Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להפסיק עם נייר ולעבור לטאבלט - איך לעשות זאת זה?

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תהליך למידה הוא תהליך סופר אינדיבידואלי. באוניברסיטה כתבתי בהרצאות ובסיום כתיבה לא זכרתי כלום ומצאתי את עצמי מתמודד עם קושי בארגון חומר, עריכה ושמירה עליו קושי שמלווה אותי מבית ספר יסודי.

מצד שני את לימודי יעוץ מס שלי הקלדתי בלפטופ Lenovo T420 ששירת אותי נאמנה כל הלימודים. כאשר הקלדתי במחשב הייתי הרבה יותר בפוקוס וכאשר חזרתי הביתה הייתי יכול לערוך בקלות את הסיכומים, לארגן אותם ולשתף עם חברים (כולם ביקשו את הסיכומים שהקלדתי). סיכומים שעשיתי ב-OneNote נמצאים עד היום מגובים בענן. אני אפילו מציץ בהם מידי פעם. לצערי במשך השנים חלק מהנושאים הפכו ללא רלוונטים בגלל שינויי חקיקה, אבל זה מה יש.

יכול להיות ששיטה לכתוב במחברת יותר מתאימה *לו* וזה מעולה, אבל אל תצא בכל מיני הצהרות מכלילות שהן לומדות "לא נכון" והוא כן לומד "נכון".

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זו התחושה שלך. הדברים האלה נבחנו במחקרים מסודרים ומבוקרים. ובאופן עקבי סטודנטים שרשמו בכתב יד השיגו הישגים יותר טובים מהמקלידים. מתברר כי אחד היתרונות של כתיבה ידנית היא האיטיות שלה, יחסית להקלדה. זה מחייב את הכותב לעבד את הטקסט ולרשום רק עיקרים. המעניים ביותר היה שכאשר לקחו שתי קבוצות סטודנטים, האחת רשמה לעצמה הערות והאחרת הקלידה, ואז בחנו את הקבוצות על החומר אחרי שהיתה לסטודנטים שהות לחזור עליו מתור הרישומים (הידניים או האלקטרוניים) באופן עקבי אלה שרשמו בעפרון ונייר הראו קליטה יותר טובה של החומר. וכיוון שמדובר בסטודנטים עם לפטופים ומחקרים מהעשור האחרון הרי שמדובר במילניאלס שגדלו עם מקלדת ועכבר ביד, לא בבומרס מיושנים כמוני שהחלו להשתמש במחשב רק בגיל 15 (וקוריוז - כאשר למדתי את קורסי התכנות הראשונים שלי תכנתתי על נייר משובץ, ורק אחר כך העברתי את התכנית לכרטיסים מנוקבים. רק כדי שתבין איזה דינוזאור אני).

מציע לך להריץ בגוגל מחוזת בסגנון typing vs. writing taking lecture notes או משהו כזה.

דרך אגב, מסקנות דומות גם לגבי לימוד מתוך ספרים. מתברר כי ללימוד עדיף ספר נייר על פני מכשיר אלקטרוני. לעצם החזקת המשקולת הזו ולדפדוף, שלא לדבר על כתיבת הערות שוליים, יש משמעות רבה. הספר האלקטרוני עדיף בהחלט כ-reference, כאשר אתה צריך למצוא מידע ספציפי בזריזות. אבל ללימוד ליניארי עדיף ספר הנייר הכבד עם הדפדוף הידני הלוך ושוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולל שמיעת הקלטות וקריאת סיכומים של סטודנטים אחרים שרושמים ואז מעבדים לקבצים. אני מופתע מכך שמרשים להם להקליט, יש אנשים שמתיחסים להרצאות כאל חומר עם זכויות יוצרים ואוסרים על הקלטה.

אף אחד לא שואל אותם. כל טלפון סלולרי, טאבלט או מחשב נייד גם יכול להיות רשמקול, אין שום דרך לפקח על זה. ואף סטודנט לא מספיק מטומטם בשביל לשאול שאלות קיטבג כמו אם מותר להקליט או לצלם במצלמה של הטאבלט (יש סטודנטים שבאים עם טאבלט שמחוברת אליו מקלדת, כך שהטאבלט עצמו עומד ניצב עם המצלמה החיצונית מכוונת ללוח).

בכל מקרה כל עניין זכויות היוצרים כבר יצא לגמרי משליטה, איך זה בדיוק פוגע במישהו אם מישהו אחר מקשיב להרצאה שלו שוב אחרי זה בבית? אבל זה כבר לא קשור לדיון פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו התחושה שלך. הדברים האלה נבחנו במחקרים מסודרים ומבוקרים. ובאופן עקבי סטודנטים שרשמו בכתב יד השיגו הישגים יותר טובים מהמקלידים. מתברר כי אחד היתרונות של כתיבה ידנית היא האיטיות שלה, יחסית להקלדה. זה מחייב את הכותב לעבד את הטקסט ולרשום רק עיקרים. המעניים ביותר היה שכאשר לקחו שתי קבוצות סטודנטים, האחת רשמה לעצמה הערות והאחרת הקלידה, ואז בחנו את הקבוצות על החומר אחרי שהיתה לסטודנטים שהות לחזור עליו מתור הרישומים (הידניים או האלקטרוניים) באופן עקבי אלה שרשמו בעפרון ונייר הראו קליטה יותר טובה של החומר. וכיוון שמדובר בסטודנטים עם לפטופים ומחקרים מהעשור האחרון הרי שמדובר במילניאלס שגדלו עם מקלדת ועכבר ביד, לא בבומרס מיושנים כמוני שהחלו להשתמש במחשב רק בגיל 15 (וקוריוז - כאשר למדתי את קורסי התכנות הראשונים שלי תכנתתי על נייר משובץ, ורק אחר כך העברתי את התכנית לכרטיסים מנוקבים. רק כדי שתבין איזה דינוזאור אני).

מציע לך להריץ בגוגל מחוזת בסגנון typing vs. writing taking lecture notes או משהו כזה.

דרך אגב, מסקנות דומות גם לגבי לימוד מתוך ספרים. מתברר כי ללימוד עדיף ספר נייר על פני מכשיר אלקטרוני. לעצם החזקת המשקולת הזו ולדפדוף, שלא לדבר על כתיבת הערות שוליים, יש משמעות רבה. הספר האלקטרוני עדיף בהחלט כ-reference, כאשר אתה צריך למצוא מידע ספציפי בזריזות. אבל ללימוד ליניארי עדיף ספר הנייר הכבד עם הדפדוף הידני הלוך ושוב.

פספסת לחלוטין את הנקודה ש

תהליך למידה הוא סופר אינדיבידואלי. על כל מחקר שתביא אפשר למצוא מחקר שהגיע למסקנות הפוכות. בסופו של דבר כל אחד בוחר מה עובד בשבילו.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שבעניין הזה הטכנולוגיה המודרנית ניצחה את החוק הישן. השאלה היא האם הקלטה משורות המאזינים (חוץ מאשר, אולי, מהשורה הראשונה, שנראית היטב לעיני המרצה) תהיה באיכות מספקת כדי לשחזר את הנאמר בלי מאמצים שיגזלו זמן רב.

מקובל גם צילום שקופיות מהמסך - אבל, שוב, הצילום בטלפון בדרך כלל יהיה באיכות לא מספקת, בודאי אם אינך יושב במרחק האופטימלי. מצד שני, די מקובל לחלק את מצגות ה-Power Point, שנותנות איזה ראשי פרקים, בדרך כלל לא מספקים להבנת החומר ללא סיכום נוסף לפי ההרחבות שבעל פה. מה שטוב בהן הוא הגרפיקה, שחוסכת העתקת איורים שבדרך כלל קשה לרשום בזריזות ודיוק מספקים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב תודה לעונים עד כה. נראה שהאייפד כמודגם בהודעה של FiS הוא פחות או יותר בדיוק מה שאני מחפש. מפה והלאה זה כבר עניין של כסף וסדרי עדיפויות (עכשיו הגיע הזמן להחליף גם את ה-X220 קשישא שלי).

ואגב הדיון הצדדי בנושא דרכי למידה, גם אני אישית לא מתפעל יותר מדי מאלה שמקלידים בשיעור וקצת ספקן לגבי כל המולטיטאסקינג הזה. טקסט בלבד מילא, אבל ברגע שמדובר במתמטיקה ומדעים זה סיפור אחר. מה עוד ש-וורד זה בכלל לא הכלי המתאים להקלדה של חומר כזה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מסתדר במדעי המחשב עם אייפד? איך?

מה זאת אומרת איך? משתמש בו להכל, אין לי בתיק מחברת או עיפרון. כשאני מסיים איתו בחימודים אני משתמש בו גם בעבודה לחישובים ותכנונים.

משתמש בתוכנה notability.

מצורפות 2 תמונות של אחד הקורסים בשנה א'.

אחרי שאני מסיים הכל מסוכנרן עם המחשב בצורה אוטומטית ובקליק אחד אני יכול לפתוח PDF של כל השיעור.

התיקייה הזאת משותפת עם כל הכיתה וככה כולם יכולים לראות את החומר.

photo_2020-01-18_20-14-20.jpgphoto_2020-01-18_20-14-27.jpg

עריכה:

הוספתי לך קטע שצילמתי בוידאו כדי להמחיש עד כמה זה יכול לעזור בלימודים

בהתחלת ההרצאה אני לוחץ על כפתור ההקלטה ומתחיל לרשום.

ככה אני יכול לחזור לזה מתי שארצה, לעשות PLAY ולראות מתי כתבתי מה כשהמרצה מדבר, פשוט מדהים.

בבקשה: https://streamable.com/s/15zn0/djlrbz

עריכה אחרונה על ידי Aviv943
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שגעון.

איך העט מרגיש על המסך? רעש "טוק, טוק, טוק" קיים?

אני השתמשתי בעיפרון דור ראשון והצליל היה לא נעים.

עריכה: אני רואה שאתה משתמש בעיפרון דור ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, בסוף מדובר על עט עם קצה מפסטיק/ גומי כלשהו שנוגע בזכוכית, קשה להתאים את הרעש והמגע שירגיש כמו עיפרון על נייר.

לי לא מפריע רעש הכתיבה, אני מניח שמתרגלים אליו. לא חושב שיש הרבה הבדל בין כל האייפדים. בסוף החומרים דומים.

אני משתמש בעט דור 2, מדהים לא פחות מהאייפד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...