Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להפסיק עם נייר ולעבור לטאבלט - איך לעשות זאת זה?

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כסטודנט למדעי המחשב אני משתמש הרבה מאוד ב ipad pro 11, מרוצה עד הגג. הכתיבה עם העט דור 2 היא לא פחות ממדהימה. בעקבות הקניה שלי חצי מבית הספר מסתובב עם אייפד פרו.

מה שכן, במחשבה לאחור הייתי קונה 12.9 אינץ, לא הכי נוח לכתוב על המסך הקטן.

יש הרבה שמועות שבחודשים הקרובים יצא אייפד פרו חדש, סיכוי טוב שאחליף למסך הגדול יותר ואשתדרג על הדרך (אבל המטרה היא להגדיל את המסך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי - בסופו של דבר האמצעי ללימודים הוא עפרון ונייר. מן הסתם הבחור לא מתכנת על אייפד אלא רושם בהרצאות.

מוכח חד משמעית שרישום בהרצאות עדיף על הקלדה, מבחינת קליטת החומר. כנראה עניין של מנגנונים שונים במוח. שלא לדבר על מתמטיקה שקשה מאד עד בלתי אפשרי להקליד בקצב של הרצאות.

אני מניח שבנוסף לאייפד יש לבחור מחשב בשביל תרגולים והגשת עבודות.

פות"ש מדבר על ענינים אחרים, זמנו יהיה בידו לשרבט על המסך כפי שכיום הוא משרבט על נייר. אני מניח שיש לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות, אבל פות"ש יוכל לדעת זאת רק אחרי כמה חודשי שימוש. מכסימום יהיה לו כלי יקר כדי לשחק סוליטייר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור סטודנט שחיפש פתרון טוב ואיכותי לרכז את כל כתבי היד, סיכומים, שיעורים וכו' מצאתי באייפד פרו כפתרון ואני לא מצטער לרגע (ואני לא חסיד גדול של מוצרי אפל).

אישית קניתי בגודל 12.9" בשביל לדמות דף נייר בגודל מלא וגם שיהיה קל לכתוב סיכומים ותרגילים מבלי להצטופף למסך קטן, בין השאר השיקול של פיצול מסך (split screen) היווה שיקול לטובת ה-12.9".

לגבי אופן השימוש שאתה מתאר הייתי ממליץ לך ללכת על ה11", הוא יותר פרקטי להסתובבויות של משרד-שטח.

בקשר לכתיבה - מרגיש מאוד טבעי לכתוב עליו עם מגן מסך מחוספס (הרחבתי למטה), קצב הרענון תמונה באייפד פרו מהיר יותר ולכן אין שום דיליי בין הכתיבה לתצוגה על המסך.

קיים מגן מסך שנקרא Paper Like שהוא מעט מחוספס וממש מדמה כתיבה על דף נייר ואפילו מקבלים סאונד של דף נייר.

אני הזמנתי חיקוי סיני מאליאקספרס שעושה את העבודה בדיוק כמו המקור.

אני אישית משתמש באפליקציה שנקראת Notability שהיא מעולה, ניתן לכתוב, לשרטט ולהעלות קבצים מיידית לכל ענן שתבחר (גוגל דרייב ושות') בלי סירבולים מיותרים.

WhatsApp Image 2020-01-17 at 20.20.40.jpeg

בנוגע לחלופות אחרות, חברים שרושמים במחשבים של לנובו מסדרת יוגה עם עט כתיבה היו מעדיפים את האייפד מכל בחינה.

הכתיבה במחשב יותר מגושמת ופחות "מתקשרת".

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו מדהים. זה נראה בדיוק כמו מחברת, רק בלי קשקושים ומחיקות. באיזו תוכנת כתיבה זה?

האם זה טוב גם להרצאות, לדוגמה, לצייר ולהוסיף הערות על גבי מצגות הפאוור פוינט של השיעור ולחבר את זה לדף של הסיכום?

אני מרגיש עכשיו כזה דינוזאור זקן. אני עדיין בא להרצאות עם כל השקפים מודפסים ורושם עליהם בעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש כבר 4+ שנים ב-Galaxy Note Pro 12.2, הטאבלט הישן של סמסונג על בסיס חומרת S3 יחד עם lecturenotes. תוכנה מדהימה, תחליף מחברת מושלם. תואר שלם בהנדסה נמצא שם ומסונכרן עם דרייב לגישה ממחשב אחר (כ-pdf לצפייה).

אני לא יודע אם אני יכול להמליץ על כך היום כי הטאבלט עתיק ולא שימושי לדברים אחרים, אם בכלל תוכל למצוא אותו. אם יש משהו אחר שיכול להתקין את התוכנה הנ"ל אני ממליץ בחום כי היא טובה ב*הרבה* מ-OneNote.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו מדהים. זה נראה בדיוק כמו מחברת, רק בלי קשקושים ומחיקות. באיזו תוכנת כתיבה זה?

האם זה טוב גם להרצאות, לדוגמה, לצייר ולהוסיף הערות על גבי מצגות הפאוור פוינט של השיעור ולחבר את זה לדף של הסיכום?

אני מרגיש עכשיו כזה דינוזאור זקן. אני עדיין בא להרצאות עם כל השקפים מודפסים ורושם עליהם בעט.

כן אפשרי הכל, אני רושם ב-Notability ויש עוד אפליקציה מתחרה שנקראת Goodnotes. מעדיף את Notability, נוחה יותר לשימוש.

אפשר לכתוב על מצגות, להוסיף דפי טיוטה וכל מה שיעלה בדעתך.

אישית מה שאני עושה זה לפתוח את המצגת

/קבצי pdf של הרצאות ותרגולים בתוכנה עצמה וככה אני מסדר לעצמי תבנית קבועה של כתיבה מסודרת ומאורגנת.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לוקח עכשיו קורס בסטטיסטיקה ואני פחות או יותר הסטודנט היחיד שרושם סיכומים על דפים בשעור.

כמעט כולם מסכמים עם לפטופ. לפעמים אני פשוט מסתכל עליהם עושים את זה. הם בזמן השעור כותבים בוורד סיכום, גוזרים ומדביקים תרשימים מהמצגות, כותבים משוואות, לוקחים עם הטלפון תמונות מהלוח של דברים שהמרצה רושם ושולחים לוואטסאפ במחשב ומדיביקים בסיכום. והכל במהירות מעוררת התפעלות בזמן אמת בלי לפספס מילה ממה שהמרצה אומר.

אם אני הייתי צריך לערוך מסמך כזה, זה היה לוקח לי אחרי זה בבית המון זמן ובטח שלא הייתי מצליח לתפעל את הכל תוך כדי השעור ותוך כדי נסיון להקשיב למרצה ולהבין אותו.

הם שלחו לי סיכומים שהם עשו והמולטיטאסקינג שיש לסטודנטים היום פשוט מדהים, תוך כדי הפקת המסמך הזה, הם גם לא מפספסים כלום, כולל הוספת הסברים ופרשנות משלהם לחומר שהמרצה מעביר. והכל מוכן איך שהשעור נגמר.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בובי - אתה החכם מכולם. הם מתעסקים עם הטכנולוגיה ומפספסים את השיעורים. אצלך החומר עובר במעגלים הנכונים ושוקע בזכרון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהסוד פה הוא יכולת הקלדה מאוד מהירה ושליטה בקיצורי דרך, כי אם הן כותבות בקצב יותר מהיר ממה שהמרצה מדבר ולא צריכות להתעסק עם תפריטים כי הן מכירות את כל שילובי המקשים אז הן מספיקות את הכל.

יש בזה יתרון, כי קצב הקלדה הוא יותר מהיר מקצב כתיבה ולכן אפשר להספיק לכתוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בובי - אתה החכם מכולם. הם מתעסקים עם הטכנולוגיה ומפספסים את השיעורים. אצלך החומר עובר במעגלים הנכונים ושוקע בזכרון.

אתה חייב להשתחרר מתפיסת עולם הבייבי בומרית שלך. זה לא בריא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן להתחל לבדוק מה אנשים מצאו כאשר בדקו את זה. מתברר כי כתיבה מחייבת איזו פעולה של המוח שגורמת לידע "לשקוע" בעוד שהקלדה "עוברת בצד" ולא משאירה חותמה.

הכתיבה על מחשב לוח כמוה ככתיבה על נייר, ואני חייב לומר שתמונת הרישום של FiS על האייפד מרשימה מאד.

לצערי אין לי מראה המקום לפני.

יש לי בבית שלושה מילניאלים ששולטים במקלדת ללא מצרים. בהרצאות הם כותבים על נייר. אם הם מקלידים בהרצאה הם צריכים לעבור על החומר שוב ושוב, כולל שמיעת הקלטות וקריאת סיכומים של סטודנטים אחרים שרושמים ואז מעבדים לקבצים. אני מופתע מכך שמרשים להם להקליט, יש אנשים שמתיחסים להרצאות כאל חומר עם זכויות יוצרים ואוסרים על הקלטה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...