Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות מול קבלן בדירה חדשה

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה,

עוד יומיים אני אמור לקבל מפתח לאחר מספר דחיות בגלל תיקונים שהיו. מדובר על דירת גן 5 חדרים במבנה של 2 קומות כאשר מעליי יש דירת 4 חדרים.

היום במקרה הלכתי לדירה שוב ושמעתי רעש מוזר, מסתבר שכל הדירה כנראה שוב עם רטיבות וכאשר הצצתי מהחלון ראיתי מאוורר עובד ומיבש את אחד החדרים (נשמע שיש גם מאוורר בסלון ובעוד כמה מקומות).

אנחנו בכל מקרה נכנסים רק במאי לדירה (כרגע בחוזה שכירות) אבל הפחד שלי שאם יפסקו הגשמים אנחנו לא נראה רטיבות בחודשים הקרובים ואנחנו נראה רטיבות רק בחורף הבא (בסוף שנת הבדק בית) ואז יהיה קצת יותר קשה להתנהל מול הקבלן.

האם אוכל לדרוש דחיית מסירת מפתח ולדרוש מהם שיהפכו את הדירה מעל כדי שיסיימו עם הרטיבות הזו פעם אחת ולתמיד ?

תודה

שמוליק

20200111_152616.jpg

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל את הדירה ושכור שירותי בדק בית או שמאי\מהנדס שיאתרו את מקור חדירת המים.

גם אם יש אחריות הרי שהתיקונים עלולים לדרוש נוכחותך ולהפריע למהלך החיים התקין. עדיף לטפל בנושא כמה שיותר מוקדם, ולהביא בחשבון שלעתים בעונה הבאה התיקון מתגלה כלא מספק. עליך להביא בחגן שבהחלט יש מצב שבו יהיה צורך להמתין עם התיקון עד הקיץ, וכי בסיומו יהיה צורך לצבוע שוב את הדירה, ואם הדבר אפשרי, לא תרצה שהדבר ייעשה אחרי שהכנסת את הציוד שלך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר המעצבן בכל הסיפור הזה שבמאי-יוני הם עבדו נורא קשה (פירקו ריצוף והציפו את הדירה מעל) כדי לפתור את הרטיבות שנוצרה בחורף 2019 ועכשיו אני רואה שזה שוב חוזר.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מעדכן.

קיבלנו מפתח ובפרוטוקול המסירה רשמנו הכל. כל הבית מלא רטיבות והיום גילינו למה. בני דודינו גרמו לנזק בצנרת.

יש עוד מקומות שיש בהם רטיבות ומה שאנחנו רואים זה לא סוף הסיפור.

עוד לא דיברתי עם המנהל עבודה, אבל לדעתכם, מה הם הולכים לעשות? האם קיימים מחברים יעילים שבאמצעותם הם יסגרו את הסיפור? או שהם ירימו ריצוף בכל הבית ויחליפו צנרת? עוד לא יצא לי לדבר עם מנהל העבודה, אבל ביום ראשון אזום איתו שיחה.

WhatsApp Image 2020-01-24 at 11.38.56.jpeg

WhatsApp Image 2020-01-24 at 11.38.56 (1).jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם נזקים כאלה אני מקווה מאד שירימו את הריצוף - מה שאומר שצריך למצוא מרצפות חדשות מאותה סדרת ייצור, או להחליף את כל הריצוף בחדרים הפגועים. קרוב לודאי שגם המצע שמתחת לרצפה ספוג מים, ויותר מזה - אם יש חתכים בשני צינורות - שנראים מכוונים - הייתי מהמר שיש עוד אי אילו פתחים כאלה.

מניסיון מר - אינסטלטור רשלן יכול להרוס דירות נהדרות. מה שאתה מראה זו חבלה בזדון, וחמור פי כמה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונות קשה להבין איזו צנרת זו.

למראית עין זה נראה צינור חשמל פשוט (מריכף) אבל אני משער, לפי דבריך, שמדובר בצינור מולטיגול או SP (שחור) למרות ששוב, אני לא רואה בתמונות ובחתך עצמו של הצינור את השכבות שמאפיינות את הצנרת הזו (זה לא נראה לי כמו פקסגול כי שם צריכה להיות לך מעטפת שרשורית ובנוסף אם היתה בה תקלה סביר להניח שהיית רואה במרכזיה יציאה של מים מאחד השרוולים וגם לא היית צריך להרים שום ריצוף... זה היתרון של פקסגול).

אם מדובר ב SP או מולטיגול, אין שום בעיה לבצע חיבור חדש (חותכים את הקטע הפגום) עם מחברי לחיצה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה החלטת שזהבני דודים (אלא אם יש לך דוד סיני).

זה נראהכמו צנרת פקס. ניתן לתקן אבל עדיף להחליף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מאיפה התמונות הללו של הצינור? מהדירה שלך? או מהדירה מעל?

וגם איפה יש רטיבויות? ולמה רשמת שוב, כבר היו לפני כן?

הצינורות הן מהדירה שלי. הרטיבויות קיימות כמעט בכל קיר בחלק התחתון שלו.

באפריל 2019 מיד אחרי החורף שהיה, קפצנו לבקר בדירה. מכיוון שגרנו במעלה אדומים באותה התקופה היה קשה לנו לקפוץ כל שבוע-שבועיים ולכן תדירות הביקורים הייתה נמוכה. כשהגענו לדירה גילינו רטיבות גם בחלקים העליונים של הקיר (הרטיבות הגיעה מהדירה מעל) וגם בחלקים התחתוניים של הקירות (הרטיבות הגיעה מהריצוף). לא היה קיר (חוץ מהממ"ד) שלא הייתה בו רטיבות למעלה ולמטה בכל מיני מקומות על אותו הקיר. לאחר חודש-חודשיים הבנתי שביצעו תיקון, אבל כנראה רק בדירה מעל כי נכון להיום אין לנו רטיבות מהדירה מעל. מה שקורה היום זה שבדיוק באותם המקומות שהייתה רטיבות אחרי חורף 2019, יש גם היום ואולי גם יותר.

לא יודע למה החלטת שזהבני דודים (אלא אם יש לך דוד סיני).

זה נראהכמו צנרת פקס. ניתן לתקן אבל עדיף להחליף.

לא מבין בצנרות, מבין בצרות (-:

נראה בהחלט צינור מריכף ולא מים

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

יש שם רטיבות שמגיעה מהצנרת הזו. אין ממקום אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, זה לא נראה כמו צינור מים אבל קשה להבין מהתמונה.

יש מרכזיית מים\צינורות במסתור כביסה ?

תפתח את השיבר הראשי של הדירה, יוצא מהחור הזה מים ? אם כן - זה צינור מים (להערכתי זה לא פקסגול כי הוא חייב להיות בשרוול. בדירה חדשה אין סיכוי שזה היה עובר ביקורת אם היה מונח צינור פקס מתחת לרצפה ללא שרוול).

להערכתי זה צינור מריכף שקיבל מכה (ואם זה אכן כך, שום דבר לא יקרה לו. אם זה מפריע לך, אפשר לשים עליו חתיכת מופה [מופה לצינור חשמל כמובן] ושלום על ישראל).

עליכם לחבר שעון לחץ 0-10BAR לאחד הברזים ולפתוח את השיבר של הדירה, לבדוק את הלחץ הסטטי שמתקבל ולאחר מכן לסגור שיבר ראשי ולבדוק אם הלחץ בשעון צונח. אם צונח - יש דליפה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...