Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורס/סדנת שיפוצים

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יותר בשביל הכיף, וקצת ללמוד לעשות דברים לבד בבית. (אינסטלציה, נגרות, תיקוני טיח וצבע, לקדוח לתלות וכו' וכו'.)

ברור לי שיש את גוגל אבל רציתי לשמוע ולשאול אם מישהו ממשתמשי הפורום השתף בסדנא כזו ויכול להמליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה רמה אתה רוצה להגיע? בשביל לקדוח חור ולתלות תמונה, לתלות מדפים, להחליף ברז ולעשות תיקוני טיח וצבע לא צריך שום קורס. באמת. אלו דברים מאוד מאוד בסיסים שכל אחד יכו ללמוד לבד. אני יודע לעשות את כל זה עוד מלפני תקופת הגוגול והיוטיוב ולא השתתפתי בשום קורס.

אפשר אפילו לשאל פה בפורום למשל איך מחילים ברז.

מניסיון שירשורים כאלה תמיד מקבלים תגובות מפורטות עם הסברים ותמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ואני כנראה מתקופת דור ה-D לפני עידן האינטרנט ולמדנו מצפייה מבעלי מקצוע או שכנים שבאו לעזור להחליף חוט של נתיך או להחליף ברז.

דור ה-D=הדור שלא הייתה לו ברירה אחרת אלא לעשות הכול DIY.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור ה-D=הדור שלא הייתה לו ברירה אחרת אלא לעשות הכול DIY.

אני חושב שגם היום אין ברירה אחרית.

אם תזמין בעל מקצוע בכל פעם שצריך לקדוח חור בקיר, לעשות תיקון טיח או להחליף ברז, לא ישאר לך כסף לדברים שאתה אוהב לעשות, דברים שהם קצת מעבר לאוכל-דיור-הוצאות שותפות.

ובאמת, בנאור, תשאל פה. כל דבר שאתה רוצה לעשות בתחזוקת הבית.

אפילו אם זה משהו הכי בנאלי כמו לקדוח חור בקיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל כאן, שאל בפורומים ייעודיים, ואם אתה מזמין בעל מקצוע, או את השכן עם ידי הזהב, הסתכל מה שהם עושים. אם לא מדובר במשהו מסוכן (חשמל או גז), ועם קצת הגיון תוכל לעשות הרבה.

חייב להאשים את מערכת החינוך שמדכאת כל עניין של עבודה בידיים. אנשים מגיעים לצבא ולא יודעים לתפור כפתור שנפל, לא מסוגלים להחזיק פטיש או מברג ובודאי לא להסתכל על איזה מנגנון פשוט שהתקלקל ולסדר אותו. אנימודה לאמי שלימדה אותי להחליף אטם בברז ול"ריאלי" ול"מועדון הטכני" שבהם למדתי יסודות של שימוש בכלי עבודה.

אם יש לך קצת זמן וכסף פנויים נסה להכנס לעולם של הקיטים. מכוננית של איקיאה ועד מקלט רדיו. שרוף קצת זמן, יעלה קצת כסף, אבל תוכל להנות מכל מוצר שתרכיב (ואם משהו מתחרבש - נסה ללמוד מהטעויות ולהמשיך הלאה). ולך מהקל אל הכבד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמחתי, יש לי במשפחה אנשים שיכולים לעזור לי וללמד אותי.

סתם חשבתי שיהיה נחמד לעבור הדרכה מסודרת, וללמוד עם הזמן לעשות דברים מורכבים יותר. (

לא מזמן גם רכשתי מברגה של worx בהשראת הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוגל ויוטיוב.

יש שלל מדריכים מצולמים בעברית על ידי שלל שיפוצניקים.

גם אם הם לא תמיד ידגימו את הדרך הטובה ביותר לתקן משהו, זה בכלל לא משנה - עדיין תקבל כיוון.

יש באנגלית פי 10,000 יותר חומר, עם צילומים ומדריכים מפורטים עד לרמת השפיץ של הבורג, אבל מכיוון שהבתים שם בנויים בצורה כל כך שונה מפה, נדרש לא מעט ניסיון כדי לסנן ולהתאים מה שלא רלוונטי לארץ.

תתחיל ממשהו אחד. רק אחד. חור בקיר + דיבל + בורג אתה יודע להתקין? למרוח קלסימו על סדק בקיר, להחליק ולצבוע אתה יודע?

הנה, שתי פעולות, חפש מדריכים, קנה כלים, ובצע.

כל אחד יכול.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב טיפ קטן.

אם אתה צריך לקדוח חור נגיד מעל השולחן שלך ולא בא לך לכסות את המחשב ולפנות דברים מהשולחן (אחרת הם יתכסו באבק ופירורי טיח):

לוקח שואב אבק. מפרק את המברשת, משאיר רק את צינור הפלסטיק הקשיח.

ממקם את הציור 3 ס"מ מתחת לחור שאתה קודח. יד אחת מחזיקה את המקדחה, יד שניה את הצינור של השואב. בסיום הקידוח מצמיד את השואב ישירות לחור שקדחת כדי לנקות גם אותו.

ככה אף גרגיר אבק לא יתפזר, המקום ישאר נקי לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...