Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיזה שמן אתם משתמשים באופנועים הישנים שלכם?

מיכה שטיינמן
שימו לב! השרשור הזה בן 1507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פתחתי במדור הטכני שרשור לגבי בעיה שמצאתי ב- BMW הישן שלי, כמובן מקורר אוויר משנת 1952.

(https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?684316-%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A8-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%99%D7%A6%D7%90-%D7%A1%D7%9E%D7%90%D7%A8%D7%A7-%D7%9E%D7%96%D7%A2%D7%96%D7%A2).

ובכן, באיזה שמן הרוכבים/משפצים כאן משתמשים?

ההמלצה אגב בספר היצרן קובעת SAE40.

במידה והגישה לשמן 40 היא מסורבלת - או אם יש חלופה מודרנית טובה יותר: אשמח לשמוע מנסיון של טווח ארוך יחסית, כלומר נסיעות ארוכות או סתם לאורך שנים.

מישהו אגב המליץ לי 10W-30 המיועד למנועי 4 פעימות של אופנועים. יש כאן למישהו נסיון עם סוג זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו אגב המליץ לי 10W-30 המיועד למנועי 4 פעימות של אופנועים. יש כאן למישהו נסיון עם סוג זה?

לא כלכך הבנתי את ההמלצה שקיבלת? כלומר זה שמן שמתאים לכל מנוע 4 פעימות של אופנוע שהוא?

אם המנוע תוכנן במקור לעבוד עם SAE40, אני הייתי שם שמן 10W40.

אם לא מדובר בכלי עם קלאצ' רטוב, אז לדעתי כל שמן 10W40 יתאים לו. קח יצרן מוכר וזהו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לכל אופנוע 4 פעימות כמובן.

זה בחור שהיה פעם בתוך עסקי השמנים. הסברתי לו באיזה כלי מדובר, בקירור שלו, והוא אמר לי שבמיקרה זה הוא ממליץ על הסוג הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בשמן 20W50 מסדרת קלאסיק של קסטרול, שמן מינרלי רגיל ללא כל התוספות שיש בשמנים החדשים החצי/סינטטים.

בכל אופן יש להם במלאי גם 40W שאתה מחפש.

כבר לא:sad: HONDA SILVERWING INTERSTATE 82

HARLEY DAVIDSON 1000 1982 :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אף פעם לא הבנתי מה מתאים יותר למנוע ענטיקה (בהנחה שהוא עבר שיפוץ ונמצא שוב במצב כמו-חדש):

האם מינרלי? חצי סינטטי? סינטטי מלא?

כמו כן האם הדטרגנטים בשמנים המודרנים עלול לפגוע במכלולי המתכת השונים? למשל מסבי החלקה מברונזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדטרגנטים בשמנים המודרנים פוגעים לרוב באטמים בגומיות שסטומים וכ'

אני בעד להשתמש במה שהיצרן המליץ, ואם אפשר להשיג עדיין זה עדיף!

כבר לא:sad: HONDA SILVERWING INTERSTATE 82

HARLEY DAVIDSON 1000 1982 :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפושית שהייתה לי (שזה די דומה, בוקסר קירור אוויר) גם הייתה המלצת יצרן להשתמש ב SAE40 בקיץ וב SAE30 בחורף.

בהתחלה באמת הייתי קונה שמן SAE40 של דלקול, אחרי שהוא נעלם מהמדפים עברתי ל 20W-50 הכי פשוט (מינראלי) של דלקול, ללא שום בעיה. יש דרישת יצרן להחלפת שמן כל 3 חודשים, לא הצלחתי לעמוד בזה, הייתי מחליף כל חצי שנה בערך או כל כמה אלפי ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

שמן 40 מומלץ אבל קצת קשה להשגה,בעולם ממליצים עבור הדגמים הישנים מינרלי רגיל20W50 זה לא אופנוע למרוצים ואתה בטח לא מתכוון לנסוע בו ביום יום.הכי חשוב לעשות שיפוץ מנוע לפי הספר ולבצע את כל המדידות הנדרשות,ניקוי סלינגרים מאד חשוב לבצע ולהרכיב מיסבים עם דרגת חופש שקבע היצרן.תזכור תמיד שב.מ.וו זה לא בי.אס.איי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...