Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת שמע איכותית לטויוטה קורולה היברידית

zvi-ka
שימו לב! השרשור הזה בן 1553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, אני מעוניין להתקין מערכת שמע איכותית בטויוטה קורולה היברידית . המכונית באה עם מערכת מולטימדיה שמותקנת בארץ.יש לי כיום ציוד ישן בן 12 שנה שמותקן באוטו הקודם שלי (גם אז הרכבתי המערכת בעזרת האתר ונהנתי ממנה שנים רבות). האוטו הישן על ציודו נשאר במשפחה אבל לא אצל אוהבי מוסיקה במיוחד, אז אני יכול להעביר ציוד מהאוטו הישן ואני מתלבט מה אם בכלל להעביר. המערכת הישנה כוללת רמקולים קומפוננט של הרץ high energy (צריך להחליף את הטוויטרים) רמקולים אחוריים של בוסטון אקוסטיק ברמה בסיסית, סאב 12" של הרץ ברמה בסיסית, מגבר 5 ערוצים של אודיסון רמה בסיסית (srx 5) והמקור רדיודיסק של אקליפס cd5000 עם בעיות קלות בפוטנציומטרים, שמחובר לו גם צ'ינגר של אקליפס שכבר לפני 12 שנה נחשב מכשיר עתיק, אבל נהנתי ממנו מאד והוא לרוב עובד אבל לפעמים נתקע. הייתי מאד שמח לקבל תוצאה יותר טובה במערכת החדשה שאקנה מאשר בישנה. בגדול אני אוהב את אופי הצליל בישנה שנשמע לי מאוזן טונאלית, פתוח אך לא צורם ,וחם במידה . במה יחסית גדולה כמה שאפשר במכונית. אבל הייתי רוצה להתקדם , לשמוע יותר פירוט , לשמוע עוד יותר טוב.אני שומע מוסיקה יחסית מעודנת, פופ רוק לא אגרסיבי, ג'אז ומוסיקה קלאסית. אני מוכן להשקיע בזה עד 10000 ₪ (כולל התקנה). מה הייתם ממליצים ? יש לי כמה התלבטויות

1. האם יש בעיה להתקין את המגבר הישן שלי באוטו החדש ? היה מתקין שיעץ לי לא להתקין מגבר שצורך הרבה זרם באוטו היברידי, נדמה לי שאמר שצריך קלאס D (אם כי יש לי מצבר נפרד שלא שייך למנוע ההיברידי אז אולי זה פחות חשוב ?)

2. האם אפשר להמשיך להשתמש בנגן cd (שלי או נגן איכותי אחר) בשילוב עם מערכת המולטימדיה, האם אקבל שמע טוב יותר מאשר שמיעה דרך הטלפון הנייד בבלוטוס או חיבור אחר ?, (אציין ששמיעה מטלפון כמקור פחות נוחה לי משהייתי רגיל ב cd כי למרות שיש לי מנוי על tidal ולביתי על spotifay קשה לי לחפש מוסיקה ברשת לפני כל נסיעה).

3. אני מתלבט אם אני צריך מגבר 5 ערוצים ורמקולים גם מאחור כמו באוטו הישן, או להסתפק ברמקולים קדמיים ומגבר 3 ערוצים ? פרט לכך אשמח כמובן להמלצות על מכשירים ספציפיים.

תודה על התייחסותכם

עריכה אחרונה על ידי zvi-ka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- אני שותף לדעתו של המתקין ולא הייתי מתקין מגברים ישנים ברכב הנ"ל. מגברי קלאס D שמיוצרים היום הם ברמה מעולה ואפשר להגיע איתם לרמת סאונד טובה מאוד.

2-השאלה כמה נוח יהיה לך להשתמש בCD היכן תתקין אותו וכיצד תשתמש בו בצורה נוחה.

3- לגבי התצורה של המערכת, זאת אמורה להיות החלטה שלך נטו, האם אתה מתחבר לתצורה של במת סאונד (קומפוננט+ סאב) או שאתה מעדיף סאונד שעוטף אותך (קדימה אחורה+סאב). ההמלצה שלי היא ללכת על תצורה של קומפוננט+ סאב כך תוכל להשקיע ברכיבים טובים יותר או בהתקנה מושקעת יותר (איטום, בניות וכ"ו)

אתה מוזמן לראות התקנה שביצעתי לא מזמן ברכב היברידי מאותה משפחה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?683855-%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92-%D7%A1%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%93-%D7%91%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%A8%D7%90%D7%91-4-%D7%94%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%93%D7%99%D7%AA-2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליוסי אלפין היקר, תודה על ההתייחסות, בטח שאתה מסכים עם המתקין, אתה הוא המתקין! התייעצתי איתך טלפונית לפני כמה חודשים.

הייתי מאד מעוניין לשמוע את דעתך וגם עוד דעות ובמיוחד התייחסות למה אם בכלל שווה לקחת מהאוטו הקודם, על אילו רכיבים חדשים הייתם ממליצים, האם מגבר קלאס D לא נחות ביכולותיו (האם הייתם משתמשים בו גם באוטו לא היברידי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...