Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכישת רכב עד 15K

ofekwac11
שימו לב! השרשור הזה בן 1544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אשמח לעזרתכם בהתלבטות בעניין הזה.

אני בן 21. (עם רשיון 4 שנים)

עד לא מזמן הייתה לי שברולט קרוז 2011 אבל בגלל עניין משפחתי נאלצתי למכור.

כעת מחפש רכב עד 15 אלף ואולי טיפה יותר

השברולט הייתה מאוד נוחה ויחסית מפנקת אבל הגיר המעצבן וצריכת הדלק לא מצאו חן בעיני כל כך.

אני לא מעוניין ברכב מיני אלא בסופר מיני או משפחתית ובכל מקרה עדיפות ל5 דלתות.

הנסועה השנתית שלי לא תעבור את ה10K.

סיטרואן C4 משנת 2012/13 קורצת לי בגלל המחיר ובגלל שקראתי שאין לה בעיות מיוחדות (1.6 הרגיל לא THP)

אך עדיין מדובר בסיטרואן עם לפחות 120 אלף קמ...

האם שווה לקחת את הסיכון?

*לדעתי מדובר לרוב גם על רכבים מליסינג

בנוסף אני גם משער שעלות הטיפולים גבוהה יותר - תקנו אותי אם אני טועה...

מצד שני - אולי עדיף לרדת בשנתון ולקנות יפנית (ל2007-2009)

ומה לגבי פורד פיאסטה? לא יפנית אבל אולי בסדר?

*כרגע אני לא יודע כמה זמן ארצה להחזיק את הרכב

אשמח להצעות!

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייהטסו סיריון תתאים לך בול.

לגבי הC4, להורים שלי יש את הרכב, רכב נחמד מאוד רק קח בחשבון שהשוק שלו חלש מאוד.

גם צריכת הדלק לא משהו בכלל, בסביבות ה1-10

(Daihatsu Sirion 07 (SOLD

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאסטה כדי לרכוש עם מנוע 1.4 ולא עם 1.6 בעל תיבה בעייתית.

הרכב בעל 7 כריות אוויר, איכות חומרים טובה, מנוע 1.4 סביר עם צריכת דלק בינונית.

הייתי בוק מזדה 2 עדיפות לרמת איבזור דינמיק, יכול להיןת שתצטרך להוסיף מעט לרמת איבזור הבכירה, היא לא רק מאובזרת אלא גם בטיחותית יותר עם 6 כריות אוויר לעןמת 2 באקטיב.

סוויפט גם אופציה, הוא ביחד עם המזדה בין הזריזות באותם שנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעוזרים

אז ככה:

סיריון וסוויפט- לא מתחבר

מאזדה 2- לא בתקציב

פיאסטה - אולי

מה אתם אומרים על סובארו B3 2008? עולה מעט יחסית ונראית טוב. כמה נוראית צריכת הדלק?

כמו כן, אשמח לשמוע עוד דעות על הסיטרואן מאחר שהיא מוצאת חן בעיני (חוץ מהחשש לבעיות) וגם האם נורא לקחת רכב כזה שהיה בליסינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט פונטו איבו 2011-2013 תיכנס לתקציב ותיתן תמורה טובה. רכב מרווח יחסית, אמין וחסכוני בדלק. לא המנוע הכי חזק שיש אבל יעשה את העבודה והתיבה הרובוטית שלו אמינה בסה"כ.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הרעיון לקנות C4 הוא לא רע בכלל, בתקציב שלך בוודאות יכנסו רכבים אחרי מתיחת הפנים שהייתה ב2011.

רכב כזה במצב טוב מרגיש ונוסע לעיתים כמו רכבים שעולים כפול ויותר, זה שהשוק חלש זה אומר שתקנה בזול ותמכור בזול. גם אם תחזיק אותה מספר שנים ותמכור בסוף לפירוק זה עדיין משתלם מבחינת ירידת ערך.

החזקתי רכב כזה במשך 3.5 שנים.

חסרונות: לא מאוד חזק (הכל יחסי כמובן), צריך להתרגל לאופי הפעולה של הגיר (לא כזה נורא כמו שעושים מזה), לא מאוד מאובזר בגרסת קומפורט (אין בלוטוס, אין USB, אין חיישני גשם/תאורה, בעיקר אין).

יתרונות: מושבים מעולים ובכלל האוטו נוח גם בנסיעה עירונית וגם נוח לשיוט מחוץ לעיר, מרגיש כמו אוטו אמיתי ולא צעצוע. מרווח יחסית לנהג ולנוסעים, תא מטען מכובד וקל להטענה.

לגבי אמינות - האקזמפלר שהיה לי גילה אמינות טובה מאוד סה"כ, לשמחתי לא נתקלתי בקטסטרופה שגרמה לי להוציא אלפי שקלים לא מתוכננים. מעבר לטיפולים שוטפים נאלצתי להחליף משאבת מים, בית תרמוסטט ורצועת אביזרים + פולי. לדעתי זה סביר לגמרי לרכב בן 8.

עלות הטיפולים השוטפים לא גבוהה באופן מיוחד גם ביחס לרכבים אסיתיים במידה ואתה יודע איפה לטפל.

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר ״אוטו״ כתוב שהפיאסטה עושה כ10.8 קמ לליטר

בעוד שהסיטרואן 11

לכן אני לא רואה סיבה שמצדיקה לקנות את הפיאסטה.. מעדיף רכב יותר מרווח...וגם הסיטרואן תעלה לי פחות ויישאר לי כסף לשידרוגים כמו מולטימדיה למשל

לדעתי הפוקוס שלי הוא על הסיטרואן. יש כרגע אחת שנת 2013 עם 140אלף קמ מליסינג. מבקשים 16,900 מה דעתכם? (לדעתי קצת יקר אבל אולי יסכימו לקצת פחות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי פחות מתמקד בשנתון ושם דגש יותר על מצב הרכב (איך ואיפה טופל, תאונות וכו'). שנתון גבוה, ק"מ נמוך, צמיגים חדשים, טסט ארוך ומולטימדיה יכולים להיות בונוס נחמד אבל אלו לא הדברים הראשונים שהייתי מתמקד בהם.

לגבי המחיר - לטעמי אתה יכול להציע בכיף 10-15 אש"ח (תלוי במצב הרכב וההוצאות הצפויות), אני מאמין שמוכר חכם שמבין עניין ואת מצב השוק יסכים לסגור איתך.

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

llaavvii לא דובר פה על מיצובישי אז אולי התכוונת למשהו אחר?

קיה ריו פחות מתאים.

Matanel בוודאי שהדגש על מצב הרכב אני אקח אותו לבדיקה במקום טוב. (מעבר לזה שאני אבדוק דברים בעצמי לפני - מה שאני יודע)

מבחינת צריכת דלק הבנתי שהC4 חסכונית יחסית לרכבים ישנים יותר ובטח יותר חסכונית מהשברולט שהייתה לי.

אגב, לפני כמה שנים הייתי במגרש בחיפה ואמרו לי שלא ניתן לבצע נסיעת מבחן ברכב בגלל שהוא בבעלות זמנית של המגרש ושזה על פי חוק.

האם זה נכון? (אני מכיר שיש למגרשים לוחית רישוי "במבחן" ואז זה פותר את הבעיה)

יש לומר שהשמן היה כהה ברכב שראינו מה שהעלה חשד נוסף ולכן ויתרנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תצפה לרכב סופר חסכוני (c4).

אם אתה חיפאי הצריכה תנוע סביב 1 ל10 משולב.

מאמין שבערים שטוחות אולי המצב מעט יותר טוב.

בכל מקרה, כתבת שאתה לא נוסע הרבה ככה שזה לא אמור להיות מאוד קריטי.

Sent from my LM-G810 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Matanel

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מתלבט עדיין..

אולי עדיף לרדת בשנתון ולקחת מכונית שנחשבת יותר אמינה מהסיטרואן ?

למשל

במחיר דומה מצאתי

הונדה סיוויק 2006 מהדגם הישן

אופל קורסה 2011-2012

פורד פוקוס לא מליסינג 2009

מיצובישי לנסר 2009 1.8L

וסובארו אימפרזה ניו אייג (משמעותית זולה יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...