Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב חדש, שוקל על קניית חלקים מאמאזון.

ROEi1
שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז אחרי 6 שנים הגיע הזמן לקנות מחשב חדש, בהתחלה הצצתי קצת ב KSP בקטגוריה של "מחשבי גיימינג מומלצים" והמחשב הזה צד לי את העין הן מבחינת המפרט והן מבחינת התקציב.

הדרישות שלי מהמחשב הן בעיקר גיימינג, משחקים חדשים וגם קצת ישנים, סטייל wolfenstein\call of duty\GTA\NFS\far cry וכו'

לאחר יום יומיים של התלבטויות התחלתי להשתעשע עם הרעיון של להריץ את רשימת החלקים באמאזון כדי לראות מה ההפרשים ובגלל שיש לי אופציה שיביאו לי אותם מארה"ב לקחתי את זה יותר ברצינות וגיליתי שאני יכול לחסוך מעל 4000 ש"ח בקניה של החלקים האלה מאמזון (למעט מארז שאקנה בארץ).

בגלל שהידע שלי כבר לא מה שהיה ואני לא באמת מעודכן בכלום, רציתי להתייעץ איתכם האם יש מקום להוזיל את החבילה הזו או אפילו אם שווה להשקיע עוד כמה דולרים ולשפר את העסקה.

זאת העגלה עם המחירים מאמזון (עם קצת שינויים מהמפרט המקורי של KSP כגון SSD שלקחתי משהו קצת יותר מתקדם ומערכת קירור משודרגת):

Capture.PNG

אשמח לשמוע את דעתכם כדי לתעל את הכסף בצורה נכונה כדי לקבל את המחשב הכי טוב לדרישות שלי ובהתאם לתקציב ולא לזרוק סתם כסף לפח. מבחינת רכישות באמאזון כרגע אני עומד על 2201$ ומוכן לעלות עד 2300-2500$ אם זה באמת שווה את ההשקעה.

מיסים אני מעריך שיעלו לי בסביבות ה 200$ לדעתי קצת פחות אבל יכול להיות שאם אקנה את החלקים ברכישות נפרדות אוכל להימנע מהמיסים בתוך ארה"ב.

המטרה היא לקנות מחשב לתקופה יחסית ארוכה ומקסימום בבוא השעה שתהיה לי את האופציה לשדרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

AMD אני מבין, VFM אין לי מושג אפילו מה זה.

למה AMD עדיף על INTEL מבחינתך? ואני מתאר לעצמי שאם אני מחליף ל AMD אני צריך מפרט חדש, העניין הוא שאני לא באמת יכול לבנות מפרט מ- 0.

אין לי את הידע לעשות את זה כדי לבנות משהו שכל החלקים יתאימו ולא יודע על מה צריך להסתכל, בגלל זה מלכחתחילה הלכתי על מפרט מוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משהו מטורף אני לא מאלה שחייבים לשחק באיכות הכי גבוהה, המסך שלי כרגע הוא Lenovo Legion.

אני לא מחפש לשחק בהגדרות הכי גבוהות, זה לא מה שמטריד אותי.

אני רוצה לקנות מחשב שיעשה עבודה ל 4 שנים הקרובות לפחות עם כמה שפחות התעסקויות, בגלל זה אני מוכן להשקיע סכום נכבד ולהשקיע גם בחלקים שהם יותר ממה שאני צריך, אני חושב קדימה (אלא אם כן תאירו את עיניי ותגידו לי שהחשיבה שלי מוטעית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה בבלאק באנדל מטורף של AMD באמזון , לוח אם , מעבד 3800X וNVME ב 1900 שח עד היד , רק המעבד עולה בארץ כ 1500 שח.

חפש לך AMD 3700X לוח X570 זכרונות 32GB קיט של 16*2 ואחסון . כרטיס מסך הייתי מסתפק ב 5700XT. שווה ערך ל RTX 2070 Super

מארז וספק תקנה בארץ.

עריכה אחרונה על ידי eyali23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק גם בחיפוש חומרה חדשה לבניית מחשב, לבסוף הלכתי על אינטל בגלל המחיר:

Intel Core i5-9600K

MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon

Corsair Vengeance LPX 2X16gb

כל שאר החלקים אני לוקח מהמחשב הישן שלי בסה"כ יצא לי כאן בשוויץ 2100 ש"ח (נראה לי שהמחירים פלוס מינוס כמו בארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה בבלאק באנדל מטורף של AMD באמזון , לוח אם , מעבד 3800X וNVME ב 1900 שח עד היד , רק המעבד עולה בארץ כ 1500 שח.

אני תפסתי את הבאנדל הזה. היה דיל מטורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לך לחכות.

קודם כל AMD משחררים את מעבדי Ryzen 4 עוד מספר חודשים. Ryzen 3 קרעו את אינטל לחתיכות קטנות אז Ryzen 4 יפתחו את הפער עוד יותר.

כמו כן במרץ Nvidia יכריזו על הדור הבא של כרטיסי מסך.

למה AMD עדיף על INTEL מבחינתך? ואני מתאר לעצמי שאם אני מחליף ל AMD אני צריך מפרט חדש, העניין הוא שאני לא באמת יכול לבנות מפרט מ- 0.

תצטרך להחליף רק לוח אם. בגדול לוחןת אם של AMD נותנים הרבה יותר תמורה למחיר.

קירור מים - בזבוז כסף. קנה קירור אוויר איכותי. יותר יעיל ויותר זול.

זכרונות - יש לי אותם. אם אתה רוצה בלינג בלינג של RGB הם מאוד מגניבים, אבל אם אתה לא בקטע קח זכרונות ללא RGB ותחסוך קצת.

ספק - Overkill.

SSD - קח אחד עם ממשק Pci Express 4 (יש בלוחות אם של AMD)

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רייזן 4 יגיעו אולי עוד חצי שנה, או ברבעון השלישי של השנה לפי הדיווחים זה המון זמן.

לפות"ש אני קניתי חצי מהמחשב מאמזון, מעבד 2600x, לוח X470 msi, זכרונות וכל מיני שאר ירקות.

כל השאר שזה ספק כוח + מארז קניתי בארץ (כ.מסך קיבלתי מאחי, אבל הייתי קונה גם מאמזון אם הייתי צריך).

חסכתי ללא הכרטיס מסך באיזור האלפייה, המעבד עלה לי 750 שקל בעוד שבארץ נמכר סביב 1100.

אולי לוח אם הייתי קונה בארץ, אני נפלתי בלוח פגום מאמזון אז החזרתי וקיבלתי חדש - המתנה של כשבוע.

וכמו שכתב גיא - AMD הם הכי VFM.

המעבדים של אינטל מגיעים לרוב עם קירור זוועה שמגיע כמעט לשיא בימים חמים, זה לא כיף.

וממה שראיתי המחירים של אינטל עדיין גבוהים יותר גם בלוחות אם מה שמוביל לעסקה כלכלית פחות טובה, בשביל לקבל אותו דבר

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם,

התחלתי לפזול לכיוון ה AMD ויש סיבה למה אתם ממליצים על ה RYZEN 3 כשיש RYZEN 9 שעומד בתקציב?

חשבתי ללכת על Ryzen 9 3900X + ASUS X570 - דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז קודם כל באמת שאני מעריך את העזרה, אבל בעקבות המחירי בדיחה שהולכים, אני מעדיף ללכת על אוברקיל מאשר להצטער.

אז כרגע זה המפרט העדכני כאשר בעקבות ההצעות שלכם כן עברתי ל AMD, החלפתי ל SSD PCIE4, את הזיכרונות החלפתי ל corsair:

AMD Ryzen 9 3900X 12-core, 24-Thread Unlocked Desktop Processor with Wraith Prism LED Cooler

ASUS ROG Strix X570-I Gaming, X570 mini-ITX Gaming motherboard, AMD, AM4, Ryzen 3000 with PCIe 4.0, on-board WiFi 6 (802.11ax), Intel Gigabit Ethernet, SATA 6Gb/s, USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.0, DisplayPort

ASUS ROG Strix AMD Radeon RX 5700 Overclocked 8G GDDR6 HDMI DisplayPort Gaming Graphics Card (ROG-STRIX-RX5700-O8G-GAMING)

Sabrent 1TB Rocket NVMe 4.0 Gen4 PCIe M.2 Internal SSD Extreme Performance Solid State Drive (SB-ROCKET-NVMe4-1TB)

Corsair CMK32GX4M2D3000C16 Vengeance LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 3000 (PC4-24000) C16 1.35V Desktop Memory Black

ARCTIC Liquid Freezer II 240 - Multi Compatible All-in-One CPU Water Cooler, Compatible with Intel & AMD sockets, Fan speed: 200–1800 RPM (Controlled by PWM)

ספק + מארז אקנה בארץ אבל נדבר על זה ברגע שאני סגור ב 100% על המפרט.

האם כל מה שקניתי יתחבר כמו שצריך בתוך המארז ולא תהיינה תאימות כאלו ואחרות? משהו שפספסתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נראה מסך דיי פשוט - גודל גם דיי קטן. האם תחשוב על שדרוג?

2. המשחקים שציינת דיי ישנים, אם יש משחקים רציניים יותר כדאי לבדוק ואולי לרכוש על פיהם.

3. האם המחשב רק לעבודה שוטפת ומשחקים? אין תוכנות רציניות?

4. המפרט שלקחת ממש OVERKILL ובזבוז של כסף לדעתי אבל סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...