Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי התנהלות עם הרכב בנסועה גדולה

nati86
שימו לב! השרשור הזה בן 1532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני עומד לקראת התחלת עבודה בצפון כאשר אני מתגורר במרכז. הנסיעה היומית לעבודה וחזרה לבית היא בערך 165 ק"מ, הנסיעה היא ללא פקקים כמעט מאחר ואני נוסע נגד כיוון עומס התנועה. מקום העבודה והמשרה מצדיקה את המרחק.

בחישוב גס וכולל של הנסיעה לעבודה ועוד כל המסביב הנסועה השנתית צפויה להיות כמעט 50k ק"מ בשנה.

תחבורה ציבורית לא באה בחשבון (לפחות לא כרגע), תהיה תוספת של כשעה לכל כיוון.

הרכב שלי הוא יונדאי איוניק 2017 supreme כאשר מד האוץ מראה כרגע 50k ק"מ, ישנה אחריות של 7 שנים או 150k ק"מ על המערכת ההיברידית ואני לא רוצה לסיים כ"כ מהר את האחריות, כמו כן אני גם חושב על היום בו אצטרך למכור אותו. עם נסועה כזאת ברכב היברידי תהיה לי בעיה. למרות שהרכב עלה לכביש ב05/17 כך שאת הירידה המשמעותית במחירון אני מתאר לעצמי שהוא כבר קיבל.

הרכב של אשתי הוא ניסן מיקרה 2013 אוטומטית שצבר 108k ק"מ. הנסועה של אשתי היא רק בתוך העיר, גג 3000 ק"מ בשנה.

ההתלבטויות הן:

1. לנסוע עם האיוניק עד שהיא תצא מכלל שימוש, צריך לקחת בחשבון עלות החלפת סוללות בבוא העת.

2. לנסוע אם המיקרה לעבודה עד שתצא מכלל שימוש ולתת לאישתי את האיוניק באופן שהק"מ של הרכב ישאר נמוך ויהיה לי קל למכור אותו בעתיד עם אחריות על המערכת ההיברידית.

3. למכור את המיקרה ולקנות במקום רכב דיזל שישמש אותי לנסועה הזאת (לפני האיוניק היה לי 5 שנים קנגו ידנית כך שלא מפריע)

האיוניק מפנקת בטירוף עם הבקרת שיוט האדפטיבית, שבמרחקים כאלה זה בונוס ענק. השאלה מה הכי פרקטי ולא יפגע עמוק בכיס בכל המובנים.

אובד עצות, אשמח לעצות מכם.

תודה רבה לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לך אפשרות לקבל רכב ליסינג במקום החדש במקום אחד מהפרטיים?

בקילןמטראז כזה עדיף שהרכב לא יהיה שלך.

אם חייב פרטי, ואתה לא רוצה לסבול כאלה מרחקים בניסאן מיקרה, אז סע באיוניק ותעשה עליה טרייד אין עוד שנתיים. אין מה לעשות, לא תצליח לבטל את הקילומטראז הגבוה, אבל כנראה שזה משתלם לך, כפי שכתבת

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים על עניין הרכב מהעבודה.

זה קילומטראז שנתי שמשמעותו גם יותר מ-3 טיפולים שנתיים, לא מעט דלק וירידת ערך משמעותית.

נסיעות ארוכות במיקרה גם יעלו לך את הדברים שציינתי לעיל וגם אני מאמין שלא תמשוך ככה יותר מידי זמן, אמליץ לברר על רכב ממקום העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים על עניין הרכב מהעבודה.

זה קילומטראז שנתי שמשמעותו גם יותר מ-3 טיפולים שנתיים, לא מעט דלק וירידת ערך משמעותית.

נסיעות ארוכות במיקרה גם יעלו לך את הדברים שציינתי לעיל וגם אני מאמין שלא תמשוך ככה יותר מידי זמן, אמליץ לברר על רכב ממקום העבודה.

אין אופציה לרכב ממקום העבודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאחל לאויביי לנסוע שלוש פעמים בשבוע שעה לכל כיוון במיקרה.

אישית, לא מבין את העניין הזה. האם קונים רכב כדי לשים אותו במוזיאון או כדי למכור אותו? לדעתי, יש לך כבר רכב זמין, חסכוני ומתאים (לך) לנסיעות ארוכות, סע בו בלי נקיפות מצפון ובלי לחשב חישובי קיצין.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי נוסע ביום ראשון במיקרה, יום שני איוניק, יום שלישי תחבורה ציבורית ( כדי לנוח מנהיגה ), רביעי איוניק, חמישי מיקרה.

אחרי כמה שבועות תראה מה מפריע לך יותר ותשנה בהתאם.

בגדול, כאשר רשמת שהמשרה מצדיקה נסיעות, צריך לחשב בזה גם הוצאות רכב מעבר לדלק - גם בלאי וירידת ערך מואצת.

אם תגיע לצבירת קילומטראז' ביונדאי בקצב של 25-30 אלף קילומטרים בשנה, עדיין תיסע קילומטראז' מתקבל על הדעת ( גם של הקונה העתידי ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה שווה את הנסיעה? תסע עם האיוניק. רכב קונים בשביל לנסוע בו. הבלאי בנסיעות כאלה הוא נמוך.

כן תמכור אותו בזול, אבל אין מה לעשות. הרי אתה אומר שהעבודה שווה, אז נגיד שתפסיד במכירת הרכב 20.000 ש"ח שזה סדר גודל של משכורת חודשית אחת נניח.

להחליף מכוניות בבית כל יום זה לא נוח, אם תעשה את זה קח בחשבון שהבלאי והק"מ של המיקרה יגדלו גם.

מכיוון ששתי המכוניות פרטיות בבעלותך, לא חושב שתחסוף משהו בלנסוע יום עם זה ויום עם זה, זה מכיוון שהערך של המיקרה אומנם נמוך אבל אחרי שנתיים שלוש של נסיעה חצי/חצי היא כבר תהיה קרוב ל 200.000 ק"מ ותרצה להחליף אותה ברכב חדש, בזמן שאם לא היית נוסע בה, לא היית מחליף אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי שוקל נסיעה אחת לשבוע במיקרה, בשקלול שנתי פחות או יותר המיקרה תעמוד עוד שנתיים על 130K ק״מ וכך גם האיוניק, בעוד שנתיים הייתי מחפש אלטרנטיבה כמו רכב מהעבודה או טרייד אין/מכירה לטובת רכב דיזל חדש/משומש קלות שייתן לך את הפינוקים שהתרגלת אלייהם ויישמור על ערכו טוב יותר בגלל היותו דיזל, אם נעמוד בסיטואציה הזאת היום אז הייתי שוקל אולי גראנד קופה דיזל מ0 ק״מ במידה ותהיה רלוונטית בעוד כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקרה לנסיעה ארוכה כזו? לא מאחל לאף אחד. רכב היברידי שווה לך להשאיר לאישה ולמכור את המיקרה או להפך, ויכשיו להצעה: קנה מונית מרצדס בת שנתיים שאפשר להעבירה ליד פרטית בלי לשלם מסים, עשה לה יישור קו וסע בכיף שנים ארוכות בנוחות ובשקט נפשי, צריכת הדלק מצחיקה בדיזל כזה, הנסיעה מהנה ולא תתבאס גם כעבור 5 שנים. יש טרייד אין למוניות, או ברר בתחנה קרובה כי יש מוניות ממש מצוחצחות ושמורות. אל תשכח לעדכן אותנו מה בחרת... סע בזהירות, ברכב חזק ובטיחותי, בהצלחה.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מנסה להבין את ההמלצות.

מוכר את המיקרה ב 20, קונה מרצדס בכמה? ב 80? ב 90?

זאת אומרת צריך עכשיו להוציא 70 אלף שקל, בן אדם שמחפש איך לחסוך ולהוריד הוצאות.

מרצדס לא תעשה יותר מ 1 ל 20 ואת זה יש לו באיוניק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה שימוש סביר לחלוטין ולא רואה סיבה למה "לרחם" על האיוניק ולנסוע במיקרה את המרחקים האלה. קנית את הרכב כדי שישמש אותך, תשתמש בו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרצדס הרבה יותר חסכונית מ 1/20, תבדוק אותי. וכן זה רכב שיימכר בעתיד לא במחיר אפסי כמו רכב בנזין /היברידי שנסע הרבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, 1 ל 22.

ובסדר, הוא ימכר ביותר כסף מאיוניק

כמה עולה מרצדס כזאת היום ובכמה לדעתך היא תמכר בעוד 4 שנים עם פלוס 200 אלף ק"מ על השעון?

תנסה להדגים איך זה יכול להיות יותר משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתווכח עם אף אחד, הצעתי מה שאני הייתי עושה במצב כזה. קונה רכב שיודע לעשות קמ גבוהה וזה לא מזיז לו, רכב נוח ובטיחותי לנסיעות ארוכות, קונה יחסית בזול ומה שיישארבמכירה בסוף- אהיה מרוצה. היברידי עשוי לעלות הרבה בנסועה גבוהה, היתרון שלו הוא בעירוני ובפקקים, הרכב השני לא נוח, לא בטיחותי, לא יימכר בקנ גבוהה. בקיצור זו המלצתי, ולא ראיתי שפות״ש התלונן על רצון לחסוך ולהקטין הוצאות- כמו שכתבת (או שאני לא הבנתי). בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...