Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה עוד שלא יקנו רכב גרמני מסיבה אידיאולוגית?

AsafRS
שימו לב! השרשור הזה בן 1514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כותרת.

אני לדוגמא לא אקנה מכונית מרוב החברות הגרמניות ובמיוחד לא פולקסוואגן.

סתם חשבתי על זה אם יש פה עוד שזה מפריע להם..

מדובר בחברות שהעבידו יהודים, ייצרו (בדרישת המפלגה הנאצית) טילים, מטוסים, משאיות להובלת אדם וכו׳.

עריכה אחרונה על ידי AsafRS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כנראה שבצה"ל ובממשלה לא שמעו על זה.

כי הצוללות גרמניות, המנועים בטנקים גרמניים, מובילי הטנקים בחלקם גרמניים, וגם ראש הממשלה והנשיא נוסעים במכוניות גרמניות (פולקסווגן, איך לא), וזאת רק רשימה של הבולטים שעלו לי לראש.

ואם אהיה קצת יותר ממוקד - יש חברות כמו טלפונקן הגרמנית שפעלו רבות עבור הנאצים אבל היום בכלל בשליטה יהודית. אין העבר (בהכרח) משליך על ההווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אולי נקודה להגיד שאני לא מתכוון לקבוצת פולקסוואגן אלא למכוניות שנושאות את הסמל, שלפעמים נראה קצת כמו צלב קרס.

וברור לי שאין באמת קשר אידיאולוגי בין פולקסוואגן של היום לפולקסוואגן של לפני 80 שנה, אבל עדיין... לא רואה את עצמי נוסע על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו זה היה הרבה יותר מקובל. אני זוכר שקראתי שאת אוטובוסי המרצדס הראשונים שהביאו לארץ, הסירו מהם את הסמל של מרצדס. בגלל זה גם עד שנות ה-90 מכוניות השרד היו או אמריקאיות או וולוו. אבל דברים השתנו בתפיסה בישראל והיום ההתנגדות הזאת קיימת רק בשוליים כנראה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמדאיג אותי בVAG זה DSG7 יבש מבחינת עלות אחזקה גבוהה מידי לטווח בינוני.

בתכלס, הונדה טויוטה ומאזדה ומיצובישי ועוד כל מיני יצרנים נכנעו לחרם הערבי עד סוף שנות ה80\תחילת שנות ה90 (או לפחות חלקם נכנעו). על הנרי פורד האנטישמי בכלל אין מה להוסיף.

נשאר רק לסוע עם סוסיתא עם מנוע פורד, או אוטובוס שהורכב בארץ.

עריכה אחרונה על ידי windows
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה גם לא קונה סיאט? שקודה? אופל? במוו? מרצדס? לא נוסע באוטובוסים של אגד מתוצרת MAN?

לא קונה מוצרים של בוש?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמדאיג אותי בVAG זה DSG7 יבש מבחינת עלות אחזקה גבוהה מידי לטווח בינוני.

בתכלס, הונדה טויוטה ומאזדה ומיצובישי ועוד כל מיני יצרנים נכנעו לחרם הערבי עד סוף שנות ה80\תחילת שנות ה90 (או לפחות חלקם נכנעו). על הנרי פורד האנטישמי בכלל אין מה להוסיף.

נשאר רק לסוע עם סוסיתא עם מנוע פורד, או אוטובוס שהורכב בארץ.

אז אתה גם לא קונה סיאט? שקודה? אופל? במוו? מרצדס? לא נוסע באוטובוסים של אגד מתוצרת MAN?

לא קונה מוצרים של בוש?

בסה״כ לא הבנתי את הביקורת שלכם חח

מדובר פה על חברות שיש לנו כל כך הרבה סיבות להחרים, אבל אני לגמרי אבין את מי שחושב שהגיע הזמן להתקדם.

shellcase

אם היית טורח לקרוא היית רואה שהסיבה היא אידיאולוגית וכתבתי שמה שמפריע זה הסמלים שמזוהים.

אז לא, סיאט לא מפריע לי לדוגמא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אז זה שיהודים במחנות עבודה יצרו מוצרים של בוש לא מפריע לך לקדוח חור עם מברגה שלהם היום כדי לתלות על הקיר תמונה של סבא שאולי עבד שם?

אני מקצין בכוונה - כי בעיני הגישה שלך קיצונית.

שתי הסבתות שלי מקבלות עד היום כסף מהממשלה הגרמנית כפיצויים על מה שהן עברו, זה לא ממש מנע ממני לטוס לגרמניה 5-6 פעמים ולהעדיף מוצרים שלהם על פני כל זבל אחר.

זה שאת הנעליים שלך וסמארטפון שלך יצר ילד סיני בן 12 זה בסדר? זה שבשביל הצמיגים שלך מורידים יערות גשם זה בסדר?

בקיצור - זאת הייתה הכלכלה אז, לפורשה או מרצדס לא ממש הייתה ברירה, אתה לא אומר לא לרייך. עברו 80 שנה חבוב - תתקדם, אל תשכח, כן תפנים - אבל תתקדם.

וקראתי, אבל הבעלים של סיאט הם VW, ובתוך הסיאט הזאת יש המון חלקים עם לוגו של VW.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הצוללות גרמניות, המנועים בטנקים גרמניים, מובילי הטנקים בחלקם גרמניים, וגם ראש הממשלה והנשיא נוסעים במכוניות גרמניות (פולקסווגן, איך לא), וזאת רק רשימה של הבולטים שעלו לי לראש.

ואם אהיה קצת יותר ממוקד - יש חברות כמו טלפונקן הגרמנית שפעלו רבות עבור הנאצים אבל היום בכלל בשליטה יהודית. אין העבר (בהכרח) משליך על ההווה.

מה הכוונה לא שמעו על זה?

אתה מציג את זה כאילו השיתוף פעולה והרכש של ציוד גרמני הוא על אף הרקע ההיסטורי או בלי קשר רליו. וזו טעות גדולה, שהרי חלק לא מבוטל מהקשר התעשייתי ההדוק עם הגרמנים הוא דוקא בגלל ובזכות הרקע ההיסטורי.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שאני השפוי היחידי שמחרים חברות גרמניות בגלל העבר שלהם. גם מוצרים אחרים אני נמנע כמה שאפשר. הטיול שלי עם סבתא בצ'כיה רק מחזק יותר את הבחירה שלי.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקשר לשרשור תנור הנפט. נשמע כאילו מישהו נעצר בימים בהם בגין נלחם נגד השילומים, שבסופו של דבר מימנו לא מעט מהקמת הכלכלה הישראלית.

מאז כלפו 6 עשורים, המצב הכלכלי והמדיני השתנה. הוזכר כאן הסיוע הגרמני לבטחון ישראל. אז נכון שלהיסטוריה חלק בכך, אבל דברים משתנים.

בכל מקרה, אתה לא יכול להחרים חברות גרמניות בדיוק כפי שאנשי ה-BDS לא יכולים להמנע מרכישת תוצרת ישראל. החלקים נמצאים מתחת למכסה המנוע, לא תמיד גלויים.

גאריכו, אני לא זוכר את הסיפור עם הסמלים של מרצדס על האוטובוסים, לפחות בחיפה הסמלים נישאו בגאון על חזית הרכב, ונדמה לי שגם בערים אחרות. אם זה היה נכון לא היתה בישראל מונית אחת בשנות ה-60, שכן כל המוניות (כולל "שירות"), או לפחות מרביתן, היו מרצדסים ארוכים עם 1+7 מושבים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתעלם מהרכש הגרמני האחרון [emoji16]

3224a17fa3eef33d2e678c0ffef2351f.jpg

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הפרסומת של אופל עדיין לא אומרת "Geburten in Deutschland".

האם בדלק מוטורס עדיין מאיימים על עובדים שאומרים בֶּה-אֶם-װֶה במקום בי-אם-דבליו או שזו הייתה שמועה מהתקופה של קמור?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...