Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיר נשאר זהה, הסמל השתנה. התחדשנו בסקודה קארוק

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 1579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי המראה, נסה להשאיר את מתג כוונון המראות על המראה השמאלית, אצלי בלאון במצב הזה היא רוכנת מטה ברוורס.

אם זה לא עובד יש מצב שאפשר לפתוח את זה בקידוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^ על השמאלית דווקא? בסטנדרט, זה אמור להיות על הימנית. אבדוק מחר. בכל מקרה, לפי הספר, זה לא קיים ברכב הזה (בגלל הכיסא החשמלי).

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אפשרות להוסיף בקידוד.

ההמלצה שלי זה גם לקודד פנסים אחוריים עם ה drl (חוסך הדלקת אורות מלאים בחורף) ואורות גבוהים אוטומטיים.

יש לך גם מטריה בתא מתחת למושב הנוסע הקדמי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היה ואיך טופל?

הגיר של הגולף לא אכזב, וכן בגולף של אח שלי, משנת 2013, לא הייתה שום תקלה עד היום.

כמו שהיה לי בגולף 2015 ובגלל זה הוחלפו פעמיים המצמדים והרעש חזר גם בפעם השלישית (שאז כבר לא רציתי להחליף מצמדים), התחיל בקארוק להופיע בכ 30,000 ק"מ רעש חריקה צורמני בעת החלפת ההילוכים הנמוכים. החלטתי שאני מתעלם כי ידעתי שהבעיה לא נפתרה בגולף, אבל בטיפול 45,000 ק"מ המוסך החליט שצריך להחליף מצמדים בגלל רעש החריקה. נאמר לי שעכשיו סט המצמדים משופר והתופעה לא תחזור. אותו משפט נאמר לי גם בעת ההחלפות בגולף.

תופעה הרעש מוכרת במוסכים. בהחלפת המצמדים נאמר לי שבקארוק צריכים לפרק את הכספת המקורית שמגינה על מחשב הרכב. היו צריכים לנסר אותה בברוטליות וכמובן שלא הרכיבו אותה בחזרה, אלא שמו מיגון על הסטרטר . כל הסיפור נשמע לי מוזר ותמוה שצריך לנסר את הכספת בכדי להחליף מצמדים (הכספת מקורית מקו הייצור).

הופתעתי לגלות שגם במודל 2018 תופעת הרעש קיימת כפי שהיה ב 2015. אני מסיק מזה שכלום לא השתפר בגיר היבש. העובדה שהיה נדרש להחליף מצמדים אחרי שנה ורבע מאכזבת מאוד. מעבר לגיר בעל האמינות המפוקפקת (לפחות כך זה אצלי), הרכב מאוד מהנה לנהיגה ועונה על כל הצרכים שלי, זריז, נוח חסכוני ושקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא עובד יש מצב שאפשר לפתוח את זה בקידוד.

מי ואיפה ניתן לקודד?

נתנו לי מטריה ביד. רוצה להגיד שהוציאו את המקורית שהתקבלה מהיצרן, ונתנו כאילו זה מהיבואן???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ על השמאלית דווקא? בסטנדרט, זה אמור להיות על הימנית. אבדוק מחר. בכל מקרה, לפי הספר, זה לא קיים ברכב הזה (בגלל הכיסא החשמלי).

התכוונתי לימנית כמובן :oops:

ההמלצה שלי זה גם לקודד פנסים אחוריים עם ה drl (חוסך הדלקת אורות מלאים בחורף) ואורות גבוהים אוטומטיים.

עד כמה שאני זוכר יש חובה להדליק אורות דרך בחורף, DRL קדמי לא מתפקד כאורות דרך.

שליטה אוטומטית באורות הגבוהים זה באמת אחד הפיצ'רים הכי שימושיים.

הבנתי שלרכבים עם בקרת סטייה מנתיב אפשר להוסיף גם זיהוי תמרורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ועם ה-DRL נדלקים גם האורות האחוריים, אין צורך להדליק אורות דרך.

מצטרף להמלצה של נהג לילה לגבי הקידודים.

תוכל להגדיר גם זיהוי תמרורים, את מספר האיתותים בנגיעה בידית והגדרות רבות נוספות, כפי שכנראה מי שיקודד לך יסביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ועם ה-DRL נדלקים גם האורות האחוריים, אין צורך להדליק אורות דרך.

מאחר ואתה לא זה שמשנה את התקנה לגבי הדלקת אורות בתקופת החורף,

לא רצוי לרשום זאת בפורום המכובד ולהטעות בכך את ציבור הקוראים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אכן משתדל לא להטעות את ציבור הקוראים.

תקנות התעבורה, 97:

(ג) לא ינהג אדם מונית, אוטובוס או רכב מנועי מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 14,999 ק"ג, בכל דרך וברכב מנועי אחר, למעט אופנוע, בדרך שאינה דרך עירונית, בתקופה שמיום 1 בנובמבר ועד 31 במרס בכל שנה, אלא כשמאירים בו פנסי החזית או פנס תאורת יום והפנסים האחוריים.

(ובמאמר המוסגר, לא רק שתאורת יום - DRL - עם תאורה אחורית היא חוקית, היא אפילו עדיפה, שכן הנראות שלה טובה יותר מאור מעבר)

עריכה אחרונה על ידי TDI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, הקידוד יכול לאפשר לך הורדה של מראה ימנית בזמן חניה, אבל חזרת המראה למקום עם תחילת נסיעה אינה למקום המדוייק שלפני ההורדה. הבנתי שהסטייה היא מינימאלית. כשבדקתי בזמנו, נאמר שהקידוד לא פוגע באחריות, לא יודע כמה ניתן לסמוך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטיה למיקום המקורי של המראה היא קבועה, או כל פעם למיקום אחר?

לגבי האחריות, איך ניתן לדעת שבוצע קידוד, סריקת מערכות סטנדרטית במוסך מורשה בזמן טיפול תקופתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשרתי אז עם בחוק שעוסק בקידוד והבנתי שהסטיה בחזרה של המראה אינה קבועה, וכל פעם הסטייה גדלה מנקודת המוצא. לכן המליץ שאחד לכמה פעמים צריך מחדש לכוון את המראה במקומה הקבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על ההמלצה לקידוד. מה לגבי שימור אחריות במידה ומקדדים? האם מוסך מורשה "רואה" שבוצע קידוד בהתחברות למחשב הרכב?

הסטיה למיקום המקורי של המראה היא קבועה, או כל פעם למיקום אחר?

לגבי האחריות, איך ניתן לדעת שבוצע קידוד, סריקת מערכות סטנדרטית במוסך מורשה בזמן טיפול תקופתי?

בעבר הייתי חבר בקבוצת וואטסאפ כלשהי שעסקה בקידודים, זכורני שמוסך מורשה כתב שם שאין בעיה עם זה.

זה גם הגיוני, כי הקידוד בסך הכל משנה הגדרות שהיצרן נותן כאופציה, ולא משנה משהו בהגדרות המנוע/גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...