Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו VS פולו

יובל501
שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב שלום,

לאחר שכמעט הזמנתי את הפולו, נגשתי להתרשם מהקליאו החדשה. על פניו ולפי מבחנים מחו"ל נראית לא רעה בכלל.

1. לשתיהן גיר כפול מצמדים , בפולו יבש בקליאו רטוב.

2. בקליאו מנוע 4 בוכנות טורבו 1.3 עם 130 סוסים לעומת מנוע 1.0 3 בוכנות טורבו עם 115 סוסים בפולו.

3. הפולו תעלה כ125 , הקליאו כ105 !

את האיביזה פסלתי כי לא אהבתי את התנגות הכביש שלה והרעש שמייצרת

להזכירכם, נוהג במזדה 2 2017

תודה לרעיונות,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לתת חוות דעת הקליאו שכן מעטים נסעו עליה, מה שכן עדיף לבדוק את רמת איבזור rs line, לעומת אינטנס הוא איכותית יותר, סלון מרשים יותר, מאובזרת יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה למצוא הצדקה לשלם 125 אלף ש"ח על הפולו כשהסיאט המקבילה ברמת הגימור הבכירה עולה כ-110 אלף ש"ח במבצעים, כולל שנת אחריות שלישית, חיישני רוורס ומצלמת רוורס. (וכן, אני יודע שהאיביזה לא רלוונטית לפות"ש)

נכון, איכות החומרים בפולו טובה יותר וזה מורגש, כנראה שיש עוד כל מיני דברים קטנים עדיפים, אבל באמת שאני לא רואה סיבה לשלם על זה עוד 15 אלף ש"ח.

הייתי בודק אולי מתי יגיע הדגם החדש של הפאביה אם VAG מעניינות אותך.

עושה רושם שהקליאו מציעה חבילה טובה בסך הכול, רק קח בחשבון (אם זה משנה לך) שהשוק העתידי שלה יהיה כנראה פחות טוב מזה של הפולו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד זה כ15 אלף ש"ח יותר עבור הפולו , מצד שני כולם אומרים שהבידוד ואיכות החומרים עדיפים על אלה שבאיביזה. מה שלא אהבתי בעיקר באיביזה היא התחושה "החלולה" פלסטיקית שלה. מעבר לכך רכב נחמד. ואז הגיעה הקליאו ועשתה בלגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ לא רק אתה מתקשה למצוא הצדקה לשלם את הפער..

אני כמעט ולא רואה את הפולו החדשה על הכביש.

אולי כי אנשים מעדיפים להוסיף כמה שקלים ולקנות "ג'יפון" , מה גם שהפולו לא נמצאת בליסינג או מסלולי 0 קמ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה רועשת ויש לך מאזדה 2? מוזר, בדיוק ההפך. הקליאו החדשה מציעה אבזור מטורף שאני לא מכיר בסופר מיני במחיר הזה. כדאי לעשות נסיעת מבחן תעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה אצלי פולו אוטומטית במשך מספר ימים בספרד לאחרונה. אוטו לא פחות ממפתיע לטעמי ולטובה, שקט מאוד, נוח, מרווח, חזק, אפילו הגיר האוטומטי שם התנהג הרבה יותר טוב וחלק מתאומו הנמצא אצלי באוקטבית ליסינג 1.4 כאן בארץ. מהצד השני קורא דברים דומים על הקליאו החדשה, אז כנראה שרק נסיעת מבחן על השתיים תבהיר את התמונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ביצעתי נסיעת מבחן על הקליאו. לחיוב אציין מנוע חזק ושקט , עיצוב חיצוני ופנימי נהדרים - אהבתי יותר את לוח השעונים בגרסה ה"פשוטה" משום מה. רשימת אבזור מקורי מספקת לחלוטין ותמחור הוגן מאוד בהתאם לסגמנט.

פחות לחיוב: הגיר כפול המצמדים פחות מהיר בשילוב הילוכים משילוב הDSG+TSI, לא קריטי אבל בכל זאת. בנוסף לא אהבתי את העובדה שלא ניתן לברור מצב ספורט/נורמל דרך ידית ההילוכים כמו כן אין אפשרות להעלות/להוריד הילוך דרך הידית , חבל. גימור הפנים מרגיש לי פחות הדוק מזה שבפולו , שום דבר אמנם לא מתפרק אבל את מבחן "טריקת הדלת" עוברת בציון נמוך יחסית לפולו :) מבחינת נוחיות על הכביש , מעט נוקשה מהצפוי וזה עוד על צמיגים בחתך 55 . עניין האמינות: אין לי מושג , אבל לפחות בתוספת של 2000 שח ניתן לקבל אחריות כוללת ל5 שנים , שווה. לסיכום: הרכב בגרסת ה RS LINE , עולה כעשיריה פחות מפולו ומכיוון וטרם נהגתי בפולו (נהגתי לא מעט בגולפים באירופה אבל אני מניח שיש הבדל בין גולף לפולו... ) קשה לי לקבל החלטה. המשך יבוא :)

עריכה אחרונה על ידי יובל501
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון עצום שיש לקליאו (המאובזרת) ביחס לפולו זה בנוגע למערכות בטיחות ונוחות מתקדמות. מערכת בקרת סטייה מנתיב אקטיבית שהיא סופר חשובה לא קיימת בפולו, כנ"ל לגבי מערכת התראה על רכב בשטחים מתים של מראות הצד. אני חייב לציין כאן שמערכת הבלימה האוטונומית לא רק קיימת בקליאו אלא גם עובדת באופן מרשים (תסתכלו על מבחני הבטיחות של הפיז'ו 208 החדשה כדי להבין איך נראית בלימה אוטונומית לא טובה, כאשר ה 208 מתנגשת במכונית שלפניה כמעט בכל מהירות, פטאתי ביותר. הפולו לא שחררה את הסרטונים אז קשה לדעת).

בקרוב תהיה לקליאו אופציה של שיוט אדפטיבי (כולל זחילת פקקים) כולל שמירה על נתיב כלומר הרכב נוהג את עצמו (לא ברור לי אם זה שדרוג שיהיה אפשר להוסיף בעדכון תוכנה על ה rs line או יותר מכך). לפולו יש בקרת שיוט אדפטיבי (ללא שמירה על נתיב) אבל מביקורות המערכת עובדת באופן מעצבן ביותר בזחילת פקקים בשל שילוב לא טוב עם מערכת ה start stop, הרכב פשוט רועד ללא הפסקה.

שתי ביקורות שליליות שחזרו על עצמן במבחני נסיעה עם הקליאו החדשה הן ראשית נושא קשיחות היתר (ביקורת שלא היתה קיימת לגבי גרסת הקליאו עם הצמיגים בחתך הפחות נמוך מאשר rs line). בנושא הזה של שיכוך מהמורות הפולו מצטיינת, הטובה בקטגוריה בפער גדול מול כל השאר, ותהיה הרבה הרבה יותר נוחה ונעימה מגרסת ה rs line של הקליאו, וזה בהחלט יתרון גדול ומשמעותי של הפולו מול הקליאו, במיוחד למי שמתכוון לנסוע נסיעות ארוכות יחסית או על כבישים לא משהו. הביקורת השניה שחזרה לגבי הקליאו החדשה הופנתה לגבי איטיות גיר מסוימת , וחוסר רצון להוריד הילוכים מהר מספיק. לפי דיווחים הנושא הזה ייפתר לחלוטין בגרסת הקליאו ההיברידית שאמורה להגיע אלינו בקיץ, שתכלול גיר 4 הילוכים ללא קלאץ' המשודך למנוע בנזין ולמנוע חשמלי שביחד יתנו 140 כוחות סוס וביצועים משופרים משמעותית ממנוע הבנזין הנוכחי (וכמובן חיסכון משמעותי בתצרוכת דלק). השאלה כמובן היא המחיר של התענוג, במיוחד עכשיו שהמדינה פגעה משמעותית בהטבת המס להיברידיות. תוספת של 5-10 אלף על ה rs line הנוכחית אולי תהיה מוצדקת, לא יותר מכך.

בגדול ההרגשה שלי של הקליאו מול הפולו היא שהפולו רכב מיושן ופחות בטוח שנוסע מדהים, בעוד הקליאו רכב בטיחותי בטירוף ושיא השכלול אבל עם פשרה משמעותית בנוחות הנסיעה. החלטה קשה. אולי הקליאו המאובזרת עם צמיגים בחתך פחות נמוך יכולה להיות הפשרה הנכונה (בהנחה שזה אפשרי מבחינת קרסו) או לחלופין להמתין לרענון טכנולוגי של הפולו (אבל זה כנראה יקח שנה-שנתיים).

עריכה אחרונה על ידי noam23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון עצום שיש לקליאו (המאובזרת) ביחס לפולו זה בנוגע למערכות בטיחות ונוחות מתקדמות. מערכת בקרת סטייה מנתיב אקטיבית שהיא סופר חשובה לא קיימת בפולו, כנ"ל לגבי מערכת התראה על רכב בשטחים מתים של מראות הצד. אני חייב לציין כאן שמערכת הבלימה האוטונומית לא רק קיימת בקליאו אלא גם עובדת באופן מרשים (תסתכלו על מבחני הבטיחות של הפיז'ו 208 החדשה כדי להבין איך נראית בלימה אוטונומית לא טובה, כאשר ה 208 מתנגשת במכונית שלפניה כמעט בכל מהירות, פטאתי ביותר. הפולו לא שחררה את הסרטונים אז קשה לדעת).

בקרוב תהיה לקליאו אופציה של שיוט אדפטיבי (כולל זחילת פקקים) כולל שמירה על נתיב כלומר הרכב נוהג את עצמו (לא ברור לי אם זה שדרוג שיהיה אפשר להוסיף בעדכון תוכנה על ה rs line או יותר מכך). לפולו יש בקרת שיוט אדפטיבי (ללא שמירה על נתיב) אבל מביקורות המערכת עובדת באופן מעצבן ביותר בזחילת פקקים בשל שילוב לא טוב עם מערכת ה start stop, הרכב פשוט רועד ללא הפסקה.

שתי ביקורות שליליות שחזרו על עצמן במבחני נסיעה עם הקליאו החדשה הן ראשית נושא קשיחות היתר (ביקורת שלא היתה קיימת לגבי גרסת הקליאו עם הצמיגים בחתך הפחות נמוך מאשר rs line). בנושא הזה של שיכוך מהמורות הפולו מצטיינת, הטובה בקטגוריה בפער גדול מול כל השאר, ותהיה הרבה הרבה יותר נוחה ונעימה מגרסת ה rs line של הקליאו, וזה בהחלט יתרון גדול ומשמעותי של הפולו מול הקליאו, במיוחד למי שמתכוון לנסוע נסיעות ארוכות יחסית או על כבישים לא משהו. הביקורת השניה שחזרה לגבי הקליאו החדשה הופנתה לגבי איטיות גיר מסוימת , וחוסר רצון להוריד הילוכים מהר מספיק. לפי דיווחים הנושא הזה ייפתר לחלוטין בגרסת הקליאו ההיברידית שאמורה להגיע אלינו בקיץ, שתכלול גיר 4 הילוכים ללא קלאץ' המשודך למנוע בנזין ולמנוע חשמלי שביחד יתנו 140 כוחות סוס וביצועים משופרים משמעותית ממנוע הבנזין הנוכחי (וכמובן חיסכון משמעותי בתצרוכת דלק). השאלה כמובן היא המחיר של התענוג, במיוחד עכשיו שהמדינה פגעה משמעותית בהטבת המס להיברידיות. תוספת של 5-10 אלף על ה rs line הנוכחית אולי תהיה מוצדקת, לא יותר מכך.

בגדול ההרגשה שלי של הקליאו מול הפולו היא שהפולו רכב מיושן ופחות בטוח שנוסע מדהים, בעוד הקליאו רכב בטיחותי בטירוף ושיא השכלול אבל עם פשרה משמעותית בנוחות הנסיעה. החלטה קשה. אולי הקליאו המאובזרת עם צמיגים בחתך פחות נמוך יכולה להיות הפשרה הנכונה...

כמו שרשמת בפסקה הראשונה, את מערך הבטיחות המלא ניתן לקבל רק בגרסת ה RS LINE. בנוסף חיזקת את דעתי על איטיות הגיר ונוקשות היתר. אגב, מע START AND STOP היא הראשונה שאני מנתק אחרי שמניע. גם בקרת שיוט אדפטיבית בפקקים, פחות מעניינת. תודה על הפידבק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...