Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות באבחון מצב מנוע לפי בדיקת קומפרסיה וממצאים [קיה פורטה 2010]

ravidp18
שימו לב! השרשור הזה בן 1367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב !

ברשותינו קיה פורטה שנת 2010 מנוע 1.6 G4FC בנזין אוטומט 4 הילוכים 200K קמ [קיבלנו את הרכב במצב הנתון לפני כחודשיים].

הרכב לא סוחב וממש עצלן בדגש על ממש.

ברכב לא מופיעה נורת תקלה כלשהי וכן נבדקו [בסורק תקלות] ונוקו חיישנים למינהן[חמצן,MAP,מצערת,צעדים], הוחלף מסנן דלק והוספנו תוסף דלק לניקוי.

אך ללא שינוי ניכר בתגובות הרכב. בכל השלבים מחשב הרכב המשיך להציג LONG FUEL TRIM [-11.7%]

וכן פורק ממיר קטליטי לבדיקה אצל ברק [רוני אגזוזים] ונמצא שהוא תקין ברמה סבירה שאינה אמורה להפריע לתפקודו בנסיעה של הרכב.

נתונים נוספים:

יש סימנים שהרכב התחמם בעבר [שלא היה בבעלותינו] וכן יש סימנים שעבר ניקוי פנימי מבוצה.

עבודת המנוע מידי פעם מורגשת מופרעת, משמיעה, כמו "פספוס הצתה" [כמו "פוף-ים" מידי פעם].

הרכב לא צורך שמן או מים ואף מפתיע ששמן המנוע נשאר בגוונו הצהוב גם לאחר נסיעה של מעל 2000 ק"מ.

מעברי המים מים נקיים מאוד ממבט בפלאנץ המים [יש מעט מאוד קורוזיה].

- הוכנסה מצלמה קטנה לבדיקת מצב הצילינדרים ויש עדות לשפשופים בדפנות הצילינדים [קשה לאמוד במצלמה עד כמה..]

כעת בוצעה בדיקת קומפרסיה בצילינדרים [כאשר המנוע חם, פורקו 4 המצתים ונבדק ע"י סטרטר וכן במצב מצבר טעון כראוי] ואלו הממצאים:

צילינדר 1 - 105

צילינדר 2- 165

צילינדר 3 - 105

צילינדר 4- 105

לאחר מכן הוכנס פקק שמן לכל אחד מהצילינדרים ובוצעה בדיקה שנית ואלו התוצאות:

צילינדר 1 - 130

צילינדר 2- 210

צילינדר 3 - 125

צילינדר 4- 135

יש לי חשד שנעשה שלא כראוי בעבר שיפוץ ראש\כיוון שסתומים ברכב וכן יש לי את החשש שאגלה שאתבדה ומקור הבעיה[או בעיה נוספת שתתגלה] ברינגים ,צילינדרים.

אשמח לעזרה למי מהמומחים בפורום לעצה האם שיפוץ ראש בלבד יספיק להחזיר את המנוע למצב עבודה ברמת תקינות סבירה?

תודה רבה מראש לכל העוזרים :idea::-)

עריכה אחרונה על ידי ravidp18
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי!

תודה רבה על התגובות, החלטתי לפתוח ראש והצילינדרים נראים טוב.

מתכנן אי"ה לקחת את הראש לשיפוץ וייתכן שאחליף גם רינגים ולאגרים כי נראה שיש חופש של הבוכנות בצילינדרים.

1.jpeg2.jpeg3.jpegWhatsApp Image 2020-01-16 at 16.40.03.jpegWhatsApp Image 2020-01-16 at 16.40.51.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכנית לבדוק בעז"ה את אטימת השסתומים בראש.

לבינתיים ,נראה שאין הבדל בין צילינדר 2 [שבו הקופרסיה הופיעה 165 ו-210 עם שמן] לשאר הצילינדרים בתנועת הבוכנה בתוך הצילינדר [מצורף סרטון]..

האם זה מעיד שהרינגים באותו המצב והם "בסדר"?

[video=youtube_share;NUcP3Z_i7R4]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבדוק בעצמך אם השסתומים דולפים.

תפרק את הקאמשפטים, סעפת היניקה והפליטה.

תניח את ראש המנוע על צידו כאשר פתחי היניקה כלפי מעלה ותמלא אותם בסולר ותסתכל אם הסולר עובר לצידו השני ומרטיב את תא השריפה.

לאחר מכן הפוך את ראש המנוע כאשר שפתחי הפליטה כלפי מעלה ותבצע את הבדיקה.

ניתן להשתמש במקום סולר נפט שעדיף אך קשה להשיג ואפשר גם עם מים.

הצילינדרים שהיו עם קומפרסיה נמוכה אתה תראה דליפה מוגברת בשסתומים ותוכל לאמת.

הבדיקה שעשית לבוכנות אין לה שום אינדיקציה לכל המנועים קיים החופש הזה. כל בדיקה שמתבצעת לפי העין או עם הידיים כמו שעשית אין לה ערך.

רוצה מדוייק? מפרק בוכנות ומדוד את כנפי הבוכנה וראש הבוכנה ותשווה להוראות היצרן ששם רשום בדיוק המידות התקינות.

אם בהדיקה שהצעתי לך תגלה שסתומים דולפים שמתאימים לצילינדרים בהם הייתה קומפרסיה נמוכה במקומך לא הייתי נוגע במייסבים וברינגים.

כי אין שום טעם להחליף רינגים ומייסבים ללא חריטה ואם אתה נכנס לזה אז כלכלית עדיף מנוע מייבוא.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי לא עשיתי כי אין לי את הכלים :?.. מנסה לקבל החלטות לפי הכלים שברשותי

חבל...אבל כן תבצע את הבדיקות שהציעו פה בעניין השסתומים. אתה יכול גם לפרק גל זיזים ואז כל השסתומים יהיו סגורים לחלוטין וכך לבצע את הבדיקת זליגה של הנוזלים שתציף על השסתומים. כמו כן מה שאני הייתי עושה אם כבר לא בדקת לחץ הפוך הייתי מקביל בוכנות לאמצע גובה וממלא אותם בסולר ומשאיר ללילה לראות איפה נישאר סולר ואיפה יורד..יכול להיות שאתה גם תראה שלא יורד בשום בוכנה וזה יכווין אותך קצת בצורה מדוייקת יותר לכך שהבריחת קומפרסיה הייץה מהראש מנוע עצמו כלומר שסתומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור הבדיקה עם הסולר לבוכנות גם אם מחלחל וגם אם לא אין לה משמעות כבר הסברתי לך באשכול אחר.

משום שגם במנוע חדש מהקופסא לרינגים יש חריץ שצריך להיות בטווח שהיצרן הגדיר ולא קיים מנוע שבו תעשה את הבדיקה הזאת ותגלה שהסולר מחלחל.

וגם אם בבוקר למחרת תגלה שהכמות לא אחידה בצילינדרים זה עדיין יכול להיות תקין משום שהיצרן הגדיר טווח מסויים של מרווח החריץ.

ומנגד אם קיים פיח ותמיד הוא קיים אז הוא יאטום את הדליפה והבדיקה למעשה תטעה אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהמנוע כבר פתוח והצילינדרים חשופים כן הייתי עושה בדיקה זו ותתפלא, כבר בדקתי ככה בעבר מנועים לפני שהייתי עושה להם אובראול וכן מה לעשות, שאין אטימות בגלל טבעות בוכנה גמורות הסולר כן חילחל ואלה צילינדרים שאכן היו בעייתיים בבדיקת לחץ הפוך. פה הוא לא ביצע את הבדיקה של לחץ הפוך וסתם לנדנד בוכנות דלגיטימי שיהיה בהם חופש כמתואר לא ייתן אינדיקציה יותר מידי אבל עניין הסולר כן יכול להעיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר שוב ושב בפעם האחרונה גם לרינגים חדשים יש חריץ שתוכנן להיות כך מראש אז תסביר לי בבקשה אם אני ממלא את הצילינדר בסולר כמה זמן נחשב תקין שהוא ישאר מלא או לחילופין האם יש לך מידע של כמות חלחול פר זמן?!

אין דבר כזה בדיקה טיפשית מאוד אלא אם כן תשלוף לי איזה מידע כזה מגורם מוסמך.( למשל הוראות יצרן של רכב כלשהו/היינס/אוטודאטה וכו.)

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הוראות יצרן לבדיקה שכזו ואני המוסמך מטעמי על עצמי ומנסיוני. ברור שיש חריץ שכמובן הוא מצטמצם לאחר ישיבת הבוכנה בצילינדר וניסגר לקו 0 שהמנוע בטמפרטורת עבודה בשל התרחבות המתכת של כל רינג. עדיין לא משנה את העובדה שסולר שיחלחל מהר וייתכן וישאיר את הצילינדר או יותר מיצילנדר ריק במהלך הלילה לעומת שאר הצילינדרים יעיד על אטימות צילינדר לקוייה אם בגלל הרינגים או אם בגלל דפנות הצילינדר שאינן חלקות ופגומות. אולי בניסיונך האישי לא עסקת בבדיקות פרמיטיביות שכאלה אך אני כן. העדיפות בראש ובראשונה היא בדיקת לחץ הפוך אבל הראש כבר הורם אז זו הבדיקה לפחות שכן אפשרית שהבלוק והצילינדרים חשופים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות :)

שמנו נוזל קירור ..נראה ששסתומי הפליטה לא דולפים..

22.jpeg

יתכן ואולי כיוון שסתומים לקוי?

- אבדוק גם את הצילינדים .. אני יודע שצילינדר מספר 2 הראה תוצאות "טובות".אנסה להשוות מול השאר כדי לגבש דעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

אין עדות לדליפה משסתומים.

נמדד מרווח שסתומי פליטה 0.25 מ"מ בכולם.

תוצאות לאחר 50 דקות של נוזל הקירור בצילינדרים- תמונה:

55.jpg

בעיקרון ,צילינדר מספר 2 היה צריך לתת את התוצאה הטובה ביותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...