Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

DSP תקציבי - בעיקר כי אין ברירה, אם אני רוצה שמע איכותי - קיים?

XVSTI
שימו לב! השרשור הזה בן 1530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמאס לי מאיכות השמע הנוכחית ברכב שלי, ובא לי לשדרג.

הבעיה היא שיחידת הראש אחראית לעוד מערכות ברכב חוץ מהשמע (מצב מערכת המיזוג למשל), בנוסף לכך, אחרי מספיק התקנות סטנדרטיות (קומפוננט קדמי וסאב בגישור, במקרה הטוב עם החלפה של יחידת הראש ובמקרה הפחות טוב, שימוש במנחתים), אני רוצה לנסות משהו שונה הפעם.

מדי פעם (לפחות בעבר), היו צצים פה פוסטים על bit 1 ועוד כל מיני פרוססורים (DSP, זה אותו דבר?), שתמיד הראו אפשרויות כוונון ושיפור סאונד שלא ניתן למצוא ביחידות ראש, בטח לא סטנדרטיות.

העניין הוא שזה עניין של כמה אלפי שקלים טובים רק לפרוססור, ולזה צריך לשדך גם מגבר, סט רמקולים וסאב.

אני רוצה (לפעם הראשונה לפחות), להתחיל את העניין על הצד הזול של הסקאלה.

מכירים משהו מעניין?

(פתוח להזמנה מחו"ל / יד 2 וכו').

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום כמעט בכל המערכות של פיוניר קנווד אלפיין יש אופציה לשלוט במזגן, תקלות מחשב רכב ועוד..המערכת פשוט מתחברת למחשב רכב ושולטת בהכל כרגיל.

בכל מקרה הפיונייר הוא 13 בנד ככה שלא יודע כמה אפשר לקרוא לו dsp הוא לוקח 31 בנד וממיר אותם ל13 - טריק שיווקי שקר כלשהו זה לא 31 בנד.

תנסה את הרוקפורד DSR1.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש את הDSP החדש של DAYTON AUDIO - מחיר מגוחך בשביל פרוססור מאוד מעניין.

ויש לו גם אפשרות לתמוך בBT ובUSB.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את המכשיר הנ"ל של פיוניר

זה DSP תקציבי שמיועד במיוחד לעבודה עם מערכות OEM.

https://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Amplifiers/Sound+Processors/DEQ-S1000A

ראיתי אותו באחד החיפושים שלי, לדעתי הוא בסיסי מדי ממה שהצלחתי להבין, מה גם שלפי מה שהבנתי, הוא ניתן לשליטה רק דרך הסלולרי.

אני פחות אוהב מכשירים כאלה (שבשם הקדמה / גימיק ניתנים לשליטה דרך אפליקציות בלבד).

תקן אותי כמובן אם אני טועה.

היום כמעט בכל המערכות של פיוניר קנווד אלפיין יש אופציה לשלוט במזגן, תקלות מחשב רכב ועוד..המערכת פשוט מתחברת למחשב רכב ושולטת בהכל כרגיל.

בכל מקרה הפיונייר הוא 13 בנד ככה שלא יודע כמה אפשר לקרוא לו dsp הוא לוקח 31 בנד וממיר אותם ל13 - טריק שיווקי שקר כלשהו זה לא 31 בנד.

תנסה את הרוקפורד DSR1.

עם כל הכבוד ליחידות הראש שמתחברות למחשבי הרכב, זה לא אותו דבר.

(אצלי למשל היחידה גם שולטת על התאורה (כמה זמן היא תידלק, מתי וכו'), על נעילת הדלתות ועוד כמה אופציות שאני לא זוכר עכשיו).

וגם אם יש יחידת ראש שמסוגלת להגיע לרמת הטמעה גבוהה כזאת, היא אף פעם לא תשב בצורה טובה כל כך כמו המקורי.

לכן, אני פונה לעולם ה DSP.

לגבי הרוקפורד, בדקתי קצת באתר שלהם והוא אכן נראה לא רע בכלל, (לא שאני מבין גדול במה שכתוב שם - אני אשמח אם תעזרו לי להיכנס לעולם הזה.

תחפש את הDSP החדש של DAYTON AUDIO - מחיר מגוחך בשביל פרוססור מאוד מעניין.

ויש לו גם אפשרות לתמוך בBT ובUSB.

תודה רבה על ההצעה הזו.

באמת נראה מחיר טוב יחסית למה שמקובל ב"עולם" הזה.

אבל, לא הצלחתי למצוא נתונים טכניים שלו, חוץ ממדריך משתמש באתר צד שלישי וביקורות מאוד מעורבות באמזון.

יש לך נסיון איתו? תוכל להרחיב עליו קצת?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל,

מה התצורה של המערכת שאתה מתכנן?

על איזה רכב מדובר? (רכב עם 4 יציאות או משהו מורכב יותר, 6 ומעלה, או אפילו מגבר מקורי, ואולי חייב את פונקציית הsumming)

כמה יציאות אתה צריך מהdsp? האם מספיק 6?

האם יש סנטר ברכב? וכו...

יש עוד הרבה שאלות שלא נשאלו,

קצת פרטים יעזרו לנו לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, לא בדיוק תכננתי מה להגביר, אין באמת תקציב מוגדר ו/או רכיבים קיימים.

זה מעין גישוש לפני כניסה לתוך העולם הזה.

נתחיל עם אחד, Golf MK6.

אחרי שנראה איך התוצאה נשמעת, אפתח נושא חדש על הרכב השני.

כשאתה אומר יציאות, אתה מתכוון לאלמנטים שאני רוצה להגביר?

אם כן, שני הרמקולים הקידמיים יוגברו בוודאות, וכמובן גם סאב.

יהיה מאוד נחמד להגביר גם את האחוריים ולשלוט בהם כמובן, אבל זה לא חובה (ואני מניח שיקפיץ את המחיר של ה DSP).

בהתקנות הרגילות תמיד הייתי משתמש במגבר 4 ערוצים, מחבר את שני הקדמיים (על ההפרדה בין התדרים של הוופר לטוויטר, היה אחראי הקרוסאובר שבא עם הסט, ואת הסאב מגשר על האחוריים וחותך אותו דרך המגבר (LPFׂׂׂ).

הרמקולים האחוריים הוגברו מיחידת הראש.

לא חושב שיש מגבר מקורי בגולף לצורך העניין, אין (כרגע) גם שום חיישן מקורי שיכול (או צריך) להתריע דרך המערכת, אם כי מאוד יכול להיות שיתווסף בהמשך.

מהמעט שהצלחתי להבין, ב DSP זה עניין שונה בתכלית: כל אלמנט מחובר אל המכשיר ישירות וניתן לשליטה פרטנית (מה שמייתר בעצם את ה Crossover - או שאני טועה?)

לפי מה שספרתי, אם אני משתמש בקרוסאובר שיגיע עם הסט הקדמי, שישה ערוצים יספיקו לי לקדמיים, אחוריים וסאב, נכון?

או לחילופין, קדמיים עם שליטה נפרדת בטוויטר ובוופר וסאב.

אני מאוד מקווה שלא עשיתי בלאגן מהכל פה, ובכל מקרה, אשמח לקצת כיוון.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSP זה לא עניין שונה בתכלית.

אתה יכול לעבוד חיתוכים פסיבי {עם הקרוס הפסיבי של הקומפוננט ועם 2 ערוצי הגברה}

או אקטיבי עם 4 ערוצי הגברה על הקומפוננט זה נכון.

אבל אם אתה מחפש DSP תקציבי ,הגיוני שגם שאר המערכת היא תקציבית.

ולכן הגיוני שתעבוד פסיבי ,הקרוס פחות רלוונטי מה שמשנה זה שאתה מקבל ליין דרייבר

למגברים ,אקולייזר ,ותיקוני זמנים ,זה מספיק כדי להרכיב מערכת בסיסית טובה מאוד.

הרעיון של שליטה מאפליקציה

הוא רעיון טוב עם ממשק ידידותי למשתמש.

ראיתי את הפיוניר בחול ב 170 דולר {תעשה סקר שוק}

תוסיף זוג קומפוננטים קדמי-אחורי {אם זה מה שאתה אוהב}

תוסיף סאב בסיסי טוב

תוסיף 5 ערוצי הגברה

_________

ויש לך מערכת בסיסית טובה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה צריך לעשות קודם זה -

להבין מה התקציב הריאלי שלך.

להבין מה ואיך אתה מתכוון להגביר.

הסט הקידמי שלך - מדובר בסט שני חלקים? שלושה חלקים? (מידבאס+טוויטר או מידבאס+מיריינג'+טוויטר) והאם אתה מתכוון להגביר אותם אקטיבית - כלומר כל רכיב על ערוץ במגבר משלו או שסט רמקולים מחובר דרך קרוס אובר לערוץ במגבר שלו?

וכנ"ל לגבי הסט האחורי.

הסאב וופר כנראה יקח לך או ערוץ הגברה בודד של מגבר מונו - או זוג ערוצים בגישור של מגבר רב ערוצי - בין עם 2 ערוצים או 4 תלוי בתצורת המגברים שלך.

כמו שזה נשמע לי ממך - הייתי הולך על פרוססור עם 8-9 יציאות במקום 5-6

לגבי הדייטון - אני בטוח שהביקורות מעורבות ולצערי אין לי ניסיון לאמר לך אם הן נובעות מחוסר ידע\הבנה של אנשים בלכוון סף רגישות של גיין או אם באמת יש לדבר הזה רצפת רעש נמוכה להחריד בכל הטווח האנלוגי שלו.

רמז - יש לו אפשרות לעבוד בBT

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BIT 10 הוא פרוססור בעל 5 יציאות ואין לו כניסה דיגיטלית אלא אם כן קנית BIT 10D - לקחת את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSP זה לא עניין שונה בתכלית.

אתה יכול לעבוד חיתוכים פסיבי {עם הקרוס הפסיבי של הקומפוננט ועם 2 ערוצי הגברה}

או אקטיבי עם 4 ערוצי הגברה על הקומפוננט זה נכון.

אבל אם אתה מחפש DSP תקציבי ,הגיוני שגם שאר המערכת היא תקציבית.

ולכן הגיוני שתעבוד פסיבי ,הקרוס פחות רלוונטי מה שמשנה זה שאתה מקבל ליין דרייבר

למגברים ,אקולייזר ,ותיקוני זמנים ,זה מספיק כדי להרכיב מערכת בסיסית טובה מאוד.

הרעיון של שליטה מאפליקציה

הוא רעיון טוב עם ממשק ידידותי למשתמש.

ראיתי את הפיוניר בחול ב 170 דולר {תעשה סקר שוק}

תוסיף זוג קומפוננטים קדמי-אחורי {אם זה מה שאתה אוהב}

תוסיף סאב בסיסי טוב

תוסיף 5 ערוצי הגברה

_________

ויש לך מערכת בסיסית טובה מאוד.

האמת שכתבת בדיוק מה שאני מחפש.

מערכת בסיסית, זוג קומפוננט קדמי (אחורי אני לא בטוח, פשוט סתם רעיון שקפץ - בהתקנה רגילה, לא הייתי מחליף אפילו את הרמקולים שבאים עם הרכב), וסאב.

רק שהפעם, בניגוד לעבר, אני רוצה (או צריך) לעבוד עם DSP.

ראיתי שרוב ה DSP התקציביים הם 50W אאל"ט - לא שונה בהרבה מההספק של יחידת הראש עצמה.

זה אומר שאני צריך לשרשר מגבר לכל הסיפור הזה?

מה שאתה צריך לעשות קודם זה -

להבין מה התקציב הריאלי שלך.

אין כזה.

כי לא תכננתי את המערכת כולה עדיין.

בוא נצא מנקודת הנחה שאני לא מחפש SQ ברמה תחרותית, או סאונד ברמה מחרישת אוזניים.

בוא נצא מנקודת הנחה שהתקציב הוא הנמוך ביותר האפשרי לרכיבים מחברות מוכרות ו/או חברות שאיכות המוצרים שלהם ידועה

(כך שמגבר לינגלונג 2500W ב 20$ זה לא מה שאני מחפש).

להבין מה ואיך אתה מתכוון להגביר.

הסט הקידמי שלך - מדובר בסט שני חלקים? שלושה חלקים? (מידבאס+טוויטר או מידבאס+מיריינג'+טוויטר) והאם אתה מתכוון להגביר אותם אקטיבית - כלומר כל רכיב על ערוץ במגבר משלו או שסט רמקולים מחובר דרך קרוס אובר לערוץ במגבר שלו?

סט הקומפוננט הקדמי (כנראה מורל, הכי אהבתי אותם מכל מה שיצא לי להתקין עד עכשיו).

אני לא זוכר דגמים, אבל כולם היו מהסדרה התקציבית (JBL /HERTZ), למעט המורל שהיו מהסדרה הבינונית שלהם.

אני חושב כמובן ללכת באותו הקו הזה ולא להשתגע כרגע עם 3way ובניה של פודים מקוסטמים או התקנה של וופרים 8 אינץ' בדלתות (:lol:).

אלך עם עצתו של - AUDIO KING ואעבוד איתם בחיתוך פסיבי (בעזרת הקרוסאובר שיגיע איתם - בשלב ראשון).

וכנ"ל לגבי הסט האחורי.

כאן, אני בהתלבטות.

זה בעצם הרכב הראשון עד כה שאני שוקל להגביר גם את הסט האחורי.

בעיקר בגלל המבנה הלא סטנדרטי שם ושהכל שם מוכן לזה.

יש מצב שאשאיר את זה כרגע סטוק, ואגביר בהמשך, אחרי שאראה איך יוצא כל העניין עם ה - DSP (אני ללא מכיר את זה, ולא יודע למה לצפות בעניין הזה).

אז אולי כדאי באמת להתכונן מראש ולקחת DSP עם מספיק ערוצים.

הסאב וופר כנראה יקח לך או ערוץ הגברה בודד של מגבר מונו - או זוג ערוצים בגישור של מגבר רב ערוצי - בין עם 2 ערוצים או 4 תלוי בתצורת המגברים שלך.

הסאב בכל מקרה יחובר למגבר חיצוני.

לדעתי, בשלב ראשוני מגבר ארבעה ערוצים שיהיה אחראי להגברה של הקדמי ושל הסאב בגישור, ובהמשך אצרף מונו שיהיה יעודי בשבילו ואשתמש במגבר הראשון להגברה של הקדמי והאחורי יחד.

(האם זו תצורה ריאלית?)

כמו שזה נשמע לי ממך - הייתי הולך על פרוססור עם 8-9 יציאות במקום 5-6

מה זה אומר בעצם מבחינת המחיר?

מה ההפרש בין DSP של 5-6 ערוצים לאחד עם 8-9?

לגבי הדייטון - אני בטוח שהביקורות מעורבות ולצערי אין לי ניסיון לאמר לך אם הן נובעות מחוסר ידע\הבנה של אנשים בלכוון סף רגישות של גיין או אם באמת יש לדבר הזה רצפת רעש נמוכה להחריד בכל הטווח האנלוגי שלו.

רמז - יש לו אפשרות לעבוד ב BT

תמיכה ב BT (אם אתה מתכוון להזרמה של אודיו), בהחלט תועיל בשלב ראשון שכן כרגע המערכת המקורית מציגה תמיכה ב AUX בלבד.

בהמשך אני מתעתד לשדרג אותה לתואמת מקור עם אפשרות ל Carplay (משהו כזה).

תשובות בכחול.

ותודה לכולכם על המענה והעזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקציב

תקציב זה תקציב - זה סכום, נתון.

מה תעשה איתו זה כבר סיפור אחר - תן לי 10K שקלים ואני יכול מצד אחד לשדרג אצלי את הDSP וההגברה + סלון עור + ריפוד גג מחדש והתקנת מרזבים חדשים לסאן רוף.

או שאני יכול לקחת את אותה העשיריה ולנעול דיפרנציאלים קדימה-אחורה.

או שאני יכול לחסוך את העשיריה הזו או שאני יכול להשקיע אותה בארבעת הקירות של הדירה ולסלק מהמשכנתא.

זה תקציב - זה ביטוי ליכולת הכלכלית שלך כרגע להשקיע במשהו.

רכיבים - הגברה ורמקולים

כן יש לי בעבורך ה-מ-ו-ן בשורות טובות

קודם כל מגברים אתה יכול לקנות יד 2 - בהשקעה של פחות מאלפיה אפילו אתה יכול למצוא מגברי 4 ערוצים חביבים + מונובלוק ואני מדבר על ציודים טובים סה"כ

למען האמת ראיתי לא מזמן פרסום על מגבר חמישה ערוצים חדש של פיוניר באמאזון ב200 דולר והמשלוח חינם!

לגבי רמקולים - אתה דווקא ממש לא חייב ללכת על סטים ממותגים מוכרים לרכב - יש אתרים נפלאים כמו מדיסאונד, פארטס אקספרס וכן גם אמאזון שהם מוכרים גם שם

רכיבים כמו - ויפה XT25 שהם טוויטרים פשוט נפלאים במחיר מגוחך של 25-30 דולרים ליחידה סתם דוגמא.

אתה רוצה ללכת לכוון של 2.5 חלקים? תנסה MICCA COVO-S - קניתי זוג כאלו ב40 דולרים ואני משתמש באחד כזה כרמקול סנטר בסובארו - פשוט מדהימים ואתה מרוויח כאן מידריינג' + טוויטר במכה אחת עם קרוס אובר ביניהם - סתם, דוגמא

בקיצור השמיים הם הגבול בתקציב זעום!

וברגע שיש לך DSP

זה כבר בטל בשישים שרוב הציוד שלך הוא מיין סטרים או אפילו LOW END - יש לך את היכולת לכוון אותו ולהוציא ממנו תוצאת

HIGH END

מדהים מה אפשר לעשות היום עם ערוץ הגברה של 35 וואט אם אתה רק בוחר ברכיב שהוא מסוגל לנצל. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך כאן - דוגמא למגבר נפלא מבית DLS שיכול להגביר לך סט קידמי + סאב וופר צנוע ונציל:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?684390-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%A7-%D7%A4%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A8-%D7%95DLS-3-%D7%A2%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום לאחר משחקים מרובים עם המכשיר הזה היכולת שלו להשתלב במערכת סטוק לא פחות ממדהימה.

https://mosconi-system.it/product/gladen-pico-812-dsp/

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

HU: Pioneer AVH-Z5050BT + Mosconi AMAS-LD4C DSP: Mosconi Gladen 6to8 AEROSPACE Amp1: Mosconi AS200.4 Amp2: Mosconi AS100.4 Front: Gladen AEROSPACE 165.3 ACTIVE Sub: DOUBLE Gladen Zero Pro 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...