Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה בהצפות - מגבלות הרכב

tza
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, אחרי שנרגענו מהסופה אפשר לחשוב ברוגע ולהפיק לקחים.

ההתמודדות העיקרית שלי ושל חבריי מהצפון שאינו נהריה הייתה נהיגה בכבישים תוך חציית שלוליות בגדלים משמעותיים ובגובה משתנה אך ללא זרמים כך שהסכנה היחידה היא להיתקע באמצע ולהיחלץ ע"י טרקטורים של העיריה שהיו די מפוזרים במקומות המועדים.

את ההחלטה אם ואיפה לעבור קיבלתי בד"כ על סמך הערכה של גובה המים על משאיות ושאר כלים שעברו לפני ותודה לקל ההימורים התבררו כנכונים והמקסימום היה שהרכב האט מאוד לקמ"שים בודדים (בהרגשה באותו רגע לחוץ) אך המשיך עד לחציה מלאה. לעומת זאת יש לי חברים שאכן נתקעו וחולצו ע"י הטרקטורים.

1. מה המגבלה הטכנית של רכב מבחינת גובה המים? פתח כניסת האויר למנוע או שיש עוד מכלולים רגישים? תכלס לא שמעתי על מישהו שסבל מבעיות אח"כ למעט חבר עם קורולה שנת 2000 שהיה צריך ליבש את הפלגים.

2. בהמשך להנ"ל דובר כאן בפורום על פריוס עם מים עד גובה המושב שהלכה טוטאלוס, זה בגלל ששם המים חדרו פנימה? ומה ההבדל בין זה לחציה, כי שם הרכב חנה וגם מחור קטן המים יכולים להציף הכל?

3. מה הדרך הכי טובה לחציה? האינסטינקט שלי היה כניסה במהירות לא גבוהה(20-30 בהרגשה, למי יש זמן למדוד בתוך הלחץ..) כדי לא להרים מים למנוע מעבר למפלס הקיים ולשמור על קצב קבוע כדי לא להיעצר.

4. ההרגשה היתה שההאטה הגדולה הגיעה במדרגה ולא בהדרגה כתלות בכמות המים שעל הרכב לדחוף, יתכן שהמים הציפו מכלול כלשהוא (רצועות ומה שסביבם לדוגמה) וגרמו לזה? יתכן גם שאני טועה וזה כן היה בגלל גובה המים.

אשמח לכל הערה והארה בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, פתח היניקה הוא המגביל העיקרי, כל שאר המערכות אטומות למים.

זה בתנאי שהרכב לא ישן, ושצמות החשמל תקינות והבידוד לא מתפורר מהשנים.

לגבי הצפה, הרכב לא אטום, יש בו לא מעט פתחים, שאתה לא רואה, כי הם מאחורי פלסטיקה למשל, ההבדל בין חציה קצרה לחניה בשלולית היא בעיקר חדירה של מים לאורך זמן שתגרום לקרוזיה. חציה חד פעמית לא תרום לנזק במידה ולא נכנסו מים ליניקת המנוע.

לגבי קצב - אני לא מומחה, אבל מהמעט שאני יודע קודם כל - זו טעות להיכנס לשלולית, כי אתה לא יודע מה מצב הכביש והאם יש בורות שהיא מסתירה או סחף (בולי עץ למשל). דבר שני, אם נכנסים - אז במהירות 0 ולאחר מכן מתקדמים בקצב אחיד יחסית אך במומנטום קדימה כדי להישאר במהירות של הגל שהרכב יוצר.

ברכב ממוצע יניקת האוויר היא בגובה הפנסים, אם השלולית עמוקה מזה - אל תכנס לא משנה מה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הפשוטה: ל-100 אחוז מאלה שהחליטו לחצות שלולית / נהר ונתקעו הייתה היכולת והבחירה לא לעשות את זה.

לא היה בשום שלב צונאמי או גודזילה, או מחבלים, או שריפת יער שרודפים אחריך ומחייבים אותך לחצות רחוב מוצף.

100 אחוז.

רק לחכות או לחזור לאחור באופן רגעי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלוליות תמיד תמיד חוצים בהילוך נמוך וסל"ד יחסית גבוה על מנת למזער סיכוי לכיבוי מנוע באמצע. נניח 3K סל"ד בהילוך ראשון נשמע סביר.

לנושא גובה המים, זה מאוד תלוי ברכב ובמצבו.

לדוגמא ישנם דגמים שבהם אלטרנטורים ישבקו לאחר טבילה במים (יונדאי גאלופר מצטיין בזה מנסיוני). ממירים קטאליטים וחיישני חמצן עלולים להנזק, שכן אלו רכיבים חמים מאוד וטבילה במים תביא לשינוי חד בטמפרטורה שלהם (יש פה דוגמא מהימים האחרונים לחיישן חמצן ששבק).

אני אישית הייתי חושב 10 פעם לפני כניסה לשלולית בגובה שעולה על 3/4 גלגל

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים, החכמתי.

התשובה הפשוטה: ל-100 אחוז מאלה שהחליטו לחצות שלולית / נהר ונתקעו הייתה היכולת והבחירה לא לעשות את זה.

לא היה בשום שלב צונאמי או גודזילה, או מחבלים, או שריפת יער שרודפים אחריך ומחייבים אותך לחצות רחוב מוצף.

100 אחוז.

רק לחכות או לחזור לאחור באופן רגעי.

??

אני לא רואה ששאלתי האם לחצות אלא איך לחצות ומה הסיכונים לרכב (לנפש לא היה סיכון כיון שכמו שציינתי היה מדובר בשלוליות עומדות בכביש עירוני שאפשר לחצות אותם בהליכה, וכן, הייתי בלי הילדים..)

אבל בא נזרום איתך, אתה טוען שההחלטה שלי לחצות הייתה שגויה והייתי צריך להמתין? מה אתה יודע על השיקולים שלי? מחבלים לא היו אבל דחיפות שהייתה שווה לי סיכון לנזק ברכב בהחלט הייתה, לא עשיתי את זה לכיף.

קודם כל - זו טעות להיכנס לשלולית, כי אתה לא יודע מה מצב הכביש והאם יש בורות שהיא מסתירה או סחף (בולי עץ למשל).

אני חושב שזה די מכסה את העניין הזה, לא?

את ההחלטה אם ואיפה לעבור קיבלתי בד"כ על סמך הערכה של גובה המים על משאיות ושאר כלים שעברו לפני.

עברתי איפה שהם עברו. כמובן שתמיד נשאר סיכון מסוים וכו'

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשהמנוע פועל וחם יהיה הלם תרמי?

דווקא בגלל שהמנוע פועל וחם.

מדובר במצב נדיר יחסית מהנסיון שלי, אבל יכול להתרחש

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שאתה בוחר לחכות, אתה תשב ותחכה שעות עד שישאבו את המים או עד שגובה השלולית תרד קצת?

אין באמת אלטרנטיבה, כל עוד השלולית לא בגובה של חצי מהמכונית אתה בשלב מסויים תהיה חייב לחצות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שאני חייב לעבור בשלולית, מה הכי טוב לעשות וממה להימנע?

לדעתי כל מה שנאמר בשירשור עד עכשיו, נותן תשובה הולמת לשאלה הזו..

קראת?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני עם F16?

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון - כל עוד אין הכרח באמת לחצות שלולית ענק עדיף להמנע מלחתכילה.

אין לך ילד שנתקע במסגרת או בבית שאתם מוכרחים להגיע אליו? אל!

אין הורה קשיש שזקוק להשגחתכם - אל!

באמת אם זה לא מקרה חירום\מצוקה אמיתית פשוט אל.

המים שירדו בגשמים האלו היו על גבול הקפואים ובהרבה מקומות אפילו היו חלקי קרח (וממש לא קטנים) שצפו מעל - תוסיפו לזה את מסת המים, עוצמת הזרם, הרוחות - והתשישות תגיע עוד לפני שתכנסו למצב של היפוטרמיה.

כל רכב והתכנון שלו - תיבות הילוכים, דיפרנציאלים, מנועים כל אלו מסוגלים לספוח אליהם מים וצריך לדעת מה הגובה המקסימלי לחציית מעבר מים הרכב הספציפי שלכם מתוכנן לעבור.

וזה מבלי לקחת בחשבון אם יש לכם תיבות נתיחים וקונקטורים עמידים למים.

וזה מבלי לקחת בחשבון רכיבים שמעבר הטמפרטורה החד יזיק עד ישבית אותם.

תכלס אני כבר חשבתי שאולי לקנות סירת גומי ומשוטים לכל מקרה שלא יבוא כבר לא רעיון כל כך רע בהתחשב בהתנהגות האקלים - מקסימום יהיה כיף בקיץ בכנרת :-P

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...