Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'ולייטה/159 או רכב חמים אחר באזור ה-40K

gemboy
שימו לב! השרשור הזה בן 1571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר יותר מ-3 שנים עם הפיאט פונטו איבו מולטיאייר שלי חשבתי לנסות רכב מעט אחר.

תחילה חשבתי לקנות רכב בתקציב גבוה יותר מה-40K (חשבתי לכיוון הפוקוס אקובוסט של 2016 והילך) אבל אז קפצה לי מודעה של האלפא 159 וזה גרם לי לחשוב. הג'ולייטה וה-159 עלו כאופציה של רכישה בתקציב נמוך יחסית וכך גם אם יהיו תיקונים (וכנראה שיהיו) הדבר יכאב הרבה פחות מאשר אם הייתי קונה רכב בתקציב גבוה יותר (כדוגמאת הפוקוס).

רציתי לשמוע חוות דעת על הג'ולייטה וה-159, ממה שקראתי אני מבין שאלו רכבים אמינית יחסית ורציתי גם לשמוע על עלויות התחזוקה שלהם (בכל זאת אני רגיל לטיפולים יחסית זולים עם הפונטו שלי).

אני יודע שמדובר ברכבים די שונים לכל הפחות מבחינת הגודל שלהם אבל מבחינת הנראות ה-159 פשוט עושה לי את זה (וגם חשבתי לנסות מה זה רכב גדול). בנוסף הבנתי שהגיר שלה דורש הסתגלות והשאלה היא האם מדובר רק בהסתגלות או שמדובר גם בגיר בעייתי?

אני אשמח גם להצעות אחרות רלוונטיות...

הדרישות/ההעדפות שלי הן:

לא משנה ידני או אוטומט (עם נטיה קלה לכיוון הידני).

נסיעה משולבת (ככה"נ 70% בין-עירוני)

רוב הזמן באוטו יהיו עד 2 אנשים.

ולפי המכוניות שאני מתלבט ביניהן אפשר להבין שאני מחפש משהו חמים, זריז עם התנהגות כביש סבירה (לא מחפש ללכת לימי מסלול).

חשוב גם לציין שבגדול אני מחפש רכב שיהיה לכל הפחות מעט גדול יותר מהפונטו (זו הסיבה שאני לא שוקל את האלפא מיטו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הסוניק RS , מנוע 1.4 טורבו עם 140 כ"ס, תקרא מבחני דרך, לדעתי מדובר בשילוב של "חמימות" עם שנתון וק"מ טובים יותר מאשר ההצעות שהבאת.

אגב, לסוניק שוק שיפורים גדול בארה"ב, יש תוכנה למנוע שמעלה את ההספק לסביבות 175 כ"ס ומשפרת את ההתנהגות של הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את האוטו שלי: פוקוס אקובוסט 11-13, 182 כ"ס ידנית. מידי פעם נמכרת אחת

אבל בעיקרון אני מסכים אתך: האלפות הרבה יותר יפות, במיוחד ה159

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נסיון רב עם אלפות.

סוד, 33, 156, מיטו וג'ולייטה.

לשאלתך, ה159 היא יותר "אוטו" מהג'ולייטה.

עיצוב מדהים עד היום, הרכב נראה בתנועה גם כשהוא עומד.

אחיזת כביש נהדרת, בקיצור רכב כמו שצריך.

החיסרון-עלויות אחזקה.חלקים שווים את משקלם בזהב.

לגבי הג'ולייטה-עיצוב יפיפה לטעמי, שילוב מוצלח של רכב למשפחה צעירה

עם אפשרות לתת בגז כשצריך.עלויות אחזקה הגיוניות-הרכב חולק הרבה מכלולים עם פיאט.

אם תרצה-אתה מוזמן לסיבוב על ג'ולייטה 170 סוסים ידני.

גילוי נאות-אחת מהשתיים שלי מוצעת למכירה.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם על התשובות.

לגבי הסוניק הצעה בהחלט מעניינת שלא שקלתי לפני כן. אבל זה די חשוב לי שהרכב הבא שלי יהיה לפחות במעט גדול יותר מהנוכחי ונראה שבמקרה של הסוניק זה לא המצב. בנוסף אני לא אוהב כלכך את העיצוב של הרכב במיוחד העיצוב הפנימי.

לגבי הפורד לא כלכך שקלתי את הפורד של השנים האלה כי לא ראיתי כלכך שהמליצו עליה לפני כן (אולי המליצו אבל אני לא ראיתי).

וזה שהרכב יחסית נדיר לא כלכך משמח אותי ואני מעדיף לבחור מבין היצע של רכבים ולא לקפוץ כל פעם שיפרסמו רכב כזה.

לגבי עלויות האחזקה של ה159 הייתי שמח לקבל איזה דוגמה לאותו מחיר גבוהה. אני קראתי במספר מקומות לגבי זה שהתחזוקה יקרה אבל לא מצאתי איזה מחיר שממנו אני יכול להבין עד כמה זה יקר.

בנוסף הייתי שמח לשמוע חוות דעת על גיר הסלספיד (טוב/רע, מה הבעיות איתו אם יש וכו'...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-159 מצמד יכול להגיע גם ל-8K, וזה לפני גלגל תנופה, שבד"כ גם החלפתו נדרשת. הסלספיד משופר בהרבה לעומת דור ה-156/147, אבל עדיין חד-מצמדי ועדיין לא המהירות לא החלקות ולא האמינות של ה-TCT הדו-מצמדי של הג'ולייטה.

בנוסף, למרות שה-159 יותר מהנה, התנהגות הג'ולייטה טובה יותר והיא מהירה יותר מה-159 בכל כביש ראוי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא-החלפת טיימינג.

ב 159 - סביב 4000 שקל.

בגולייטה כ 1800 שקל.

בטיפולים השוטפים (שמנים,פילטרים וכו') הפרשי המחירים המחירים לא גדולים במיוחד,

אבל בשאר החלקים פערי המחירים משמעותיים ביותר.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי את המעבר מפיאט בראבו ללנצ'יה דלתא 2012, בדיוק מסיים איתה שנתיים ושוקל למכור...

אם מעניין אותך מוזמן לפנות אלי, אשמח לשתף בהוצאות ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'ולייטה הרגישה לי קלסטרופובית קצת - שמשה נמוכה, תא נוסעים יחסית צר, לא ממש אהבתי את התחושה הזו.

ה159 הרבה יותר מרווחת ואני פשוט מזיל ריר מסביבת הנהג שלה.

היה לי שכן עם גרסאת טורבו דיזל - אמיתי, ראיתי את הרכב הזה יותר על גרר ממה שראיתי אותו זז.

ועל הגרסא החזקה של ה159 כפולת ההנעה שמעתי בעיקר הפחדות.

אבל על גרסאות ה2.2 וה1.9 הרבה דברים טובים בעיקר - מאוד מפתה חייב לאמר חבל רק שבזמנו פחדתי כל כך מרב סרן "שמועתי".

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל הג'ולייטה מרווחת יותר מה-159, וגם הסאנרוף ב-159, כשישנו, גוזל ממרווח הראש באופן מורגש. אכן היא מעוצבת יותר טוב, בכל היבט (חוץ מהפנסים האחוריים, אין יותר יפים משל הג'ולייטה).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל הג'ולייטה מרווחת יותר מה-159, וגם הסאנרוף ב-159, כשישנו, גוזל ממרווח הראש באופן מורגש. אכן היא מעוצבת יותר טוב, בכל היבט (חוץ מהפנסים האחוריים, אין יותר יפים משל הג'ולייטה).

בתור אחד שעבר מאלפא 159 לגולייטה אני מסכים עם כל מילה, הגולייטה, למרות שקצרה יותר, יותר מרווחת. יש לי משפחה עם 3 ילדים גדולים יחסית ונסענו הרבה נסיעות משפחתיות בשתיהן, וגולייטה לוקחת בקלות.

גם בנושא הביצועים, הגולייטה פשוט חזקה יותר, מגיבה טוב יותר ונותנת הרגשה של רכב קליל - גם בזכות הגיר המצויין. המקום שבו היא פחות טובה מה- 159 זה ההיגויי, אבל התגובה שלה לשינויי כיוון מפצה על זה קצת.

האחזקה בהחלט זולה יותר בגולייטה, מחירים "סטנדרטיים" כשב - 159 יש סיפורי משולשים כרוניים שעולים די יקר, וכל מיני מחלות כמו משאבת דלק, ומשאבת מים שנוטה לדלוף וסולונואידים שמתקלקלים הרבה (תלויי ברמת תחזוקה וכל כמה זמן החליפו שמנים).

מבחינת עיצוב, הגם שהגולייטה יפה בפני עצמה - ה 159 היא קטגוריה אחרת, פנימית וחיצונית, ומעניקה תחושה של רכב פרימיום, לי היה הדגם המאובזר ביותר עם חבילת ספורט שכוללת קפיצים מונמכים גלגלים 18" רחבים וקליפרים אדומים. רק בעיה אחת - כל חניות או באמפר היו מכשול אמיתי...:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועל הגרסא החזקה של ה159 כפולת ההנעה שמעתי בעיקר הפחדות.

אבל על גרסאות ה2.2 וה1.9 הרבה דברים טובים בעיקר - מאוד מפתה חייב לאמר חבל רק שבזמנו פחדתי כל כך מרב סרן "שמועתי".

מה לגבי ה 1.75tbi?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

היתה לי שנתיים וחצי tbi. אין בעיות אמינות מיוחדות למעט המחלות המוכרות של משאבת דלק, מיכל עיבוי.

משולשים לא הראו אצלי עייפות והאוטו היה עם 90 אלף ק"מ כשמכרתי.

טיימינג כ-4000 ש"ח, טיפול קטן 650-800 ש"ח.

לגבי צפיפות לעומת הג'ולייטה, אולי לרוחב המושב האחורי וגם בזה אני מאשים את מבנה המושב ב-159 שהוא עמוק ובעצם "ממרכז" את היושבים יותר פנימה.

אתם שוכחים שבסיס הגלגלים ב-159 ארוך יותר והדבר מורגש למי שמאחור, בזמן שבג'ולייטה ממש נמעכים כלפי המושב הקדמי.

ל"רעת" ה-tbi עומדים מיעוט יחידות שנמכרו (כ-80 למיטב זכרוני) וגיר ידני בלבד, למי שזה קריטי.

רכב נפלא, נוח, מהיר ומהנה. ובהפרש היפה ביותר שהיה לי עד היום (sw עם מתלים של ti וג'נט 18").

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בהתלבטות דומה, האם לדעתכם לרכוש גולייטה ידנית משנתון סביבות 2012 זה מתכון לצרות? אני מטפל עם אבא ברכב שלי (מכונאי במקצועו) ככה שעלויות הטיפול יורדות משמעותית. האם ישנם תקלות משביתות סדרתיות בדגם הנ"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי ה 1.75tbi?

ללא ספק הגרסא המועדפת של ה-159, גם לנהיגה וגם לאחזקה.

אני גם בהתלבטות דומה, האם לדעתכם לרכוש גולייטה ידנית משנתון סביבות 2012 זה מתכון לצרות? אני מטפל עם אבא ברכב שלי (מכונאי במקצועו) ככה שעלויות הטיפול יורדות משמעותית. האם ישנם תקלות משביתות סדרתיות בדגם הנ"ל?

2012 - תבדוק שלא טופלה כל 30K בהתחלה, לסינון בעיות מולטיאייר. מכל מקום אין שם משהו ממש מסובך, במיוחד לא בגיר ידני. תקפיד על מתכלים איכותיים, אלפות בועטות על חלקים זולים מאיכות ירודה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...