילומטראז' סביר (רצוי פחות מ60K), בת 3 במחיר של 60-65K אז ככל הנראה כבר הייתה לי ג'אז בחנייה, הבעיה היא שאם כבר אני מוצא ג'אז בת 3 עם קילומטראז' נמוך-תג המחיר שלה בדרך כלל עובר את ה70K. לעומת זאת, אני כן מצליח למצוא איביזות, 208, ובלנו מ2017 במחירים שנושקים ל2016.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשת שמירת ערך. אם תקנה סנדרו, אחרי 3 שנים היא תהיה שווה כ 10 אלף שקלים פחות מג'אז יותר ותיקה.

פירושו הפסדת 20 אלף יותר בירידת ערך.

ביקשת אבזור ובטיחות - להונדה החל מ- 2015 ברמת אבזור קומפורט יש בערכות בטיחות אקטיביות, מה שחסר אצל המתחרים.

בנית סדר עדיפות מסויים. אילו היית רושם במקום הראשון ביצועים, הונדה לא היתה מוזכרת כאן בכלל.

ורשמת מה התקציב - 70 אלף עם חריגה. עכשיו זה כבר 60-65 אלף.

דבר נוסף - גם בעתיד הרחוק , אם תצטרך, הונדה יכולה להיות תחליף לרכב משפחתי לזוג +2 בזכות מרחב הפנים וגודל הבגאז'.

אני לא נכנס יותר מדי להשוואה ברמת האמינות בין הונדה ל 208 או איביזה. אבל מניסיון העבר, לתווך רחוק, הונדה הזדקנה טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לבדוק גם את מאזדה 2.

אמינה זריזה וחסכונית יחסית, בכל רמות הגימור למעט אקטיב יש בלימה אוטונומית והתרעה על סטייה מהנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלימה אוטונומית עד 30 קמ"ש, לא מאוד עוזרת.

אגב, יכול להיות שאיביזה מהדור האחרון נכנסת בתקציב שלו, יש לה בלימה אוטונומית שלהבנתי פועלת גם במהירויות גבוהות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוואי עירוני בלימה אוטונומית במהירויות כאלה היא ההבדל בין תאונה לבין סתם התקף לב קטן.

זה גם יותר ממה שיש לרוב הרכבים שהוא מתלבט לגביהם.

ומעבר לכך גם ליתר הדרישות שלו מאזדה 2 עונה היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה קודם את הגיר הרובוטי בדאציה.. לא בטוח שתאהב.

לדרישות שלך גם אני חושב שגאז אופציה טובה.

אמינה עם תדמית מצוינת בקרב האנשים, מרווחת מאוד, חסכונית, בטיחותית וכיוון שהביצועים פחות חשובים לך שזה אגב כם נקודת החולשה של הגאז היא תתאים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשת שמירת ערך. אם תקנה סנדרו, אחרי 3 שנים היא תהיה שווה כ 10 אלף שקלים פחות מג'אז יותר ותיקה.

פירושו הפסדת 20 אלף יותר בירידת ערך.

ביקשת אבזור ובטיחות - להונדה החל מ- 2015 ברמת אבזור קומפורט יש בערכות בטיחות אקטיביות, מה שחסר אצל המתחרים.

בנית סדר עדיפות מסויים. אילו היית רושם במקום הראשון ביצועים, הונדה לא היתה מוזכרת כאן בכלל.

ורשמת מה התקציב - 70 אלף עם חריגה. עכשיו זה כבר 60-65 אלף.

דבר נוסף - גם בעתיד הרחוק , אם תצטרך, הונדה יכולה להיות תחליף לרכב משפחתי לזוג +2 בזכות מרחב הפנים וגודל הבגאז'.

אני לא נכנס יותר מדי להשוואה ברמת האמינות בין הונדה ל 208 או איביזה. אבל מניסיון העבר, לתווך רחוק, הונדה הזדקנה טוב יותר.

אני מסכים איתך לגבי הפאן הכלכלי-אבל הסנדרו תהיה חדשה לחלוטין ואני אכיר אותה מ"יום היוולדה", לעומת רכב יד 2 שהשד יודע איך התייחסו אליו עד שהרכב עבר אליי.

מציע לך לבדוק גם את מאזדה 2.

אמינה זריזה וחסכונית יחסית, בכל רמות הגימור למעט אקטיב יש בלימה אוטונומית והתרעה על סטייה מהנתיב.

חשבתי גם על מאזדה 2 האמת, אך נראה כי מעט צפוף שם מאחור ותא המטען די קטן. בעתיד אני וזוגתי ככל הנראה נרחיב את המשפחה ובמצב כזה נזדקק למעט יותר מקום בתא המטען ובמושבים האחוריים.

בגדול נראה שהג'אז הכי מתאימה לדרישות שלי, אם כי קשה לי למצוא עסקאות טובות. אני מניח שלקנות ג'אז ממגרש או ליסינג יהיה רעיון פחות טוב, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאיזה מגרש - ממגרש סוחרים ללא אבא ואמא בטח שלא.

באוטו סנטר/ טרייד מוביל כן אפשר לבדוק.

זה לא רכב שמוצאים תוך יום או יומיים.

בסוכנויות יבואן הונדה לפעמים יש רכבים שנשארים אחרי טרייד אין לרכב חדש.

בקיצור, עסקה טובה צריך לדוג.

ומה שרשמת לגבי התרחבות המשפחה עוד יותר נוטה לכיוון ג'אז.

אצל קרובה משפחה יש ג'אז 2008 עם מעל 300 אלף קילומטרים וללא תקלות. בנתיים הרכב השני, קליאו 2014 0.9 ( ידנית ), עם פחות מחצי קילומטראז' התחיל לעשות בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטוסנטר זה הטרייד אין הרשמי של הונדה.

גם לא ממש ממליץ על הגרסה האוטומטית של הסנדרו סטפווי, הגיר מעצבן ברמות. זו גם השנה האחרונה של האוטו הזה בייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאיזה מגרש - ממגרש סוחרים ללא אבא ואמא בטח שלא.

באוטו סנטר/ טרייד מוביל כן אפשר לבדוק.

זה לא רכב שמוצאים תוך יום או יומיים.

בסוכנויות יבואן הונדה לפעמים יש רכבים שנשארים אחרי טרייד אין לרכב חדש.

בקיצור, עסקה טובה צריך לדוג.

ומה שרשמת לגבי התרחבות המשפחה עוד יותר נוטה לכיוון ג'אז.

אצל קרובה משפחה יש ג'אז 2008 עם מעל 300 אלף קילומטרים וללא תקלות. בנתיים הרכב השני, קליאו 2014 0.9 ( ידנית ), עם פחות מחצי קילומטראז' התחיל לעשות בעיות.

אוקיי, ו?

מה הקשר של ג'אז מהדור ההוא לדור הנוכחי? שתי מכוניות שונות לגמרי.

מה קליאו רלוונטית? ועוד ידנית? פות"ש לא שאל בכלל על קליאו ולא נראה שהוא התעניין ברכב ידני בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...