Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות טכניות על תביעה קטנה

שימו לב! השרשור הזה בן 1539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פגע במכונית שלי רכב שהיא עמדה בחניה.

חברת הביטוח של הצד השני הכירה בזה ושילמה לי כסף עבור התיקון, אבל משום מה קיזזה חלק מהכסף וגם לא רצתה לתת ירידת ערך כמו בדוח שמאי, אז כרגע בכלל לא נתנו כסף עבור ירידת ערך.

גם הם לא מסרו דוח שמאי בודק שלהם, שעבר על הרכב אחרי התיקון לבקשתם.

למחלקת התביעות אצל סוכנת הביטוח שלי לקח זמן להכין לי כתב תביעה, והיא נתנה לי מסמכים להגיש לבית המשפט.

שאלתי אותה האם אפשר להגיש באינטרנט והיא אמרה ללכת להגיש בבית המשפט.

וגם הכתב תביעה נראה כאילו עשו העתק&הדבק וקוראים לי "התובעת" וגם תובעים רק את חברת הביטוח של הצד שני ושם כתוב "הנתבעת 2" שיש רק נתבעת 1.

כמו כן יש מסמכים מצורפים, כגון העדר תביעות, הודעה על תאונה, תכתובת מייל עם החברת ביטוח על זה שרוצים לעשות פשרה על פחות אחוזי ירידת ערך, שאין אזכור לזה בכתב תביעה (ראיתי דוגמאות באתר הממשלה איך כותבים תביעה קטנה, ששם מציינים איזה מסמכים מצורפים).

הדבר היחיד שרשום בכתב תביעה שמצורף דוח שמאי.

גם היא מסרה לי עותק אחד, ורשום באתר שצריך להגיש 3 העתקים.

בנוסף הם רשמו 1000 שקל הוצאות משפט ויום עבודה, זה סכום סביר?

בשביל לא לבזבז לי את הזמן בהליכה עמידה בתור בבית המשפט והגשת טפסים, וצילומים מיותרים, וטירטורים, מישהו יודע איך צריך להגיש תביעה קטנה. והאם אפשר באינטרנט?

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה קודם לחברת הביטוח שלך שישפצו את כתב התביעה, ויתאימו גם את רשימת המסמכים המצורפים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בא לי להתעסק עם הסוכנות ביטוח, גם ככה זה לקח הרבה זמן, העורכת דין שכתבה היא של הסוכנות ביטוח, לא של חברת הביטוח. ונראה לי שהיא עובדת "על הפרצוף" וזה יקח עכשיו עוד חודש.

בנתיים אני הדפסתי מחדש את הכתב תביעה ותיקנתי את הכתוב, זה בסך הכל תביעה קטנה ולא תביעה רגילה שצריך עורך דין.

איך מצרפים מסמכים? אין לי בעייה להוסיף עוד סעיף עם רשימת המסמכים שהיא נתנה לי.

האם צריך לכתוב מעל כל מסמך "מוצג א" "מוצג ב" או מספיק לרשום הכל רק בתוך סעיף בכתב התביעה.

האם צריך להוסיף קבלה מהמוסך או מספיק דוח שמאי שהוא גם ככה העתיק את הסכומים מהקבלה. (בתביעה היא לא הוסיפה את הקבלה).

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצרף כל מה שרלוונטי, יש דו"ח שמאי וגם קבלה? שים את שניהם, זה לא עולה לך כסף וחוסך לך צרות פוטנציאליות אח"כ.

עקרונית לדעתי בתביעות קטנות אין צורך לכתוב מעל כל מסמך, אבל זה לא יכול לפגוע בך להוסיף את זה.

העיקרון המנחה הוא שזה צריך להיות כמה שיותר ברור, השופטים שאני ראיתי אהבו יותר את הפורמט של דף ובו פירוט המסמכים המצורפים ומה המשמעות של כל אחד, (אבל אני מניח שזה אינדיבידואלי) לדוגמה:

* קבלה ממוסך X מס' Y מתאריך Z על סכום בלה בלה לצורך הוכחת הנזק

* דו"ח שמאי על נזק בסכום X וירידת ערך בסכום Y לצורך הוכחת הנזק וירידת הערך

וכו' וכו'.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחדד את מה שכתב m3x7r3m3 - אתה לא רגיל לפורמט של בית משפט ובתביעות קטנות יש לך מעט מאוד זמן מול השופט אז אתה צריך לדאוג שכתב התביעה שלך יהיה ברור, תמציתי ומגובה בראיות (מסמכים). תחשוב שיש לך 30 שניות במעלית עם השופט - אתה צריך שהסיפור יהיה נהיר לו מחד ומאידך שלכל מה שאתה טוען יהיה גיבוי בכתב (כך שאם יבקש לראות משהו יהיה לו את המסמך בשלוף). לגבי ירידת הערך, אם סירבו לתת לך את הדו"ח של השמאי שלהם או שתגיש דו"ח שמאי שלך (חברת הביטוח שלך יכולה לסייע כאן) או שתעריך את הנזק תוך כדי כך שאתה מציין שהנתבעת סירבה לתת בידיך את הדו"ח שלה (מה גם שיתכן מאוד ששם ההערכה היא על הצד הנמוך). בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון מגיע לך עבור הנזקים כדלקמן

הנזק עצמו

ירידת ערך שקבע השמאי שלך

עלות השמאי

אגרות

X ש"ח לערך אובדן יום עבודה כמובן אם איבדת יותר ימי עבודה תדרוש זאת

ועוגמת נפש משהו כמו 500 ש"ח.

אם שכרת רכב בזמן שהרכב שהה בתיקון גם חשבונית על כך.

כל מסמך סמן אותו כנספח "א" "ב" וכו'

אתה מצרף את דו"ח השמאי שלך את חשבונית הקבלה של השמאי את חשבונית התיקון מהמוסך ומביא לדיון גם תלוש שכר ממנו גזרת את ערך יום העבודה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...