Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפני קניית אלפא

ShaiRoas
שימו לב! השרשור הזה בן 1559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני לפני קניית אלפא רומיאו מיטו מנוע 1.4 טורבו הרכב עם 76 אלף קילומטר שנת 2014.

האם זה נחשב הרבה קילומטר או נמוך ?

כמה קילומטר מנוע כזה יכול להחזיק(כמובן שמטופל כל 10 אלף לפי השעון בחלקים וחומרים הכי איכותיים, בנוסף לא קורע את האוטו נסיעות רגועות בעיר מידי פעם לחיצות פה ושם בשביל הכיף לא עכשיו כל תחילת נסיעה לחיצה על דוושת גז לריצפה) ? יותר מ 140 אלף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

76 זה לא הרבה. נסועה ממוצעת של רכב פרטי 15-20 בשנה.

ומנוע שמטופל כמו שצריך יכול להחזיק בכיף 200-300 א' ק"מ.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

היסטוריית טיפולים היא מה שמעניינת, תוציא מהמוכר ותביא לפה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הדגם מולטיאייר? תבדוק שבוצעו טיפולים לפי הספר, היחידה של המולטי ידועה כרגישה מאוד ויש כאלה שמחמירים ועושים טיפול כל 10000 במקום כל 15.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היסטוריית טיפולים היא מה שמעניינת, תוציא מהמוכר ותביא לפה.

יש היסטוריית טיפולים מאז שהאוטו בן חודש, טיפולים כל 12 אלף.

אבל בכללי שאלתי כמה מנועים כאלה יכולים להחזיק?

זה הדגם מולטיאייר? תבדוק שבוצעו טיפולים לפי הספר, היחידה של המולטי ידועה כרגישה מאוד ויש כאלה שמחמירים ועושים טיפול כל 10000 במקום כל 15.

זה המולטי אייר כן, טיפולים לפי השעון ויותר טוב ממנו אפילו, אני ספציפית אם אני אקנה אטפל בה כל 10 אלף, הבעלים לפניי טיפל כל 12-15.

כמה המנוע הזה יכול להחזיק עד שהוא מת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא איש טכני או בעל הבנה גדולה אבל כדאי לעבור על השרשורים בפורום לפני הקניה

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?666717-Alfa-Mito-135-%D7%97%D7%A9%D7%93-%D7%9C%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%90%D7%99%D7%99%D7%A8

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
יש היסטוריית טיפולים מאז שהאוטו בן חודש, טיפולים כל 12 אלף.

אבל בכללי שאלתי כמה מנועים כאלה יכולים להחזיק?

כל 12 זה אחלה, השאלה מה עשו בטיפולים? שמו שמן לפי התקן (5w30 c3) ופילטר שמן מקורי או מה שהיה על המדף?

במנועים האלה זה קריטי.

אין תשובה מדוייקת לאורך החיים של מנוע, זה תלוי בעוד גורמים כמו סגנון נהיגה והמשך תחזוקה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של פונטו עם אותו מנוע, טיפולים כל 12-15 נשמע קצת מעט מדי. הייתי לוקח את האוטו לבדיקה אצל מישהו שמבין בזה (מיכאל אלפא בת"א, או אוטו איטליה בפ"ת) שיעיפו מבט כדי לראות מה המצב שם. אם זה בכלל אפשרי כמובן, הבדיקה שאני יודע שעושים זה אכילת שמן על פני 1000-2000 ק"מ, וזה כמובן לא ריאלי.

אם המנוע במצב פיקס, ההמלצה היא להחליף שמן ופילטר כל 10~ כי הוא מייצר הרבה פיח, אם המצב פחות טוב אבל לא בלתי הפיך, אפשר להחזיר את המנוע למצב טוב ע"י החלפה תדירה יותר (אפילו כל 3-5k) כדי לנקות את הפיח מהמנוע.

הרכב שלי נקנה עם 56 אלף ק"מ ועבר אצלי עוד 100 אלף. החלפות שמן+פילטר כל 10k, לפעמים פחות (על הדרך עם עוד דברים). המולטיאייר הוא המקורי, והוא במצב מושלם. בטיפול נכון אין שום סיבה שהוא לא יחזיק עוד כמות ק"מ דומה ויותר. המינוח "כמה המנוע מחזיק עד שהוא מת" הוא שגוי, שלא לומר דבילי, מיסודו. מנוע לא "מת" סתם ככה כעבור X זמן. הוא מתבלה וצריך להחליף בו חלקים עם הזמן, אבל אם לא נותנים לו להגיע למצב של כשל, כמו התחממות או מחסור בשמן, ואין בו איזה כשל ייצור, הוא לעולם לא "ימות".

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל 12 זה אחלה, השאלה מה עשו בטיפולים? שמו שמן לפי התקן (5w30 c3) ופילטר שמן מקורי או מה שהיה על המדף?

במנועים האלה זה קריטי.

אין תשובה מדוייקת לאורך החיים של מנוע, זה תלוי בעוד גורמים כמו סגנון נהיגה והמשך תחזוקה שלך.

תשמע, רוב הטיפולים היו החלפות שמן, פעם אחת רדיאטור, פלאגים.

השמן ששמו אני חושב 5w40 c3 לא 30.

פילטר שמן מקורי אחי, מטופל אצל איציק ברחובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה המנוע הזה יכול להחזיק עד שהוא מת ?

אתה באמת מצפה לתשובה?

וגם אם יכול להחזיק 300,000 זה לא אומר שהמנוע המסויים יגיע לשם.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
תשמע, רוב הטיפולים היו החלפות שמן, פעם אחת רדיאטור, פלאגים.

השמן ששמו אני חושב 5w40 c3 לא 30.

פילטר שמן מקורי אחי, מטופל אצל איציק ברחובות.

יש מצב שטעיתי וזה 40, עברו כמה שנים מאז המנועים האלה. החלפת רדיאטור באוטו עם קמ"ז נמוך, למה? מכה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מאד מאד אמין ומאד מוצלח. שמן איכותי פעם ב 15 אלף ק"מ/פעם בשנה ויחזיק הרבה מעל 300 אלף קילומטר. פלאגים מקוריים יכולים להחזיק גם 120 אלף קילומטר. הם מאד איכותיים. יש להם מחלה שהגוף של הטורבו נסדק, אבל גם כשהוא סדוק הוא ממשיך לנסוע די טוב, לא חייבים למהר ולתקן. חלפים מקוריים לטורבו אפשר לרכוש מאד בזול מאיטליה. אם אתה לא בטוח בטיפולים הקודמים תעשה פלאש איכותי למנוע ו 2-3 החלפות שמן בתדירות גבוהה יותר בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מאד מאד אמין ומאד מוצלח. שמן איכותי פעם ב 15 אלף ק"מ/פעם בשנה ויחזיק הרבה מעל 300 אלף קילומטר. פלאגים מקוריים יכולים להחזיק גם 120 אלף קילומטר. הם מאד איכותיים. יש להם מחלה שהגוף של הטורבו נסדק, אבל גם כשהוא סדוק הוא ממשיך לנסוע די טוב, לא חייבים למהר ולתקן. חלפים מקוריים לטורבו אפשר לרכוש מאד בזול מאיטליה. אם אתה לא בטוח בטיפולים הקודמים תעשה פלאש איכותי למנוע ו 2-3 החלפות שמן בתדירות גבוהה יותר בהתחלה.

היה פלאש למנוע לפני 6000 קמ.

שמן איכותי של קסטרול 5w40 c3 יש לה היסטוריה מלאה כל 15 ולפעמים גם כל 10 אבל לא יותר מ 15.

אני נוסע כל יום בערך 5 ק"מ..... אז טיפול יהיה לי פעם בשנה אם לא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה מיוחדת לבחירה במיטו?

הייתה לי אחת בעברי, רכב נחמד ולא יותר , מתלים נוקשים, 2 דלתות עם כל חוסר הנוחיות המשתמע מזה.

הייתי מציע לך לשקול את האחות הגדולה- ג'ולייטה ובגרסת ה170 סוסים.

עיצוב נהדר, נסיעה יותר רכה מאשר המיטו, מרווחת, 5 דלתות - בקיצור , שווה בדיקה.

שיהיה בהצלחה במה שתבחר.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...