Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סנן מים בכניסה לדירה

Big Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גרתי כארבעה חודשים בחצי שנה האחרונה בצפון רמת הגולן, ומי הברז שם הם מי נביעה.

כמות האבנית - אפס. נאדה. כל קומקום, גם בן שנתיים, נראה כאילו רק יצא מהאריזה.

איך זה מסתדר עם האמירה שלך?

לא בקטע של לסתור, זה היה תמוה לי כבר אז ואני באמת מנסה למצוא הסבר הגיוני.

למיטב הבנתי, מערבבים את כל סוגי המים (מהבארות, כנרת, מותפלים וכד') ומזרימים את כולם אל המערכת הארצית.

מהאתר של רשות המים.

2. איכות המים – המים המותפלים הינם באיכות מצוינת ורובם נמהלים במערכת הארצית ע"י מי המוביל וע"י מי בארות. כתוצאה מכך, איכות המים בבית עולה משמעותית דבר הגורם לשיפור גם בקולחים המשמשים להשקיית החקלאות ובמי התהום. המים המותפלים הם מים רכים התורמים גם להפחתת האבנית במים.

http://www.water.gov.il/Hebrew/Planning-and-Development/Desalination/Pages/default.aspx?P=print

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

400 אם אני לא טועה זה בטווח של המים המותפלים. אצלי באזור יש 850+, אני גר בבית שאן ואצלנו בוודאות המים הם מים טבעיים.

בהקשר של השרשור, אשמח לקבל המלצה על מסנן מכני, חלודה\חול ודברים כאלו.

400ppm נחשבים למים קשים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרתי כארבעה חודשים בחצי שנה האחרונה בצפון רמת הגולן, ומי הברז שם הם מי נביעה.

כמות האבנית - אפס. נאדה. כל קומקום, גם בן שנתיים, נראה כאילו רק יצא מהאריזה.

איך זה מסתדר עם האמירה שלך?

לא בקטע של לסתור, זה היה תמוה לי כבר אז ואני באמת מנסה למצוא הסבר הגיוני.

אני לא מומחה, אבל אדמה בזלתית כנראה משחררת פחות סידן. באיזור ירושלים למשל, סלע גירי גורם למים עתירי סידן.
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון, אתה לא יודע מה איכות המים שאתה מקבל. וגם לא תדע אם לא תבדוק לפחות מוליכות חשמלית במים. הסיבה לכך היא שמים מותפלים הם חסרי מלחים כמעט לחלוטין (ומכאן המוליכות הנמוכה) ואחרי שהיתה תביעה של חקלאי מול מקורות בגלל נזק לגידול, מקורות לא מוכנה להתחייב מה איכות המים שתקבל.

בכל מקרה, לסינון חלודה וכיוב, סנן פשוט יספיק.

לסינון אבנית, אני ממליץ להתקין סנן סיליפוס בכניסה לדוד חימום (בוילר). למרות שהסיליפוס נחשב לבטוח, לא מומלץ לשתות את החומר.

מעבר לליכלוך הנובע מהצנרת הישנה המים בארץ באיכות טובה מאוד.

הערת אגב, אם ווידאת שיש לך מים מותפלים בברז, מומלץ להתחיל לצרוך מגנזיום. החוסר ביסוד זה הוא החיסרון היחיד של המים האלה. רק סידן מתוסף למים ע"י מכון ההתפלה.

בהצלחה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגנזיום הוא הכי מדובר בהקשר של מים מותפלים (אולי כי חלק ניכר מצריכת המגנזיום היא דרך מי השתייה) אבל לא רק. גם סידן (כן, כן, אותה אבנית) הוא מינרל חשוב, וגם יוד. כדאי להשלים אותם בתזונה מתאימה או בטבליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סידן מכון ההתפלה מוסיף.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי מפגר לשים סילפוס בסנן שמגיע לכל הבית ואז לשתות עוד תוספים.

אתה גם צריך לשתות עוד תוספים וגם אתה שותה את הסילפוס הזה.

אפשר לשים רק למכונת כביסה ולדוד, בקומקום תשים מלח לימון.

עכשיו אני חושב אם צריך סנן מכאני בכניסה לבית או שזה מיותר.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי מפגר לשים סילפוס בסנן שמגיע לכל הבית ואז לשתות עוד תוספים.

אתה גם צריך לשתות עוד תוספים וגם אתה שותה את הסילפוס הזה.

אפשר לשים רק למכונת כביסה ולדוד, בקומקום תשים מלח לימון.

עכשיו אני חושב אם צריך סנן מכאני בכניסה לבית או שזה מיותר.

בעייני, מיותר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...