Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היברידי מרווח ולא חדש.

zahnya
שימו לב! השרשור הזה בן 1535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתכוון להחליף את המונדאו. שהמעלה העיקרית שלו היא הגודל.

אני צריך הרבה מקום מקדימה (אני 1.85) וגם 3 ילדים מאחור.

בגלל שרוב הנסיעות שלי הם קצרצרות בתוך העיר חשבתי על היברידי.

הבעיה שאין לי עוד רעיונות חוץ מקאמרי, וקאמרי אין הרבה בשוק יד 2.

הסונטה היבריד היא חדשה וקשה למצוא משהו בפחות מ120K.

יש עוד אפשרויות ?

ממש תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אתה נוסע בסה"כ בשנה שאתה צריך רכב היברידי? אם אתה לא נוסע הרבה, יכול להיות שעדיף לך לשלם עוד קצת על דלק והרבה פחות על ירידת ערך.

אם הילדים לא במושבי בטיחות (לפחות לא כולם) אפשר לחשוב על משפחתית גדולה אחרת, למשל סובארו B4 שהיא יחסית אמינה ונמכרת במחירים מגוחכים. גם מאזדה 6 יכולה להיות אופציה.

אם הם כן במושבי בטיחות אפשר לחשוב על מיני-ואן סטייל c4 פיקאסו (הדגם הנוכחי, 2014+, בנזין, רצוי ברמת גימור אקסקלוסיב הגבוהה יותר).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איזה היברידי ומול מה משווים, וגם מה התקציב שלך.

אם מניחים שמשפחתית גדולה עושה 1:8, תקבל 1,500 ליטר לשנה, או 9,000 ש"ח לשנה לפי 6 ש"ח לליטר.

היברידי נניח עושה 1:16 ואז תקבל 750 ליטר לשנה או 4,500 ש"ח לשנה לפי 6 ש"ח לליטר.

עכשיו השאלה היא מה ההפרש בין ירידת הערך של היברידית ב-120,000 ש"ח לבין ירידת הערך של משפחתית גדולה לא היברידית בנניח 75,000 ש"ח, וגם כמה בא לך להוציא 120,000 ש"ח לעומת 75,000 ש"ח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים בהפרש המחירים בין הרכב שאתה באמת צריך לזה ההיברדי נכנסים הרבה, הרבה, הרבה ליטרים של דלק.

כך שכלכלית, החיסכון בדלק אינו משתלם.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונדאו שלי (2011) עושה היום 1:5 בתוך העיר (גוש דן הצפוף והפקוק) = 2400 ליטר ,14000 ש"ח.

אני מאמין שהיברידי יחסוך לי 9-10 אלף בשנה.

לצורך הדוגמא , קאמרי 2015 עולה בערך 90, אחרי 3 שנים היא אמורה לעלות בערך 55. בערך 1000 ש"ח ירידת ערך בחודש.

עד כאן הכל סביר.

השאלה אם האחזקה והטיפולים יקרים מהרגיל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים בהפרש המחירים בין הרכב שאתה באמת צריך לזה ההיברדי נכנסים הרבה, הרבה, הרבה ליטרים של דלק.

כך שכלכלית, החיסכון בדלק אינו משתלם.

עידן

לא מדובר בהפרש המחירים אלא בירידת הערך על אותו הפרש מחירים (ואם להיות מדוייקים צריך להוסיף גם עלויות מימון או הפסד תשואה על אותו הפרש מחירים ועלויות ביטוח יקרות יותר), הבדל משמעותי מאד, שכן מדובר בסכום הרבה יותר קטן מהפרש המחירים.

חסכון של 9 - 10 אלף ₪ בשנה על דלק, משמעותו שפותח השרשור יכול לרכוש רכב יקר יותר מהמונדאו בכ- 90 אלף עד 100 אלף ₪ וההוצאות שלו עדיין יהיו דומות לאלו במונדאו (כן מה שאתה שומעים) מאחר וירידת הערך השנתית עליו תהיה כ- 9,000 ₪ עד 10,000 ₪ יותר מהמונדאו (כ- 10 אחוז לשנה), נכון סכום דומה לעלות הדלק הגבוהה יותר במונדאו.

עלויות מימון ללקיחת הלוואה בסכום של 90 עד 100 אלף ₪ (או הפסד תשואה אם יש לפותח השרשור את הסכום מושקע) ועלויות ביטוח גבוהות יותר, אני לא מוסיף אפילו לחישוב כי הן יתקזזו עם עלויות טיפולים, אחזקה ותיקונים במונדאו הישנה יותר (אני מניח שהיא ישנה יותר, איזה שנה המונדאו?).

רכב שיכול להתאים- טויוטה פריוס משנת 2017 (מכיל את כל מערכות הבטיחות בשנה הזאת). צריך לבדוק את המחיר שלו, אני לא זוכר.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בהפרש המחירים אלא בירידת הערך על אותו הפרש מחירים (ואם להיות מדוייקים צריך להוסיף גם עלויות מימון או הפסד תשואה על אותו הפרש מחירים ועלויות ביטוח יקרות יותר), הבדל משמעותי מאד, שכן מדובר בסכום הרבה יותר קטן מהפרש המחירים.

חסכון של 9 - 10 אלף ₪ בשנה על דלק, משמעותו שפותח השרשור יכול לרכוש רכב יקר יותר מהמונדאו בכ- 90 אלף עד 100 אלף ₪ וההוצאות שלו עדיין יהיו דומות לאלו במונדאו (כן מה שאתה שומעים) מאחר וירידת הערך השנתית עליו תהיה כ- 9,000 ₪ עד 10,000 ₪ יותר מהמונדאו (כ- 10 אחוז לשנה), נכון סכום דומה לעלות הדלק הגבוהה יותר במונדאו.

עלויות מימון ללקיחת הלוואה בסכום של 90 עד 100 אלף ₪ (או הפסד תשואה אם יש לפותח השרשור את הסכום מושקע) ועלויות ביטוח גבוהות יותר, אני לא מוסיף אפילו לחישוב כי הן יתקזזו עם עלויות טיפולים, אחזקה ותיקונים במונדאו הישנה יותר (אני מניח שהיא ישנה יותר, איזה שנה המונדאו?).

רכב שיכול להתאים- טויוטה פריוס משנת 2017 (מכיל את כל מערכות הבטיחות בשנה הזאת). צריך לבדוק את המחיר שלו, אני לא זוכר.

זה פחות או יותר החישוב שעשיתי, המונדאו 2011 זוללת דלק ויש גם המון טיפולים.

אז חשבתי קאמרי היברידי, אבל השוק דליל ודי יקר, אז אני מחפש עוד רעיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלובינסקי-טרייד מוכרים סונטה 2016 ב-79900 ש"ח - כנראה שלא מדובר בכלי רכב עלם קילומטראז' נמוך, אך מכיוון שאתה לא נוסע הרבה - זה יתאזן עם הזמן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריוס וגם האוריס הם קטנות מידי בשבילי.

עכשיו אני רואה שהמחירון של הקאמרי ביד 2 נמוך מהמציאות. כולם רוצים מעל המחירון.

והפריוס פלוס?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...