Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על חלונות שבורים, זגגים, ומוסריות בביטוח החובה

שלמה כהן
שימו לב! השרשור הזה בן 6945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"משל החלונות השבורים משמש בזמן האחרון בשיח הציבורי והאקדמי בהקשר של מדיניות אכיפה. אולם, קיים משל "חלונות שבורים" אחר, וותיק בהרבה, שלו נגיעה בנושא אחר: ההצדקה המוסרית של צדדים מסויימים בביטוח החובה (נזקי גוף) כפי שהוא מופעל כעת בישראל. "

כתבה חדשה באתר המועדון. (מוקדש בהוקרה ל-SCOOTERMAN)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"משל החלונות השבורים משמש בזמן האחרון בשיח הציבורי והאקדמי בהקשר של מדיניות אכיפה. אולם, קיים משל "חלונות שבורים" אחר, וותיק בהרבה, שלו נגיעה בנושא אחר: ההצדקה המוסרית של צדדים מסויימים בביטוח החובה (נזקי גוף) כפי שהוא מופעל כעת בישראל. "

כתבה חדשה באתר המועדון. (מוקדש בהוקרה ל-SCOOTERMAN)

תודה.

אם כי לא בטוח שהבנתי את הנמשל. האם כוונתך כי הממשלה מתעלמת מטיפול בתאונות דרכים בגלל קבוצות לחץ אלו ואחרות?

הטיפול בתאונות דרכים קצת יותר מורכב, האם ניתן לשאת במחיר של מניעת תאונות. אין ספק כי ניתן למנוע תאונות כלל, השאלה מה יקרה לאיכות החיים של כולנו? למשל איסור על שימוש ברכב מנועי יפחית כמעט לאפס את תאונות הדרכים, האם אנו מוכנים לשלם את המחיר?

לפתרונות פחות קיצוניים יש השפעה על איכות החיים. וכמובן אי אפשר לשכוח שטיפול בתאונות דרכים עולה כסף, האם משל החלונות השבורים תקף גם בהשוואה זו?

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אם כי לא בטוח שהבנתי את הנמשל. האם כוונתך כי הממשלה מתעלמת מטיפול בתאונות דרכים בגלל קבוצות לחץ אלו ואחרות?

הטיפול בתאונות דרכים קצת יותר מורכב, האם ניתן לשאת במחיר של מניעת תאונות. אין ספק כי ניתן למנוע תאונות כלל, השאלה מה יקרה לאיכות החיים של כולנו? למשל איסור על שימוש ברכב מנועי יפחית כמעט לאפס את תאונות הדרכים, האם אנו מוכנים לשלם את המחיר?

לפתרונות פחות קיצוניים יש השפעה על איכות החיים. וכמובן אי אפשר לשכוח שטיפול בתאונות דרכים עולה כסף, האם משל החלונות השבורים תקף גם בהשוואה זו?

"קבוצת העניין" (יותר טוב מ"קבוצת לחץ"), שהוא הזגג במשל שלפנינו, הם כי מי שהתאונה מכניסה לכיסו כסף באופן ישיר. במקרה הזה, נדמה לי שנכון יהיה לכוון לחברות הביטוח ולנותני שירותים בהקשר של ת"ד (יש כאן שני מוצרים, לאבדיל מאחד במקרה המתואר במשל).

הטענה היא כי טיפול בתאונות הדרכים יחסוך לציבור כסף. כך, למשל, יכול טיפול נאות להקטין את תעריף ביטוח החובה, ולמנוע מן הציבור הוצאה שאחרת לא היתה מתרחשת.

כך, למשל, מניעת פיגוע הטרור של 9/11 היתה ללא ספק עולה כסף - אבל אין מי שיטען כי ההוצאה לא הייתה כדאית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"קבוצת העניין" (יותר טוב מ"קבוצת לחץ"), שהוא הזגג במשל שלפנינו, הם כי מי שהתאונה מכניסה לכיסו כסף באופן ישיר. במקרה הזה, נדמה לי שנכון יהיה לכוון לחברות הביטוח ולנותני שירותים בהקשר של ת"ד (יש כאן שני מוצרים, לאבדיל מאחד במקרה המתואר במשל).

הטענה היא כי טיפול בתאונות הדרכים יחסוך לציבור כסף. כך, למשל, יכול טיפול נאות להקטין את תעריף ביטוח החובה, ולמנוע מן הציבור הוצאה שאחרת לא היתה מתרחשת.

כך, למשל, מניעת פיגוע הטרור של 9/11 היתה ללא ספק עולה כסף - אבל אין מי שיטען כי ההוצאה לא הייתה כדאית...

הבחנה נכונה, כי גם יהיה מי שירוויח מהמניעה.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם OFF לשירשור, אבל אני לא מסכים איתך שה9/11 היה נמנע בגלל כסף.

שירותי הביטחון האמריקאים אשמים ולא בגלל שלא היה להם כסף אלה בגלל תפיסה עקומה.

מה שמפחיד אותי היום, ששום דבר בתפיסה הזאת לא השתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם OFF לשירשור, אבל אני לא מסכים איתך שה9/11 היה נמנע בגלל כסף.

שירותי הביטחון האמריקאים אשמים ולא בגלל שלא היה להם כסף אלה בגלל תפיסה עקומה.

מה שמפחיד אותי היום, ששום דבר בתפיסה הזאת לא השתנה.

אמרתי ש "מניעת פיגוע הטרור של 9/11 היתה ללא ספק עולה כסף" - לא אמרתי שנגרם בגלל שלא היה כסף.... למעשה, לא נאמר בכלל איך היה ניתן למנוע, אלא רק שהמניעה היתה עולה כסף.

אבל זה באמת OFF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי ש "מניעת פיגוע הטרור של 9/11 היתה ללא ספק עולה כסף" - לא אמרתי שנגרם בגלל שלא היה כסף.... למעשה, לא נאמר בכלל איך היה ניתן למנוע, אלא רק שהמניעה היתה עולה כסף.

אבל זה באמת OFF.

לאחר מחשבה נוספת, זה לא ממש OFF כי ניתן להשליך לבעיה שלך.

המניעה לא היתה עולה כסף, כל מה שהם היו צריכים לשנות היה לשנות גישה/תפיסת עולמם, אולי זה כל מה ש"ישראל" צריכה לעשות, פשוט להבין את הבעיה האמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר מחשבה נוספת, זה לא ממש OFF כי ניתן להשליך לבעיה שלך.

המניעה לא היתה עולה כסף, כל מה שהם היו צריכים לשנות היה לשנות גישה/תפיסת עולמם, אולי זה כל מה ש"ישראל" צריכה לעשות, פשוט להבין את הבעיה האמיתית.

ידידי,

זו לא הבעיה "שלי" - זו הבעיה "שלנו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...