Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: אאודי Q3

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת לא ברור לי איך לאכול את הכתבה הזאת.

מצד אחד מבין את השורה התחתונה, מצד שני אם הייתי לקוח פוטנציאלי כנראה שהייתי הולך לקרוא ביקורת קצת יותר אינפורמטיבית.

יואב הזכיר פה את החסרונות של הדגם, לא בטוח שהם מספיק שוליים בכדי להעלים אותם ולהגיד שהרכב עושה הכל בסדר.

חלק אפילו הזכירו פה את הטיגואן למתחרה מאותו בית שעושה את אותם הדברים בפחות כסף.

בקיצור, ביקורת שאני קצת פחות רגיל אליה אבל הכתיבה כמו תמיד, משעשעת ומהנה לקריאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם הייתי לקוח פוטנציאלי כנראה שהייתי הולך לקרוא ביקורת קצת יותר אינפורמטיבית.

זהו שלא. מי שמחפש Q3, פשוט קונה Q3, כנראה גם בלי נסיעת מבחן ממושכת, אם בכלל, וכנראה בכלל לא לעצמו אלא לבת הזוג שלו. ולכזה לקוח - פאבל נתן תשובה. מאידך, אלה לא קוראים פה בד"כ...

לו היה מדובר ב- RSQ3, זה כבר עניין אחר.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי אומר את זה בכזאת נחרצות.

לא חסרים אנשים שכן מחפשים איזה SUV יוקרתי וכן רוצים לקנות את הדגם שהכי יתאים להם וייתן להם את התמורה הכי טובה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרייאר זו דעתך. יש מחיר כניסה למועדון שלא מעניין אותך. ובבחירה הזו, לא יהיו הפתעות לרעה למי שזה מה שמחפש. זה הקונספט.

כנראה טיגואן מקבילה תהיה קרוב לזהה, חוץ מהסמל והמחיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרייאר זו דעתך. יש מחיר כניסה למועדון שלא מעניין אותך. ובבחירה הזו, לא יהיו הפתעות לרעה למי שזה מה שמחפש. זה הקונספט.

כנראה טיגואן מקבילה תהיה קרוב לזהה, חוץ מהסמל והמחיר...

אכן ציינתי לטעמי,

זה מזכיר לי שאני מחפש מכונת כביסה עכשיו, בוש, סימנס וקונסטרוקטה הם אותה מכונה, האחרונה שולה ב10% לערך,

שאלתי כמה טכנאים מה לקנות, "בוש" זה התשובה, אבל זאת אותה מכונה לא? כן אבל החלקים זמינים יותר בבוש,

אבל אלו (לרוב) אותם חלקי חילוף, כן אבל תקנה בוש...

לך תבין....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נחשוב שאני היום עם קיה ספורטאג GT. ואני רוצה לשדרג את עצמי בשעה טובה לפרימיום, מרוויח יותר כסף ובא לי להתפנק.

השדרוג מאוד משמעותי לי כי זה פעם ראשונה שאני קונה פרימיום ובשבילי Q3 חדשה זה כמו רולס רויס (בהקצנה)

ואז אני בא וקורא כתבה כזו? ומה יוצא לי ממנה? כלום.

לא כל אחד שקונה Q3 מגיע מהקטגוריה - למעשה רובם לא וזה שידרוג אדיר עבורם ורגע מכונן! לא פחות בחייהם, אז לבוא לקרוא דבר כזה....

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שלא. מי שמחפש Q3, פשוט קונה Q3, כנראה גם בלי נסיעת מבחן ממושכת, אם בכלל, וכנראה בכלל לא לעצמו אלא לבת הזוג שלו. ולכזה לקוח - פאבל נתן תשובה. מאידך, אלה לא קוראים פה בד"כ...

לו היה מדובר ב- RSQ3, זה כבר עניין אחר.

אני לא חיפשתי Q3, היה לי תקציב והסתובבתי בין הסוכנויות.

ראיתי רכב קטן מימדים, רמת אבזור נמוכה (בקונפיגורצית בסיס), מנוע חלש, רמת גימור של רכב קוריאני, ולא הבנתי מה רוצים ממני..

לא הגעתי לנסיעת מבחן כי כבר לא עניין אותי

איך RS היה משפר את התמונה עבורי? מה אני איזה ערס?

אבל מה לגבי אשה, למה אשה צריכה Q3 דווקא? אולי, כי זה רכב קטן יחסית. אם אשה רוצה "פוזה".. שלי לשמחתי לא כזו, מסתפקת במיני קופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נחשוב שאני היום עם קיה ספורטאג GT. ואני רוצה לשדרג את עצמי בשעה טובה לפרימיום, מרוויח יותר כסף ובא לי להתפנק.

השדרוג מאוד משמעותי לי כי זה פעם ראשונה שאני קונה פרימיום ובשבילי Q3 חדשה זה כמו רולס רויס (בהקצנה)

לא כל אחד שקונה Q3 מגיע מהקטגוריה - למעשה רובם לא וזה שידרוג אדיר עבורם ורגע מכונן! לא פחות בחייהם, אז לבוא לקרוא דבר כזה....

זה לא שדרוג מ-GT, תחסוך ל-Q5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורטאג 4485 אורך

Q3 אודי 4483 אורך

Q5 אודי 4663 אורך

מחליף לספורטאג בגודל זה Q3 ולא Q5

אתה צריך לשבת ברכב, Q3 הרגיש לי צפוף מאחור.

חוץ מזה, תבדוק את המנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת לא ברור לי איך לאכול את הכתבה הזאת.

מצד אחד מבין את השורה התחתונה, מצד שני אם הייתי לקוח פוטנציאלי כנראה שהייתי הולך לקרוא ביקורת קצת יותר אינפורמטיבית.

יואב הזכיר פה את החסרונות של הדגם, לא בטוח שהם מספיק שוליים בכדי להעלים אותם ולהגיד שהרכב עושה הכל בסדר.

חלק אפילו הזכירו פה את הטיגואן למתחרה מאותו בית שעושה את אותם הדברים בפחות כסף.

בקיצור, ביקורת שאני קצת פחות רגיל אליה אבל הכתיבה כמו תמיד, משעשעת ומהנה לקריאה.

את הכתבות שלי אני ממליץ לאכול על מצע של ירקות מאודים, להוסיף מלח פלפל לפי הטעם, ולהשתדל לתת להן לעמוד כמה דקות אחרי שמורידים אותן מהאש :)

כשאני כותב מבחן, אני חושב על קהל היעד, קודם כל, המבחנים האלה נכתבים עבור גולשי וחברי הפורום, שהם אנשים הרבה יותר מעורים ומתמצאים מהאדם ברחוב. ולכן הן נכתבות בצורה בה הן נכתבות.

חלק מהתפקיד של המבחנים האלה הוא לספק לכם מידע על הרכב בצורה שתהיה כיפית לצריכה (לכן חשוב לי מאוד להשקיע בתמונות איכותית וכתיבה מהנה) וכן, לפעמים זה בא על חשבון אינפורמציה קרה, אני מבין ומקבל את זה לגמרי.

חלק נוסף בתפקיד של המבחנים הללו הוא לתת לכם את הידע על מכוניות כאלה ואחרות, שאתם - כ"מבינים במכוניות" של המשפחה/חבר'ה/עבודה - תוכלו להעביר הלאה. ופה אני סומך עליכם לגמרי שתדעו לפענח מה המשמעות של "בסדר גמור" בהקשר של בידוד רעשים או מרווח.

מי שרוצה לקנות רכב, כל רכב - לא רק את ה-Q3 - ומקבל החלטה על סמך דעתו של אדם אחד, ולא משנה מי הוא האדם הזה, הוא - תסלח לי על הצרפתית - חתיכת אידיוט. אני יוצא מתוך נקודת הנחה שמי שנמצא בשוק וקורא את המבחנים שלי יקרא עוד מבחנים, ואני קורא לו לקרוא עוד מבחנים. ואם אני פאנבוי חסר תקנה? או להיפך, שונא יוקד של המותג? ואם היבואן שילם לי כדי לכתוב פרסומת ולהציגה כמבחן? ואם אני סתם אידיוט שלא מבין מהחיים שלו והחליט אתמול בבוקר שהוא "עיתונאי"? בכל מקום שמעורבת בו דעה, רגש, ביקורת, מוצר, וכסף - חלקם או כל הדברים הללו - טוב יעשה מי שיצרוך כמה וכמה טקסטים לפני שהוא מקבל החלטה.

יש בישראל מספיק גופי מדיה וברובם המוחלט של הגופים האלה יש כותבים מאוד מוכשרים שיודעים לתת מבחנים אינפורמטיביים על רכבים, מי שמבחן כזה או אחר לא סיפק לו את כל התשובות שהוא היה צריך, שיקרא מבחנים נוספים.

הטיגואן לא מתחרה של ה-Q3 מכמה סיבות. הראשונה היא שהוא - פשוט מאוד - לא אאודי. יש אנשים שלא אכפת להם, וזה לגיטימי ואחלה (לא מזמן שמעתי על כמה אנשים שעברו מבמוו לסיאט. קורה) אבל יש אנשים שכן אכפת להם. הסיבה השניה היא שהוא עדיין עולה על הטיגואן בכל אספקט להוציא אבזור ומרווח. איכות החומרים גבוהה יותר, הבידוד טוב יותר, הוא נוח יותר וכו'. אפילו יחידת ההנעה קצת יותר רהוטה. למרות כל הלעג והבוז, ל-VAG יש מחלקת "הבדלים קטנים" שעובדת קשה מאוד כדי לבדל את המכוניות "התאומות" השונות שלה אחת מהשנייה, וזה מורגש. זה לא מורגש על הפרוספקט ולכן זה נושא שעולה שוב ושוב בפורומים כמו זה שלנו, אבל בשטח יש הבדלים והם לא קטנים.

אם הבנתי נכון "פרווה" זה התוצאה?

אם כן "פרייר" ללטעמי מי שקונה רכב ב300K ללא שום שאר רוח או ערך מוסף (כן גם אם יש לך כסף),

לחלוטין לא מסכים עם הקביעה שמי שקונה אותו הוא פראייר. לגמרי להיפך. האם מי שקונה טויוטה קורולה הוא פראייר? כי הקורולה עושה בשוק העממי בדיוק את מה שעושה ה-Q3 בשוק הפרימיום - היא עושה את כל מה שצריך, כמו שצריך, ובמידה שצריך, אבל היא לא פורצת גבולות או משנה פרדיגמה. כנ"ל ה-Q3. נכון, הוא לא הרפתקני או מרגש, אבל הוא עושה את העבודה לגמרי. וכשאני אומר "את העבודה" אני לא מתכוון ל"מביא אותך מ-A ל-B" אלא "מתפקד כרכב פרימיום משפחתי".

אילולא היינו קארספורום, הייתי מסכים איתך. אבל בהינתן המצב, ראה תגובתי ל-shachar187.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...