Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאצ'יה לודג'י 2016 1.2 - רעש מהמנוע - הייתכן שהלך המנוע?

dandan12
שימו לב! השרשור הזה בן 1561 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הרכב הוא דאצ'יה לודג'י 2016 1.2 טורבו בנזין, ידנית.

אז הרכב התחיל לעשות רעש. מן טרטור כזה שכנראה מגיע מהשרשרת טיימינג.

כנראה שהרעש היה כשבועיים לפחות לפני ששמנו לב והגענו למוסך.

במוסך הסתבר שגם נסענו איזה זמן לא ידוע על מעט מאוד שמן :-(:oops:

המוסכניק נראה די מתמצא ברכב, וגם התקשר לחברים בקרסו להתייעץ.

בהתחלה בדק אם החלפת השמן+פילטר משפרת את הרעש. היא לא שיפרה.

בשלב זה הניח שתדרש החלפת שרשרת. לאחר שיחה עם חבר מקרסו, אמר שזה יהיה בזבוז כסף כי זה לא יפתור את הבעיה.

החבר מקרסו הסביר לו שצריך שיפוץ מנוע או החלפה(במשומש מייבוא) - סדר גודל של 7K ש"ח :?

לשאלות שלי:

1. האם זה נשמע לכם סביר? האיש נראה מקצועי ואמין, אבל אולי מישהו פה מכיר דרך לפתור את הבעיה?
  2. אם בעצם גם ככה הלך המנוע, מדוע שלא "אגמור אותו" קודם, כלומר אסע עד שבאמת יתקלקל? כרגע הוא עובד סבבה. האם יש כאן אלמנט של בטיחות?
  3. על מה הייתם הולכים(בהנחה שהעלות דומה) - שיפוץ או מנוע מייבוא?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי נגמרה האחריות?

כמה ק"ם הרכב עבר?

לפני כמה זמן עשיתם טיפול אחרון?

מתי בדקתם שמן פעם אחרונה?

האם כל הטיפולים נעשו במוסך מורשה יבואן?

ואם כן טופל במורשה, ניסיתם לבקש השתתפות של "רצון טוב" מהיבואן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשרת טיימינג פנימית ממתכת ברגע שנהרסת עדיף כבר מנוע חדש

שלא נדבר על הרגע שהיא נשברת בכלל שוב דבר לא שווה בו [emoji1787]

השאלה אם זאת באמת השרשרת

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yossiaviel

מתי נגמרה האחריות? לפני חצי שנה

כמה ק"ם הרכב עבר? 66000

לפני כמה זמן עשיתם טיפול אחרון? עכשיו, אבל לא במורשה

מתי בדקתם שמן פעם אחרונה? לא מספיק קרוב

האם כל הטיפולים נעשו ב

מוסך מורשה

יבואן? חוץ מהאחרון...

ואם כן טופל במורשה, ניסיתם לבקש השתתפות של "רצון טוב" מהיבואן? לא רלוונטי כנראה

מאור30

לפי דברי המוסכניק החלפת השרשרת לא תועיל. משהו כמו שהרעש מגיע מזה שלחץ השמן במנוע ירד ולא מנזק לשרשרת עצמה.

Ethan Barker

לפי מה שהבנתי הנזק הוא כבר למנוע ולא לשרשרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את המנוע הזה אז יכול להיות שהוא באמת כל כך רגיש והנזק מגיע בשלב מאוד מוקדם כשהשרשרת מתארכת או המותחן נדפק(עדיין שום נורה לא נדלקה והרכב סוחב), אבל יכול להיות שהרכבת שרשרת חדשה + מותחן ואביזרים נלווים תפתור את הבעיה ללא החלפת מנוע.

אל תמשוך עם זה כי השרשרת לא תעמוד במאמצים והנזק באמת יהיה בלתי הפיך.

במצבך הייתי ניגש למוסך שמכיר את הדגם טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לך באיזה שמן השתמשו ובאיזה פילטר שמן בטיפול האחרון? קצת לא מיסתדר שייפול ככה סתם לחץ שמן במנוע כזה בתול שטופל כהלכה. הדאציות האלה נוסעות יופי יופי יותר מעשרות אלפי קילומטרים. בכל מיקרה כדאי לבדוק מדוע נפל לחץ שמן וכן לבחון את האופציה לטפל נקודתית בשרשרת ובמותחן ולראוץ שלא ניגרם נזק למיכלולי הבלוק כגון מייסבים, טלילים, רינגים וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמשוך עם זה כי השרשרת לא תעמוד במאמצים והנזק באמת יהיה בלתי הפיך.

במצבך הייתי ניגש למוסך שמכיר את הדגם טוב יותר.

הלכתי למוסך שהומלץ כאן בפורום, והוא גם התייעץ בנוסף... האם אתה/מישהו אחר כאן מכיר מוסך מומחה לרנו/דאצ'יה בחיפה או באיזור?

אגב, זה בדיוק הענין, שאם גם ככה המנוע ייגמר כדבריו, אין לי מה להפסיד מלמשוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מיקרה כדאי לבדוק מדוע נפל לחץ שמן וכן לבחון את האופציה לטפל נקודתית בשרשרת ובמותחן ולראוץ שלא ניגרם נזק למיכלולי הבלוק כגון מייסבים, טלילים, רינגים וכו...

הטיפול האחרון היה בחברת ליסינג לפני הרכישה. טיפלו במורשה.

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, בטעות לא שמתי לב שהיה מעט שמן, כלומר המנוע אכל שמן עד שהיה מעט מדי, וכנראה כך ירד הלחץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הזה ידוע כסובל מצריכת שמן גבוהה. היו מספר שרשורים בפורום בעבר וכן כתבות בחו"ל ואפילו בארץ:

https://cars.walla.co.il/item/3309489

אינני יודע עד כמה קרסו לוקחים אחריות על הנושא אבל בהחלט כדאי לבדוק זאת.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב היה ליסינג הוא טופל בחומרים הזולים ביותר וייתכן מאוד שקיימת גם בוצה שסתמה עם הזמן רשת השאיבה ולכן ירד לחץ השמן. לפני החלפת מנוע הייתי בודק את הכיוון הזה שומע כמובן עוד חוות דעת נקודתית אם רק להחליף השרשרת והמותחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא עקב מה באמת נשמע הרעש.

אם עקב חוסר שמן, ובצעו טיפולים בחברה, למרות שנגמרה תקופת האחריות נראה לי שיש פה קייס להשתתפות בעלויות מצידם. מה גם שהיו תקדימים בנושא כמדומני.

אם בכל זאת החשד נופל על השרשרת, לא הייתי מהמר על זה שהשרשרת עצמה התארכה. מדובר על שרשרת מסיבית יחסית וקשה לי להאמין שהתארכה באופן משמעותי בק"מ כל כך נמוך. הייתי בודק דווקא את המותחן שם.

אני אוהב לראות סירטוני סקירה על רכבים מרוסיה. הרכבים שם עובדים בתנאים הרבה יותר קשים משלנו, מה שמציף כל מיני בעיות ונקודות חולשה הרבה יותר מהר. כמו כן אנשים שם אוהבים להכנס לעובי הקורה בכל הקשור בטיפול ברכב. בכל אופן, ממה שזכור לי דיברו שם על מותחן שנוטה להתקע ואז כמובן השרשרת לא מתוחה מספיק ומרעישה.

אם היה חוסר שמן משמעותי אז לא הייתי בונה יותר מדי על הנושא של המותחן אבל שווה לבדוק.

מצאתי סירטון רלוונטי - לצערי ברוסית. ניתן לראות לגבי המותחן מדקה 2 בערך.

עריכה אחרונה על ידי deltaHF
התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1561 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...