Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אמינות, לעומת שנתון יפני או אירופאי

barak066
שימו לב! השרשור הזה בן 1535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קל מאוד לראות שטויוטה/מזדה/הונדה יקרות יותר מאשר קיה/סקודה/סיאט( דגם משפחתי)

כאשר התקציב מוגבל ויש אפשרות לקחת שנה וחצי רכב ישן יותר אבל יפני 2015-2016 במקום 2017 אירופאי/קיה.

השיקול המרכזי הוא אמינות לטווח הרחוק

מוכן להתפשר על התוספות והאבזור.

השאלה אם היום לטווח הרחוק יש באמת הבדלים

באמינות חכמות התקלות.

בין היפני לבין הסיאט/סקודה/קיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שרשמת זאת הכללה.

צריך לראות דגמים ספציפיים, כמות הנסיעות שלך ואיפה בעיקר אתה נוסע.

יש רכבים ארופאיים עם גירים אוטומטיים יפניים, יש רכבים יפניים עם מנועים "צרפתיים".

אני גם לא הבנתי מה התקציב בדיוק.

רוצה רכב משפחתי סטנדרטי אמין ומשנתון גבוה? - אין שום בעיות ידועות באמינות של קיה פורטה או יונדאי i35.

ג'יפון אמין? גם כאן קיה ספורטאג' 1.6/2.0 תעשה את העבודה מעולה.

במידה ונוסעים את רוב הנסיעות בכבישים פתוחים, לא צריך לפסול רכבים עם גירים רובוטיים ( אוקטביה / לאון, רנו מגאן/ פלואנס, קיה סיד, יונדאי i30 ) .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לדעתי, לתווך ארוך קורולה כנראה תבלה פחות במוסכים בכל מה שקשור למנוע/ גיר, גם כאשר משווים קורולה 2015 מול טולדו 2017 , שני הרכבים מטופלים בזמן ובחלפים איכותיים.

קורולות בתור ניידות משטרה עוברות גם 400 אלף קילומטרים בלי יותר מדי תקלות.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לדעתי, לתווך ארוך קורולה כנראה תבלה פחות במוסכים בכל מה שקשור למנוע/ גיר,

אבל הקורולה תגיע הרבה למוסכים לביצוע

קריאת שירות (RECALL).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משפיע על הכיס של בעל הרכב כמו החלפת מצמדים/ מוח גיר ב DSG מחוץ לאחריות.

אני מנחש שהפחד הוא לא ממבנה המוסך עצמו אלא מפקידת קבלה שבסיום התיקון מחזיקה בידה דרישה לתשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמינות הכללית קשה להתחרות בקורולה או מאזדה 3.

אבל את המחיר אתה משלם בקנית רכב ( יותר יקר או יותר ישן ).

לכן כבר הצעתי לבדוק יונדאי i35 , שגם הוא ללא "חידושים" , מנוע 1.6 אטמוספרי וגיר אוטומטי פלנטרי.

אמינות גבוהה אבל מחיר הקניה יותר נמוך מקורולה/ מאזדה 3 ( האחרונה עם מנוע 2.0. אותה מאזדה 3 עם מנוע 1.5 פחות מבוקשת אבל עדיין אמינה מאוד ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לדעתי, לתווך ארוך קורולה כנראה תבלה פחות במוסכים בכל מה שקשור למנוע/ גיר, גם כאשר משווים קורולה 2015 מול טולדו 2017 , שני הרכבים מטופלים בזמן ובחלפים איכותיים.

קורולות בתור ניידות משטרה עוברות גם 400 אלף קילומטרים בלי יותר מדי תקלות.

לי תמיד היו מכוניות אירופאיות שהחזיקו זמן רב ללא תקלות למעט בלאי טבעי.

למשל, סיטרואן קסנטיה, מנוע בנזין, 470 אלף קמ'.

פונטו דור שני,340 אלף, ללא שום בעיה, אפילו לא אכל שמן. תחזוקה זולה, טיפולים אחת ל 20 אלף.

כעת יש לי סקודה רומסטר ידנית ,1.4, 225 אלף.

תקלות יחידות היו החלפת משאבת מים סביב 190 אלף. זה נחשב בלאי?

הקלאץ עדיין מקורי.

למותר לציין שלא נתקעתי עם רכב מאז אותו אוטוביאנקי 78...

אז כבר עם טויוטה או מזדה אתה נכנס יותר למוסך- טיפולים כל 15 אלף. טיפולים יקרים יותר. וגם מחיר קנייה יקר יותר.

מנסיוני אמינות הרכב היא רק פונקציה של תחזוקה. תקפיד לטפל לפי הספר ולא יהיו לך כמעט תקלות. היום רוב היצרנים חולקים מכללים ורכיבים משותפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לגבי משאבת המים, זה יכול לקרות בכל רכב,

לאח שלי היה בעבודה הקודמת רכב גישור טויוטה קורולה בת שנתיים, שהחליפו לה משאבת מים וטרמוסטט כבר ב60K ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי תמיד היו מכוניות אירופאיות שהחזיקו זמן רב ללא תקלות למעט בלאי טבעי.

למשל, סיטרואן קסנטיה, מנוע בנזין, 470 אלף קמ'.

פונטו דור שני,340 אלף, ללא שום בעיה, אפילו לא אכל שמן. תחזוקה זולה, טיפולים אחת ל 20 אלף.

כעת יש לי סקודה רומסטר ידנית ,1.4, 225 אלף.

תקלות יחידות היו החלפת משאבת מים סביב 190 אלף. זה נחשב בלאי?

הקלאץ עדיין מקורי.

למותר לציין שלא נתקעתי עם רכב מאז אותו אוטוביאנקי 78...

אז כבר עם טויוטה או מזדה אתה נכנס יותר למוסך- טיפולים כל 15 אלף. טיפולים יקרים יותר. וגם מחיר קנייה יקר יותר.

מנסיוני אמינות הרכב היא רק פונקציה של תחזוקה. תקפיד לטפל לפי הספר ולא יהיו לך כמעט תקלות. היום רוב היצרנים חולקים מכללים ורכיבים משותפים.

תחזוקה נכונה אינה מבטיחה לך אמינות בדגמים שיש בהם בעיות כרוניות.

קח למשל 308 דור ראשון,פוקוס עם הגיר שלו, ג׳וק עם הגיר שלו ובנוסף סיפור הdsg

כל הרכבים האלה, גם אם תטפל בהם בזמן רוב הסיכויים שתאכל מהם חרא!

אני מוכן לעשות איתך ניסוי.. קח 308 שנת 2012 וקח מאזדה 3 שנת 08.

אני מוכן להמר ה-308 תיכנס למוסך הרבה יותר מהמאזדה. אם בכלל המאזדה תצטרך מוסך למעט טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה הניסויים האלו שאפשרות עריכתם באופן רציני שואפת לאפס. אבל אם בכל זאת תמצא מועמדות כאלו שניתן בכל זאת יהיה לערוך ניסוי מבוקר ונכון באמצעותן, ממליץ בחום להקטין את סכום ההימור ככל האפשר. הנסיון הפרטי שלי שאינו אומר כלום אגב, בדיוק כזה שלך, מצביע על אפשרויות מגוונות בהרבה מהשחור לבן שקובעת הנחרצות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה הניסויים האלו שאפשרות עריכתם באופן רציני שואפת לאפס. אבל אם בכל זאת תמצא מועמדות כאלו שניתן בכל זאת יהיה לערוך ניסוי מבוקר ונכון באמצעותן, ממליץ בחום להקטין את סכום ההימור ככל האפשר. הנסיון הפרטי שלי שאינו אומר כלום אגב, בדיוק כזה שלך, מצביע על אפשרויות מגוונות בהרבה מהשחור לבן שקובעת הנחרצות שלך.

הנחרצות שלי מבוססת על נסיון אישי עם שניים מהדגמים שציינתי.

כמובן כל רכב באשר הוא אבל עדיין הייתי משאיר את ההימור שלי על כנו, למרות האזהרה הלא משכנעת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחרצות שלי מבוססת על נסיון אישי עם שניים מהדגמים שציינתי.

כמובן כל רכב באשר הוא אבל עדיין הייתי משאיר את ההימור שלי על כנו, למרות האזהרה הלא משכנעת שלך.

ניסיון אישי עם שני אקסמפלרים לא מעיד כלום. לי היו עד כה שני אוטוביאנקי (78, 82), קסאנטיה (אם זכור לי נכון מודל 92 אבל אולי אני טועה), פונטו דור ראשון 96, פונטו דור שני 2002, סקודה רומסטר 2012 וכעת בנוסף C3 חדשה (45 אלף עד כה). למעט אותה אטוביאנקי 78 אותה רכשתי יד שניה, לא היו הבדלים באמינות בין המכוניות הללו, שכולן היו אצלי חדשות, רק הבדלים בעלות הטיפולים השוטפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל ענין של Trade-off כמעט כמו בכל נושא אחר שקשור לצריכה ו\או לחיים בכלל:

1. מחיר יקר (יחסית) + אמינות גבוהה + שעמומון כמעט מוחלט

2. מחיר זול (יחסית) + אמינות סבירה\נמוכה (תלי ברכב) + יותר מיוחד\מעניין

אני כמעט תמיד אבחר באופציה השניה כי אני מעדיף הרבה אוטו לכסף מאשר להפך. 2 הרכבים שלי הם כאלה וכנראה שגם בעתיד זה יהיה ככה, אלא אם תהיה איזו נפילה רצינית מאוד שתגרום לי לשנות דעתי.

חוץ מזה, אם אתה חושב ללכת על אופציה 2, כדאי שתחשוב גם על ירידת הערך, כי זה כן פקטור שעשוי להיות משמעותי גם בהקשר הנ"ל. אישית, כשאני קונה רכב לא מעניינת אותי באמת ירידת הערך (וזה כנראה שונה אצל רוב האנשים) כי אני מתייחס לרכב כאל מוצר מתכלה ואני עקרונית מעדיף להחזיק אותו כמה שיותר אצלי עד ששוויו יהיה נמוך מאוד או עד שלא כדאי יהיה להמשיך להחזיק בו, ולכן פחות אכפת לי "להמר" כי ירידת ערך פחות מדברת אלי. זו גם הסיבה שאני יותר מאמין בלקנות רכב בן 4-6 (תלוי בדגם, בסגמנט וכו') בסכום "סביר" מאשר לשלם הרבה יחסית על רכב חדיש יותר. אם הייתי קונה רכב וחושב כמה הוא יהיה שווה עוד 3-4 שנים כדי למכור, כנראה שהייתי כמו כולם הולך על בטוח וקונה קורולה,מאזדה\הונדה שישמרו על המחיר הכי טוב.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...