Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע - תוקף אחסנה

igor8s
שימו לב! השרשור הזה בן 1553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם לשמן יש תוקף ? יש לי שמן בג'ריקן מקורי שנשמר במסחן משהו כמו שנתיים - האם ניתן להשתמש בו ?

מדובר בשמן שנשאר מאחד הטיפולים שעשיתי בעבר - כלומר , ג'ריקן נפתח , אחרי הטיפול נשאר בו משהו כמו חצי-ליטר או קצת יותר של שמן ששמרתי במחסן ...

האם בטוח להשתמש בו ?

עריכה אחרונה על ידי igor8s
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן פתוח מאבד המון מהתכונות שלו, אפילו אחרי שנה או פחות.

ברוב השמנים כיום יש תוספים שונים ומשונים ששומרים על השמן ושומרים על החלקים הנעים במנוע בנוסף לשמן, כך שאם אתה עושה טיפול והחלפת מסנן שמן כדאי לקנות חדש ולפתוח ג'ריקן חדש.

אם זה אך ורק להגיע לקו full של המדיד בגלל שהשמן ירד מהמפלס הרצוי עד הטיפול הקרוב אז אפשר...

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם היחידה שראיתי התייחסות לתוקף שמן מנוע שמצויין על האריזה, זה היה 5 שנים.

אני לא רואה הבדל בין שמן בגלון חדש שלא נפתח לבין שמן שנפתח, השתמשו בחצי גלון ונסגר. גם השמן החדש לא סגור באריזת וואקום.

אני משתמש להוספה בשמן שנקנה לפני יותר מ 3 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי מיותר להחזיק סתם שמן, קונים שצריך...

בכל מקרה שמן זה שמן ותמיד זה עדיף מאשר שיהיה קצת שמן במנוע.

אבל אם כבר עושים טיפול אז עושים ב100 אחוז ולא 50 אחוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי מיותר להחזיק סתם שמן, קונים שצריך...

נגיד שבמנוע שלך צריך 3.5 או 4 ליטר שמן אבל הוא נמכר בגלון 5 ליטר.

אחרי כל טיפול אתה נשאר עם עודף, מה אתה ממליץ, לזרוק את זה או לשמור ואז את הטיפול הרביעי לעשות "בחינם" עם השמן שנשאר משלושה טיפולים קודמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד שבמנוע שלך צריך 3.5 או 4 ליטר שמן אבל הוא נמכר בגלון 5 ליטר.

אחרי כל טיפול אתה נשאר עם עודף, מה אתה ממליץ, לזרוק את זה או לשמור ואז את הטיפול הרביעי לעשות "בחינם" עם השמן שנשאר משלושה טיפולים קודמים?

בדיוק המצב שלי כרגע. עגרתי שמן מכמה טיפולים ואני חושב אם להשתמש בו או למקרי חירום של חוסר שמן.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אמרתי אפשר להשתמש רק לקחת בחשבון שהוא איבד מהערכים שלו.

אפשר להוסיף אותו כי שמן זה שמן.

השמן לא איבד שום דבר מהערכים שלו אשר עלולים לפגוע במנוע.

בהחלט ניתן להשתמש איתו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Engine oils have an expiry date after which the performance levels that they offer can no longer be guaranteed. The high heat and stress of operation for thousands of miles can actually oxidize the oil, causing it to thicken and lose its ability to move around your engine - Elf

אם תעבור קצת ותראה שיש בדיקות מעבדה ומוכיחות.

לא צריך להתווכח פשוט להחליף חדש

ולהשתמש בישן למילוי מפלס במהלך שימוש ברכב עד הטיפול הבא.

שווה לעיין בנוסף ולקרוא ולהעמיק. https://www.machinerylubrication.com/Read/30722/engine-oil-additives

עריכה אחרונה על ידי Ethan Barker
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Engine oils have an expiry date after which the performance levels that they offer can no longer be guaranteed.

כיסוי תחת מקובל אצל כול ייצרני השמנים.

מטעמי שמירה על סביבה ירוקה ופחות זיהום סביבתי רצוי להשתמש בשמן קיים ולא לזרוק אותו גם לא למקומות המיועדים לכך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Engine oils have an expiry date after which the performance levels that they offer can no longer be guaranteed. The high heat and stress of operation for thousands of miles can actually oxidize the oil, causing it to thicken and lose its ability to move around your engine - Elf

למה אתה מביא מידע חלקי ולא מצטט את הכל ?

Engine oils have an expiry date after which the performance levels that they offer can no longer be guaranteed. The high heat and stress of operation for thousands of miles can actually oxidize the oil, causing it to thicken and lose its ability to move around your engine. Additionally, the contaminant-bearing part of oil will become less effective as it continues to pick up more and more engine debris. Get it changed regularly to make sure that doesn’t happen.

You are probably wondering if you can still use cans of oil which seems old: the oil is usable as long as it is sealed, stored in a cool dry location and no water or dirt has gotten in the bottles

Under optimal conditions (stored in the original, unopened containers at moderate temperatures), motor oil usually remains stable for an extended period of time. There should not be deposits on the bottom of the container. You cannot redissolve the deposits by simply shaking the container. The oil has to be replaced.

That said, an engine oil’s properties are best if it is used within two years. After that, we recommend replacing the oil.

Don’t put the old oil in the trash. Oil should be recycled.

ExxonMobil recommends a five-year maximum shelf life for engine oils, including Mobil 1™ synthetic motor oil.

(הערה לנ'"ל: כשהוא סגור באריזתו המקורי ולא נפתח מעולם).

הרבה מאוד יצרנים אחרים אומרים ששמן מנוע שמוחזק בתנאים טובים יכול להישאר באריזות המקורית *שנים*.

יש כאלה שאומרים שצריך לנער את מיכל השמן ע"מ לערבב מחדש תוספים שאולי שקעו עם הזמן בתחתית המיכל (מתוך האתר של Valvoline:

we advise you shake the container before use to blend any additives that may have settled.)

​איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העודפים של השמנים שנשארים לי אני תורם לארגון ידידים לטובת החילוצים שלהם.

חבר׳ה מקסימים מצווה והנאה

Sent from my iPhone using Tapatalk

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...