Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילה בבנייני דירות וענייני ביטוח

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

דירה של ההורים שלי. קומה X מתוך 9. יש נזילה בתקרה של האמבטיה, מעלה עובש, רטיבות וכו'.

פנינו לדיירים מעל. הביטוח שלהם טענו שההורים שלי צריכים לפנות לביטוח שלהם ולבדוק איפה הבעיה. אם הבעיה בדירה של השכנים למעלה אז חברת הביטוח שלהם תשלח אינסטלטור לתיקון, אבל את הבדיקה עצמה, לטענתם, צריכה לעשות חברת הביטוח של הוריי.

הביטוח של הוריי טוענים שזה לא נכון והביטוח של הדיירים מעל צריך לשלוח אינסטלטור לבדיקה.

אחת מחברות הביטוח מערבבת והייתי שמח לדעת מה אומר החוק לפני שאני עושה שיחת טלפון למי מחברות הביטוח.

תודה רבה.

עריכה: יש לומר שלפני שנתיים היה מקרה דומה וחברת הביטוח שלה שלחה נציג, שלא מצא אצלה נזק בכלל והנזק היה בצנרת משותפת לכל הבניין ותוקן מחשבון ועד הבית. לפי מה שהיא מלמלה בצרפתית לא ברורה זו הסיבה שהביטוח שלה טוען שכעת אינו שולח נציג. הנזק בהחלט באותו המקום כמו בפעם הקודמת.

ועד הבית טוען שבכל אופן צריך לבדוק קודם את הדירה שלה, ללא קשר צמה שהיה בעבר, שכן מה שהיה בעבר תוקן.

לסיכום, כולם זורקים אחד על השני.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין הסכמה תביאו אתם נציג, וכשימצא מי אחראי לנזילה, שהאחראי ישפה על עלות הנציג.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני במצב דומה, בסוף הבאתי אינסטלטור שיבצע צילום קו (עסק לא זול, מתחיל מ2000 שקל פלוס) שמצא בדיוק את מקורות הנזילה, וכשבאתי עם תוצאות הבדיקה כבר אף אחד לא יכל להגיד כלום.

ממליץ לך לא לחכות לאינסטלטורים שיתווכחו בינהם איפה התקלה (אפילו עם התמונות של השבר בקו האינסטלטור שביצע את התיקון התווכח עם האינסטלטור שביצע את הצילום עד שמצא את הנזילה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם חברת הביטוח חייבת להחזיר את כל עלות הצילום? או יש תקרת החזר

לא יכולה לטעון נניח, שהיית צריך לצמצם עלויות, והיא לא מחזיר את ה2000 שקל?

איך זה עובד בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שאלה טובה, אצלי גילינו שאין ביטוח מבנה אז זה נופל על הוועד בית :roll:

הייתי שואל את הביטוח בניין (לא דירה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לשאול בנושא, אם כול הברזים סגורים והמונה לא מסתובב זה לא סימן ודאי שאין נזילה?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

התשובה היא: לא, לא וודאי.

טיפטוף או אפילו רסס מאוד קטן (כתוצאה מסדק) לא ייראו על השעון.

יש לבדוק נפילות לחץ (באמצעות שעון פשוט שמודד לחץ...) בקו מים קרים ובקו מים חמים (יש לסגור את ברז ההזנה לדוד שמש).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק שאלה נוספת ברשותך, לפני כחודש הופיע אצלי על התקרה בצמוד להנמכת תקרה כתם לח די גדול, ועל ההנמכת תקרה הופיע עיגול חום כהה.

מאז הכתם על התקרה כמעט ונעלם ועל התקרת גבס נשאר אבל לא גדל, בתוך ההנמכת תקרה הכול יבש לחלוטין.

אני גר בקומה 4 מתוך 13 והכתמים לא צמודים לחלונות או לקירות חיצונים.

מה זה יכול להיות?

נזילה זה לא משהו שרק מתגבר עם הזמן?

סימנתי באדום את המיקומים2d6af68dd13eb831fce500bcd05ba377.jpg7e7751c1ebaf8a8f2fc8fcf6d4b4af06.jpgcc6e01ff322edf31c3648870f6effe1e.jpg

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה לכמה מההודעות האחרונות:

Mrmi - חברת הביטוח תממן את המאתר - אם תקבל הסכמה מראש. לפעמים זה קורה רק אחרי שכמה משרברבי ההסדר לא פותרים את הבעיה. אבל כיוון שנזקי המים כל כך גדולים, לפעמים עדיף לשלם את הסכום ולקצר את פתרון הבעיה.

flytomars - ביטוח ועד בית - חיוני!! ביטוח ועד הבית (בדירה הקודמת, לפני כ-8 שנים) שילם לי מעל 100 אש"ח ולשכן מתחתי עוד כמה מאות אלפים. תאר לך שהייתי צריך לתבוע כמה אלפי ש"ח מכל אחד מ-35 הדיירים לפי שטח הרצפה - ואחד עסקה טובה לעורך דין. ביטוח ועד בית אינו יקר, ומכסה סיכונים חשובים כמו פציעה של דיירים, אורחים ועובדים בשטחים הציבוריים, נזקים לרכוש הפרטי שנגרמם על ידי הרכוש הציבורי (למשל דליפת מים או גלישת ביוב) וכו'.

דניאל 1983 - מעבר למה שכתב איציק נ. הרי שדליפה יכולה לנבוע גם מהביוב. ודליפה כזו לא תסובב את הפרפר וקשה מאד לאיתור.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ספריאל- ברור ברור ברור!

הייתי בהלם כששמעתי שאין ביטוח בניין, מדובר בחוסר אחריות ממדרגה ראשונה (של כל הדיירים, כולל אותי כמובן, אבל בראש ובראשונה הוועד בית)

עד עכשיו היינו במסגרת תמ"א אז אני מניח שחלק מהמקרים מכוסים על ידי היזם, אבל זה ממש נס שב5 שנים האחרונות (מאז שאני גר פה) לא היה איזה אסון חס וחלילה, מספיק שאיזה נותן שירות נתקל במדרגה לא ישרה והיינו צריכים לשלם מאות אלפי שקלים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם חברת הביטוח חייבת להחזיר את כל עלות הצילום? או יש תקרת החזר

לא יכולה לטעון נניח, שהיית צריך לצמצם עלויות, והיא לא מחזיר את ה2000 שקל?

איך זה עובד בדיוק?

אז ככה, במידה והוכח שיש מקרה ביטוח לפי הפוליסה, אז ישלמו סכומים סבירים בשוק לאותה עבודה.

אם הבחור שהבאת גבה ממך סכום מופקע כפול ומכופל, הרי שלא ישלמו לך אלא לפי הערכתם לאותן עבודות שבוצעו על ידו.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי על השאלה - צריך לקבל את הסכמת חברת הביטוח מראש.

העניין הוא שנזקי מים יכולים להיות כל כך גדולים עד שלפעמים שווה להשקיע בתשלום למאתר טוב כדי לצמצם אותם, גם אם הביטוח לא משלם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור. אני גר בדירה בקומה 3 מתוך 5 בבניין שעבר תמ"א. הקומה שלי ומעליה הינן חדשות.

יש לי נזילה כבר מעל שנה וגם לשכנה מתחתיי. הפעלתי ביטוח והגיע שרברב מטעם חברת הביטוח. הוא טען שהנזילה קשה לאיתור (מעל הפאנלים) בחדר שינה הורים

אצלי ובקיר סלון מול הממ"ד (אין שום מקור מים קרוב), ולכן חברת הביטוח לא תממן מצלמה תרמית ושהיא גם ממילא לא תעזור אם מדובר למשל בגומיית אטימה מתפוררת ועדיף לי לפנות לשוק הפרטי, ואז לבקש אולי מצלמת סיב אופטי שתרד בתוך הצינור מהגג ועד למטה.

האם יש צדק בדבריו או שחברת הביטוח מנסה לנער אותי?

יש לכם המלצה חמה מניסיון ולא שמועות על חברה פרטית מומלצת (גר בפ"ת)?

אין לי בעיה לשלם לחברה פרטית כי אני מעדיף לתקן את הנזילה כמה שיותר מהר ואחר כך לתבוע שיפוי/פיצוי.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק שאלה נוספת ברשותך, לפני כחודש הופיע אצלי על התקרה בצמוד להנמכת תקרה כתם לח די גדול, ועל ההנמכת תקרה הופיע עיגול חום כהה.

מאז הכתם על התקרה כמעט ונעלם ועל התקרת גבס נשאר אבל לא גדל, בתוך ההנמכת תקרה הכול יבש לחלוטין.

אני גר בקומה 4 מתוך 13 והכתמים לא צמודים לחלונות או לקירות חיצונים.

מה זה יכול להיות?

נזילה זה לא משהו שרק מתגבר עם הזמן?

סימנתי באדום את המיקומים

למראית עין, אין שום קו ביוב שקרוב לנקודות שסימנת, מה גם שזה היה חד פעמי לדבריך.

דברים חד פעמיים יכולים להופיע במקרים מאוד נקודתיים (למשל: מספיק שאצל השכן שלך אין רובה בין הרצפה לפאנלים, ושטפו את הבית עם צינור [חברת ניקיון למשל] או סתם שפכו כמה דליים, זה יכול להגיע אליך).

תמשיך לעקוב ותעדכן את השכן מעליך (נסה לגשש אם שטף את הבית עם דליים רבים או צינור\חברת ניקיון).

בהנחה ואין נזק פיזי לגבס - להעלמת הכתמים עליך לצבוע שכבה ראשונה צבע שמן (תרסיס או פחית, לא משנה), להניח לזה להתייבש, ולאחר מכן לצבוע עם צבע אקרילי ורולר קטן את התיקונים שעשית בצבע שמן.

ללא מיסוך בצבע שמן, לא תיפטר מהכתם לעולם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למראית עין, אין שום קו ביוב שקרוב לנקודות שסימנת, מה גם שזה היה חד פעמי לדבריך.

דברים חד פעמיים יכולים להופיע במקרים מאוד נקודתיים (למשל: מספיק שאצל השכן שלך אין רובה בין הרצפה לפאנלים, ושטפו את הבית עם צינור [חברת ניקיון למשל] או סתם שפכו כמה דליים, זה יכול להגיע אליך).

תמשיך לעקוב ותעדכן את השכן מעליך (נסה לגשש אם שטף את הבית עם דליים רבים או צינור\חברת ניקיון).

בהנחה ואין נזק פיזי לגבס - להעלמת הכתמים עליך לצבוע שכבה ראשונה צבע שמן (תרסיס או פחית, לא משנה), להניח לזה להתייבש, ולאחר מכן לצבוע עם צבע אקרילי ורולר קטן את התיקונים שעשית בצבע שמן.

ללא מיסוך בצבע שמן, לא תיפטר מהכתם לעולם.

איציק

תודה על התשובה!

אני לא חושב שהם שטפו את הרצפה עם הרבה מים כי הרצפה מרוצפת עם פרקט מעל האזורים של הכתמים.

אבל יכול להיות שהם שפכו הרבה מים במקלחת וזה אכשהו נכנס מתחת לפרקט...

אם אני אצבע את הכתם על הגבס קודם עם בונדרול ואחרי זה עם אקרילי, זה יעזור? או שחייב צבע שמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...