Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 3008/ מזדה cx5/ קיה ספורטאג׳?

משה אביטל
שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מרחב פנימי גדול באופן ניכר (רוחב מושב אחורי, מרווח רגליים).

נוחות שימוש ותפעול - לא חושב שהאיי קוקפיט מתאים לכולם. במיוחד השליטה המסורבלת דרך מסך המגע.

אתה מדבר על ספורטאז' כאילו הוא גרוע מאוד, אז זהו שלא!

במחיר ספורטאז' טורבו טופ אתה מקבל 3008 אקטיב 1200.

השוואה בינהן תתן עוד הרבה יתרונות לקיה (כח מנוע ועידון).

כל זאת מבלי להכנס לנושא אמינות וסחירות.

אני הייתי עם ה-3008 במשך שבוע בחו״ל ודי מהר התרגלתי לתפעל את המערכות שבו.

בנוחות ובאיכות הוא הרבה יותר טוב מהספורטאז׳, כנ״ל בעיצוב החיצוני והפנימי.

הגיר הרבה יותר נעים והרכב יותר חסכוני.

בנוסף, האמינות של הקיה טורבו בנושא המצמדים ממש לא מזהירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושמעתי גם שהטורבו בספורטאג' רגיש, לא זוכר אם זה לדגם ה1.6 בנזין או לדיזל.

חשוב לבדוק, וגם אני לא חושב שיש לספורטאג' מה לחפש מבחינת איכות מול ה3008, גם ה3008 גם הרבה יותר שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט ממבחן דרכים באתר נטקאר על הספורטאז׳, כשידוע כמה אהרונוביץ׳ סוגד לתיבות כפולות המצמדים וחושב שהן הטובות ביותר.

״ החלטנו לתת צ'אנס ל-1.6Premium (מנוע טורבו, גיר רובוטי כפול מצמד והנעה

קדמית). קיה הפסיקו לשווק כאן ספורטאז' 4X4 וטענו כי בגירסת 4X2 נמצא פתרון

לבעיית הגיר המתחמם. אז זהו, שלא; גיחה קצרצרה לפיקניק בדרך כורכר קלילה הוכיחה

שגם עם הנעה קדמית סובל הגיר בדיוק מאותה בעיה שהשביתה את אחיו: המצמד

מתחמם ודורש כיבוי מנוע והמתנה לא קצרה.״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ייאמן ב2020 רכב שחצי עם ישראל סוגד לו אם אתה נוסע לטייל קצת בעליות וברכב יותר משני אנשים אתה חייב להפסיק הכל ולתת לרכב לנוח..לי זה מזכיר את הרנו 12 שהייתה לנו בסוף שנות השבעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לפני כשנה הייתה לי התלבטות דומה. התלבטתי גם על הראב 4.

לסיכום, בפיג'ו/סיטרואן אני אישית לא נוגע. הן מנסיון העבר והן מבחינת סחירות עתידית.

הראב 4 יצא יקר מול החבילה שמקבלים.

קיה ובכלל קוריאניות- לא סובל. סליחה מראש אם פגעתי....

נבחרה לבסוף מאזדה CX5 לקצ'ורי. הנקודות שהכריעו לטובתה הן עיצוב (לטעמי). יפני. סחירות מעולה. ודווקא הפשטות של המנוע האוטמוספרי בשילוב תיבה אוטומטית הישנה והמוכרת - הן שקנו אותי. כל שכן כרכב לטווח ארוך.

לסיכום אחרי שנה, אנחנו מרוצים מאוד מהרכב. עלויות האחזקה זולות יחסית. טיפול ביבואן עלה 600 ש"ח. הביטוחים זולים יותר מטויוטה לשם השוואה.

בקיצור- ממליץ בחום על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

זה תלוי בדגם, יש רכבים מהבית הצרפתי עם סחירות עדיפה מיפניות אחרות,

שוק הפיג'ו 3008 לצורך העניין הרבה יותר חזק מטויוטה אוונסיס או מאזדה CX3, ואם כבר ה3008 והCX5 מכרו ב2019 כמעט אותה כמות, 3784 3008, ו3864 CX5.

לא שהCX5 לא טובה, אך במחיר שלה, אין לה מה לחפש מול ה3008 מבחינת מנוע/חיסכון/אבזור, ועד כה נראה נראה שרמת הסחירות שלהם לא כזו שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שהCX5 לא טובה, אך במחיר שלה, אין לה מה לחפש מול ה3008 מבחינת מנוע/חיסכון/אבזור, ועד כה נראה נראה שרמת הסחירות שלהם לא כזו שונה.

מסכים, אבל חייבים לחדד כי זה לא מדוייק:

גם במבחן שעשו לאחרונה בין ה 3008 1.2T לבין ה CX30 החדשה (שבין היתר היא למעשה מאזדה3 מוגבהת, אבל כל הדגמים של היצרן למעט הקטנטנים [לא בדקתי אותם] כבר יישרו קו מבחינת תא נוסעים) יצא ש:

1. תא הנוסעים במאזדה הוא ברמה גבוהה יותר.

2. מנוע ה 2 ליטר האטמוספרי יצא יותר חסכוני וב-99% יותר זריז מה- 1.2T של ה 3008.

במקרה של ה CX5, היא מתחילה מאיזור ה 170K שח, מה ששם אותה מול 3008 1.6T אקטיב שעולה 168K.

אז כן, ה 3008 בוודאי תהיה מהירה יותר (180 כ"ס, 8 הילוכים) ואת זה מאמתים גם מבחני דרכים ונתוני יצרן - אבל לא לשכוח שלמאזדה יש תא נוסעים ברמה גבוהה יותר (גם מבחינת איכות חומרים), ולא לשכוח שגם מבחינת איכות ודינאמיות היא קיבלה ציונים טובים.

למרבה הפלא, נוחות הנסיעה דיי דומה בין ה CX5 ל 3008 (והיו כאלה שגם אמרו שה CX5 אפילו מעט יותר נוחה) ואם משווים את ה 1.6T של ה 3008 מול ה CX5 אז נראה שנכון להיום זה היתרון היחיד שלה (יחד עם מרווח גחון טוב יותר ב 3008 ביחס ל CX5).

צירפתי לך למטה לינק למבחן השוואתי שנערך ב 2018 במגאזין אוטו - כאשר אז ה 3008 היה זול בכמעט 10,000 שח ביחס ל CX5.

אני מציע לך לקרוא את המבחן ההשוואתי הזה.

בנוגע למחירים של המכוניות (יש לזה התייחסות גם במבחן): היום המחיר שלהן, אפשר לומר, כמעט זהה לחלוטין (2,000 שח בלבד הבדל). המחיר של ה 3008 הרקיע שחקים (167,990) וזה של המאזדה CX5 הוא 169,990 שח.

https://www.auto.co.il/article/roadcartest/130161-comparison-tests#

כמו כן רמת האיבזור הבטיחותי בכל דגמי ה ACTIVE של ה 3008 היא 5 בעוד ב CX30 וגם ב CX5 היא 7 בכל רמות האיבזור.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה CX30 היא לא מתחרה ישירה של ה 3008 היא קטנה ממנה באופן משמעותי ה CX5 כן, כך שהשוואת צריכת הדלק צריכה להיות מול ה CX5.

המתחרה הישירה של ה CX30 היא ה 2008 החדשה עם נתוני בסיס גלגלים וגובה זהים, ה CX30 טיפה יותר רחבה 3 ס"מ וארוכה 10 ס"מ.

מה שלא מבטיח מרחב נדיב יותר לנוסעים, בגלל העיצוב הפחות קופסתי של ה CX30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה CX30 היא לא מתחרה ישירה של ה 3008 היא קטנה ממנה באופן משמעותי ה CX5 כן, כך שהשוואת צריכת הדלק צריכה להיות מול ה CX5.

המתחרה הישירה של ה CX30 היא ה 2008 החדשה עם נתוני בסיס גלגלים וגובה זהים, ה CX30 טיפה יותר רחבה 3 ס"מ וארוכה 10 ס"מ.

מה שלא מבטיח מרחב נדיב יותר לנוסעים, בגלל העיצוב הפחות קופסתי של ה CX30.

לא מדויק

הcx5 גדולה מה3008 בערך ביחס שה3008 גדולה מהcx30

אז אם אין השוואה ל cx30 אז גם אין השוואה cx5...

המחירים שלהם דומים וקהל היעד דומה.

לצורך הענין אני עובר מ3008 לcx30

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק

הcx5 גדולה מה3008 בערך ביחס שה3008 גדולה מהcx30

אז אם אין השוואה ל cx30 אז גם אין השוואה cx5...

המחירים שלהם דומים וקהל היעד דומה.

לצורך הענין אני עובר מ3008 לcx30

CX5 ו3008 שניהם באותו הסגמנט C-SUV.

CX30 שייך לסגמנט B-SUV,בדיוק כמו ה2008 החדשה.

וככאלה הם דגמים מתחרים באותו הסדר גודל,גם אם לאחד יש עוד 10ס"מ באורך ולשני עוד כמה סנטימטרים לגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, אבל חייבים לחדד כי זה לא מדוייק:

גם במבחן שעשו לאחרונה בין ה 3008 1.2T לבין ה CX30 החדשה (שבין היתר היא למעשה מאזדה3 מוגבהת, אבל כל הדגמים של היצרן למעט הקטנטנים [לא בדקתי אותם] כבר יישרו קו מבחינת תא נוסעים) יצא ש:

1. תא הנוסעים במאזדה הוא ברמה גבוהה יותר.

2. מנוע ה 2 ליטר האטמוספרי יצא יותר חסכוני וב-99% יותר זריז מה- 1.2T של ה 3008.

במקרה של ה CX5, היא מתחילה מאיזור ה 170K שח, מה ששם אותה מול 3008 1.6T אקטיב שעולה 168K.

אז כן, ה 3008 בוודאי תהיה מהירה יותר (180 כ"ס, 8 הילוכים) ואת זה מאמתים גם מבחני דרכים ונתוני יצרן - אבל לא לשכוח שלמאזדה יש תא נוסעים ברמה גבוהה יותר (גם מבחינת איכות חומרים), ולא לשכוח שגם מבחינת איכות ודינאמיות היא קיבלה ציונים טובים.

למרבה הפלא, נוחות הנסיעה דיי דומה בין ה CX5 ל 3008 (והיו כאלה שגם אמרו שה CX5 אפילו מעט יותר נוחה) ואם משווים את ה 1.6T של ה 3008 מול ה CX5 אז נראה שנכון להיום זה היתרון היחיד שלה (יחד עם מרווח גחון טוב יותר ב 3008 ביחס ל CX5).

צירפתי לך למטה לינק למבחן השוואתי שנערך ב 2018 במגאזין אוטו - כאשר אז ה 3008 היה זול בכמעט 10,000 שח ביחס ל CX5.

אני מציע לך לקרוא את המבחן ההשוואתי הזה.

בנוגע למחירים של המכוניות (יש לזה התייחסות גם במבחן): היום המחיר שלהן, אפשר לומר, כמעט זהה לחלוטין (2,000 שח בלבד הבדל). המחיר של ה 3008 הרקיע שחקים (167,990) וזה של המאזדה CX5 הוא 169,990 שח.

https://www.auto.co.il/article/roadcartest/130161-comparison-tests#

כמו כן רמת האיבזור הבטיחותי בכל דגמי ה ACTIVE של ה 3008 היא 5 בעוד ב CX30 וגם ב CX5 היא 7 בכל רמות האיבזור.

איציק

נלך עם המבחן שצירפת (לא כ״כ מחזיק מהבוחנים של מגזין אוטו). ל-3008 יש תא נוסעים הרבה יותר יפה, הביצועים וצריכת הדלק ברוב המכריע של המקרים יהיו טובים יותר ב-1.2 טורבו (לא יודע איך הגעת למסקנה שהמאזדה חסכונע יותר).

היא לא נופלת מהמאזדה בנוחות וטיפה פחות מרווחת.

דינאמיות ברכבים כאלה מעניינת את הרוכשים בערך כמו יכולות השטח (שם הפיג׳ו יותר טובה), לכן זה בטל בשישים.

מבין שתיהן אני הייתי בוחר חד משמעית בצרפתייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל קטגורייה יש הבדלים במרווח הפנימי בין הרכבים באותה קטגוריה, עד כדי כך שרכב בעל מרווח פנימי גדול לאותה קטגוריה יכול להיות מרווח יותר מרכב עם מרווח פנימי קטן מהקטגורייה למעלה.

כך גם לגבי תאי מטען.

כלומר השיוך לסגמנט אינו מייצג בהכרח גם הבדל תואם בפרמטרים הללו לעומת סגמנט אחר.

לא רק זאת אלא שמרווח פנימי יכול להפגע בפועל מתכנון פחות טוב, למשל מרווח לנהג או לנוסע לידו יכול להפגע ממבנה הקונסולה המרכזית, משיפוע הגג הקדמי או גובה הגג, מרווח ליושב האמצעי מאחור יכול להפגע ממבנה המשענת האחורית או מנהרה בולטת בריצפה, שיפוע גג נמוך, מרווח מצומצם לכפות הרגליים מתחת למושבים הקדמיים וכיוצ"ב.

הרציונל שלי הוא לקבל בקטגורייה מסויימת רכב כמה שיותר מרווח (ספיציפית בציר האורך, דהיינו מרווח רגליים במושב האחורי ותנוחת ישיבה נכונה לנהג ללא הפרעה. ציר הרוחב במושב האחורי לא חשוב לי מאחר ויש לי רק 2 ילדות וציר הרוחב במושב האחורי מספיק בכל רכב ולי כנהג מספיק רוחב של רכב מיני גם) ועם תא מטען גדול ושימושי ככל שניתן.

אם רכב מקטגורייה מסויימת פחות מרווח ו/או תא מטען פחות מרווח, אני ארד קטגורייה וארכוש רכב ממנה עם אותו מרווח וגודל תא מטען, בגודל חיצוני קטן יותר ומחיר זול יותר.

כמובן בהנחה ששאר הפרמטרים שאני מחפש קיימים ברכב הספיציפי.

גודל חיצוני גדול ושיוך לקטגוריה יוקרתית יותר לא מעניין אותי ספיציפית. אבל יש אנשים (כנראה הרבה אנשים) שהפרמטרים האלו חשובים להם ולכן קונים רכב יקר וגדול יותר חיצונית למרות שפנימית אין תמורה בעד האגרה מבחינת מרווח פנים וגודל תא מטען.

לגופו של עניין, מבדיקה שאני ביצעתי, המרווח לרגליים במושב האחורי ב- cx5 רק בינוני, ב- cx30 בינוני ומעט קטן יותר וב- 3008 בינוני במושב האחורי מאחורי הנהג אבל קטן במושב האחורי מאחורי הנוסע.

כלומר בשורה התחתונה ההתרשמות שלי היא שה- cx30 מציגה מרווח טוב יותר בציר האורך במושב האחורי מה- 3008 למרות שיוכה לקטגוריה נמוכה יותר.

את הבדלי הרוחב לא בדקתי כי זה לא מעניין אותי כאמור וזה גם דורש הושבת 3 ילדים מאחורה לבדיקה וגם יש פרמטר של נוחות הישיבה במרכז המושב האחורי.

לא רק זאת אלא שההתרשמות שלי היא שבפיז'ו 3008 גם המרווח לנוסע ליד הנהג מצומצם מאד וקטן יותר מה- cx30, הנוסע מוקף בקוקפיט שסוגר עליו, והקונסולה המרכזית אינה מאפשרת לו להתקדם קדימה מאחר ורגל שמאל נתקעת בה. גם שיפוע הריצפה מתחת לדשבורד מתעקל קרוב מדי אליו ובשיפוע גדול מדי ולא מאפשר זויות נוחה לכפות הרגליים. כך שהנוסע מחוייב לשבת אחורה ומצמצם כאמור את מרווח הרגליים למי שיושב במושב מאחוריו.

גם תא המטען ב- 3008 בפועל נראה לי בגודל דומה ל- cx30 וקטן יותר מה- cx5 מאחר ובפועל לא ניתן להוריד את ריצפת תא המטען ב- 3008 למצבה הנמוך מאחר והגלגל הרזרבי לא מאפשר זאת מאחר והוא בולט מדי כלפי מעלה וכך הנפח בפועל קטן יותר מהנתון הרשמי (לפחות ככה זה בדגם פרימיום של חבר שלי, לא יודע איך זה ב- 3008 אחרים).

לקיה ספורטג' מרווח רגליים גדול יותר משמעותית משלושת הרכבים הללו לצורך הענין.

ודוגמה קיצונית יותר, הסקודה קאמיק שיימכר בישראל בקרוב צפוי להציג מרווח רגליים גדול לפחות כמו הספורטג' באורך קצר יותר משמעותית ושיוך לקטגוריה נמוכה יותר.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CX5 ו3008 שניהם באותו הסגמנט C-SUV.

CX30 שייך לסגמנט B-SUV,בדיוק כמו ה2008 החדשה.

וככאלה הם דגמים מתחרים באותו הסדר גודל,גם אם לאחד יש עוד 10ס"מ באורך ולשני עוד כמה סנטימטרים לגובה.

מאיפה המידע הזה?

לפי ויקיפדיה 3008 וcx30 הם compact suv

2008 וcx3 הם subcompact suv.

ובוודאי שהם שקולים בצריכת דלק (בנזין מול בנזין),במרווח , בתא מטען ובקהל היעד...

אז למי בדיוק מזדה מכוונים עם cx30?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...