Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: אאודי Q3

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין חשש שצ'מפיון יכעסו עליך על הכתבה הזאת ולהבא יהיו פחות נלהבים לתת לך רכב למבחן?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם הוא לא יכתוב את דעתו, הקוראים יכעסו עליו יותר

Sent from my Motorola Dynatac 8000x using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חשש שצ'מפיון יכעסו עליך על הכתבה הזאת ולהבא יהיו פחות נלהבים לתת לך רכב למבחן?

לזכותם המוחלטת של צ'מפיון יאמר שהם לגמרי יודעים לקבל ביקורת. מעבר לזה - לא רוצים, שלא יתנו. אני עובד אצלכם ועושה את מה שאני עושה בשבילכם, אני לא עובד אצלם ולא כותב מבחנים שיעשו להם נעימי בבטן.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזכותם המוחלטת של צ'מפיון יאמר שהם לגמרי יודעים לקבל ביקורת. מעבר לזה - לא רוצים, שלא יתנו. אני עובד אצלכם ועושה את מה שאני עושה בשבילכם, אני לא עובד אצלם ולא כותב מבחנים שיעשו להם נעימי בבטן.

פבל, אתה שייך לזן נכחד! לצערי מעטים מאוד כותבים אתה מה שבאמת חושבים! תמשיך כך.

לפני 10 שנים ערכתי פינת רכבים בעיתון כלכלי בשפה הערבית - סתם בשביל הכיף וללא כל תמורה.. באחד המבחנים נתבקשתי ע"י משרד פרסום לשלוח את תוכן הכתבה לפני הוצאת המגזין לאור.. קיבלו ממני בעיטה ולאחר מכן עשו עלי חרם.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל, אתה שייך לזן נכחד! לצערי מעטים מאוד כותבים אתה מה שבאמת חושבים! תמשיך כך.

תשמע, מצד אחד תודה, מאוד מעודד אותי לראות שזה חשוב לאנשים כמו שזה חשוב לי.

מצד שני, זה נראה לי כל כך ברור מאליו... כי לכתוב פרסומות תחת תחפושת של "מבחן" נשמע לי כמו חתיכת רעיון דבילי עם מרוויחים רק בצד אחד (רמז: לא הצד של הכותבים) - אתה עושה עבודה של פרסומאי (ששווה הרבה כסף) ומקבל שכר של כתב (שזה ההפך המוחלט מ"הרבה כסף"), ואם זה לא מספיק - לאורך זמן אתה רק יורה לעצמך ברגל וברגע שעולים על זה, אך אחד לא ייקח אותך יותר ברצינות. מה שנקרא "אתה יכול לעבוד על חלק מהאנשים כל הזמן או על כל האנשים חלק מהזמן, אבל לא על כל האנשים כל הזמן".

אז למה זה טוב? לך תהיה פרסומאי וזהו. לא יותר פשוט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ צודק במיליון אחוז! כל מילה בסלע..

אבל לצערי ברוב המבחנים (כתובים או מוסרטים) קיימת פרסומת סמוייה - והשורה שתחתונה לא תמיד ברורה ואמתית. לכן כתבתי למעלה שעתונאים יישרים הם זן נכחד - ולא רק בתחום הרכב..

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל אתה כותב בחסד עליון ואני נהנה מכל כתבה שלך והפואנטה בכתבה הובנה דווקא בגלל שהחלק האינפורמטיבי בכתבה היה: ״

כן, כן. בסדר גמור. לא רע. ממש בסדר, כן, מספק לגמרי, אחלה״

:)

לגופו של עניין כתבת שהרכב מתאים ל- 5 אנשים, אבל מהתמונות של המושב האחורי שמתי לב למשהו חריג, המושב האחורי מחולק לשני מושבים צידיים רחבים, כאשר ביניהם מושב צר במיוחד וקצר במיוחד כאשר כל המשענת שלו היא בעצם משענת היד האחורית המרכזית, בדומה למאזדה 5 מנוחתה עדן. כמו כן בריצפת הרכב ישנה תעלת הינע גדולה.

בקיצור נראה מהתמונות שהאאודי הזאת במיוחד לא מתאימה ל- 5 אנשים.

איך רמת חומרי הפנים, האם ״בסדר״ נמוך בינוני או גבוה? באוודי q5 מהדור הנוכחי זכור לי שרמת החומרים ירדה בצורה משמעותית מאד לעומת הדור הקודם, כך שברכב מפוזרים יותר מדי חלקי פלסטיקה נוקשה שלא נפקד מקומם אפילו מהאחיות החורגות סיאט ארונה וסקודה סקאלה, שומו שמיים.

פתאום נזכרתי שלא עניתי לזה.

תודה רבה על המחמאה :)

מבנה המושב האחורי פה לא חריג ביחס למכוניות אחרות בגודל. לשלושה מבוגרים בגודל ממוצע ומעלה כנראה שיהיה קצת צפוף, אבל שלושה ילדים ממוצעים בגילאי לפני רישיון - שהם כנראה מי שיצטרכו לשבת שם ברוב הזמן - יסתדרו שם בלי בעיה.

איכות החומרים וההרכבה, כמצופה מאאודי, טובה. כמובן שיש פה ושם חלקים שמשותפים לעוד רכבים במשפחה, אבל זה לא אומר שהם בהכרח פחות איכותיים מאלו שבמכוניות מקבילות (ל-Q3). סתם לדוגמא: ידית הווישרים כאן היא אותה אחת שיש בסקודה פאביה, והיא עדיין יותר איכותית מזו של מרצדס E קלאס (שם היא אחראית על ההילוכים), אז זה שה-Q3 חולק פריטים עם מכוניות אחרות לא באמת אומר הרבה, לא על הפריט, לא על ה-Q3 ולא על הרכב האחר. לגבי ה-Q5, אני לא זוכר ירידה באיכות החומרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתתפתי במבחן ולקח לי רק קצת יותר מנצח להתחיל לכתוב ביקורת עליו.

הסיבות לעיכוב הן 2.

הראשונה היא שפבל פשוט סיכם טוב מידי את מה שאפשר להגיד על האאודי קיו3 והשניה היא שפשוט אין יותר מידי מה לכתוב.

האאודי הזאת היא פחות או יותר כל מה שמצפים מאאודי. קרוס אובר קטן (יחסית), איכותי וטכנולוגי.

מצד שני, אין בו שום ניצוץ או יחוד. הכל פשוט צפוי מידי, מתכתי ורובוטי מידי.

שילוב מנוע-גיר עובד טוב מאוד בדיוק כמו שאנחנו רגילים ובדיוק כצפוי.

עיצובית ניתן לראות השראה מאחיו הגדולים יותר אבל בפועל, גם העיצוב מאוד צפוי וסולידי.

בתחום עיצוב הפנים והפרקטיות, Q3 לא מפספס. הוא עומד בהצלחה בכל מה שעומד בפניו. כצפוי מאאודי, העיצוב הוא הייטקי הכולל משטחים שחורים ונעימים בשילוב חלקי פלסטיק כסופים. הכל כאן מתקתק כמו שצריך וצפוי. גם הנדסת האנוש טובה.

הבעיה העיקרית שלי עם אאודי Q3 היא שהוא רכב טוב, טוב מאוד. מצטיין אפילו ובו זמנית הוא לא מרגש.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצוב הוא הייטקי הכולל משטחים שחורים ונעימים בשילוב חלקי פלסטיק כסופים. הכל כאן מתקתק כמו שצריך וצפוי.

זה מה שאני קורה לזה - "זול".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה פשוט לא נכון.

תקרא לזה שמרני, פשוט, פרקטי, יעיל, לא מקורי, לא מיוחד. אני אקבל את זה.

זול? ממש לא. רחוק מכך

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה סיבה להשתמש באלומיניוםנולא בפלסטיק איכותי. לטעמי לפלסטיק איכותי יש יותר יתרונות.

אאודי בכללי בדגמי הבסיס לא מפוארים מידי.

זאת דרישה בסיסית של פבל מעצמו ומצוות הבודקים שלו. האמת מעל הכל. מי שלא מסתדר לו, שלא יכתוב.

Renault Clio RS EDC 200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים ברמת מחיר זו יש אלומיניום ולא פלסטיק בצבע כסף.

ממש לא. בשביל לקבל אלומיניום אמיתי ברוב המקרים צריך לעלות למחיר גבוה פי שניים. אולי פה ושם יש איזו יוצאת דופן כמו מרצדס C קלאס שמשלבת פריטים מאלומיניום תמורת מחיר התחלתי של כ-330 אלף שקל, או אלפא ג'ולייה עם משוטי העברת ההילוכים שלה, אבל אלה דוגמאות נדירות, והן בקטגוריה גבוהה יותר מזו של ה-Q3 וגרסאות הכניסה שלהם יקרות יותר מהגרסה היקרה של ה-Q3.

אני לא אומר שב-Q3 אין פה ושם נפילות עם פלסטיקים קשים או חלולים, אלא שלצפות למשהו טוב משמעותית במכונית במחיר הזה, זה לא ממש ריאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...