Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון לכה מתקלפת רכב שנת 2010

שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול נחרדתי לגלות לכה מתקלפת בקורה הקדמית של הנוסע ברכב שלי.

אני נחרד כי אני מאוד שומר על הרכב, שטיפות ידניות בלבד,חומרים איכותיים, ווקס ואוטם כל 3-4 חודשים.

אשמח לרעיונות איך אפשר שאסתטית יראה כלא היה, ידוע לי שבדכ ממליצים על צביעה מחדש אך אני חושש מהבדלי צבע ולא מכיר בעל מקצוע שיעשה את העבודה ברמה גבוהה.(אולי שיוף ומעבר עם מכחול נקודתי עם צבע מקורי של הרכב?)

ואשמח להשערות איך זה קרה מאוד מסקרן אותי מכיוון שאני לא מזניח את הרכב כלל, שטפתי את הרכב בשבת האחרון(שבוודאות לא הייתה התקלפות לכה) והיו גשמים עזים מאז, אלה שתי הנתונים שעוד אולי רלוונטיים.

אשמח לעזרתכם,תודה.

20200106_232757.jpg

Peugeot 206 XS 2008 1.6 Manual

Peugeot 207 2008 Sport 1.6 Manual

Seat Ibiza 2010 Sport 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

גודל כזה לא מתקלף בכמה ימים אבל זה לא משנה, כנראה אבנים קטנות שעפות עלינו כל הזמן יצרו נקודה פצועה קטנה ומשם זה מתפתח.

מכחול לא יעזור כי זה לא צבע אלא לכה שנפגעה.

אני לא יודע מה היכולות של restorfx ואם הם עדיין עובדים, אבל אם לא הם אז רק צביעה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודל כזה לא מתקלף בכמה ימים אבל זה לא משנה, כנראה אבנים קטנות שעפות עלינו כל הזמן יצרו נקודה פצועה קטנה ומשם זה מתפתח.

מכחול לא יעזור כי זה לא צבע אלא לכה שנפגעה.

אני לא יודע מה היכולות של restorfx ואם הם עדיין עובדים, אבל אם לא הם אז רק צביעה.

תודה רבה, חשבתי על צבע מכיוון שיש צבעים מעורבבים עם לכה לא?

ואשמח לדעת לגבי restorfx כי אני לא מכיר אותם מי שיודע, מוסיף עוד תמונות שצילמתי הבוקר

20200107_123648.jpg

20200107_123652.jpg

20200107_123702.jpg

20200107_123708.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יש צבעים כאלה אבל עדיף שלא, אופן הטיפול בהם שונה וגם ההזדקנות שלהם שונה. ובלי קשר, אתה חושש מחוסר התאמה בגוון אז גם בצבע כזה זה עשוי לקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שתטפח ותשמור על הרכב זה לא יעזור, בגלל גוון הצבע שרגיש לשמש בארץ. (צבעים כהים לא מתאים לארץ)

זו הסיבה לקילופי הלכה. (חזרתי על זה כמה וכמה פעמים)

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?665718-%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%9B%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%91%D7%9E%D7%9B%D7%A1%D7%94-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%93%D7%94-2-(%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%A8%D7%A4%D7%AA-%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94)&highlight=%D7%A7%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A4%D7%99+%D7%9C%D7%9B%D7%94

לגבי restorfx, יש עליהם חילוקי דעות, תעשה חיפוש דובר על זה רבות.

בסך הכל מה שהם עושים, זו שכבת לכה נוספת מעל הצבע הקיים, לאחר ניקוי שאריות - לפי מה שראיתי בעבר

זה לא יוצא מושלם - אך אולי הם למדו משהו מאז. (שווה לבדוק מולם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חדירת לחות בין השכבה של הצבע ללכה, תשים לב שיש לך עוד נקודות קטנות לבנות מסביב, ככה זה מתחיל.

כמו שנאמר זה כנראה נגרם מאבנים שעפות בכביש.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
אין שום קשר לאבנים עפות שיוצרות נזק שונה לחלוטין.

זה קילופי לכה.

בהחלט יש קשר. לכה נפצעת ואז השכבות מתחילות להיפרד.

הקורות מועדות לפורענות מבחינת אבנים.

בלי להיכנס לויכוח, לא קבעתי שזה זה אלא הצעתי אופציה, העובדה שלטענת פות"ש אלו המקומות היחידים עם הנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכה נחלשה מהשמש ככל הנראה, קרה לי ברכב בן 4-5 שנים על הכביש שטופל וטופח מעולה. זה עצוב

בדיוק, לא נתון בכלל לוויכוח.

מכות אבנים אינן מקלפות לכה בצורה כזו, אלא יוצרות שקעים/נקודות חלודה בצבע. (מעוצמת/מהירות האבן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, רואים שהקילוף נובע מלכה חלשה לפי צורת ההתקלפות, אם זה היה מאבן או משהו כזה היה סימן בולט באמצע הקילוף של מכה.

אולי אפילו צואת יונים גרמה לזה, צואת יונים זה אח של השטן

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צואת יונים בוודאות לא, בחיים לא נותן לצואת יונים או משהו לא מוכר להתייבש על הרכב, עם כמה שזה מוזר מרגיש לי שזה משהו שעף על הרכב, עם כל הגשמים והסופות שהיו לאחרונה, ככל הנראה הולך לפחח בסופש הקרוב או הבא על מנת לבדוק מה כדאי לעשות, זה המקום היחידי בדקתי את שאר הרכב,אשמח לעוד חוודים או המלצות, תודה.

אגב, מצאתי את הסרטון הזה

קיוויתי שהדיטיילר שעשיתי אצלו טיפול בעבר יוכל לעשות אך אמר כי אינו יכול להתעסק עם זה ועדיף לפנות לפחח.

עריכה אחרונה על ידי yahavz10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך הרבה מה לעשות חוץ מלצבוע מחדש את החלק.

תלך לפחח מקצועי שיעשה עבודה מקצועית.

ותקווה שבזה יסתיים העניין, ולא פתאום יום אחד תגלה עוד סימני התקלפות בחלקים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צואת יונים בוודאות לא, בחיים לא נותן לצואת יונים או משהו לא מוכר להתייבש על הרכב, עם כמה שזה מוזר מרגיש לי שזה משהו שעף על הרכב, עם כל הגשמים והסופות שהיו לאחרונה.

הגשמים החזקים (ממש חזקים היו) רק "תרמו" לקילוף הלכה, שגם ככה הייתה במצב לא טוב.

שוב, זו לא צואה, ולא שום דבר אחר - אלא קילופי לכה שרוב הרכבים הכהים סובלים בארץ -גם רכבים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...