Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקנות מכונית מעל המחירון

zohar1289
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רציתי לדעת האם הגיוני לקנות מכונית מעל המחירון בעקבות קמ נמוך ממוצע של 10K לשנה ובעקבות טיפולים במוסך מורשה של החברה וצמיגים חדשים יש לציין שהמחירון של האוטו הוא 20100 לפני שיקלול אחרי שיקלול נתונים המחירון עומד על 22900 והמוכר דורש 25000 בטענה ש"הוא יודע מה יש לו ביד" או ש"אני לא לחוץ למכור את האוטו" לפי מה שהבנתי קונים מכונית בכמה אחוזים פחות מהמחירון אבל המוכר טוען שזה בגלל שזה אוטו בן 12 שנה כבר אין ככ התייחסות למחירון מאזדה 6 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי איזה מחירון ביצעת שקלול? יד 2 או יצחק לוי?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה לשאלה שלך מאוד פשוטה, ולא משנה איזה רכב זה או איזו שנה הוא.

אתה, באופן טבעי, נכנסת לראיית מנהרה על האוטו הזה ומנסה להבין האם הוא שווה את מה שמבקשים, וכמובן שאין לך מושג, כי אין לך דרך לדעת.

השיטה היא לצאת טיפה החוצה ולהביט על זה ממבט גבוה יותר. תבדוק האם יש מכוניות מאותו דגם עם נתונים דומים, ומה המחירים שדורשים עליהן. אם יש עוד כאלה, ומבקשים עליהן פחות, אז לא שווה. אם יש ודורשים יותר, אז שווה. אם אין עוד כאלה ולאלה שעליהן דורשים מחירים דומים יש נתונים פחות טובים, שווה. בקיצור, אתה מבין.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי יד שתיים המוכר בעצמו אמר שהמחירון של האוטו 20000 שח מבדיקה של אופציות אחרות ראיתי שהקמ גבוהים יותר או קמ נמוך ויותר ידיים והמון מהאופציות יד ראשונה הייתה ליניסג או שכירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על רכב יפה, יד נמכה, פרטי גם ביד הראשונה, ק"מ סביר, תיעוד טיפולים מיום יציאה מהחברה, צבע תקין ולא דהוי, בלי שריטות, מצב פנימי תקין, מצב מכאני תקין בהחלט שווה לשלם כמה אלפים מעל המחירון.

אם אתה מחפש מציאות ועסקאות טובות, אל תקנה. אבל אם אתה מחפש רכב טוב לתקופה ארוכה והנ"ל באמת כזה, תנסה להוריד קצת ותקנה. ברוב המקרים להביא רכב פחות שמור למצב זהה יעלה הרבה יותר יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי אני מסכים איתך ולא מסכים. לפני כמעט 10 שנים ההורים רכשו פולו בת 4 מאישה מבוגרת עם 14000 ק"מ.

עד היום הפולו אצלם. אבל הם שילמו 2000 מעל המחירון. אנשים ביד 2 חיים בסרט, דורשים 10K מעל המחירון על רכב של 20K. נתקלתי גם ב 15K מעל המחירון ו 20K מעל המחירון ואומרים לך בטלפון שאין מה לדבר על המחיר הוא סופי בהחלט.

אם היו דורשים 2000-3000 מעל המחירון אני יכול להבין. אבל לדרוש 10K מראש ולומר שאין מה לדבר על המחיר, על יונדאי I20 למשל, טובה ככל שתהא, זה לא שווה. במחיר הזה שדורשים על I20 בת 6, שמורה ככל שתהא (לצורך העניין 12K מעל המחירון, שזה 37000 ש"ח) במחיר הזה אתה קונה מקראסו טרייד איזו קליאו ידנית נחמדה או רכב אחר ומקבל שנתיים אחריות ויישור קו, מה שבשוק הפרטי אין.

אני חושב שאם יש רכב ממש שווה, אז כן כדאי להתאמץ, השאלה מה הגבול ואם בחברות אתה יכול לרכוש רכב עם ק"מ נמוך יחסית ועם אחריות (למשל, יש בטרייד מוביל כרגע כמה מכוניות שיכולות להיכנס לך ב 20K עם ק"מ נמוך יחסית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה הבחור מבקש 2000 ש"ח מעל המחירון המשוקלל, לא 10000.

התייחסתי למקרה הספציפי, ברור שלא אשלם 10000 מעל על רכב שהמחירון שלו 25000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מה המחירון המשוקלל.

תחשוב עם עצמך האם יש אופציה עדיפה בשוק.

האם עדיף לך לרכוש רכב עם יד גבוהה יותר או ק"מ גבוה יותר או לא יודע מה בפחות.

אני אישית חושב כמו שאמרו לך - שעל רכב שמור עם נתונים טובים אני מוכן לשלם מעט יותר.

אני מעדיף לשלם 25 על אוטו שמור עם נתונים טובים מאשר 20 על רכב מוזנח.

5 אלף הם שווי ערך לביקור אחד גדול במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם נקאמיצי ובוקי, הפער לא גדול ממש.

חבר קנה מזדה 6 שנת 2010 עם 160 אלף ב20 אלף שח, אבל כבר כשהגיע אליי ראיתי שיש כמה תקלות (שמסתכמות בקושי באלפיה אבל עדיין).

את הרכב הקודם שלי מכרתי פי 2 ממחירון (10.5 לעומת 5000 שקל שהיה שווה בשוק) כי הוא באמת היה במצב טוב, אבל לא, בלי קמז נמוך ואפילו היה השכרה בעבר.. והיה מי שבא ושילם.

את הרכב הנוכחי של אבא שלי קנינו משכן אז זו לא חוכמה, אבל המחירון היה 33 אלף והוא ביקש 36, בסוף לחצנו ידיים ב30 אלף שקל (מדובר בsx4 עם נסועה של פחות מ5000 קמ בשנה), מאמין שהוא עדיין היה מוכר מעל המחירון בשוק הרחב.

לסיכום : לרכבי מנהלים האלו אין הרבה שוק כמשומשים מזדקנים, מהשנתון הזה המחיר צונח עוד יותר.. אז אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב שנה שנה וחצי לדעתי העסקה לא שווה כי תאבד כנראה הרבה עד המכירה (אלא אם תהיה עקשן כמו המוכר הנוכחי ותחכה לקונה נלהב).

אם אתה מתכוון להשתמש ברכב לפחות ל3 שנים, לא יודע מה ההתלבטות, מדובר בכסף קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה עניין של רכב מנהלים או רגיל,

לטווח ארוך (אפילו מעל שנתיים) יש לדעתי ערך בלשלם מעל המחירון לרכב שמור (שגם נראה טוב פנימית וחיצונית), כמעט תמיד זה "מחזיר את עצמו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב נפוץ כמו מאזדה לא הייתי משלם גם מחיר קרוב למחירון.

לעומת זאת לרכב שיש ממנו יחידות בודדות הייתי שוקל לשלם מעל.

בסופו של דבר ההחלטה היא שלך, האם אתה מוכן להסתכן בלאבד כמה אלפים טובים כשנהג רנדומלי יעשה לך טוטאלוס מאחורה בזמן עמידה ברמזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכונית יד שניה, בניגוד למוצרים אחרים, יש מעל המוכרים שוט שהם מתעלמים ממנו כשהם ניגשים לניהול מו"מ, לשוט הזה קוראים יצחק לוי שכידוע רק לעיתים נדירות מעלה מחירים אחת לחודש, בדרך כלל להיפך. השוט הזה צריך להזכיר להם שמכירה צריכה להיעשות מהר ככל האפשר. התפקיד הכי חשוב של הקונה הוא להזכיר למוכרים את קיומו של השוט הזה. כל זה כמובן בהסתייגות של מכוניות נישה נדירות, ככל שאני יודע מזדה 6 עוד לא שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלם מעל המחירון זה עניין פסיכולוגי נטו

אני חיפשתי רכב ידני, אירופאי משנה יחסית מתקדמת ומשפחתית והייתי מוכן לשלם מעל המחירון כי הם די נדירים, בסוף שילמתי פחות אבל מראש אמרתי לעצמי שאני מוכן.

והיה לי די ברור שכל פספוס של רכב יאריך את החיפוש שלי בעוד מספר שבועות

נכון שבטווח הארוך אתה יכול לסרב לשלם והמחיר יירד במהלך הזמן, אבל כנראה שאת הרכב הספציפי הזה אתה תפספס.

לא מודע לשוק של מאזדה 6, אבל אם אתה משוכנע שלא חסרים רכבים כאלה לטעמך(מבחינת נתונים ומחיר) ולא השלמת על הרעיון של לשלם מעל המחירון - דלג לרכב הבא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כשאדם קונה רכב לשימושו האישי ול למטרות סחר, אם הרכב במצב טוב לגילו, 2000 ש"ח לפה או לשם לא ישנו דבר. זה עניין של תחושה אישיתולא מעבר לזה. אדם ירגיש פראייר אם הוא רכש מעל המחירון, וירגיש שהוא דפק את כל העולם ואשתו אם הוא קנה מתחת למחירון. תכלס בהפרש הנתון מדובר על משהו חסר משמעות לחלוטין. גם חסכון בבלבול מח שווה כסף.

בשורה התחתונה נשאלת השאלה האם יש משהו מאחורי דבריו של הבעלים והרכב במצב טוב לגילו, או שלא.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם אני קניתי מעל המחירון בזמנו. אבל הרכב היה כמעט מושלם, עם הסטוריה מסודרת מהיום הראשון על הכביש, מטופל במקום עם שם טוב בתחומו ובעלים ישר.

לי זה שווה. אבל כל אחד מחליט לעצמו ולדעתי זה תלוי גם בכמה רכבים כאלו זמינים למכירה באותו זמן.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...