Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להפסיק עם נייר ולעבור לטאבלט - איך לעשות זאת זה?

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המצב כיום הוא שאני כותב משימות יומיות על פתקים, סיכומי דיון וכדומה במחברות שכרכיהן הולכים ונערמים, שאר שירבוטים על כל מיני ניירות פה ושם, וככה החיים שלי טובעים בערימה של נייר.

חושב לעבור לטאבלט עם סטיילוס, שאפשר לשרבט עליו שירבוטים וסיכומים, כל דבר מעבר לזה ייעשה במחשב הנייד. לאינטגרציה ביניהם יהיה אחראי הדרופבוקס/בוקס מן הסתם. הכל יישמר במקום אחד וחסל.

אז איך, מה, מי, כמה ולמה? מה כדאי? יש לציין ש- 1. מדובר ב-99.9 אחוז ענייני עבודה 2. עבודה משרדית וגם שטח. אז רצוי כלי עמיד יחסית ועם מסך גדול ושאפשר לראות משהו גם בחוץ. 3. העבודה שלי היא בעיקר בסביבת חלונות (ימ"ש) אם זה משנה.

תודה מראש.

ק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה בטוח שאתה מוכן לוותר על התחושה של כתיבה על דף?

בשבילי זה די דיל ברייקר.

יש גם אמצעים מגשרים, אבל זה נשמע מעפן (לדוגמא wacom bamboo slate/folio) אבל זה מבזבז נייר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בעיה גדולה.

אני עדיין צריך לכתוב משימות על נייר כדי לעשות סדר מנטלי בראש. עכשיו, חלק מהדברים התחלתי לכתוב על sticky notes במחשב...

הכי גרוע יהיה אם אקנה טאבלט ולא אשתמש בו. אז יהיו לי טאבלט, מחשב, מחברת, פנקס, בלוק פתקים, סטיקי נוטס... בשלב הזה נראה לי שאמכור את הפרארי שאין לי למגרש בנתניה ואסע לאשראם בהודו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, כשל-note של סמסונג היה רק מחיר גבוה ולא שערורייתי כמו עכשיו, הוא שימש אותי היטב לשלל רישומים ופתקיות. יותר שימושי ונייד מטאבלט.

לא זול בכלל, לשיקולך.

בשנים האחרונות אני עם טלפון רגיל, כל החיים מתנהלים דרך google keep - מומלץ מאוד לארגון סדר יום ומחשבות בלי קשר. אילו הייתי משתמש עכשיו ב-note זה היה הופך לכלי המושלם.

השאלה היא עד כמה אתה זקוק לשרבוטים שאינם טקסט טהור.

בנוסף אני מנהל יומן "מחשבות ארוכות טווח" ב-bullet journal. קפוץ ליוטיוב ותשתדל לא לטבוע, זאת שיטה לארגון מבוססת על מחברת עם נקודות, שבה אתה עורך/מצייר את השבוע בצורה גמישה יותר מכל שיטה אחרת:

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי העבודה היא מול מחשב אבל בהתאם למה שאתה אומר:

אייפד 10.5 (הרגיל - לא צריך אייר או פרו)

אפל pencil (דור ראשון, דור שני דורש מכשיר יותר יקר ומיותר)

ואני מוסיף Apple keyboard case (המקורי , לא תחליפים)

השתמשתי בקומבו הזה כמה שנים (יש לי אייפד פרו דור ראשון שתומך בזה גם) בעיקר כשאני מחוץ למשרד בכנסים וכו

עובד מעולה

ליומיום אני מול מחשב - ומחשבות מהירות הולכות לnotes באייפון

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק קניתי SAMSUNG S6 TAB בבלק פריידי (בשביל מטרות הנאה, איור לי ולילדה)

הטאבלט מדהים, באמת מדהים. המסך כל-כך מדויק והכתיבה עם העט ממש מרגישה אמיתית. החסרון שלו הוא שהוא מעט כבד ולכן אם רוצים להחזיק אותו בעמידה ולכתוב בו זה לא יהיה הכי נוח (בטח כשהוא עם נרתיק). הוא לא זול, אך הוא מאוד איכותי.

https://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-tab-s6/

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שניסה לעשות משהו דומה להלן מסקנותי:

1. Galaxy note ושות' - בזבוז כסף. מסך קטן מידי ועט קטן מידי בשביל תחליף מחברת. מקסימום שירבוט פתק או מספר טלפון מזדמן. אחלה עט. אומנם קצת קטן, אבל מרגיש סבבה ביד וחווית כתיבה מאוד נעימה וזורמת. הבעיה היא בגודל מסך וביחס אורך/רוחב שלו. בתור מחברת תשכח מזה. לא שימושי בכלל.

2. iPad Pro - אני משתמש בדגם Pro 10.5 אינץ וכאן אנחנו מתקרבים לטריטוריה של מחברת A4. (בערך 75%) הבעיה היא Apple Pencil דור ראשון. העיפרון ארוך מידי, כבד מידי וחלק מידי. השפיץ של העיפרון קשה ומסך של אייפד עשוי זכוכית וכאשר כותבים שומעים "טוק, טוק, טוק, טוק" לא נעים כזה. כתוצאה מכך חווית כתיבה די גרועה. ישנה אפשרות להדביק מגן מסך שאמור לדמות חווית כתיבה על נייר, אבל קודם כל הוא פוגע באיכות התצוגה של המסך כי הוא מחוספס ועבה. ושנית כל הוא נשחק עם הזמן וכאשר כותבים משאירים עליו סימני גרירה.

3. Microsoft Surface - המכשיר הראשון שאני הרגשתי שמסוגל להחליף מחברת במידה כלשהי. מבחינת גודל מסך בערך 90% קרוב גודל מחברת A4. ה-Surface Pen מרגיש הרבה יותר כמו עט אמיתי מבחינת גודל ומשקל. השפיץ של ה-Pen "קפיצי" והמסך של ה-Surface אינו עשוי זכוכית וזה הופך את חווית הכתיבה להרבה יותר נעימה. הבעיה שלי הייתה עם Windows 10 שלא ממש הותאם להיות טאבלט וכתוצאה מכך משתמשים במערכת הפעלה שסובלת מפיצול אישיות.

לסיכום:

מבחינת איכות עט:

1. Surface Pen

2. Galaxy Note Pen

3. Apple Pencil

מבחינת שילוב עט/מערכת הפעלה

1. Apple

2. Samsung

3. Microsoft

מבחינת שימושיות:

1. Apple

2. Microsoft

3. Samsung

נניח אם תקנה Surface ותשתמש ב-OneNote תקבל אחלה חווית שימוש. באמת. אבל ברגע שתצא מ-OneNote הכל מתפרק.

אני רוצה לנסות iPad Pro 12.9 כי המסך הוא 100% גודל של נייר A4 והדור השני של ה-Pencil משמעותית יותר טוב לפי ביקורות. מאז השקת iPad OS מקבלים יותר פונקציונלית של מחשב אמיתי ומעניין לראות לאן אפל יקחו את המערכת הפעלה הזאת.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

chemguy85

השווית טלפון לשני טאבלטים מבחינת שימושיות גודל מסך? רק רוצה לוודא שאני לא לא טועה בהבנת הקריאה. בטח לסמסונג גם יש טאבלט עם עט, אפילו יש דוגמה קצת למעלה.. אם אהבת את ההרגשת כתיבה למה לא ניסית את האופציה הזו אחרי ה-NOTE?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השווית טלפון לשני טאבלטים מבחינת שימושיות גודל מסך? רק רוצה לוודא שאני לא לא טועה בהבנת הקריאה.

הם משווקים אותו בתור "Note" לכן בדקתי אותו בתור מכשיר לכתיבת "Notes".

בטח לסמסונג גם יש טאבלט עם עט, אפילו יש דוגמה קצת למעלה.. אם אהבת את ההרגשת כתיבה למה לא ניסית את האופציה הזו אחרי ה-NOTE?

כי שום טאבלט מבוסס אנדרואיד לא שווה רכישה. זו המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות נוספת, קצת יותר איזוטרית ותדרוש רכישה מאמזון/בחו"ל, hp chromebook X2. טאבלט עם מקדלת מתפרקת, מסך גדול ואיכותי ומערכת ההפעלה כרום- אם העבודה שלך בעיקר בסביבת חלונות לא בטוח שזה הפיתרון האידיאלי (מצד שני זה לא שונה מלקנות אייפד או סמסונג טאב), אם אתה משתמש הרבה בכלים/אפליקציות של גוגל אז לא תהיה בעיה. לטעמי VFM יותר טוב ביחס ל- surface ויותר פונקציונאלי מהטאבלטים של סמסונג. קניתי לפני 3 חודשים בערך ואני מאוד מרוצה. החיסרון, קצת כבד ביחס לטאבלט "רגיל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהבחור הכימיקלי כתב מעלי

מספיק להציץ בדשבורד של אנדרואיד ולראות שטאבלטים באנדרואיד זה 2% מסך המכשירים כדי להבין כמה ״אהבה״ הפלטפורמה מקבלת - מגוגל ומפתחים.

לגבי האייפד פרו - ה10.5 החדש תומך גם בפנסיל, אין צורך יותר להוציא את הסכום לפרו - כשלא מעט פעמים האייפד הבסיסי שתומך בהכל (חוץ מבפנסיל דור שני) עולה במבצע 250 דולר.

זה באמת מחיר מנצח למה שמקבלים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לעונים.

אז בגדול אני מבין שזה אייפד נגד Surface. מה לגבי תוכנה? שניהם מגיעים מצויידים במה שצריך? חלק גדול מהשימוש שלי אינו טקסט, אלא גרפים, תרשימים וכדומה, האם OneNote נותן מענה סביר?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...