Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיחור קל של 10 שנים, סיכום שנתיים עם סוזוקי סוויפט סדאן 1.3

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1565 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוטב מאוחר מאשר לעולם לא :-)

בשנת 2007 חיפשתי רכב קטן אוטמטי ב 15.000 ש"ח.

בדקתי כמה שריידים 93' שהיו במצב על הפנים ועם מחלת רעידיות קשה מאוד בעמידה בדרייב, התקשרתי לעוד כמה מודעות מפוקפקות עד שמצאתי מודעה של סוזוקי סוויפט סדאן שנראתה טוב. לא רציתי בכלל את גרסת הסדאן אבל צריך להתפשר על משהו.

נפגשתי עם המוכר וראיתי סוויפט סדאן 1.3 מודל 94 במצב די טוב, עם תיעוד טיפולים של הבעלים הנוכחי וטסט ארוך.

נהגתי, נוסעת בסדר גמור. המוכר בשיחה אמר שלאוטו לפעמים קצת קשה לסחוב בבוקר, לא ייחסתי לזה חשיבות. בנסיעה שערכתי הוא סחב מצויין.

סגרתי איתו במקום בלי שום בדיקה נוספת, עשיתי העברת בעלות, לקחתי את האוטו אחרי שחנה לילה שלם.

מתחיל לנסוע, אין הילוך ראשון ושני. רק שלישי. זה גיר 3 הילוכים. בהעברה ידנית כל ההילוכים קיימים. שמן גיר בצבע תקין ובמפלס תקין.

באסה. האוטו מאד מאד קל ועד כמה שזה נמשע מוזר, הוא נוסע יחסית בסדר על הילוך 3 בלבד. זינוק כבד מהמקום ומ 30 קמ"ש בערך המצב סביר.

נסעתי כמה דקות, הופה כל ההילוכים עובדים.

למחרת בבוקר אותו סיפור, אין את הראשון ואת השני. הבנתי שהתקלה קיימת רק כשהאוטו קר, בגלל זה בנסיעת מבחן שעשיתי הכל היה תקין.

לקחתי את האוטו למוסך כללי, הציע להחליף שמן גיר עם מכונה יעודית בלי להתחייב על התוצאה. קצת פיקפקתי בזה והוצאתי את האוטו משם, הלכתי למכון גירים ז'וז'ו בנתניה.

ז'וז'ו הסתכל 2 שניות, חיבר רב מודד לסלקטור של הגיר חייך ואמר - יש לך מזל, הגיר תקין. זו תקלה מוכרת במחשב גיר (לא היה לי מושג שיש לרכב גיר ממוחשב...), אני מחליף מחשב והכל יהיה פיקס. ובאמת, החליף מחשב והכל פיקס. הכל היה פיקס עד שמכרתי את האוטו אחרי שנתיים.

גיר 3 הילוכים מצויין. עד כמה שגיר 3 הילוכים יכול להיוץ מצויין. החלפות מהירות, לא משתהה, עושה קיק דאון כשצריך.

אה...סל"ד ב 100 קמ"ש בערך 3800. לא היה מד סל"ד אבל חישבתי את זה על ידי הכפלת היקף הצמיגים ביחס ההעברה.

מנוע 1300 עם 70 כ"ס מספיק לחלוטין לרכב ששוקל 850 קילו, הוא אפילו די מהיר במהירויות עירוניות.

אבל מה, אין מתלים. ממש אין. אין שיכוך, אין ספיגת מהמורות, אין כלום. מושג נוחות נסיעה לא קיים.

ההגה לא מתכוון לא לגובה ולא למרחק ומסילת כסא הנהג קצרה מידי, לא היה לי נוח. חוץ מזה הוא מאוד מרווח, גם המושב האחורי סביר.

בסוויפטים האלו בסיס הגלגלים ב 5 דלתות ובסדאן ארוך ב 10 ס"מ מב 3 דלותות ולכן המרווח המשופר מאוד במושבים האחריים.

האוטו היה 15 שנה על הכביש אז והכל בו עבד חוץ ממפשיר אדים בשמשה האחורית שלא טרחתי לתקן. המזגן (מקורי) מצויין עם כפתור ECO שמשנה את זמני ההפעלה של המדחס לטובות חיסכון בדלק. מתחת לדוושת הגז בסוף המהלך יש מיקרוסוויץ'. אבל בניגוד למה שמקובל לחשוב הוא לא גורם לקיקדאון אלא מנתק את המדחס לטובת ניצול כוח המנוע להאצה. זה היה הדגם ה"מפואר" ביותר GL עם מראות חשמליות. למה דווקא מראות ולא חלונות או נעילה חשמלית, אין לי מושג. חוץ מהמראות הכל היה ידני.

בקניה מד הק"מ עמד על 10000 ק"מ. הוא עם 5 ספרות, כך שזה יכול היה להיות 110000 או 210000 ואולי אף 310000. לא יודע.

במכירה 30000 ק"מ.

בכל תקופת האחזקה הייתה לי תקלה אחת. המנוע נפל. כן, מילולית. הבעלים הקודמים החליף את תושבת המנוע הימנית למשהו תחליפי סיני ובשלב מסויים היא נשברה לשניים, המנוע נפל באותו צד. זאת אומרת לא נפל לגמרי כי התושבות האחרות החזיקו אותו וגם לא נגרם נזק נוסף חוץ מתושבת חדשה אבל מאז אני מפחד מחלפים תחליפים סיניים.

אחרי שנתיים הדגם הזה היה עדייו מאוד פופולרי והיא נמכרה מהר מאוד קרוב למחיר שרציתי.

IMG_5184.JPGIMG_5185.JPGIMG_5186.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט היו כאלו גם 1.6 עם 90 כ"ס ורמת גימור גבוהה יותר שנחשבה ליחסית זריזה.

סוזוקי... זה סוס עבודה.

לא נוח אבל גם לא עוצר

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי,

תודה על הפירוט - תענוג כרגיל.

אלו עוד מכוניות עמדו על הפרק? מה היה פער המחיר מול הסיטרואן סאקסו (או פיג'ו 106)?

(הייתה בבעלותי סאקסו 1.4 אוט' ששירתה את אשתי במשך 7 שנים - התקלה היחידה הייתה משאבת בלם אחורית שנזלה. הייתה אמינה מאד והיו לה מושבים נ ה ד ר י ם ומתלים מצויינים).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו עוד מכוניות עמדו על הפרק? מה היה פער המחיר מול הסיטרואן סאקסו (או פיג'ו 106)?

אנחנו עכשיו הרבה יותר מבוגרים וחכמים...

אבל באותה תקופה אני נסעתי ברנו קנגו שדי הצדיקה את המוניטין השלילי של רנו ועוד לא שכחתי את מגוון התקלות שהיו בפיאט טיפו שמכרתי שנה קודם כך שמכוניות אירופאית ועוד עם גיר אוטמטי היו בעדיפות נמוכה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הראשון שלי היה סוזוקי יורוסוויפט GLX אוטומטית (גם גיר 3 הילוכים) שנת 2000

הייתה איתי משהו כמו 6-7 חודשים ואז התחילו בעיות עם מנוע צעדים שנאלצתי להחליף ועוד כמה בעיות והחלטתי למכור אותה. קניתי אותה בשנת 2013 ב10,000 ומכרתי ב10,000 ⁦[emoji3526]⁩

לזכותה יאמר שהיא לא כזו עצלנית אממה הנוחות כמו שתואר באמת גרועה. אתה מרגיש שאתה יושב נמוך ונוסע כמו על קרש כל דבר מרגישים

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי בדיוק כזו ידנית בשנת 2006, המנוע סחב מעולה.

רוחות צד בכביש 443 היו מדלגות את הרכב לצדדים, בקיצור כל שאר האוטו נתן לך תחושה של לנהוג בקופסת גפרורים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הדגם הזה הגיע גם מיפן כמו ההאצ'בק או מאירופה?

כיף לקרוא סקירות כאלה!

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הסוויפטים בארץ מכל הגירסאות עד מודל 1996 כולל היו תוצרת יפן. שלי כאמור הייתה מודל 1994.

משנת 1997 היא הפכה ליורוסוויפט (גם כן, כול הגירסאות) והגיעה מהונגריה. אותו רכב למעשה עם כמה שידרוגים באיבזור ומשלב מסויים מנוע 16 שסתומים נמכר עד 2003.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם כבר סיריון נמכר כג'אסטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

וואוו, ואפילו עם הנעה כפולה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שלי היה סוויפט 1.3 ידנית 1990, כבר אז הייתה בת 20, עם 270 אלף ק"מ (נקנתה יד ראשונה ממרצה בטכניון עם קלסר טיפולים מלא) רכב מאוד זריז בעיר, קשה כמו אבן, אמין כמו אבן, נמכר לתוכנית הגריטה בזמנו, ייזכר לחיוב.

הרכב היחיד שהחזקתי מתוצרת יפן, מאז גיליתי את הנוחות הצרפתית והאבזור הצרפתי ואי אפשר להסתכל אחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שלי בשנת 2006 היה סוויפט ידנית מנוע 1.0, מודל 90 (או 91, לא זוכר).

אמינות מוחלטת, היה לי נוח לשם שינוי וחסכוני מאוד. הרכב עבר אצלי 70,000 ק"מ בשנתיים בלבד עד שהושבת בתאונה. זכור לטובה.

אגב בוקי, איזו צריכת דלק קיבלת עם הגיר הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הרכב הראשון שלי היה סויפט מנוע 1.0 שנת 92.

אבא שלי הוציא אותו מהסוכנות בשנת 92, אני קיבלתי אותו ב2003 עם 170K ק"מ.

הרבה "פעם ראשונה" היה לי ברכב הזה.

פעם ראשונה עשיתי טיימינג ומשאבת מים.

פעם ראשונה החלפתי בלמים.

פעם ראשונה החלפתי צינורות בלם וניקזתי אויר.

פעם ראשונה התקנתי מערכת סטריאו.

פעם ראשונה הרתחתי בלמים בירידות וסיימתי על ארמברקס.

פעם ראשונה נכנסו בי בחניה.

פעם ראשונה עצר אותי שוטר.

ועוד כמה פעמים ראשונות שהשתיקה יפה להן :wink:

הרכב נמכר ב2007 עם 228K ק"מ, וקלאצ' מקורי. המשיך לסוע שנים לאחר מכן אצל הבעלים השני.

היה עושה צריכת דלק של 1/16 - 1/17. סך הכל, בהתחשב בזה שהאוטו עבר תחזוקת שבר עד שהגיע לידי, הרכב הפגין אמינות מדהימה.

את רצועת הטיימינג החלפתי בפעם הראשונה ב180 ומשהו אלף, שזה יותר מפעמיים הדרישת יצרן, והיא שרדה.

הרכב היה מכאני לחלוטין, הכי הרבה אלקטרוניקה שהיה שם זה המצת סיגריות. לא מזגן, לא הגה כח, לא חלונות חשמל.

על הכביש הרכב היה די מזעזע, נטייה חריפה מאוד לתת היגוי, צמיגים דקים מאוד שממהרים לקרוס בפניות, מתלים שאינם קיימים כפי שבוקי ציין.

לקראת הסוף גם המתלה האחורי החל לסגור מהלך על כל בליטה כשיש נוסעים מאחור.

בכללי תחושה של פחית קולה שמתגלגלת על הכביש.

מצד שני הרכב היה לוקח 5 מתבגרים + ציוד לכינרת וחזרה, מבלי להתלונן לשניה.

הרבה רגשות מעורבים יש לי על הרכב הזה.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1565 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...