Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש ההמלצה עבור מחליפה לקורולה 2017 glx

Uri-V
שימו לב! השרשור הזה בן 1391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ידידי,

לאחר כ-3 שנים החלטנו שהגיע הזמן לחפש מחליפה לקורולה שלנו.

סה"כ אני די מרוצה מהרכב מבחינת האמינות שהוא הפגין.

עד היום הרכב כ41 אלף ק"מ , בתקופה זו היו 3 טיפולים על פי הוראות היצרן + הוחלף מנגנון הרמת חלונות חשמל משמאל.

בטיפול האחרון (אתמול) החליפו 2 צמיגים קדמיים +4 רפידות+צלחות בלם +מה שנדרש על פי היצרן .

טיפול שעלותה הראשונית הייתה כ800 ש"ח הסתכם בסופו של דבר ב2500 ש"ח.

הנציג והמכונאי המליצו להחליף צמיגים ובלמים ומיד הסכמתי כי בטיחות משפחתי היא מעל הכל!

בחצי השנה האחרונה הרכב החל לרעוד בטורים נמוכים , בטיפול האחרון בוצע ניקוי לבית המצערת, מקווה שזה פתר את הבעיה.

אני מעדיף "לא להכניס ראש בריא למיטה חולה" ולכן במידת האפשר אשמח לוותר על גיר רובוטי ומנוע טורבו (לאחרונה שמתי לב שגם הקוריאנים החלו לחוות חבלי לידה עם הגירים הרובוטיים שלהם ,בדיוק כמו הגרמנים -תודה על הפרסום בפורום הטכני באתר )

מבחינת נוחות-

אני רוצה להשתדרג בכיסא נהג תומך יותר בצידי הגב . תמיכה בגב תחתון תהיה תוספת חיוני ביותר. תפעול המושב די אינטיוטיבית

אפשרות לזכרונות במושב תהיה בגדר nice to have - שני נהגים קבועים ברכב ומדי פעם קשה למצוא את התנוחה הקודמת.

המושב האחורי מאוד נוח עבור נכדיי, העדר המסילה תורם מאוד לנוחות -שאפו.

אני מעדיף לשבת גבוה

מבחינת ארגונומיקה-

חסרה מאוד אפשרות למשענת יד מתכווננת לגובה ולאורך , אשמח מאוד שברכב הבא תהיה אפשרות כזו.

תפעול המזגן והמולטימדיה(באמצעות כפתורי ההגה) נוחים מאוד (מה שלא מעיד על איכותם של הנ"ל ועל כך בהמשך).

הנוסע לצד הנהג לא תמיד ידע לתפעל את המערכת-חסרים כפתורים פיסיים.

השמש מאוד מפריעה ושימוש במשקפי שמש לא תמיד עוזר- מוזר מאוד שביונדאי אלנטרה מצאו פתרון בדמות תוספת לסוכך השמש שאפשר

לכוון ולמנוע סינוור כאשר הסוכך מוטה לכיוון החלון ומהנדסי טויוטה לא מצאו \לא מחפשים פתרון הולם למטרד .

ההגה בגודל ובצורה נכונים לטעמי.

מבחינת אבזור-

תוספת מיזוג + שקעי טעינה לנוסעים מאחורה היא מאסט.

קירור כל המושבים תהיה תוספת ממש כיפית שלדעתי תתרום המון לכל יושבי הרכב .

לא ברור למה אך בחורף מערכת החימום לא עושה עבודה טובה - החלון הקדמי מלא אדים ומצב "אוורור חלון קדמי" לא משפר את המצב.

האדים נעלמים רק לאחר הפעלת המצב Front.

הבעיה שיחד עם מצב זה מופעל המזגן על קירור ואז אין בעצם חימום מספק בסלון הרכב.

המולטימדיה ברכב-פשוט גרועה ובמיוחד הדיבורית שכל הזמן מתנתקת או מקרתעת -אנחנו מאוד לא מרוצים ממנה !

לאחרונה הופיעו רעשים מוזרים מהרמקולים הקדמיים.

ייתכן שתוספת של ניווט דרך מסך המולטימדיה המקורית ברכב , תתרום לבטיחות .

כאמור תוספת תמיכה לגב התחתון ולצידי הגב תתרום לשיפור הנוחות במושב הנהג.

טעינה אלחוטית תתרום לחוויה הכללית ברכב-כל החוטים מקדימה מאוד מעצבנים אותי .

הייתי רוצה שיהיה ברכב אבזור המאפשר שמירת מרחק אדפטיבית , בארצנו הפקוקה זה עשוי לתרום לבטיחות.

התנהגות-

אני נהג רגוע מטבעי אך גם לי חסר משהו...

רוב הזמן אנו נוהגים במרכז הארץ, פעמיים בקרנו בירושלים והרגשתי שהרכב פשוט עומד , תגובת ההאצה איטית והרכב התאמץ

מאוד.

הגיר הרציף רועש ומעצבן , גיר רגיל לא בא בחשבון .

סה"כ בסדר.

נראות ועיצוב חיצוני-

רצוי עיצוב סולידי בלי הרבה כרום.

אני מעדיף רכב משפחתי לא נמוך הן מבחינת הכניסה לרכב והן מבחינת הישיבה בו , אולי חסר ממש מעט גובה אך אפשר להתפשר

אבל לצערי ההיצע לא גדול ואופנת הג'יפוננים די השתלטה על השוק.

תא מטען-

תא המטען בקורולה לא גדול מספיק ובעיקר חסרים לנו דברים כמו-תאורה נאותה בשעות הערב .שקע טעינה למקרר נייד.נשמח לרכב בו הושקעה מחשבה גם בעניין תא המטען .

תקציב-

150אש"ח +-

עריכה אחרונה על ידי Uri-V

תתייחס לאחר כפי שהיית רוצה שהאחר יתייחס אליך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך רשימה מאוד ארוכה של דרישות, חלקה לגמרי לא קשור למחיר (קירור מושבים בכל הרכב), וחלקה מאוד מצמצם את המבחר (בלי טורבו וגיר רובוטי).

לרשימה הזו, היית מתחיל במאזדה cx-30 שנכנסת בדיוק לתקציב בגרסה הבסיסית שלה אבל עונה לדעתי על הכי הרבה דרישות (מנוע אטמ' וגיר פלנטרי, בטיחות כולל בקרת שיוט אדפטיבית, פתחי מיזוג מאחור, מולטימדיה נשלטת פיסית ותמיכה באנדרואיד אוטו / קארי פליי), אפילו שהיא סוג של "ג'יפון". בגרסה היקרה ביותר (שהיא כבר מחוץ לתקציב) יש כבר מושבים חשמליים עם זיכרונות.

את נוחות המושב אתה חייב לבדוק באולם התצוגה, זה מאוד אינדיבידואלי.

אם זה בכל זאת לא מתאים, הייתי אולי מחפש מאזדה 6, אני לא בטוח לגמרי לגבי המפרט שבו היא נמכרת היום, יכול להיות שתצטרך להעלות את התקציב או לחפש אחת משומשת קלות אם זו אופציה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב משומש לא מתאים.

על זכרונות במושב אפשר להתפשר אם כי מאוד רציתי פיצ'ר כזה.

השוק נע לכיוון מסכי מגע ,אולי זה הזמן להתרגל ולא להתנגד לקדמה, כאמור מצד הנהג אין פשרה בנושא זה תודות לכפתורי שליטה על ההגה .

ממה שאני קורא (ברשת וכאן בפורום) , אנשי השיווק מנסים לשכנע שהגיר הרובוטי נטול תקלות (לפחות זה של קבוצת וואג) ,לעומת זאת, הלקוח הפרטי ממשיך ללסבול ממנו .

על קירור מושבים מאחור אפשר לוותר אבל לא על יציאת פתחי מיזוג .

מאזדה 6 יכולה להיות אופציה מעניינת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך המון ציפיות ודרישות מהרכב.

תשקול outlander מפואר.

היא יפול אצלך על הניקלים, גם המנוע לא חזק באופן יוצא דופן. המושבים בעלי תמיכה סטנדרטית אבל בשאר הציפיות שלך הוא עשוי לעמוד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש רכב במידות קטנות יותר מאשר ה-outlander.

מוכן להתפשר על גודל (יותר נכון,נפח) תא המטען .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד יצרנים שלא מאמינים בגיר רובוטי (טויוטה, הונדה וסובארו עם גיר רציף לרוב, מאזדה, gm, פורד ו-psa עם גיר פלנטרי), אבל כולם חוץ ממאזדה עברו או עוברים לטורבו ו/או היברידי, בטח בדגמים העממיים שלהם. אם אתה נמנע מטורבו ומחפש קצת יותר כח, מאזדה נשארת בערך הבחירה היחידה שלך.

אני לא טוען שגיר רובוטי אמין כמו גיר פלנטרי, רק שאם תחזיק גם את הרכב הבא לשלוש שנים זה אולי צריך פחות לעניין אותך (ואפילו יותר מזה עניין הטורבו) כי זו כנראה תהיה הבעיה של הבעלים הבאים (או זה שיבוא אחריו).

בכל אופן, מאזדה cx-30 היא גרסה מעט מוגבהת של השלוש, לא מתחרה ללנד קרוזר. יש לה גם תא מטען סביר ביותר (400+ ליטר), לא הייתי מתעלם ממנה לחלוטין.

ובכלל, נשמע שאתה צריך לבקר באולם התצוגה של מאזדה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3/CX מנוע 2 ליטר אכן בחירה מתאימה.

אני לא משוכנע שיש זכרון למושבים, מזגן לשורה השניה ותא המטען בדרסת ה 5 דלתות יחסית קטן.

ה 6 לדעתי חורגת בתקציב

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני רק נמצא בבדיקה ראשונית של ההיצע בשוק, הרכישה מתוכננת בעוד כחצי שנה . עד אז אולי אוכל למצוא דיווחים עדכניים לגבי אמינות הגיר הרובוטי החדש באוקטביה או הגיר בקיה אקסיד ואולי ייכנסו רכבים נוספים מעניינים לא פחות.

תודה רבה על ההמלצות ושבוע נעים לכולנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שמתי לב למגמה מאוד מוזרה

למה התפעול של המזגן ברכבים החדשים ברובו נעשה דרך

מסך המולטימדיה ללא כפתורים פיסיים?

התפעול בקורולה נוח, אני מקווה שאוכל למצוא רכב חדש עם תפעול דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מערכת חלון חשמל שמאל פלוס ניקוי מצערת בגלל רעידות ואתה כותב שהאמינות מופתית.

הרי אם כזה דבר היה בפג'ו היו קוטלים אותך על ימין ועל שמאל כי "רק טויוטה".

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי שאני די מרוצה מהאמינות שהרכב הפגין . בעידן בו אנו חיים -קדמה טכנולוגית נמצאת בעדיפות על פני אמינות מופתית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להחזיק ברכב הבא 3 שנים, נושא האמינות אינו חשוב כפי שנראה לך. רוב הבעיות מתחילות אחר כך. כמו כן, למותגים רבים יש אחריות לשלוש שנים או יותר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי שאני די מרוצה מהאמינות שהרכב הפגין . בעידן בו אנו חיים -קדמה טכנולוגית נמצאת בעדיפות על פני אמינות מופתית .

הרכב שלך חדש לחלוטין.

אם אתה הולך להחזיק את הרכב הבא אותה תקופת זמן, כל רכב יהיה אמין באותה מידה לפחות, אז פשוט תקנה מה שבא לך

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאין מה לחפור עכשיו על רכב שאולי תקנה עוד חצי שנה.

תחזור עוד חמישה חודשים, אולי יהיו דגמים חדשים, משודרגים, רלוונטיים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בכך שנראה לי שחלק מהתלונמות שלך על הרכב הקיים לא מוצדקות.

לדוגמא - לגבי נושא הפשרת החלון הקדמי - אל תצפה להתנהגות אחרת בשום רכב. בתחילת נסיעה החימום לא פועל משך מספר דקות (עד שנוזל הצינון מתמם), ואז ייבוש החלון הקדמי מתבצע על ידי המזגן, שמפיח אויר יבש (וקר) על החלון. לעתים יש לזה מחיר בדמות עיבוי על צידו החיצוני של החלון, בעיקר בחלקו התחתון, שמצריך ניגוב. כעבור מספר דקות, עם חימום נוזל הקירור, ייצא מפתח האוורור אויר בטמפרטורה אותה קבעת. אם מדובר במזגן "מיכאני" תוכל להשיג את האפקט על ידי הצבת החוגה במצב אמצע, שיערבב אויר יבש מהמזגן עם אויר חם ממערכת החימום.

לגבי מחיר הטיפול - מה לעשות, יש חלקים שנשחקים. החלפת מצבר או צמיגים או רפידות בלמים כמוהן כתדלוק, הן חייבות להתבצע באופן תקופתי. יתכן שיש לך איזו דרך לחסוך על ידי טיפול במוסך שאינו מרשת היבואן, אבל להחליף רכב כיון שרפידות הצמיגים נשחקו זה קצת מוגזם. אפילו בגלל איזו תקלת חשמל מרגיזה, אם היא חד פעמית. אם תביא בחשבון את ירידת הערך של הקורולה במהלך 3 שנים הקרובות לעומת ירידת הערך הצפויה של רכב חדש במשך אותה תקופה הרי שגם כמה תיקונים יעלו הרבה פחות. כמובן שאם ההפרש בעלויות הוא פחות ממכה קטנה בכנף אני מבקש להתעלם מהערה זו.

מכל מקום, בצד המעשי, הייתי ניגש לחיפוש רכב בדרך הפוכה: כאשר יגיע זמן הרכישה הקדש כמה שעות לסיור ברחוב סוכנויות הרכב בעירך ושב במכוניות הרלוונטיות. ציין לעצמך את הדגמים שנראים רלוונטיים. כך, מצד אחד, תהיה מחדע לכל המבחר בשוק, מצד שני תוכל לפסול דגמים שמלכתחילה אינם עומדים בדרישותיך. עם הרשימה המצומצמת חזור לכאן.

ודבר אחרון, שצריך להיות ראשון: ברשימת הדרישות לא ציינת דבר לגבי אבזור בטיחות וציונים במבחני ריסוק\בטיחות. ממליץ מאד להכניס אותם למקום גבוה ברשימת הדרישות, החיים שלך ושל בני משפחתך יותר חשובים מעוד שקע USB.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...