Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב החדש בדרך, איך לשמור עליו?

שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים חברים יקרים

הרכב החדש שלי בדרך ואני רוצה לדעת איך לשמור עליו ומה מומלץ לעשות.

הצבע של הרכב זה אפור כהה מטאלי.

השאלות שלי הן:

1. איך לשמור על הצבע? כדאי ישר לשים ציפוי כלשהו? איך כדאי לשטוף את הרכב?

2. איך לשמור על הגומיות של החלונות מהיובש?

3. המלצות כלליות שלכם? פתרון למכות בדלתות? (מן הסתם אנסה לחנות רחוק מעם ישראל ככול שאפשר.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי סעיף 1:

מראש תנסה לבקש בסוכנות הרכב שהרכב ישטף ידנית או שלא ישטף בכלל (רק תיקח בחשבון שבחלק מהמקומות עלולים להגיד לך שהם לא אחראיים על הצבע במקרה כזה).

לי זה עבד, הרכב נשטף ידנית ללא מטאטא, מצב הצבע לדעתי טוב מאוד (אם כי אני לא מומחה לדיטיילינג, אבל כן יודע לזהות Swirls וכדומה).\

היה והרכב יגיע עם Swirls, כדאי לבצע פוליש על מנת להביא את הצבע למצב טוב.

טרם יישום אוטם צבע או ווקס מומלץ גם לבצע הכנה למשטח, להסיר שאריות של חומרים קודמים (אם יש), במידת הצורך כדאי גם להשתמש בפלסטלינה ובפוליש עדין (אם יש צורך אחרי הפלסטלינה).

אוטם צבע או ווקס מיישמים לפי ההוראות.

ציפוי גם אפשר ליישם כמובן. היתרון שציפוי יחזיק יותר זמן והוא דורש פחות התעסקות.

לגביי שטיפת הרכב - כתלות במצב הלכלוך. אני באופן אישי עובד בשיטת שני הדליים. דלי אחד עם מים נקיים, הדלי השני עם מים ושמפו לרכב (ומומלץ מאוד לא להשתמש בסבון כלים\סבון ידיים\סבון לתינוקות וכו', רק שמפו לרכב).

עוברים על משטח מסוים עם כפפה (כמובן מהדלי עם השמפו) ולאחר מכן טובלים את הכפפה בדלי עם המים הנקיים, ככה בדלי שאתה מסבן איתו את הרכב, יש סיכוי יותר נמוך שיהיה לכלוך, שיגרום ל-Swirls.

אם הרכב מלוכלך מאוד, אני שוטף אותו קודם כל עם מים, אחר כך עם שמפו מדולל (בלי להשתמש בכפפה) על מנת לרכך את הלכלוך ולהוריד חלק ממנו, שוטף שוב את הרכב, עובר עם כפפה ושמפו לרכב ואז שוטף שוב.

אחרת אני מדלג על שלב הביניים הזה, רק שוטף את הרכב, מוריד ממנו את הלכלוך, מסבן אותו ואחר כך שוטף שוב.

לגביי ציוד לשטיפה - רצוי דליים עם Grit guard, שימנע ממך "לנקות" את האוטו עם כל הלכלוך שהצטבר בתחתית הדלי. בנוסף, כפפת מיקרופייבר ומגבת מיקרופייבר איכותית לניגוב הרכב.

דברים שהם לא חובה - מברשות לניקוי הצמיגים והג'אנטים (אם יש כאלו ברכב שלך), חומר ניקוי לג'אנטים.

ממליץ לעבור קודם כל על הג'אנטים והצמיגים ואחר כך על הצבע.

אם אתה משתמש בכפפות או בשמפו לרכב בשביל הג'אנטים (שזה גם בסדר), אל תשתמש באותה כפפה ובאותם מים ושמפו כדי לנקות את הרכב אחר כך. תשתמש בכפפה נקיה ואת המים והשמפו בדלי תחליף.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לך על התגובה! לגבי הרכב גם אם אבקש שלא ישטפו במכןנה, איך אפשר לדעת אם אכן שטפו במכונה ואיך? וזה לא קצת קטנוני? שטיפה חד פעמים במכונה בטח לא עושה יותר מידי נזק?

ואני יודע שיש כל מיני מכונים ששים לך ציפויים על הצבע, כל מיני ננו משהו למיניהם. יש טעם להשקיע בדבר כזה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה הכי מפגרת בפורום שראיתי, כמה חוסר ידע זה פשוט מביך

מי ישמע כמה ידע צריך בשביל "לשמור על הצבע".

בתור מישהו שעבד בהכנות רכבים למכירה במשך שנים, אני אומר לך חד וחלק אין שום צורך לעשות משהו עם הצבע.

הרכבים שהגיעו אלי עם צבע הכי בריא אלה רכבים שלא "נגעו" בהם יותר מדי.

כמה זמן אתה הולך להחזיק את הרכב אצלך? עד שיהפוך לאספנות?

אתה יכול להחזיק את הרכב עשור ולא לעשות שום כלום, רק לא להרוס, ורק תרוויח מזה צבע "בריא".

מה עושה פוליש עם מכונה בפועל? חומר עם גרגירים קטנים ש"מלטשים" את הלכה, במילים פשוטות כל פעם שעוברים עם מכונה זה מוריד עוד ועוד שכבה של לכה.

זה לא עושה שום דבר טוב לצבע, רק מחליש אותו מול האתגרים של מזג אוויר, ונותן לך ברק במשך כמה חודשים.

תמשיך להאמין לפרסומות ושטויות שהאמריקאים משווקים לך ולזרוק כסף לפח, כשבפועל הרכב שלך לא צריך את כל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור צודק לגבי שני דברים בלבד - פוליש אכן מוריד מעובי הלכה, את זהכולם יודעים. ושטיפה והגנה על הרכב אכן גורמים שריטות, במיוחד בידיים לא מנוסות. אי אפשר להימנע מזה בשום אופן. השטיפה השבועית ואפילו הדו שבועית גורמת שריטות , סווירלים וכו', שמצריכה שוב במעגל חוזר פוליש אחרי זמן מה וכו'.

אז מה עושים, משאירים את הרכב ג'יפה לגמרי? לא , זה פשוט מגוחך. אני עברתי לשטיפה של פעם בשבועיים , בעבר הייתי שוטף פעם בשבוע.

העצות שלו טובות אולי למי שמחליף רכב כל שנתיים. אני לא מתכוון לעשות כך. קניתי רכב כדי להישאר איתו. שונא להחליף לחדש משהו שעובד מצוין ואפילו נראה טוב. אותו הדבר עם טלפונים ניידים, אני חורש על המכשיר על שכבר לא ניתן לתקן אותו. האחרון(סמסונג ) היה אצלי יותר מחמש שנים.

מה שאמרת "

הרכבים שהגיעו אלי עם צבע הכי בריא אלה רכבים שלא "נגעו" בהם יותר מדי." נשמע קשקוש. יש לך איזו הוכחה סטטיסטית לזה, בדיקה שיטתית שעשית, כמעט מדעית? בדקת והערכת את הצבע של כל רכב שהגעת אליך, כתבת טבלאות, תיעדת אנשים, בדקת מה בדיוק עשו ואיך רחצו וכמה זמן הרכב היה אצלם? מדדת כל פעם את עובי הצבע, בדקת כל שריטה ושריטה, הסתכלת באמצעים מיוחדים במצב הצבע, או שסתם ראית רכב קצת יותר שרוט, שלבטח נגרם מעגלת סופר או מדברים אחרים, והבעלים אמר לך "כל שבוע שוטף אותו", והגעת למסקנה שהגעת אליה?

לגבי פוליש - אתה לא אמור לעשות כל חודש. אפשר פעם בשנתיים גם. עושים פעם בתקופה מסוימת, כשהמצב של הסווירלים ו

והברק על הפנים כבר.

אם הפתרון שלך הוא לשטוף את הרכב רק במכונות תחנת דלק או לא לשטוף בכלל במשך, בוא נגיד, שלוש שנים, זה מגוחך.

וכמו שאמרתי - אצלי רכב שקניתי חדש, ממיטב כספי, יישאר גם 15 שנה אם צריך, אין שום קשר לאספנות. כל עוד הוא מתוחזק יפה פנימית, טכנית וחיצונית, אין שום סיבה להחליפו. אז משקיעים כמה שיותר במראה שלו.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חסר שטיפות רכבים שעברו לג'ילדות שלא משאירות סווירלים על הרכב, הרכב שלי החודש בן שנתיים והצבע שלו מצויין ללא כל בעיה.

שוטף תמיד באותה שטיפה עם ג'ילדות.

מה שכן קצת מבאס זה העניין של הגומיות, אחרי חצי שנה התחילו להופיע כתמים, אין כל כך מה לעשות עם זה אלא אם לשטוף ידנית עם חומר עדין יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השטיפות האלו עולות כסף. מי שיכול לשטוף לבד, יוצא יותר זול במצטבר.

זה תענוג לשטוף את הרכב לבד. מי לא אוהב להתעסק עם מים , קצף וחומרים מעניקי ברק?

תחושת סיפוק מלהרגיש שמשהו הרבה יותר נקי ונוצץ ממה שהיה קודם.

מלבד זאת שכבות של ווקס ואוטם מעניקות הגנה מפני:

השמש הישראלית הקופחת, כמעט חום של אבו דאבי, לא כזה מומלץ להשאיר צבע רכב בלי שכבת הגנה עליו.

חירבוני ציפורים וכו'.

אלו נזקים מצטברים. רכב שנשאר הרבה זמן בשמש, חונה בחוץ כל הזמן, ראינו איך הצבע שלו נראה אחרי שנתיים.

בנוסף, אתה ממש לא צריך להשקיע הרבה כסף לדיטיילינג, טרקי שיווקי או לא, מדובר עדיין במעט מאד כסף.

אף אחד לא אמר שאתה צריך להתפרע עכשיו עם מליון חומרים, זו רק שריטה אישית של המשתתפים בפורום הזה..

עם שמפו זול ופשוט, אולי בגודל חסכוני של גלון, אוטם מהיר, ודלי שקנית בטמבור ועוד כמה מוצרים מאליאקספרס, סגרת את הפינה הזו. תוכל לשטוף פעם בשבועיים, החומרים יחזיקו לך שנים. יש פה הרבה שיווקיות אבל עדיין מדובר במי שרוצה לחסוך, בהוצאה די קטנה וכמעט חד פעמית.

גם לגומיות שלך יש פתרון, כנס לחצי חינם מחלקת רכב או לACE וקנה ב20 שח מגן פלסטיקה של STP. החומר הזה במריחה על גומיות ופלסטיקה יחזיר את הברק, יעניק חיים חדשים לגומי ולפלסטיק, יאריך את חייו, וכולה עולה 20-25 שח למיכל אחד, באמזון זה אפילו יותר זול. עדיף לנקות את הגומי לפני ואז רק ליישם את החומר, למרות שאפילו זה לא חובה.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים קודם כל תודה רבה על התגובות.

לגבי הרכב אני אדם ששומר מאוד על הדברים שלו. וזאת פעם ראשונה שרכשתי רכב חדש ולא יד שנייה. אני מעוניין לשמור עליו כמה שאפשר ולהחזיק ברכב מעל 5-6 שנים עד שיתפגר.

אני רואה שיש חילוקי דעות. כנראה אני אשטוף בעצמי את הרכב פעם בשבועיים. וראיתי איזה חומר בשם onr. כנראה כבר עכשיו נזמין איזה גלון באמזון ונראה על מה המהומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ישמע כמה ידע צריך בשביל "לשמור על הצבע".

בתור מישהו שעבד בהכנות רכבים למכירה במשך שנים, אני אומר לך חד וחלק אין שום צורך לעשות משהו עם הצבע.

הרכבים שהגיעו אלי עם צבע הכי בריא אלה רכבים שלא "נגעו" בהם יותר מדי.

כמה זמן אתה הולך להחזיק את הרכב אצלך? עד שיהפוך לאספנות?

אתה יכול להחזיק את הרכב עשור ולא לעשות שום כלום, רק לא להרוס, ורק תרוויח מזה צבע "בריא".

מה עושה פוליש עם מכונה בפועל? חומר עם גרגירים קטנים ש"מלטשים" את הלכה, במילים פשוטות כל פעם שעוברים עם מכונה זה מוריד עוד ועוד שכבה של לכה.

זה לא עושה שום דבר טוב לצבע, רק מחליש אותו מול האתגרים של מזג אוויר, ונותן לך ברק במשך כמה חודשים.

תמשיך להאמין לפרסומות ושטויות שהאמריקאים משווקים לך ולזרוק כסף לפח, כשבפועל הרכב שלך לא צריך את כל זה.

נראה לי שטעית בפורום.

זה פורום שאנשים אוהבים לטפח ולשמור על הרכב קצת יותר מהאנשים הרגילים.

הוא צריך חומרים וללמוד איך שוטפים נכון את הרכב בשביל לשמור על הצבע.

אין כזה דבר מכונות ג'ילדה לא שורטות.

כל המכונות שורטות גם הכי עדינה שבהם.

המכונות רואות אלפי רכבים בשבוע, וצוברות לתוכם לכלוך ואבק שחובט ברכב שבא אחרי.

כן, גם אצלך ברכב יש שריטות.

אל לך לקטול אנשים שכן אכפת להם מהרכב שלהם ורוצים לטפח ולשמור על הצבע.

גם רכב חדש צריך לעבור דיטיילינג, ציפויים ועטיפות (כמובן שהכל בהתאם לתקציב ותאום ציפיות).

עריכה אחרונה על ידי rsm130d
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיטיילינג ציפויים ועטיפות אלה בדיוק הנקודות שמעניינות אותי. ולצערי לוץ מלשטוף לבד את הרכב מתחת לבית לא הבנתי איך אפשר לשמור על הצבע.

איזה ציפויים ו״עטיפות״ כדי לשים על הרכב?

ובטח כדי לעשות את זה כשהרכב חדש לגמריי וככה לשמור על הצבע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לעבור על הנעוץ- ריכוז כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לחפש לבד

יש שם מלא מידע

מדבקה PPF- תתן הגנה פיזית אולטימטיבית לצבע משריטות, אבנים, מפגעי מזג האוויר ושמש.

עולה מאוד מאוד יקר. לרכב שלם (תלוי גם איזה רכב) יכול להגיע ל10000-20000 ש"ח.

ציפוי- מגן על הרכב מסימני מים, לכלוך, אבק, חרקים, השטיפה גם כן מאוד קלה.

היא מגנת מצוואת ציפורים אבל לזמן מאוד מוגבל, ועדיף להוריד את הצוואה כמה שיותר מהר.

גם המחיר שלה בהתאם וזול יחסית.

יש כאלה שגם משלבים מדבקה עם ציפוי.

שמתי לב לסרטון מקצועי של דיטיילר שמסביר איך לשטוף את הרכב בצורה מקצועית.

אמליץ לך לצפות:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מדבקה/עיטוף לא זולים כלל.

אתה יכול לבצע הגנה חלקית כמו פגושים בלבד למשל בעלות יותר זולה.

המלצה נוספת ציפוי ננו/קרמי איכותי שמחזיק הרבה זמן (כמובן מצריך תחזוקה) שישמור על צבע הרכב שהוא יותר עמיד מווקס שלא מחזיק הרבה.

תמונה של עיטוף פגוש

ppf3.jpg

קנה ציפוי טוב בדומה ל carpro cquartz uk 3.0 או דומה שבקלות תוכל ליישם אותו על הרכב

לשטיפה קנה מוצר כזה למשל או כזה

מעל הציפוי מציע ליישם אחת לכמה חודשים אוטם למשל Reload

ותתחדש

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...