Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היסטורית טיפולים לפני קניה - פיקאסו 2015 (165 כ"ס), executive

bloodymeli
שימו לב! השרשור הזה בן 1556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

"מצבר: יש משהו שכן עוזר? זה די מטריד. אני רואה החלפת מצבר כל שנה. מה בעצם גומר את המצבר? ואפשר לקנות מצבר זול יותר שלא תומך ב S&S?"

המצבר אצלי כבר בשנתו השלישית. נכון שה S/S כבר לא עובד אבל קשה לאמר שזה מטריד מישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה יותר מדי איבוד שמן ל 10000 קמ (למנוע הזה) למרות שיש הטוענים שחצי ליטר שמן ל 1000 קמ זה בתחום המותר אני לא מאמין בזה. זה דורש בדיקה .

לגבי המצבר : אין לי תשובות . לא ניסיתי מצבר חומצה פשוט.

את נושא השמן העלה המוכר. הוא טען שהרכב נבדק כמה פעמים במוסך בנושא זה ולא מצאו תקלה. גם מחשב הרכב לא מראה שריפת שמן. בבדיקת הרכב לפני קניה נושא השמן לא זוהה. התקשרתי למוסך מורשה ואמרו לי שמנועים אלו צורכים ליטר שמן על כל 3000-5000 ק"מ.

לרדת מהרכב?

לפיקאסו יש כמה יתרונות חביבים בעיני: מושב אחורי רחב, פתחי אוויר מאחור (די חלשים, הרבה פחות אפקטיבי ממה שחשבתי), מחיר אטרקטיבי ותא מטען גדול כשהשורה השלישית מקופלת. אבל אם מדובר בהוצאה שנתית על תחזוקה שנתית שוטפת של 2500 במוסך (מצבר + מצתים + בלמים + טיפול) במינימום זה כבר מופרך, שלא לדבר על אובדן הערך וטיפולים חריגים.

סקודה אוקטביה תצא יותר משתלמת? רכב אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אוקטביה ?! המתחרה הישירה של פיקאסו היא רנו גראנד סניק.

שמע, לדעתי זו צריכת שמן חריגה (ואני עוד בוגר מנוע thp156 שנזל לא מעט). אם המוסך לא מסוגל לאתר לאן השמן הולך אולי כדאי לקחת צעד אחורה.

אולי עוד בעלי פיקאסו ישתפו פה את צריכת השמן שלהם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחי אוויר מאחור (די חלשים, הרבה פחות אפקטיבי ממה שחשבתי)

יתרונם של פתחי המיזוג מאחור באים לידי ביטוי בעיקר בהפעלת מערכת המיזוג לאחר חנייה ממושכת בשמש, אז המצאותם (בזמן מהירות מפוח מירבית) מאד משמעותית.

אני מצטרף לאלו שכתבו שצריכת השמן על פניו מופרזת, אני עם מנוע חזק משמעותית והצריכה אצלי אפסית (למרות שהמנוע שלי חוצה את קו 6000 סל"ד מדי פעם...)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שצריכת שמן במנועים מסוימים היא "טבעית", אצלי בטויוטה (כן טויוטה צורכת שמן) הצריכה היא ליטר+/- ל5K ק"מ,

הרכב לא מעשן לא נוזל ותקין לחלוטין, בשלושת הטיפולים האחרונים המוסך (מרכזי טויוטה) אמר שהצריכה נורמלית לחלוטין ואין שום בעיה ברכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על המחטף, אם כבר מדברים על מצברים לפיקאסו, יש משהו שאני צריך לדעת לפני החלפת המצבר? זה משהו שאפשר לעשות לבד או שצריך לעדכן משהו במחשב הרכב? אני יודע שצריך את המצבר שאיציק העלה.

תודה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני החלפתי לא מזמן במוסך מורשה ואחרי שראיתי במה זה כרוך, (כלומר כמה צריך לפרק בשביל להגיע אליו) בהחלט ממליץ לבצע את ההחלפה אצל מישהו מנוסה שיודע מה הוא עושה.

אני מצטרף לאלו שכתבו שצריכת השמן על פניו מופרזת, אני עם מנוע חזק משמעותית והצריכה אצלי אפסית (למרות שהמנוע שלי חוצה את קו 6000 סל"ד מדי פעם...)

נהיגה בסל"ד גבוהה תורמת לצריכת שמן?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין צריכת המן, הרכב לאחר 10,000 ק"מ דורש השלמה לשמן, מניסיון עם מספר רכבי פיקאסו.

לעניין פתחי המיזוג לדעתי אתה פשוט לא מפעיל את המפוח האחורי, גם אני גיליתי אותו לאחר קיץ שלם, יש שם מפוח חזק ביותר, יותר מהקדמי ומקרר באופן מהיר.

לעיין המצבר אכן אכלן מצברים, כשנה וחצי למצבר, לא יודע מה הסיבה.

תבדוק שהוחלף ממיר קטליטי, הוא נוטה למות מדי פעם כי בא לו.

שאלה ליודעים: מתי הרכב צריך לעבור טיימינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפוח אחורי למיטב ידיעתי קיים רק ב-7 מושבים, תקנו אותי אם זכרוני מתעתע בי ;-)

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק פיקאסו עם מנוע 2.0 ליטר דיזל. לא מאבד שמן בכלל.

לגבי מצבר, החלפתי לפני שלושה חודשים.

ממליץ בחום על ענק המצברים מאור יהודה. הם שולחים עד אליך טכנאי להתקין שיודע לפרק את מה שצריך בתא המנוע כדי להחליף את המצבר ולהרכיב מחדש כמו שצריך.

יש להם מצברים מצוינים שהם מייבאים מטורקיה וממותגים Titanium. מצבר S&S עלה לי 800 ש"ח ללא תוספת על השירות עד הבית.

אין סיבה לשלם פרמיה על השם ורטה....

יש לי מצבר Titanium שלהם כבר 4 שנים בפיאט בראבו שלי והוא לא מראה סימני עייפות

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...